X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp czy tak jak Julian też nie chciała tej delicji wypluć?? 🤮🙈 Bo ja mu siłą wyciągałam z pyska 🥺😮

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak wrote:
    Mama pp czy tak jak Julian też nie chciała tej delicji wypluć?? 🤮🙈 Bo ja mu siłą wyciągałam z pyska 🥺😮


    Gdy zauważyłam, że coś miele w buzi, a w tym czasie nic nie jadła na tarasie, to od razu rzuciłam się z palcami i wygrzebałam czarne nogi 🤮
    W takich sytuacjach nie negocjuję, odrazu siłą wyciągam 😅🙈

    Ann11 lubi tę wiadomość

    OrT4p2.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama po przejściach …. Boże. Boże ja nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu. Jeżu ja nie dotknę pająka, ale co zrobić jak dziecko coś mieli. O matko. Będzie mi się to śniło po nocach. 😳😳😳😳😳

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2307 1834

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka ja się panicznie boję pająków i też mi się to będzie teraz śniło :D

    Sumi tak samo mi w życiu przez myśl nie przyszło oglądać czyjejś głowy, dopiero po Soni kasku mam taki fetysz :D

    age.png

    preg.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4263 1256

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi a Ty dostałaś już info zwrotne od żłobka? Do mnie dopiero dziś napisali żeby umówić się na doniesienie dokumentów. Osobiście muszę zanieść. Lecę w środę po 17

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4714 3472

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia C haha ja też nigdy niby nie zwracałam uwagi na główki dzieci. Ale jak był nas 7 letni bratanek męża i szuszylam mu włosy po kąpieli to dopiero zobaczyłam jakie ma spłaszczenie z jednej strony. Aż szkoda, że rodzice to tak zaniedbali :(

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 540 61

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Syrenka mi dokładnie o to chodziło, że ta kobieta (jak większość obecnie) miała prawdopodobnie zbyt wiele na głowie, może jeszcze jakieś kłopoty rodzinne lub inne zmartwienia. Współczuję ogromnie i się nie dziwię, że moglo się tak stać. Kiedyś w pracy nie było takiej presji jak obecnie a kobiety często poprostu zostawały w domu z dziećmi. Dziś jest jak jest i stąd wynikają takie tragedie

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4432 1876

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze patrzyłam na główki, jakoś tak nie wiem, rzucały mi się w oczy szczególnie te spłaszczone z tyłu. Iga ma idealnie okrąglutka, a Ula ma w jednym miejscu lekko spłaszczone, ale dokładnie tak samo jak ja, więc to genetyczne raczej,nigdy nie spala na plecach i w ogóle to jest w takim miejscu, że nie ulozeniowe. Będzie musiała unosić/tapirowac włosy z tyłu i nie będzie widać. Szwagra syn był ułożony miednicowo i główka pod żebrami, urodził się z taką przekoszona główka. Teraz ma pół roku. Chodza z nim do fizjo od poczatku. On twierdzi,że wszystko minie. Na pierwszy rzut oka jest ok, ale jak się spojrzy na niego z tyłu, to jest dramat. Bardzo widać i tak raczej już zostanie. Myślę,że może to wpłynąć na widoczna asymetrię twarzy. A oni tego nie zaniedbują. Po prostu znowu wychodzi niekompetencja specjalistów. Każdy im mówi,że to minie. Obym to ja się myliła i było ok.
    Bo u chłopca bardzo widać takie rzeczy.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4432 1876

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann, tak czasem na forum się coś nie tak zrozumie, niestety jak się czyta, to brakuje mowy ciała, która czasem zupełnie zmienia wypowiedź. A ja to też czasem w biegu czytam i po swojemu rozumiem;D
    A o tych dzieciach to jak dziś przeczytałam, to mi łzy jak grochy poszły. Tragedia okropna.

  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 540 61

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp polubiłam historie z pająkiem haha 😆 nie wiem co bym zrobiła, panicznie boję się pająków. Chyba bym go nie zabrała 🙈a jeśli chodzi o spanie to nic nie zrobiłam, samo przyszło. Jeszcze się czasem wybudza na drzemce ale zwykle daje się ululać. Pilnuje, żeby była najedzona przed spaniem 🤪 bardzo dużo się tulimy i ogólnie staram się być pozytywnie nastawiona, jak się wkurzałam to wiadomo było tylko gorzej.

    Sumi a próbowałaś karmić np w salonie i dopiero przechodzić do sypialni na usypianie? U mnie Laura przeprosiła się z butelką (na którą nawet nie chciała patrzeć) ale najpierw musiałam rozdzielić karmienie od spania. Następnie posmakowała mleka w bidonie, podeszło jej ale piła 50 ml i później była butla. Nie było wcale afer o cycka. I tak już mamy kilka dni bez cyca, karmię tylko w nocy, bo niestety nocne pobudki dalej są😑

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ale ja byłam pewna, że znowu dorwała jakiś kamyk. Jakbym wiedziała, że się delektuje takim okropieństwem to bym mogła się zawahać przed interewencją 🤣🙈 Moi rodzice się usmiali jak to usłyszeli, bo dobrze wiedzą, że mnie wzdryga na sam widok pająków.

    Syrenka ja też bardzo często czytam w biegu jednym okiem😅 Lubię być na bieżąco, a wiadomo że nie zawsze jest czas by przysiąść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 21:01

    OrT4p2.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm Ann niegłupi pomysł moze tak spróbuje zrobić faktycznie. Ciekawe czy to przejdzie czy on wlasnie cycka traktuje jak wyciszacz przed zasypianiem ktory musi byc podany w lozku koniecznie. Zobacze jutro

    U nas chyba ciezszy okres sie zaczyna ze soaniem bo juz od 2 dni mamy mnostwo pobudek a dziś od 20:00 były już 3. Ale dziś też chodził po raz pierwszy sam od mamy do taty. Może przezywa to chodze, moze ząb..

    Ale juz mam dosyc tego ze od 4 nad ranem jest wiercenie co 20 min, eeech. No ale juz tak miałam nie raz i przechodziło wiec wiem ze to etap ktory mija 😌

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze mama pp ja nie wiem co bym zrobila bo mnie oblewa pot i dosłownie dretwieje na widok pajakow.

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle a jak u ciebie zlobek, tak dawno nie pisałaś.
    Syrenka a wy kiedy wracacie?

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe ja dostalam automatycznego maila ze mam potwierdzić miejsce w placowce. Potwierdziłam i wtedy dostałam maila już bezposrednio ze zlobka jakie dokumenty przyniesc.
    Mam wpisane 29.06 zeby przyjsc z dokumentami ale gdzies czytalam ze na to jst 5 dni? No ale to chyba malo prawdopodobne zeby kazdy tak szybko te wszystkie papiery uzbieral

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4263 1256

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi według mnie 5 dni jest na odpowiedz na maila a zobacz ze na weryfikacje dokumentów jest czas od 20.06 do 15.07 a 18.07 jest lista dzieci przyjętych do placówki. Ja mam mało papierów i tak na prawdę są już gotowe

  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _agrafka_ wrote:
    Ja tez nie zniosła bym tak długiego płaczu dziecka, staram się wychowywać małego w duchu rodzicielstwa bliskości dlatego nie umiała bym w te treningi snu itp. Ale uważam ze każdy powinien robić wszystko w zgodzie ze sobą. Kazdmu odpowiada coś innego i ja to szanuje.

    Dzisiaj byliśmy po długiej przerwie u fizjo ( przez tą chorobę ta przerwa) i poleciła mi buty dla małego, polskiej marki Gucio. A na teraz do piaskownicy ekotuptusie, kupiłam od razu w sklepie obok wersje cotton, wydaje się być spoko rozwiązaniem ma lato.

    Fizjo jest trochę zaniepokojona tym ze mały nic nie mówi, kazała mi przycisnąć neurologopede bo mówi ze powinien już chociaż próbować coś tam powtarzać a on tylko tatatata, czasem mama, baba i ne - a ja naprawde z nim dużo czytam i dużo mu tłumacze ehhh

    Agrafka mój starszy syn jako pierwsze buty miał Gucie. Jedna pediatra chwaliła inna twierdziła że złe. On je bardzo lubił. Chętnie zakladal

    tm01qjv.png
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryska na właśnie fizjo mówiła mi ze dzieci bardzo je lubią. Ze jej syn tez chętnie je nosił. Miała nawet w gabinecie jeden egzemplarz po jej synku żeby moc właśnie pokazać. Myśle ze są warte wypróbowania. Fajne się wydają, miękkie i „pracujące” razem ze stópką

    Mama pp ale przygoda z tym pająkiem 😅🙈

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 04:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi tak mamy już 9 zebow i chyba idzie kolejny.

    Co do tej kobiety, to niestety sytuacja z mojego miasta. Na chwile obecna policja nie jest w stanie jej przesłuchać ze względu na zły stan psychiczny. Długo rozmawiałam o tym z mężem i nie wiem jak do tego mogło dojść, jak nikt mógł tego nie widziec, nie słyszeć:(. starsze dziecko odwiozła do przedszkola. Myśle, ze po czymś takim nie da się wrócić do życia większej kary dla matki nie da się wymierzyć niezależnie od zarzutów jakie jej postawią.

    Co do treningu snu ja zawsze będę zdania, ze kazde dziecko jest inne i nie ma złotego środka.

    Sumi co do karmienia to ja przestałam dawać w ciągu dnia, potem na sen i od niedawna nie daje w noc i jakoś naturalnie sam z siebie nie domaga się piersi. A co do nocek i usypiania to sama jestem na skraju załamania nerwowego. Wczoraj o 20 poszliśmy na spacer ( przechodził już samego siebie) i nie zasnął! Po godzinie wróciliśmy, a on dalej do brykania. Ostatecznie zasną z wielkim trudem chwilkę przed 22.

    Lilak pisz jak po wizycie.

    Mama pp mój dzik tez wszystko pcha do buzi, każdy okruszek. Ostatnio jadł stary kawałek omleta, którym karmił psa i znalazł go u niej w legowisku. Widać było, ze był przepyszny. Karmę z jej miski tez uwielbia, s ha narzekam, że mało je 😁

    Bajka to pewnie kamień z serca, ja wracam pod koniec października czyli w sam środek wirusów:/ ehhhhh już się boje! Ale już od września czeka mnie sporo pracy, bo muszę się dobrze przygotować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 04:42

  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza noc od dawna w całości przespana. Bez pobudek, bez butli. Żeby tylko zwiastowała koniec tych chorobowych perypetii.
    Za to ja z kaszlem ale to pikuś.

    W badaniach Julka próbek nic nie wyszło.

    Mama po przejściach, Bajka111, Karolina90 lubią tę wiadomość

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
‹‹ 1748 1749 1750 1751 1752 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ