X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi tak, jutro będę chciała się dostać do mojej pediatry (co niestety łatwe nie jest). Ona jest tez alergologiem.

    tm01qjv.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4264 1256

    Wysłany: 2 lutego 2023, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ze jakiś konkretny owoc bo ogólnie cytrusy to raczej nie. On pochłania dużo i często. winogrono, teraz w sezonie mandarynki, banany, owoce jagodowe, kiwi, jabłka. Największa reakcja uczuleniową jaka miał to jak ostatnio bylismy u tesciowej i dokarmiali wszystkim. Czekolada, niezdrowe jogurty, tic taki, żelki. Po tym kombo wyszły mu plamy na policzkach i brodzie.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4264 1256

    Wysłany: 2 lutego 2023, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina w końcu wybrałam stój karnawałowy. Będzie rycerzem. Po przejrzeniu sterty tego wszystkiego nic mi się nie spodobało. Jak ma być krową psem, batmanem czy spidermanem z wypchanymi klatami to juz wole rycerza w słabym stroju. Do balu tydzień i wcale się nie zdziwię jak nie dotrwa 🤪

  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe nasza Pani alergolog na pierwszej wizycie zaleciła zrobić morfologie z rozmazem i IgE całkowite, ponoc u takich małych dzieci tylko to daje jakiś obraz. I Ig wyszło nam ok ale w morfologii miała podwyższone eozynofile 🙄 i to wskazuje na alergie. Mój mąż jest alergigiem więc Ola jest obciążona. My od maja(czyli pierwszej wizyty) do końca września podawaliśmy Contrahist- syrop na alergie. I w tym czasie katar miała raz i to w momencie gdy lekarka kazała odstawić syrop- po 3 dniach byly białe gile. Ogólnie teraz mam zalecenia, że przy każdym katarze mam włączyć znowu ten syrop na 10 dni i stosowac ectorhin (woda morska z ektoina).Teraz w lutym mamy kolejna wizyte, zobaczymy jakie będą dalsze zalecenia. My mamy podejrzenie o drzewa wczesne i zarodniki grzybów 🙈🙈🙈 ale ogólnie pewnie do zrobienia testów od marca do września będziemy na lekach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 08:26

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4715 3472

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe super! :) Wrzuć zdjęcie Oliwiera w przebraniu na FB :D
    U nas o balu zero tematu, a szkoda, bo znalazłam fajny strój kowboja 😅

    Swoją drogą zaczęłam już myśleć o 2 uro dla Ignasia, bo zaraz będzie Kajtek więc czasu będzie mniej. I chyba postawimy na motyw koparki 😅

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4264 1256

    Wysłany: 2 lutego 2023, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyprysek o matko 🙈 fajnie ze macie taką doktor

    Tez myślałam o drugich urodzinach. nie będzie imprezy. To akurat maj. Na początku mamy rocznice ślubu, później lecimy na wakacje wracamy i mamy komunie. Za chwile urodziny. Będzie „tort” dla naszej trójki, chyba że ciocia do nas dołączy. Chrzestna za granicą wiec nie wpadnie. Jak chrzestny będzie miał ochotę wpaść to zrobię dobry obiad, ciasto i tort.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4264 1256

    Wysłany: 2 lutego 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy korzystacie z aplikacji TooGoodToGo. Aplikacja służy ratowaniu żywności. Może zapłać fajne paczki niespodzianki. Różne sklepy i restauracje do niej należą. Brałam dwa razy paczkę z Blikle. Wartość produktów 45 zł a płacisz 15 zł. Miałam w niej pączka, babeczkę, ciastko makaronik i 4 kawałki różnych tortów. Albo z piekarni Vincent. Wartość produktów 47 zł a płacisz 16 zł. Ostatnio dorwalam tam i miałam w paczce dobry ciemny chleb, dwie bagietki z ziarnami, 3 bułki pół bagietki, bułkę typu ciabatta i chyba jakoś słodka bułka. Opłaca się.
    Dodam, że te produkty są świeże i pełnowartościowe. To jest np. Pieczywo które nie zeszło tego dnia i poszłoby do zwrotu. Paczki w piekarniach zazwyczaj są do odbioru wieczorem. Dają to co nie zeszło.

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 2 lutego 2023, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe super opcja z tą aplikacją.

    OrT4p2.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 2 lutego 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz będę sobie wmawiać, że Lisa ma alergię. Ostatnio ciągły biały katar, bez żadnych innych objawów. Nie jestem pewna czy to faktycznie zęby tak jak strzeliła lekarka

    OrT4p2.png
  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe słyszałam o tym :) u mnie jedna kolezanka tez się w to wkręciła:)

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 2 lutego 2023, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż wrócił od pediatry. Klasyczna pokrzywka. Mamy zmienić leki. Dziś musi dostać tabletkę encortonu i jeśli dalej będą epizody puchnięcia to przez kolejne dwa dni również. Podobno fenistil to starszy lek i ona już go nie zaleca. Mamy zmienić na zyrtec. Za tydzień kontrola.
    Ze względu na kaszel miała tez robiony test na RSV ale ujemny. Z tego co mówiła pediatra to raczej nie reakcja na jedzenie a bardziej infekcja. Podobno czasem podanie ibuprofenu inicjuje pokrzywkę. Ja dwa dni temu w nocy podałam bo nie mogła spać i marudziła. Nie wiem czy już wtedy była ta wysypka bo zobaczyliśmy ją rano czy to faktycznie ibuprofen tak zadziałał. Mamy zlecone mocz, CRP, krew

    tm01qjv.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 2 lutego 2023, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe tak tak, od dawna korzystam chociaz tylko w najblizszj okolicy bo mi sie jezdzic nie chce. Czasem sushi wpanie, bułki uasta ito. Fajne :)

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 2 lutego 2023, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka czy ty przypadkiem nie testujesz pojutrze? :D

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4432 1876

    Wysłany: 2 lutego 2023, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi, w sb mam 9 dpo i sikne tak dla sportu bardziej, bo to za wcześnie. Ale z Ula już wyszedł mi cien. Niestety czuje,że nic z tego, jakoś tak wewnętrznie czuje,że to będą miesiące. Jutro jeszcze zrobię proga czy w ogóle owulka była.
    Jutro wyjeżdża stary. Wraca albo na owulacje albo tuż po, wiec kolejny cykl w dupe. Ale to mało istotne. Nie wiem jak sobie poradzę. Jestem przerażona.
    Ulcia mega ruszyła z mowa. Mówi bardzo dużo słów już i to takich, że nie trzeba się domyślać. Składa proste zdania z 2-3 wyrazów. No taka do pogadania się robi.
    Zoe, ja nie wiem co te baby maja we łbach. Jest ciepło, bo placówki są porządnie nagrzane, ale żeby polozyc gole dziecko? Serio? Że on tak w ogóle zasnął.
    Ja ostatnio przyprowadzam Ule w krótkim rękawku jak mi się cienkie bluzki kończą. Bo jak ja odbieram, to zawsze czerwona przegrzana jest, ale jakby ja w pampersie kładli, to bym zrobiła dym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2023, 20:01

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 2 lutego 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka nie dziwie sie, tez bym była przerażona. Trzymaj sie i melduj.
    Może dziewczyny cie zaskoczą :P
    A jak będziesz je usypiać na noc? Najpierw jedna potem druga? Iga usypia sama już?

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 2 lutego 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z dziewczynami dasz rade, nie wąytpie :) Najwyzej jedna postęka druga pojęczy ale bedzie ok. Gorzej psychicznie ta samotność w domu. Może ktoś mógłby cie odwiedzać wieczorami? Jakieś videokonferencje z tatą ? :)

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 2 lutego 2023, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka będzie dobrze😊 Mąż wróci zadowolony,że nie zmarnował swojej szansy, a Ty będziesz dumna że sobie poradziłyście.
    Mnie chyba najmniej martwiłoby to, że wieczorami będę sama. Pewnie co wieczór będziesz szczęśliwa, że kolejny dzień dałaś radę i wszysyc przeżyli 😅

    OrT4p2.png
  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 540 61

    Wysłany: 2 lutego 2023, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Syrenka trzymam za Ciebie kciuki! Melduj co jakiś czas, czy jeszcze żyjesz.

    Dziewczyny mam wyniki harmony. Zdrowy chłopak 🙂 cieszę się że zdrowy i jednocześnie jestem troszkę zawiedziona, bo po cichu marzyłam o dwóch dziewczynkach, no nie dogodzisz. Ale mam nadzieję, że może chłopiec będzie trochę spokojniejszy i wolniejszy.

    Laura w tym tygodniu też się rozgadała. Zabraniam jej wchodzenia na stół, a wczoraj wlazła mimo zakazu i krzyczy "patrz gdzie jestem". Cwaniara mała. Teraz ma fazę na słowo "patrz" i ciągle mi coś podtyka pod oczy i mówi "patrz co to jest", jak pije mleko z butli to pod koniec sprawdza i mówi "patrz jeszcze jest". Myli jej się słowo puść i ciągnąc mnie za rękę, żebym z nią poszła krzyczy "puść mnie"😂

    Batylda, Bee, Karolina90, Mama po przejściach, Cyprysek89 lubią tę wiadomość

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4264 1256

    Wysłany: 3 lutego 2023, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka właśnie on spał 10-15 min. Teraz w ubraniu śpi… godzinę! Godzina może nie jest imponująca jak w domu śpi po 2-3 godz ale to placówka, dużo rozpraszaczy wiec ok.
    Z dziewczynami dasz rade, jestem pewna. Nastaw sie pozytywnie. Jak zachorują to L4 i przynajmniej spędzisz z nimi czas

    Karolina o której odbierasz Ignacego?

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4715 3472

    Wysłany: 3 lutego 2023, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe obecnie o 15.30, bo zostaje też na podwieczorek :) tyle, że zaprowadzamy tak 8.30-8.50 (o 9 mają śniadanie) :)

    Ann11 gratuluję przede wszystkim zdrowego dzidziusia :) a synowie są fajni ❤️ ja będę miała dwóch :p mąż od zawsze mi mówił, że mam temperament jak Natalia Boska z Rodzinka pl 🤣 więc teraz i sami synowie się zgadzają 😅 tylko trzeciego Kacperka już nie planuje 😅😅

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
‹‹ 2079 2080 2081 2082 2083 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ