X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 10 czerwca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak dodajecie tu zdjęcia? U nas w szpitalu pierwszego dnia przyszła pani fotograf zrobić sesję noworodkową. Ja wtedy byłam sama, bo mąż wyskoczył do sklepu i akurat miałam atak migreny, więc praktycznie nie widziałam na oczy, no ale powiedziałam że ok, niech zrobi sesję (jedno zdjęcie za darmo od szpitala, resztę można sobie kupić). No i właśnie był pan fotograf nam pokazać zdjęcia i wyszły cudowne 🥰 drogo jak szatan, ale tatuś (na codzień sknera) od razu powiedział bierzemy wszystko 😂 Póki co mamy tylko zdjęcia zdjęć ale są cudowne, bym wam tu wrzuciła jedno 😊


    A żeby nie było zbyt kolorowo i cukierkowo, to dzisiaj mały miał atak płaczu 😭 przez pół godziny wył tak, że się nie dało go uspokoić, najwyraźniej męczyły go gazy. Zestresowaliśmy się jak cholera, ale w końcu udało się opanować sytuację 🙏🏻

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 10 czerwca, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    Dziewczyny, jak dodajecie tu zdjęcia? U nas w szpitalu pierwszego dnia przyszła pani fotograf zrobić sesję noworodkową. Ja wtedy byłam sama, bo mąż wyskoczył do sklepu i akurat miałam atak migreny, więc praktycznie nie widziałam na oczy, no ale powiedziałam że ok, niech zrobi sesję (jedno zdjęcie za darmo od szpitala, resztę można sobie kupić). No i właśnie był pan fotograf nam pokazać zdjęcia i wyszły cudowne 🥰 drogo jak szatan, ale tatuś (na codzień sknera) od razu powiedział bierzemy wszystko 😂 Póki co mamy tylko zdjęcia zdjęć ale są cudowne, bym wam tu wrzuciła jedno 😊


    A żeby nie było zbyt kolorowo i cukierkowo, to dzisiaj mały miał atak płaczu 😭 przez pół godziny wył tak, że się nie dało go uspokoić, najwyraźniej męczyły go gazy. Zestresowaliśmy się jak cholera, ale w końcu udało się opanować sytuację 🙏🏻

    Przy użyciu tej stronki:
    https://imgbb.com/
    Można wybrać, że zdjęcie ma zniknąć np za 2 dni, ja tak robię, żeby nie zostawały na stałe :)

    A to nasz tygodniowy Nikodem 🙈❤️
    IMG-2106.jpg

    Kokosankaa, Natka9106, Kfiatuszek666, Emimo, Kermetka, Domi_95, AEGO, Pati2804, agnieszkallo, Anuska0907, meggie94, Paprota9418, Saimi, Katt lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 10 czerwca, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie drogie e-ciocie poznajcie Leosia ❤️

    IMG-4837.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 17:25

    Natka9106, Emimo, Nowa_Ola, Kermetka, Domi_95, Kfiatuszek666, Pati2804, agnieszkallo, Anuska0907, Skarbek001, meggie94, Paprota9418, Saimi, Katt lubią tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 10 czerwca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosana Nowa Ola ale cudowne dzieciątka ❣️❣️🫣

    Nowa_Ola, Kokosankaa lubią tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 10 czerwca, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymam!!! ❤️❤️❤️ cudne maluchy!

    Kokosankaa, Nowa_Ola lubią tę wiadomość

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 10 czerwca, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanko, jaki cudny Leo 😍😍 I widzę, że obie mamy takich małych „kudłaczy” 🤣 Mój ma włosy nawet na nogach, rękach, ramionach, plecach, uszach 🙈 może i ta zgaga to zabobon, ale opłaciła się 🤣

    Kokosankaa, Emimo, agnieszkallo, Anuska0907, meggie94, Katt lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 10 czerwca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Kokosanko, jaki cudny Leo 😍😍 I widzę, że obie mamy takich małych „kudłaczy” 🤣 Mój ma włosy nawet na nogach, rękach, ramionach, plecach, uszach 🙈 może i ta zgaga to zabobon, ale opłaciła się 🤣

    Dziękuję, Nikoś też przesłodki 🥰

    Mój ma w sumie tylko głowę owłosiona co podczas porodu bardzo przeżywał mój mąż 😁 zabroniłam mu patrzeć „od dołu”, więc stał przy mojej głowie i się podniecał że taka kudłata główka ze mnie wychodzi 😁 a ze zgaga to u mnie nie było tragedii, miewałam, ale akurat zgaga była jedna z rzadszych i lżejszych dolegliwości 😜

    Nowa_Ola, Anuska0907 lubią tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 10 czerwca, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikoden i Leoś no piękni! 😍 A Leo czuprynka cudowna!

    Nowa_Ola, Kokosankaa lubią tę wiadomość

    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 10 czerwca, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale słodziaki ❤️ ja już w czwartek zobaczę swojego Nikosia.

    Dziś mam jakiś przypływ energii i ogarnęłam prawie cały dom. Aż mąż mi kazał się już położyć. Kilka rzeczy do zrobienia zostawilam jeszcze na jutro 😁 mam nadzieję że będzie mi się chciało tak jak dziś 😁

    Nowa_Ola, Saimi, Kokosankaa lubią tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 10 czerwca, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Kaktusowa dzielna jesteś bardzo! A wiadomo z jakiego powodu potrzebne było wspomaganie oddechu Olka?

    No właśnie lekarka mówiła, że nigdy do końca nie znamy przyczyny. Dzisiaj zwymiotował wodami płodowymi, więc możliwe, że to one spowodowały trudnosci w oddychaniu. Mówiła, że możliwe, że nie był do końca gotowy na wyjście z brzucha, ale to takie gdybanie. Ogólnie teraz oddycha już sam, poza inkubatorem, ale jeszcze go monitorują 😊

    meggie94 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 10 czerwca, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie gratululacje, super że macie już maluszki że sobą ❤️

    Ja ostatnia imprezę jaka miałam zaplanowana przed porodem mam już, a sobą. Byliśmy na 40 i 11 urodzinach w jednym.
    Zaczynają mi puchnac nogi, w żadnej ciąży nie miałam z tym problemu.
    W domu miałam zaplanowane jeszcze malowanie korytarza przed porodem i namalowanie na nim drzewa. I udało się, w sobotę zaczęłam malowanie, dziś już nawet wiszą ramki że zdjęciami. No i od niedzieli zaczęły mnie łapać delikatne skurcze (w poprzednich ciążach miałam skurcze j od 7 miesiaca) a dziś mnie zaczęły łapa troszkę mocniejsze mocniejsze krzyżowe. Narazie się uspokoiło. Dziś też miałam duży przypływ energii więc posprzątałam mieszkanie, zostały mi jeszcze do ogarnięcia papiery (3 szt audytów energetycznych) I koniec planów przedporodowych

    Pochwale się wam. Narazie nie maluszkiem ale i na to przyjdzie pora. Drzewko ma 2.6x3.2m


    20240610-145631.jpg 20240609-123241.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 19:47

    Domi_95, Emimo, agnieszkallo, Kfiatuszek666, Riptide, Anuska0907, Kaktusowa, Kokosankaa, Madzia35, Nowa_Ola, Saimi, Coffeebreak, Katt lubią tę wiadomość

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 10 czerwca, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow masz talent. Świetne drzewo i genialny pomysł. Brawo 😍

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 10 czerwca, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny piękni kawalerowie z tych waszych bobasów ,czupryny mają konkretne 😍😍😍

    Gosia9 drzewo piękne, uwielbiam zdjęcia rodzinne🥰

    Domi_95 jeszcze chwila I będziesz tulić swoje maleństwo 🤱

    Domi_95, Kokosankaa, Nowa_Ola lubią tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 10 czerwca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    A ja też się pochwalę moją Zuzanną, jaki dziubek strzeliła😗
    W końcu odpadł nam dzisiaj kikut pępowinowy 😃

    20240607-133408.jpg[/url

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 21:47

    Domi_95, Kaktusowa, Riptide, AEGO, Kokosankaa, Kermetka, Natka9106, Emimo, Nowa_Ola, Gosia9, Saimi, Pati2804, Kaatii, Katt, Skarbek001 lubią tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 10 czerwca, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ślicznotka 😍😍😍
    Anuska0907 wrote:
    A ja też się pochwalę moją Zuzanną, jaki dziubek strzeliła😗
    W końcu odpadł nam dzisiaj kikut pępowinowy 😃

    20240607-133408.jpg[/url

    Anuska0907 lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 10 czerwca, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    A ja też się pochwalę moją Zuzanną, jaki dziubek strzeliła😗
    W końcu odpadł nam dzisiaj kikut pępowinowy 😃

    20240607-133408.jpg[/url

    Słodka niunia ❤️ zazdroszczę że kikut odpadł, nas strasznie stresuje

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 11 czerwca, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowna Zuzanna 😍😍😍

    Mnie kikut też stresował, ale w sumie jedyne co robię to wycieram patyczkiem dookoła, a położna i pediatra mówili, że super się goi. Oby tak dalej 🙈

    Kokosankaa, Anuska0907 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 11 czerwca, 02:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny laktator Nemo uno. Ktoś ma? Sprawdza się? Mam dostępny od ręki w Rossku i zastanawiam się czy brać. Chyba bym cos kupiła.
    Obecna forma karmienia to chaos. Najgorzej że młody po prostu usypia z wysiłku a mnie twardnieją piersi. Może bym chociaż uniknęła zapalenia i dokarmila z butelki swoim a nie mm od razu 🤔 widzę że mm je ale się na nie krzywi

    O dziwo szpitalny laktator mi nic nie ściąga a jakiś badziew który miałam z pierwszym bedlz problemu ciągnął po 150ml 🤯 dlatego się zastanawiam czy to nie będą ,200zl w piach...

  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 11 czerwca, 03:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Dziewczyny laktator Nemo uno. Ktoś ma? Sprawdza się? Mam dostępny od ręki w Rossku i zastanawiam się czy brać. Chyba bym cos kupiła.
    Obecna forma karmienia to chaos. Najgorzej że młody po prostu usypia z wysiłku a mnie twardnieją piersi. Może bym chociaż uniknęła zapalenia i dokarmila z butelki swoim a nie mm od razu 🤔 widzę że mm je ale się na nie krzywi

    O dziwo szpitalny laktator mi nic nie ściąga a jakiś badziew który miałam z pierwszym bedlz problemu ciągnął po 150ml 🤯 dlatego się zastanawiam czy to nie będą ,200zl w piach...

    Nie wypowiem się na temat tego modelu co pytasz, ale jak szukasz to mogę bardzo polecić ten co ja kupiłam, a poleciła mi doradczyni laktacyjna w szpitalu- Momcozy M5. Jest ekstra, bo wsadzasz go do stanika do obu piersi naraz i można z tym normalnie chodzić po domu. Jest dość drogi, ale nie wiem jak wypada na tle innych laktatorów, bo w ogóle nie interesowałam się wcześniej tematem i po prostu wzięłam ten co mi poleciła ta doradczyni, bo wiedziałam że i tak będę potrzebować dobrego laktatora przez to że szybko wracam na pół etatu do pracy.

    Mnie wczoraj dopadł pierwszy kryzys. Po pierwsze brak snu w końcu dał mi się we znaki. Czuję sie jakby mnie coś brało, lekko boli gardło, boję się że zrobi mi się opryszczka. Po drugie po wczorajszej akcji z gazami małego wyszło na to, że po karmieniu musimy go „odbekiwac” co zburzyło nasz dotychczasowy rytm (zasypianie na cycu i delikatne odkładanie do łóżeczka), bo musimy z 5-10 min go potrzymać w pozycji pionowej, a on się wtedy rozbudza i tym sposobem jakimś cudem wczoraj moje karmienie trwało od 20:40 do 23 z hakiem i co najgorsze to przez ten czas (z małymi przerwami) faktycznie jadł, a jak się go odrywało to zachowywał się jak wygłodniały aligator! Teraz w nocy znowu- pół godziny ssał jedną stronę, zasnął i to dość głęboko, więc się cieszyłam, potrzymałam go trochę w pionie, beknął i dalej się nie obudził, więc już mega szczęśliwa go odłożyłam do łóżeczka, to się obudził podczas zakładania śpiworka, więc znowu go karmie 😫 mam nadzieję że się znowu nie obudzi przy bekaniu i odkładaniu do łóżeczka, bo bardzo potrzebuje snu. Wczoraj nawet mój mąż się o mnie bał, bo w pewnym momencie miałam jakby lekkie halucynacje że zmęczenia, poza tym mówi że pierwsze raz zobaczył żebym miała podkrążone oczy. Od porodu jechałam na jakiejś takiej adrenalinie, która chyba w końcu puściła. Wczoraj próbowałam spać w dzień, ale za pierwszym razem była ta akcja z gazami, przez którą potem jeszcze przez długi czas mi waliło serce jak szalone, więc nie było mowy o spaniu, a potem się położyłam na ponad godzinę i tylko odpoczęłam, bo znowu nie mogłam zasnąć 😫 potem ta akcja z długim karmieniem… przed obecną pobudka spałam prawie 4h, mam nadzieję że teraz po karmieniu znowu będę mogła na tyle zasnąć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca, 04:27

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 11 czerwca, 04:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffee, to będzie laktator pojedynczy, szlag Cię trafi jak będziesz musiała odciągać mleko przez 30 min z obu piersi + sterylizacja tego wszystkiego. Dorzuć kilkadziesiąt złotych i kup Neno Bella Twin, jest podwójny, zakładam, 15 min odciągam i myję, a i tak się z tym schodzi. Ten mój kosztuje coś około 250 zł.

    Kokosanko, przybijam piątkę z halucynacjami, tej ostatniej nocy w szpitalu i pierwszej w domu też wydawało mi się, że widzę rzeczy których nie ma :p Jeśli chodzi o odbijanie w tej pozycji na pionowo, to też tak robię. Spróbuj przytulić sobie dzidzię do siebie, ja chowam jego główkę praktycznie pod swoją szyję, przytulam go i leciutko kołysze, on wtedy śpi jak susełek. Może u Was też się sprawdzi.

    U nas kolejny dzień walki z brzuszkiem i zatwardzeniem. W sobotę mieliśmy jazdę, a wczoraj znow to samo :( Wjechały kropelki SabSimplex i jakoś poszło, ale mały był wykończony. Ja zresztą też….
    Dodatkowo w nocy złapały mnie zimne poty :/ Trzęsłam się jak po cc, a było mi strasznie gorąco i zimno jednocześnie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca, 04:48

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
‹‹ 399 400 401 402 403 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ