X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 14 października 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_syrenka wrote:
    Ja chcę po skończonym 6 miesiącu. Chyba,że wcześniej się wyda gotowa, ale nie wydaje mi się. Chciałabym blw, będę gotować na parze w zwykłych garnkach.
    A termomix mi się marzy, ale już raczej dla wszystkich. Słyszałam,że warto, ale są bardzo dobre opinie o tym z Lidla. Niby różnica niewielka, a cena dużo niższa. Ma któras z Was może?

    Ja mam lidlomixa i jestem bardzo zadowolona. Przy czym ja nie gotuję w nim obiadów bo wolę tradycyjne gotowanie. W lidlusiu robię masy do ciast, do pieczywa, majonezy, keczupy, sosy, pasty.
    Jest też przepis na pierwszą papkę ale samą marchewkę zdecydowanie wolę ugotować w zwykłym garze.
    Moje dzieciaki robią w nim lody, budynie. Na początku wiadomo był szał, zwłaszcza, że byłam w ciąży i się nudziłam więc codziennie było a to ciasto drożdżowe a to chałka.
    Odkąd urodziłam dziecko zrobiłam dwa razy majonez, na więcej nie mam czasu.
    To urządzenie czy termomix czy lidlomix samo nie ugotuje, pomaga ale nie wyręcza.
    Dlatego teraz cieszę się, że kupiłam tańszą wersję bo żal by mi było patrzeć jak stoi i się kurzy sprzęt za ponad 6 tys.
    Aczkolwiek liczę, że nadejdzie ten dzień, że moje dziecko pozwoli mi znowu gotować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2021, 20:53

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 14 października 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak jeszcze tak przyszło mi do głowy apropo Waszego kiepskiego snu Julka, czy nie macie w sypialni jakiś sprzętów z wifi, lampkami diodowymi itd.? To ponoć też bardzo niekorzystnie wpływa. Ja chociaż mam zawsze komórkę przy łóżku (chociaż też się nie powinno) to wifi wyłączam.

    Kryśka stelaże bb chyba są identyczne.

    Ja jeszcze nawet nie mam pojęcia jak się zabrać do rozszerzania diety, więc pewnie będę odwlekać ten moment😉 muszę poczytać.

    Czy Wasze dzieci również ciężej się odkłada do łóżeczka? Zrobiły się jakieś czujniejsze czy co? U nas dzisiaj to jakaś masakra, niby robię wszystko jak wcześniej, a ani razu mi się dzisiaj nie udało 🤦‍♀️ drzemka albo na mnie, albo w wózku.

    OrT4p2.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4434 1876

    Wysłany: 14 października 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś może jakieś rozeznanie czym się różni?

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4434 1876

    Wysłany: 14 października 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaczęły się wrzaski wieczorne. Ale w sumie kilka dni mamy rozwalonych, więc może od tego. Moja się trudniej odkłada z rąk. Najchętniej by cały dzień chciała być noszona.
    A jak żałuje,że kupiłam łóżeczko że szczebelkami. Zostało po starszej, a mogłam je sprzedać i kupić turystyczne dwupoziomowe. Moja mała zołza przez sen ćwiczy czworaki i wbija się głowa w szczebelki, nogi i ręce jej się zakleszczaja. Chyba zaraz przejdę na turystyczne, które mam niestety tylko niskie. Będę się schylać, ale lepsze to niż zakleszczone płaczące dziecko 🤦🤦

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 14 października 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam Lidlomixa i szczerze polecam! Szkoda mi było tyle kasy na Thermomixa. Gotuje w nim obiady, robię ciasta i miele mięso. Przy dzieciach super bo nie trzeba pilnować, stać i mieszać.
    Co do walających się zabawek to chyba nieuniknione 🙈 kiedyś stary wrócił z pracy i myślał, że włamanie było…
    Gowniane zabawki to moja zmora, też ledwie nadążam z wyrzucaniem. Już boje się świąt…U nas większość pyta co kupić ale i tak dorzucają drobiazg od siebie. No i te drobiazgi to najgorszy sort🙄

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4717 3472

    Wysłany: 14 października 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też planuje dopiero po 6 miesiącu, ale chciałabym się wczesniej rozeznać w temacie.

    Mój mąż porównywał lidlomixa i thermomixa. Stwierdził, że zdecydowanie wygrywa thermomix, ale nie jestem w stanie przytoczyć argumentów. Po prostu w kwestii technicznej zdaje się na niego. Tylko spłentował to jakby porównywać poloneza z Audi (mój mąż jest miłośnikiem tej marki :p )

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4717 3472

    Wysłany: 14 października 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jedna siostra ma Lidlomixa, a druga Thermomixa i obydwie są zadowolone i chwalą 🙂

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 14 października 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe w czasie ciąży pisałaś, że się zastanawiasz nad panią do pomocy przy sprzątaniu mieszkania, zdecydowałaś się? Tak mi się przypomniało, bo właśnie skończyłam myć łazienkę 🙈 bo tak jak już pisałam, dzisiaj nawet 20min. drzemki musiało być na mnie 🙈

    OrT4p2.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 14 października 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina90 wrote:
    Ja też planuje dopiero po 6 miesiącu, ale chciałabym się wczesniej rozeznać w temacie.

    Mój mąż porównywał lidlomixa i thermomixa. Stwierdził, że zdecydowanie wygrywa thermomix, ale nie jestem w stanie przytoczyć argumentów. Po prostu w kwestii technicznej zdaje się na niego. Tylko spłentował to jakby porównywać poloneza z Audi (mój mąż jest miłośnikiem tej marki :p )

    Pewnie ma rację, ale cenowo to też tak podobnie 😄

    Karolina90 lubi tę wiadomość

    OrT4p2.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 14 października 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuje rpzszerzac jakos w listopadzie... maly procz tego, ze nie siedzi to jest raczej gotowy... tzn interesuje sie jedzeniem, mlaska czesto jak widzi jak my jemy, jak podaje mu np syrop, to ani kropli nie wypcha jezykiem, wsuwa az milo... wiec mysle, ze sprobuje jak z corka kolo skonczonego 5 miesiaca i ocenie czy kontynuowac, czy jeszcze nie...
    I tak jak z nia, na poczatku lyzeczka, a jak bedzie juz siedzial stabilnie to blw (w jej przypadku byl to 6 miesiac jak zaczela zajadac sama)


    Co do thermomixa i lidlomixa, to moja kuzynka porownywala, ale nie w teorii, a w praktyce i powiedziala, ze thermo jest niezaprzeczalnie o wiele lepszy i na niego sie zdecydowali, ale powiedziala tez, ze ten lidlowki tez jest ekstra i jak ktos nie chce niewiadomo czego robic i wydac tyle kasy to jest spoko... ona uzywa thermo wlasciwie niemalze codziennie, robi w nim/przy jego pomocy 90% posilkow, wowc u niej mialo to sens...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 14 października 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy thermomixa tm5 już 4 rok i nie wyobrażam sobie już gotowania bez niego. Kupiłam z drugiej ręki od dziewczyny która dostała na prezent ślubny a mieszkali z rodzicami którzy mieli thermomiksa instwierdzila ze nie potrzebują dwóch. Był na gwarancji a sprzedała ponad 1000 taniej.
    Wiadomo, ze sam nie ugotuje ale bardzo ułatwia i przyspiesza prace. Jak ktoś lubi zupy kremy to są świetne. Tak samo gotowanie ryżu/kaszy edc nieporównywalne niż tradycyjnie. Sporo posiłków można ugotować za jednym zamachem np. Klopsiki na parze a w naczyniu sos. Mój 8 latek od niedawna sam sobie w nim robi ciasteczka i koktajle.
    Nie wypowiem się o lidlomixie bo nie widziałam i nie znam nikogo kto ma.

    tm01qjv.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 14 października 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też w nocy gorzej ze snem. Dziś obudziła się o 24:00 na pierwsze karmienie co nigdy jej się nie zdarzyło. Przed wyburzeniem ćwiczyła przez sen podnoszenie nóg i chwytanie ich rękoma 🤦🏻‍♀️
    O 5.30 obudziła się wyspana i zaczęła trenować przewroty na brzuch (potrafi od wczoraj). Wzięłam szkraba do siebie na łóżko i tylko jedną ręką co chwile obracałam na plecy bo nie umiala wrócić. W międzyczasie obrywałam rękami po twarzy tak intensywnie gestykulowała. Zabawa trwała do 7, po którymś z przewrotów zamknęła oczy i zasnęła normalnie jakby ktoś baterie wyjął 😂
    Dostała do 9:30
    Aż jestem ciekawa dzisiejszej nocy.

    tm01qjv.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 14 października 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mojej diety bmk to niestety ale raczej muszę pozostać. O ile wprowadzenie w formie pieczonej (muffinki) i smazonej (naleśnik) nie spowodowały jakiś ogromnych reakcji tak po wczorajszej połowie jogurtu ulewała i była pieniste kupa z nitkami krwi …. a ja już tak się cieszyłam że jej przeszło.

    tm01qjv.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3900 1185

    Wysłany: 14 października 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidlomixa ma moja mama i jest meega zadowolona. Codziennie w nim gotuje i poleca :)
    Diete rozszerze pewnie w grudniu ok 6 msca, chyba że cos mnie natchnie

    A tak ogolnie... Ktoś mi trzy dni temu podmienił dziecko. Z dnia na dzień porzucił zasypianie na rekach i woli wózek O.o
    Zasypia sam w dostawce, dzis w 10 min.
    Po tylu przepłakanych i wybujanych wieczorach dla mnie to jest mega szok..
    Jechałam z nim tez pierwszy raz busem, zapakowana po brzegi zabawkami w razie ryku a on 40 min patrzył przez okno po czym zasnął. Nie poznaje dziecka...
    :)

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 14 października 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już mamy pierwsze nocne karminie za nami 🙈 zasnęła o 20, o 19.30 była pierś i dokładka mm, a nie ma zmiłuj się, co 3 godziny pobudka na jedzenie 🤦‍♀️

    Któraś pisała, że jest kupa po każdym posiłku, Agrafka? 🤔 Unormowało się? Lisa ma tak od dwóch dni.

    Przeczytałam na czym polega metoda blw i już oczami wyobraźni widzę naszą jadalnię 😄🙈

    OrT4p2.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3900 1185

    Wysłany: 14 października 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od znajomej dostałam rade żeby jednak probować blw i dawać wieksze kawałki w miare wcześniej. Ona robiła małej papki dosyć długo bo lekarze i rodzice ostrzegali ja przed zadławieniem no i dzoecko 1,5 roku i ma problemy z gryzieniem. Już powoli jest lepiej ale to była długa droga

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 14 października 2021, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam thermomixa 6 i mega polecam. Jest dużo przepisów dla niemowląt.

    atdc2n0a92hantdh.png
  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 14 października 2021, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeraża mnie te blw😱

    atdc2n0a92hantdh.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 14 października 2021, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie pamietam jak to było z synem i jego rozszerzaniem diety w sensie od którego miesiąca. Pamietam, ze pediatra dała mi mniej więcej rozpiskę co w którym miesiącu wprowadzać (jajko, mięso, buliony na wywarze mięsnym, edc). Na początku napewno jechał na parkach ale tez nie za długo, później sukcesywnie zmieniałam mu konsystencję na coraz to większe kawałki i nie było problemu. Wtedy nie miałam pojęcia o blw.
    Teraz boje się tego rozszerzania diety przez te alergie …

    tm01qjv.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 października 2021, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z vlw troche syfu jest, ale naprawde fajnie patrzec na taka samodzielnosc... ja zaczynalam od papek lyzeczka, ale to tylko pierwsze smaki plus i tak do tego zawsze jakas bulka/chrupek czy cos w tym stylu do pomemlania wjezdzalo, wiec tak w sumie pol na pol...
    Ale za to bylismy na weselu jak miala 11 miesiecy, to byla najmlodszym tam dzieckiem i jedynym, ktore najadlo sie samo z wlaanego talerzyka i rodzice karmic nie musieli

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 1184 1185 1186 1187 1188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ