Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Pannana Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 19 października 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka991 wrote:
    Cześć dziewczyny mogę jeszcze dołączyć ?? :) Co prawda test robiłam już tydzień temu ale nadal się oswajam z myślą :) termin przypada na 21 czerwca a wizytę pierwsza mam 26 października i tak się zastanawiam jak to bd 5 tydzień i 6 dzień czy jest szansa na usłyszenie serduszka ? To mój drugi bobas ale niestety nie pamiętam jak to było za pierwszym razem :) Moj Pierwszy syn ma teraz 2 latka i 4 miesiace i jak patrze na wykres Pannana to widzę ze nam się prawie identycznie terminy poukładały :)

    Hej :-)
    5tc i 6dzien moze byc ale nie musi, wiesz kazda ciaza jest inna. Ja serduszko uslyszalam w 6tc plus ok 3dni. Ale znam przypadki ze dopiero i w 7c. Nie ma co sie nastawiac zeby sie nie stresowac ;)
    Faktycznie i rowniez mam synka :-)

    Blanka991 lubi tę wiadomość

    mhsv3e5e0l82oehv.png
    p19uskjo5j7m0jpr.png
  • Blanka991 Przyjaciółka
    Postów: 111 46

    Wysłany: 19 października 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannana wrote:
    Hej :-)
    5tc i 6dzien moze byc ale nie musi, wiesz kazda ciaza jest inna. Ja serduszko uslyszalam w 6tc plus ok 3dni. Ale znam przypadki ze dopiero i w 7c. Nie ma co sie nastawiac zeby sie nie stresowac ;)
    Faktycznie i rowniez mam synka :-)
    Dzięki wielkie za informacje mimo wszystko mam nadzieje ze coś tam usłyszę ;) a jeszcze jedno pytanie na pierwsza wizytę potrzebne są jakies badania mam na myśli morfologię itp przy pierwszym dziecku wszystko było jakies łatwiejsze a teraz przez ten stan sama nie wiem jak to wszystko bd wyglądać ? Jest tyle samo wizyt lekarskich ? I Czy oprócz tego ze mąż nie może być przy badaniu są jeszcze jakies większe zmiany ?? A i gratulacje wszystkim mama ❤️😘❤️

    Ekta lubi tę wiadomość

    qdkk4z17oh9nq7g7.png

    oar89jcgln4uu5ll.png


  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 19 października 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle się napisałam i wszystko się skasowało 🤦🏼‍♀️

    W każdym razie cieszę się z serduszek i nowych dziewczyn - im nas więcej tym lepiej ☺️ Ja na swoją wizytę czekam do piątku, miałam iść jutro ale mój ginekolog przełożył wizytę. Trochę szkoda bo już się nastawiałam ale co zrobić.

    Za to dołączam do grona tych które nie tolerują kawy. To straszne, normalnie piłam nawet 2 dziennie a teraz mnie odrzuca. A spać się chce.... do tego doszły mi mdłości i kompletnie nie mam apetytu

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 03:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei mam ten problem, że na mdłości jedynie jedzenie pomaga. I to muszą być węglowodany, nic innego nie pomaga. Teraz np siedzę w kuchni i jem kromkę ciemnego chleba z masłem i popijam woda... Wreszcie znowu wodę toleruje. Musiałam pójść do kuchni zjeść bo godzinę temu obudziły mdłości i nie zasnę za nic na świecie i jest coraz gorzej.

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3902 1185

    Wysłany: 20 października 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannana wrote:
    Odebralam wyniki badan 4tc +1dzien wyszla beta 2013

    Nie znam sie totalnie jakie sa normy na ten tydzien ale wiem ze przyrost na srode powinien byc conajmniej 4000?

    Jak na 4tc + 1 to naprawde wysoka beta :)
    A jaką miałaś poprzednio?

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Pannana Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 20 października 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumireguska wrote:
    Jak na 4tc + 1 to naprawde wysoka beta :)
    A jaką miałaś poprzednio?

    To moja 1wsza beta. Gin kazala pojawic sie jutro na wizycie i nie powtarzac jej w srode.
    I sama nie wiem xzy nie powtórzę dla świętego spokoju ;-)

    mhsv3e5e0l82oehv.png
    p19uskjo5j7m0jpr.png
  • Pannana Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 20 października 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka991 wrote:
    Dzięki wielkie za informacje mimo wszystko mam nadzieje ze coś tam usłyszę ;) a jeszcze jedno pytanie na pierwsza wizytę potrzebne są jakies badania mam na myśli morfologię itp przy pierwszym dziecku wszystko było jakies łatwiejsze a teraz przez ten stan sama nie wiem jak to wszystko bd wyglądać ? Jest tyle samo wizyt lekarskich ? I Czy oprócz tego ze mąż nie może być przy badaniu są jeszcze jakies większe zmiany ?? A i gratulacje wszystkim mama ❤️😘❤️


    Ja na 1 wizyte poszlam bez niczego. Lekarz wszystkie badania zleci , na spokojnie. Jeszcze bedziesz miala czas sie badac przez te 9msc :D

    mhsv3e5e0l82oehv.png
    p19uskjo5j7m0jpr.png
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 20 października 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannana wrote:
    To moja 1wsza beta. Gin kazala pojawic sie jutro na wizycie i nie powtarzac jej w srode.
    I sama nie wiem xzy nie powtórzę dla świętego spokoju ;-)

    Ja bym nie wytrzymała i powtórzyła :)

  • Blanka991 Przyjaciółka
    Postów: 111 46

    Wysłany: 20 października 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, kurcze mam problem ;/ po nocy wyskoczyła mi opryszczka ;/ dzwoniłam do mojej przychodni i tam Pani pielęgniarka powiedziała ze śmiało mogę używać Zovirax albo Hevipoint ale chciałam się jeszcze waz doradzić czy któraś z Was stosowała i co lekarz na to ? Ja wizytę mam dopiero za tydzień i do tego czasu chciałbym się jej już pozbyć ;)

    qdkk4z17oh9nq7g7.png

    oar89jcgln4uu5ll.png


  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3902 1185

    Wysłany: 20 października 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannana wrote:
    To moja 1wsza beta. Gin kazala pojawic sie jutro na wizycie i nie powtarzac jej w srode.
    I sama nie wiem xzy nie powtórzę dla świętego spokoju ;-)

    To powiem Ci ze mega wysoka ta beta, super :)
    Ja jestem 4+1 i wczoraj miałam bete 250 :)

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 20 października 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam 14dpt (4+3) bete 1700


    Blanka ja w poprzedniej ciazy na optyszczke stosowalam plastry

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Majaaaa Autorytet
    Postów: 385 256

    Wysłany: 20 października 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się z wami witam dziś u mnie 5 + 5.
    Jeżeli chodzi o jakiekolwiek objawy ciążowe to jedyne co to bardziej wrażliwe SutkiNo i też jeżeli chodzi o picie kawy to muszę odczekać tak do południa bo jak wypije rano to potem cały dzień mam randkę z kibelkiem:p
    Ja 3t+5d miałam betę 50,02
    A 4t+2d była 447.62
    Ostatnia betę robiłam w piątek 5t+1d i beta była 5044
    Wiec ponad dwa tysiące jak na początek 4tyg to dużo :)

    20s640t.png
  • Majaaaa Autorytet
    Postów: 385 256

    Wysłany: 20 października 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I niby przyrosty są dobre bo w granicach 130-150% ale patrząc ma te Wasze bety to moja coś kiepściutko wypada :(

    20s640t.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3902 1185

    Wysłany: 20 października 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaaa wrote:
    I niby przyrosty są dobre bo w granicach 130-150% ale patrząc ma te Wasze bety to moja coś kiepściutko wypada :(

    To jest bardzo ładny przyrost. Pamiętaj że powyżej 1000 beta bardzo spowalnia przyrost dlatego już się jej nie bada i nie porównuje :) Teraz tylko USG :)

    aaa i zachęcam wszystkie dziewczyny do zrobienia sobie suwaczka bo wtedy łatwo zobaczyć w którym jesteście tygodniu

    Pannana, Ekta lubią tę wiadomość

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • RudaMaruda Ekspertka
    Postów: 138 157

    Wysłany: 20 października 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy!
    Byłam na wizycie i boję się, że znowu poronię :( Jestem w rozpaczy :(

    Widać było pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, ale zarodka i serduszka jeszcze nie. Powinnam być w 7 tygodniu ciąży a wygląda to na 5 :(

    Patrząc na betę z zeszłego tygodnia i na USG, na którym już coś było widać nadal wierzę, że mamy szansę, ale nie mogę przestać płakać. Po prostu się martwię i boję :(

    Lekarz dał mi też przy okazji Acard w razie wu, ale boję się, że może być za późno.
    Dostałam też skierowanie do pracowni USG żeby na lepszym sprzęcie zobaczyć czy coś tam jednak jest i wizytę mam dzisiaj wieczorem. Jestem dosłownie kłębkiem nerwów :(

    Słyszałyście o podobnych przypadkach gdzie jednak z dzieckiem wszystko było ok?

    preg.png
    07/2020 - 9tc [*]
    06/2021 - Córeczka

    9/11 - dwie kreski
    8/12 - mamy serduszko 😍
    9/01 - będzie chłopak!
    6/02 - następna wizyta
  • Pannana Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 20 października 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumireguska wrote:
    To jest bardzo ładny przyrost. Pamiętaj że powyżej 1000 beta bardzo spowalnia przyrost dlatego już się jej nie bada i nie porównuje :) Teraz tylko USG :)

    aaa i zachęcam wszystkie dziewczyny do zrobienia sobie suwaczka bo wtedy łatwo zobaczyć w którym jesteście tygodniu

    Właśnie zastanawialo mnie dlaczego gin nie zlecila ponownie wykonania bety? Myslisz ze dlatego ze przyrost nie jest teraz jednoznaczny? :-)

    Taaak robmy suwaczki sa ekstra zeby połapać sie w naszych ciazach 🤣

    mhsv3e5e0l82oehv.png
    p19uskjo5j7m0jpr.png
  • Pannana Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 20 października 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda wrote:
    Dziewczyny, pomocy!
    Byłam na wizycie i boję się, że znowu poronię :( Jestem w rozpaczy :(

    Widać było pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, ale zarodka i serduszka jeszcze nie. Powinnam być w 7 tygodniu ciąży a wygląda to na 5 :(

    Patrząc na betę z zeszłego tygodnia i na USG, na którym już coś było widać nadal wierzę, że mamy szansę, ale nie mogę przestać płakać. Po prostu się martwię i boję :(

    Lekarz dał mi też przy okazji Acard w razie wu, ale boję się, że może być za późno.
    Dostałam też skierowanie do pracowni USG żeby na lepszym sprzęcie zobaczyć czy coś tam jednak jest i wizytę mam dzisiaj wieczorem. Jestem dosłownie kłębkiem nerwów :(

    Słyszałyście o podobnych przypadkach gdzie jednak z dzieckiem wszystko było ok?


    Siostra mojego meza w ok 8tc nic nie widziala na usg ani mie bylo slychac serca
    Lekarz skierowal ja na zabieg ale cos ja tchnelo i possla do innego gin na 2gi dzien powtórzyć badanie a tam serduszko bije i jej cora ma teraz 12lat ;-)

    Spokojnie ;*

    RudaMaruda lubi tę wiadomość

    mhsv3e5e0l82oehv.png
    p19uskjo5j7m0jpr.png
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 20 października 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumireguska ja tak mam, lacze sie w bolu..
    Hatfe gratulacje!
    Nowe przyszle mamusie, witamy!
    RudaMaruda, Kochana, trzymaj sie! Jeszcze jest szansa, ze wszystko sie ulozy. Co do pozytywnych historii, to mam znajoma, ktora miala podobna sytuacje. Dostala skierowanie do szpitala i w dzien przyjecia okazalo sie, ze serduszko sie pojawilo. Chlopiec ma juz ponad dwa lata i jest okazem zdrowia. Wysylam Ci duzo wirtualnego wsparcia. Czekamy na wiesci.

    RudaMaruda lubi tę wiadomość

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Ladyo Autorytet
    Postów: 2178 6056

    Wysłany: 20 października 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda patrząc na Twoja betę z podpisu to w podobnym okresie u mnie tez był tylko pęcherzyk. Byłam u gina około 5 dni po becie w granicach 2 tys i był pęcherzyk tylko, a serduszko było po becie 39 tys. Może miałaś owulacje dużo później?

    RudaMaruda lubi tę wiadomość

    age.png
    👧🏻 2008 👧🏼2021 👧🏼2024
  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 20 października 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda trzymaj się! Wiem że jest Ci ciężko ale musisz wierzyć!❤

    RudaMaruda lubi tę wiadomość

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ