X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czekając na pierwsze dziecko w 2018
Odpowiedz

Czekając na pierwsze dziecko w 2018

Oceń ten wątek:
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 23 września 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co to zależy. W większości przypadków śpimy do 7:00-7:30 z cycaniem jak idziemy do łóżka (22:00-22:30) + jedna pobudka w nocy na zmianę cycka (ale ta pobudka w cały świat dziś np. o 00:00 a wczoraj 4:50, często w okolicach 3:00) Ale ze wstawaniem są wyjątki i dziś była pobudka o 5:45 i juz dwie drzemki za Małą. A za mną dwie kawy xD

    Wcześniej udawało nam się spać do 8:30-9:00 ale za to drzemki były rozwalone w ciągu dnia, za to teraz praktycznie o stałej porze i długości :)

    Dodam tylko, że my śpimy w trójkę. Dlatego praktycznie od narodzin Małej przesypiamy całe noce bez dłuższych pobudek (najdłużej 10 minut z przebieraniem)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2018, 12:49

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 23 września 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o spanie, to na początku odkładaliśmy małą do łóżeczka - tyle że ja ją karmiłam na siedząco, karmienie bolało, więc nie szło zasnąć w trakcie, mimo że trwało to wszystko godzinę i więcej.
    Jak już się przestawiłam na karmienie na leżąco, wszystko zrobiło się łatwiejsze - karmi się wygodnie, bo mogę sobie przysnąć, i często po prostu budzę się z nią kilka godzin później na kolejne karmienie :) Jak miała katar, ustawiałam sobie budzik albo mąż nas pilnował, żeby jednak odkładać ją do łóżeczka z monitorem oddechu, ale tak to spanie razem jest najwygodniejsze. I jakoś nie boję się, że jej coś zrobię, jak zasnę - jednak natura musiała to jakoś tak urządzić, że rodzice wyczuwają dziecko nawet przez sen :) Kiedy spałam sama, to zawsze budziłam się w innej pozycji, niż zasypiałam, a teraz budzę się tak samo - na boku, twarzą do niej (często ze zdrętwiałym barkiem :P ).

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 24 września 2018, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja w nocy mam laskawe dziecko... pobudka max 2 razy w ciagu nocy i spimy zazwyczaj do ok 9...
    Wczoraj np jak zjadla o 23:30 to kolejne karmienie o 5:30 i pospala jeszcze do 8:40
    Dzis bylo karmienie po 1 a pozniej po 5 obudzila sie przed 8 ale po karmieniu padla jeszcze do 9:30

    Spi u nas w sypialni bo ulewa (chociaz o dziwo w nocy prawie nigdy bo zaledwie 2 razy sie zdarzylo) ale w swojej kolysce...
    Na lezaco nie karmie przez ulewanie, bo najlepiej jest jak karmie ja tak zeby pupke miala nizej jak glowke...
    No a roznicy w spaniu czy ja poloze obok siebie w lozku, czy obok lozka w kolysce nie zauwazylam, tak czy tak spi dokladnie tak samo, wiec wole kolyske...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 24 września 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis tylko jedna pobudka, ale spal juz od 18:30 i tym sposobem wstal o 5, szalal do 6 i zasnal do 7:30. Teraz spi juz od godziny 9 rano.
    Proboje go przetrzymac, aby wytrzymywal chociaz do 19-19:30 ale on o 18 sie juz uklada, tylko kapiel nas ratuje przed zasnieciem tak szybko.

    Generalnie zasnal o 18:30, pobudka o 1 i wstal o 5. Nie jest zle, za mna juz dwie kawy, a dzidzia spi, nie wiem co ze soba zeobic bo wszystko porobione :P

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 24 września 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    To ja w nocy mam laskawe dziecko... pobudka max 2 razy w ciagu nocy i spimy zazwyczaj do ok 9...
    Wczoraj np jak zjadla o 23:30 to kolejne karmienie o 5:30 i pospala jeszcze do 8:40
    Dzis bylo karmienie po 1 a pozniej po 5 obudzila sie przed 8 ale po karmieniu padla jeszcze do 9:30

    Spi u nas w sypialni bo ulewa (chociaz o dziwo w nocy prawie nigdy bo zaledwie 2 razy sie zdarzylo) ale w swojej kolysce...
    Na lezaco nie karmie przez ulewanie, bo najlepiej jest jak karmie ja tak zeby pupke miala nizej jak glowke...
    No a roznicy w spaniu czy ja poloze obok siebie w lozku, czy obok lozka w kolysce nie zauwazylam, tak czy tak spi dokladnie tak samo, wiec wole kolyske...
    W nocy dzieci rzadziej ulewają, bo jedzą spokojniej. Mój Filip za to nadrabia w dzień...
    Teraz nam dochodzą problemy z brzuszkiem. W nocy jest ok, za to w dzień są momenty że tylko ręce nas ratują i to nosze na brzuszku, klade go sobie na nogach, tez na brzuszku, masuję, głaszczę, i wtedy nie płacze, ale tylko położę na plecy to az purpurowy jest i kuli nóżki. Kupy robił wcześniej co karmienie, a teraz 1-2 rano i później tylko brudzi pampersa. Jakieś rady? Bo siedze i placze razem z nim

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 25 września 2018, 05:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    W nocy dzieci rzadziej ulewają, bo jedzą spokojniej. Mój Filip za to nadrabia w dzień...
    Teraz nam dochodzą problemy z brzuszkiem. W nocy jest ok, za to w dzień są momenty że tylko ręce nas ratują i to nosze na brzuszku, klade go sobie na nogach, tez na brzuszku, masuję, głaszczę, i wtedy nie płacze, ale tylko położę na plecy to az purpurowy jest i kuli nóżki. Kupy robił wcześniej co karmienie, a teraz 1-2 rano i później tylko brudzi pampersa. Jakieś rady? Bo siedze i placze razem z nim
    Niestety nie pomogę bo na razie Olek nie ma z tym problemu. Czasem stęka, pręży się lekko podczas karmienia ale zrobi.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 września 2018, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj w ruch poszły krople. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy odgazował się brzuszek i w nocy były 2 duże kupy. Zobaczymy jak w dzień będzie

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 września 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Jakieś rady? Bo siedze i placze razem z nim

    Kup żel Pupik - czeski produkt, można go zamówić on-line. U nas ratował wszystkie dzieci w rodzinie. Nasz stoi też w pogotowiu, ale nie musieliśmy jeszcze używać. Natomiast przed zakupem dużo pytałam i czytałam na temat kolek i bólów brzuszka i to jest taki TOP1 :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 25 września 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa niestety przede wszystkim czas.. U nas się zaczęło w 3 tygodniu życia Jagody i też były dni, że płakałam z nią (darła się od 8 rano do 15-16) dawaliśmy Lefax, coś jak Espumisan i Sab Simplex, jak ten drugi, do kupienia tylko w Niemczech, do tego suszarka na brzuszek i masowanie. W pewnym momencie już wiedziałam kiedy się zacznie i działałam przed, wtedy ataki były dużo krótsze. Minęło całkiem po 3 miesiącu.
    Czytałam o Pupiku, ale nie zdążyłam wypróbować, więc nie pomogę, ale zawsze warto spróbować :) aaaaa! U nas jeszcze gorąca pielucha na brzuszek była kładziona, można kupić termofor z pestek wiśni i kłaść.

    iv096iyenbdfaarq.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 września 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termofor jest w użyciu, zamówiłam jak tylko zaczął go brzuch boleć. Chyba wyjadę na 3mieaiace i wrócę jak dziecko mi podrośnie. Wtedy może przestanie tak ulewać i męczyć sie z brzuszkiem.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 25 września 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Wczoraj w ruch poszły krople. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy odgazował się brzuszek i w nocy były 2 duże kupy. Zobaczymy jak w dzień będzie
    Jakie masz krople? Zastanawiam się czy jakieś już kupić czy poczekać.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 25 września 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To musze zamówić termofor. Jaki polecacie?

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 września 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krople to espumisan, a termofor na allegro kupiłam. Te z pestek wiśni wszędzie raczej są takie same wiec nie ma co wybierać :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 25 września 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    W nocy dzieci rzadziej ulewają, bo jedzą spokojniej. Mój Filip za to nadrabia w dzień...
    Teraz nam dochodzą problemy z brzuszkiem. W nocy jest ok, za to w dzień są momenty że tylko ręce nas ratują i to nosze na brzuszku, klade go sobie na nogach, tez na brzuszku, masuję, głaszczę, i wtedy nie płacze, ale tylko położę na plecy to az purpurowy jest i kuli nóżki. Kupy robił wcześniej co karmienie, a teraz 1-2 rano i później tylko brudzi pampersa. Jakieś rady? Bo siedze i placze razem z nim
    U nas jest podobnie od 3 tygodnia i nadal trwa tyle razy płakałam bo nie wiedziałam jak mu pomoc. Z perspektywy czasu mogę powiedziec, ze chyba nie ma kropelek, które całkowicie to zlikwidują, ale pomogą łagodniej to przejść. Na początek myśle, ze warto się zastanowić czy twój maluszek ma problemy z wypróżnieniem np robi kupki raz na kilka dni czy może po karmieniu albo trakcie robi się niespokojny. Ja na początku nie zwróciłam na to uwagi i zaczęłam od espumisanu tego silniejszego 200 za rada położnej nie widziałam poprawy miałam nawet wrazenie,ze jest gorzej . Po tygodniu odstawiłam poczytałam o podobnym niemieckim produkcie ,który podobno jest rewelacyjny Sabsimplex nie ma tego u nas chyba,ze jakos internetowo ale ja w takie upały nie chciałam ryzykować koleżanka miała zapas odkupiłam. Niestety na moje dziecko nie pomogło było podobnie jak z espu. Zaczęłam łączyć bóle z karmieniem pow o tym położnej doszłyśmy do tego,ze może to problem z trawieniem laktozy wdrozylam Delicol podaje do każdego karmienia nie częściej niż 3h i jest lepiej. Z tym ze u nas mały robił kupki 2 dziennie były dlatego popełniłam błąd zaczynajac od kropelek na wzdęcia . Teraz jest lepiej jak zaczyna się prężyć i długo nie było dwójki dostaje większa dawkę Delicol karmienie, kupa i spokój. Do tego leżenie na brzuszku nasz nie lubi mąż go nosi na ręce tak żeby brzuszkiem leżał przed karmieniem, termoforek z wiśni pomaga i przy silnych bólach dźwięk suszarki heh . Wiem,ze nie ma diety matki karmiącej.ale w naszym przypadku nie do kona tak jest. Jak zjem takie rzeczy które u mnie powodują wzdęcia albo coś bardzo ostrego wiem,ze u młodego będzie gorsza noc i tak jest

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 września 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupy w ciągu dnia robi, tyle że mniej, je też ładnie. Dzisiaj w nocy tylko jakieś cyrki odstawiał, ale wydaje mi się że to z nerwów bo najpierw go przebierałam a dziecko głodne było :)
    A na jakiej podstawie stwierdziłyście problem z laktozą?
    Mi ciągle to ulewanie nie daje spokoju, ale póki Filip pięknie przybiera na wadze to każdy mówi że jest ok. Pielichy tetrowe juz w ręku piorę, bo codziennie jakaś jest przemoczona ulewaniem
    A wzdymających w zasadzie nie jem, wczoraj troszke kukurydzy, ale to po południu i w sumie to nie ma rzeczy, które u mnie by powodowały dyskomfort, zawsze jadłam wszystko i mi nic nie szkodziło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 10:28

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 25 września 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    W nocy dzieci rzadziej ulewają, bo jedzą spokojniej. Mój Filip za to nadrabia w dzień...
    Teraz nam dochodzą problemy z brzuszkiem. W nocy jest ok, za to w dzień są momenty że tylko ręce nas ratują i to nosze na brzuszku, klade go sobie na nogach, tez na brzuszku, masuję, głaszczę, i wtedy nie płacze, ale tylko położę na plecy to az purpurowy jest i kuli nóżki. Kupy robił wcześniej co karmienie, a teraz 1-2 rano i później tylko brudzi pampersa. Jakieś rady? Bo siedze i placze razem z nim
    Z moja corka to slowo mniej lapczywie chyba istnieje tylko jak dostaje na spiocha odciagniete (piersi na spiocha do ust nie wezmie) albo mm... w innym wypadku oba sie budzi w nocy dopiero jak podane ma byc tu i teraz krzyczy jakbysmy ja glodzic chcieli i je pierwsze lyki jakby od tygodnia mleka nie widziala czasem az sie zakrztusi... takze u niej to nie to...
    Mysle ze u nas jest ti, ze w nicy odrazu zasypia, a w dzien czesto szaleje duzo sie rusza i to jest ta roznica...


    Spraw brzuszkowych wspolczune, ja sie tego balam... ale poki co na szczescie mala pierdzi lepiej jak ja i kup tez robi co niemiara...

    Dziewczyny juz wszystko napisaly chyba co moze pomagac bo mi tez tylko to do glowy przychodzi...
    Mozesz jeszcze sprobowac biogaie luv dicoflor...

    Eilleenten termofor z pestek wisni nawet w rossmannie kupisz ;) my mamy wlasnie z ross w ksztalcie slonika

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 25 września 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podpowiedź :-) zobaczę w Rossmann :-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 25 września 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Kupy w ciągu dnia robi, tyle że mniej, je też ładnie. Dzisiaj w nocy tylko jakieś cyrki odstawiał, ale wydaje mi się że to z nerwów bo najpierw go przebierałam a dziecko głodne było :)
    A na jakiej podstawie stwierdziłyście problem z laktozą?
    Mi ciągle to ulewanie nie daje spokoju, ale póki Filip pięknie przybiera na wadze to każdy mówi że jest ok. Pielichy tetrowe juz w ręku piorę, bo codziennie jakaś jest przemoczona ulewaniem
    A wzdymających w zasadzie nie jem, wczoraj troszke kukurydzy, ale to po południu i w sumie to nie ma rzeczy, które u mnie by powodowały dyskomfort, zawsze jadłam wszystko i mi nic nie szkodziło
    Po tym,ze ładnie spał np do 3 w nocy bez jęków steków jak tylko go nakarmiłam po 20 min się wił szły baki brzuszek twardy i potem w ciągu dnia tez zwróciłam na to uwagę. Jeszcze do poprzedniego postu podaje probiotyk to są naturalne bakterie wiec nie zaszkodzi a dobrze działa na florę bakteryjna jelit podaje Biogaia ma dużo szczepów bakterii jest jeszcze vivomix ale to już dla alergikow skoro nasz nim nie jest to wybrałam to pierwsze. Oba są z górnej polki cenowej wiec nie mało.
    Co do ulewanie to nasz ma takie dni, ze nic nie ulewa albo takie, ze po każdym jedzeniu. Często ma tak, ze ulewa jak zje pod kurek albo je szybko a ze jest głodomor to je zachłannie dlatego odbijamy go za każdym razem mimo sen karmie piersią . Często robię tak, ze karmie go jedna piersią odbijam i dopiero wtedy dostaje druga .Jak nie odbije to czekamy 15 min nosząc go jak to nie pomoże to na brzuszek wtedy zazwyczaj idzie bo jak go odłożymy to pójdzie nosem potem ma czkawkę i jest płacz bo takie cofanie nie jest pewnie miłe :)

    justa1509 lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 25 września 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Rossmann nie ma ale są np w Smyku. Myślałam że to droższe jest.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 25 września 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen o widzisz, a my mamy z Rossmanna... myslalam ze w pl tez w takim razie bedzie

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 281 282 283 284 285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ