X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4266 1256

    Wysłany: 15 października 2021, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zdecydowałam się na pomoc przy sprzątaniu. Na razie udaje mi się samej ogarniać.

    Mam termomix 6. Myśle ze ok 85% obiadów powstaje przy jego użyciu. Czasem irytuje mnie ze ta miska jest dość mała i często nie starcza obiadu na dwa dni dla naszej dwójki. Zup krem nie lubię, próbowałam trzy ale nie idzie mi. Super ze są wgrane przepisy i tylko klikasz dalej dalej. Często robię tak że przygotowuje składniki rano jak mały ma pierwsza drzemkę a później przed przyjściem męża gotuje. Tylko dorzucam gotowe produkty. Wtedy idzie sprawnie. Niestety wraz trzeba się nastać. Zaleta jest brak pilnowania, mieszkania. I w tradycyjnym gotowaniu w zyciu mi nie wyszło tak fantastyczne mięso w gulaszu jak w nim 😅

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4266 1256

    Wysłany: 15 października 2021, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w dzień śpi w dużym łóżku lub wózku wiec go nie przekladam do łóżeczka. W nocy śpi w łóżeczku, na karmienie biorę go na łóżko i odkładam. Teraz jest super od długiego czasu. Jak go kładę do łóżeczka to tylko przybiera dogodna pozycje i śpi od razu. Nie to co kiedyś. Odkładanie na wdechu i niemal bez poruszenia bo wstawał.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4434 1876

    Wysłany: 15 października 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze wczoraj nie potrzebowałam termomixa, chociaz akurat byłam u koleżanek i zachwalały lidlusia. A od rana namawiam męża,żebysmy kupili. Nawet nie tyle na rozszerzanie diety, co na obiady na co dzień. Ostatnio robię codziennie kotlet z ryżem, bo nie mam czasu, a już mi się przejadły. Jednak takie urządzenie to duże ułatwienie i oszczędność czasu.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4434 1876

    Wysłany: 15 października 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozszerzanie diety moim zdaniem to i tak wielki syf, nawet jak nie blw. A bez blw trzeba jeszcze później szkodnika uczyć,żeby sam jadł.
    W ogóle to lepiej się przyzwyczajcie do brudu, ja nie umiem i mnie szlag trafia. A te małe rączki najpierw jedzeniem rzucają, potem do wszystkiego musi być ketchup, i tymi brudnymi rączkami wszystko dookoła smarują. Więc jak się nie zacznie przy rozszerzaniu brud, to nieco później na pewno. Już nie wspomnę o farbach i innych cudach.

  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 15 października 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi jeszcze uwielbiali pluć papkami po całej kuchni. Niezła frajda.

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 15 października 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o wady sprzętu lidlomix czy thermomix to z pewnością zużycie prądu 😮
    Rachunki mi się podwoiły gdy systematycznie używałam. Dlatego w nowym domu zdecydowaliśmy się na na panele fotowoltaiczne żebym nie czuła się ograniczona 🤣

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4717 3472

    Wysłany: 15 października 2021, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie jeszcze wczoraj siostra dała dostęp do swojego cookido, żeby sprawdziła jakie tam są przepisy i wygląda to obiecująco :D także chyba decyzja zapadła.

    Ogólnie to jak któraś planuje zakup krzeselka z Ikea to jest taka strona Antilda i tam można sobie to krzesło odpicowac. Np zamówić okleinę na nóżki i mate na stoliczek w różnych kolorach.

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 15 października 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lidlomixie też można gotować z cookidoo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 08:20

    Karolina90 lubi tę wiadomość

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4434 1876

    Wysłany: 15 października 2021, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak wrote:
    Moi jeszcze uwielbiali pluć papkami po całej kuchni. Niezła frajda.
    Zapomniałam o pluciu🥺🥺

  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 15 października 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś dzień dziecka utraconego i zwłaszcza dziś doceniam jakie szczęście mam, że moi synowie urodzili się zdrowi i są szczęśliwi. O stracie myślę coraz mniej, choć pamiętam.

    "Nie ma stópek tak małych, by nie mogły zostawić śladu".

    Mama po przejściach, Sumireguska, NatkaZ, Bajka111, _agrafka_, unify lubią tę wiadomość

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4434 1876

    Wysłany: 15 października 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak wrote:
    "Nie ma stópek tak małych, by nie mogły zostawić śladu".
    ❤️❤️❤️

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4434 1876

    Wysłany: 15 października 2021, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieci mają suchy kaszel? Ula ma od jakiegoś czasu mocniejszy i się zastanawiam, czy to refluks, czy wzmożone ślinienie, którego ona nie ogarnia, czy jakaś infekcja, ale na nią nic więcej nie wskazuje.

  • Chaos Autorytet
    Postów: 1131 612

    Wysłany: 15 października 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z rozszerzaniem diety synka czekaliśmy jak usiądzie stabilnie żebym mogła go wsadzić do krzesełka i wjechało blw. Nie miał zębów, w 7 miesięcu wyszedł pierwszy, ale dziąsłami sobie radził. Papki też czasami wjeżdżały w sensie jakieś zupki krem. Czy słoiczek na wyjeździe. Brud jest wszedzie i do teraz, syn jedząc sztućcami nawet to pomaga sobie ręka która wyciera o wszystko. Sliniaka już nie założy więc ubranie też potem do zmiany. No i kluczem są małe porcję i ewentualnie dokładanie jeśli nie chcecie miec całego jedzenia na ścianach i podłodze.

    Z córcia też poczekamy az usiądzie. Na rękach karmienie jest średnio wygodne dla mnie, a ona póki co zazwyczaj i tak kima jak jemy 😅😅

    3jvzg7rf8l045ugq.png
    ckai43r818gdn5mx.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4266 1256

    Wysłany: 15 października 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam również grupę na Facebooku gotuj z termomix. Tam możecie poczytać opinie o termomixie, o potrawach i komentarzach do nich

    Karolina90 lubi tę wiadomość

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 15 października 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_syrenka wrote:
    Czy Wasze dzieci mają suchy kaszel? Ula ma od jakiegoś czasu mocniejszy i się zastanawiam, czy to refluks, czy wzmożone ślinienie, którego ona nie ogarnia, czy jakaś infekcja, ale na nią nic więcej nie wskazuje.


    Tak, już od dłuższego czasu, zdarza się parę razy dziennie. Została osłuchana przy okazji bilnasu i wszystko na to wskazuje, że to z powodu śliny i że ciągle pcha wszystko do buzi a potem sie dławi 🤦‍♀️

    OrT4p2.png
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 15 października 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny która kiedyś się zastanawiała nad używanym nosiboo to są dwa na olx, tzn jescze dzisiaj rano były za 370 zł

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4266 1256

    Wysłany: 15 października 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wada termomixa jest to ze jest głośny. Jak mały śpi w pokoju obok i zamknę drzwi to wraz przy szatkowaniu/krojeniu mały się budzi. Dlatego muszę gotować jak on nie śpi.

  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 15 października 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumireguska wrote:
    Lidlomixa ma moja mama i jest meega zadowolona. Codziennie w nim gotuje i poleca :)
    Diete rozszerze pewnie w grudniu ok 6 msca, chyba że cos mnie natchnie

    A tak ogolnie... Ktoś mi trzy dni temu podmienił dziecko. Z dnia na dzień porzucił zasypianie na rekach i woli wózek O.o
    Zasypia sam w dostawce, dzis w 10 min.
    Po tylu przepłakanych i wybujanych wieczorach dla mnie to jest mega szok..
    Jechałam z nim tez pierwszy raz busem, zapakowana po brzegi zabawkami w razie ryku a on 40 min patrzył przez okno po czym zasnął. Nie poznaje dziecka...
    :)


    Sumi- dorasta ❤

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 15 października 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek tez dzisiaj zasnął sam w wózku na drzemkę 🙈 jesteśmy w szoku, położyłam go i miałam go bujać w wózku ale najpierw chciałam koła odkurzyć i on tak leżał spokojnie ze poszłam zjeść śniadanie, patrzę a on śpi 🙈🙈

    Sumireguska lubi tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 października 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak wrote:
    Dziś dzień dziecka utraconego i zwłaszcza dziś doceniam jakie szczęście mam, że moi synowie urodzili się zdrowi i są szczęśliwi. O stracie myślę coraz mniej, choć pamiętam.

    "Nie ma stópek tak małych, by nie mogły zostawić śladu".
    Bardzo nie lubie tego dnia, chyba przez to, ze to caly czas gdzies tam.wenie mocno siedzi :( zwlaszcza blizniak mojej Mii... nie ma dnia, zebym chociaz raz o tej stracie nie pomyslala, kiedy na nia patrze :(
    A jeszcze wczoraj dostalam list z kliniki z gratulacjami z okazji narodzin synka i voucher do zabawkowego...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 1185 1186 1187 1188 1189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ