X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 10 czerwca, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez stresu Ola! To jest super moment na zadanie lekarzowi wszystkich nurtujących nas pytań 😊 cwana jestem, bo przy drugim już do wszystkiego podchodzę na totalnym lajcie, a pamiętam jak przeżywałam każdą taką wizytę itp z Wiką po porodzie 😁 my już mieliśmy wizytę, w czwartek mamy kontrolę żeby sprawdzić jeszcze tą wagę i żeby lekarka rzuciła okiem na tą żółtaczkę 😊

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 10 czerwca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ogólnie to wczoraj po ściągnięciu tego balonika o 13 lekarz stwierdził, że nic się nie zadziało, zadzwonił do mojej prowadzącej i ustalili, że nie ma sensu mnie męczyć dalej i cesarka. Ogólnie sama cesarka super, lekarze anioły, rozbawiali mnie, ale niestety było mi strasznie niedobrze i mnie mdliło. Małego mogłam pocałować dwa razy i go wzięli bo saturacja mu szalała, mąż nie mógł kangurować bo wzięli Olka od razu do inkubatora żeby wspomóc oddychanie. Ja na szczęście o tym nie wiedziałam, dopiero na sali pooperacyjnej zadzwoniłam do męża, ale już się widział z Małym, uspokoił mnie, że wszystko ok. Po 6h mnie spionizowały i pojechałam o 4 rano na salę poporodową. Dzisiaj rano byłam u Olka to już oddycha samodzielnie i jak wszystko będzie ok to jutro mi go dadzą do sali (dzisiaj o 13 będę wiedzieć wiecej). Jestem mega szczęśliwa 🥰

    Kfiatuszek666, Riptide, Domi_95, AEGO, agnieszkallo, Katt, Kaatii, Emimo, meggie94, Kokosankaa, Pati2804, Saimi, Madzia35 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 10 czerwca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno się nie odzywałam ale nowa rzeczywistość mnie pochłonęła 😀 Nie dam rady nadrobić wszystkich postów dlatego bardzo gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamusiom ❤️ U nas całkiem okej, na początku był problem z laktacją, miałam duży nawał pokarmu, a mała nie chciała w ogóle ssać, ale położna doradziła aby wypróbować karmić przez osłonki na sutki i okazało się to strzałem w 10, teraz mała pięknie je z piersi. Noce jak na razie łaskawe, za radą położnej przestałam ją wybudzać co 3 h, teraz mała budzi się sama co 3 - 3,5 h, zmieniamy pieluszkę, karmimy sie i idzie spać 😀 Wcześniej spała w różku a dziś wypróbowałam pierwszy raz śpiworek i baaaardzo jej podpasował. Przyjmujemy już pierwszych gości i każdy się nią zachwyca. ❤️ A mama z tatą przepadli 🤩Ja po CC bardzo szybko doszłam do siebie, dziś mija równo tydzień i czuję się naprawdę dobrze :))

    Riptide, Kaatii, Domi_95, Emimo, Katt, Kaktusowa, Nowa_Ola, Kokosankaa, Pati2804, Saimi, Madzia35 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 10 czerwca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Hej dziewczyny. Ogólnie to wczoraj po ściągnięciu tego balonika o 13 lekarz stwierdził, że nic się nie zadziało, zadzwonił do mojej prowadzącej i ustalili, że nie ma sensu mnie męczyć dalej i cesarka. Ogólnie sama cesarka super, lekarze anioły, rozbawiali mnie, ale niestety było mi strasznie niedobrze i mnie mdliło. Małego mogłam pocałować dwa razy i go wzięli bo saturacja mu szalała, mąż nie mógł kangurować bo wzięli Olka od razu do inkubatora żeby wspomóc oddychanie. Ja na szczęście o tym nie wiedziałam, dopiero na sali pooperacyjnej zadzwoniłam do męża, ale już się widział z Małym, uspokoił mnie, że wszystko ok. Po 6h mnie spionizowały i pojechałam o 4 rano na salę poporodową. Dzisiaj rano byłam u Olka to już oddycha samodzielnie i jak wszystko będzie ok to jutro mi go dadzą do sali (dzisiaj o 13 będę wiedzieć wiecej). Jestem mega szczęśliwa 🥰

    Cudownie ❤️❤️❤️ cieszę się razem z Tobą. Dużo zdrówka dla Olusia i dla dzielnej mamy 💐

    Kaktusowa lubi tę wiadomość

  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 10 czerwca, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po ostatniej wizycie u lekarza. Szyjka miękka, niby dluga 2,5 cm. Główka nisko. Lekarz stwierdził, że skoro już skończony 38tc, ja chcę rodzić i na niedzielę mam wyznaczoną indukcję to zrobi delikatny masaż szyjki to może samo się rozpocznie. Nic nie bolało. Uprzedził, że mogą wystąpić mocniejsze skurcze, delikatne plamienie. Z panną wszystko w porzadku. Wg USG waży 2800g. Mam uważać na ciśnienie, bo zbliża się do górnej granicy. Jeśli przekroczy 140/90 to mam jechać do szpitala.

    Domi_95, Kaktusowa, Anuska0907, Saimi lubią tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 10 czerwca, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa, mimo ciężkich chwil oczekiwania udało się! Gratuluję!
    Ola wizyta u pediatry będzie spoko! Zrób listę pytań, lekarz zrobi przegląd Dzidziutka i tyle. 😀 Feloszkowi tylko trochę się nie podobało 😂 i jeszcze nie wie, ale dostał skierowania na różne usg tak dla sprawdzenia, więc będzie jeszcze bardziej niezadowolony niedługo. 🙈

    Kaktusowa, Nowa_Ola lubią tę wiadomość

    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 10 czerwca, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa gratulacje 🥰 najważniejsze że już po wszystkim.

    Dzwoniłam dziś do przychodzi do której będę chciała zapisać małego i dopytać ile razy w tygodniu przyjmuje Pani dr która planuje wybrać. Odebrała bardzo niemiła Pani z rejestracji, która stwierdziła że ona to nie wie czy w szpitalu już trzeba podawać przychodzie do której się zapisuje dziecko, że deklarację mogę wypełnić sobie wcześniej, ale z dzieckiem to dopiero mam przyjść na wizytę jak będę miała potrzebę.
    Chciałam się czegoś dowiedzieć, a kobieta mnie tylko zdenerwowała z samego rana.
    Jak to u Was jest dziewczyny? Wypełniałyście deklarację i od razu się umawiałyście do pediatry na wizytę? Po jakim czasie od urodzenia powinna być pierwsza taka wizyta?

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 10 czerwca, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Kaktusowa gratulacje 🥰 najważniejsze że już po wszystkim.

    Dzwoniłam dziś do przychodzi do której będę chciała zapisać małego i dopytać ile razy w tygodniu przyjmuje Pani dr która planuje wybrać. Odebrała bardzo niemiła Pani z rejestracji, która stwierdziła że ona to nie wie czy w szpitalu już trzeba podawać przychodzie do której się zapisuje dziecko, że deklarację mogę wypełnić sobie wcześniej, ale z dzieckiem to dopiero mam przyjść na wizytę jak będę miała potrzebę.
    Chciałam się czegoś dowiedzieć, a kobieta mnie tylko zdenerwowała z samego rana.
    Jak to u Was jest dziewczyny? Wypełniałyście deklarację i od razu się umawiałyście do pediatry na wizytę? Po jakim czasie od urodzenia powinna być pierwsza taka wizyta?

    Mi położna powiedziała, że przed wyjściem do domu mamy wypełnić taką deklarację

    AEGO, Domi_95 lubią tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 10 czerwca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Mi położna powiedziała, że przed wyjściem do domu mamy wypełnić taką deklarację
    Ja robiłam tak samo. ☺️

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 10 czerwca, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    Ja po ostatniej wizycie u lekarza. Szyjka miękka, niby dluga 2,5 cm. Główka nisko. Lekarz stwierdził, że skoro już skończony 38tc, ja chcę rodzić i na niedzielę mam wyznaczoną indukcję to zrobi delikatny masaż szyjki to może samo się rozpocznie. Nic nie bolało. Uprzedził, że mogą wystąpić mocniejsze skurcze, delikatne plamienie. Z panną wszystko w porzadku. Wg USG waży 2800g. Mam uważać na ciśnienie, bo zbliża się do górnej granicy. Jeśli przekroczy 140/90 to mam jechać do szpitala.


    Ale mi dałaś nadzieję, że mój masaż szyjki nie będzie może taki straszny! Bo ja się jakoś strasznie tego boję. Dziękuję Ci 🥰 daj znać, czy coś pomogło. Ja dopiero mam wizytę za tydzień, o ile nie urodzę. Dziś 38+1

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 10 czerwca, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Ja tylko szybko napiszę że Olek jest z nami, 3700g i 56cm. Nie pisałam bo mi strasznie niedobrze. Porem nadrobię Was i więcej napiszę.

    Gratulacje dla dzielnej mamy i jej synka 🥰🥳

    Kaktusowa lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 10 czerwca, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Kaktusowa gratulacje 🥰 najważniejsze że już po wszystkim.

    Dzwoniłam dziś do przychodzi do której będę chciała zapisać małego i dopytać ile razy w tygodniu przyjmuje Pani dr która planuje wybrać. Odebrała bardzo niemiła Pani z rejestracji, która stwierdziła że ona to nie wie czy w szpitalu już trzeba podawać przychodzie do której się zapisuje dziecko, że deklarację mogę wypełnić sobie wcześniej, ale z dzieckiem to dopiero mam przyjść na wizytę jak będę miała potrzebę.
    Chciałam się czegoś dowiedzieć, a kobieta mnie tylko zdenerwowała z samego rana.
    Jak to u Was jest dziewczyny? Wypełniałyście deklarację i od razu się umawiałyście do pediatry na wizytę? Po jakim czasie od urodzenia powinna być pierwsza taka wizyta?

    Jak wypełniały papiery, to pytali mnie do której przychodni będę dziecko zapisywać i tak wpisały. Ja jutro mam w planach zapisać mała do pediatry i iść na pierwsze badanie, bo u mnie w przychodni tylko dwa dni przyjmują lekarze dzieci zdrowe, takie do szczepienia. Pytałam jeszcze przed porodem panią dr kiedy mam przyjść, to tak jak będzie miała 2-3 tygodnie ,ale to nie jest jakąś normą, bo np Ola idzie dzisiaj.
    Bardzo niemiła ta babeczka z rejestracji, oby lekarze byli konkretni.

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 10 czerwca, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam receptę na żelazo z Oddziału Ginekologii i Położnictwa a to oznacza tylko jedno - WYPIS! 🤩🥳 Wracamy do domu, w końcu, pogoda jest tragiczna, od rana co chwila pada ale dla mnie od dłuższego już czasu zaczyna się rozpogadzać, chyba specjalnie na to wyjście 🌞 czekam jeszcze oficjalnie na dokumenty, mąż już w drodze do domu i startujemy ❤️❤️❤️

    Domi_95, Kaktusowa, meggie94, agnieszkallo, Kaatii, Riptide, Nowa_Ola, Pati2804, Saimi, Kokosankaa, Emimo, klaudia_23 lubią tę wiadomość

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 10 czerwca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po ktg i oczywiście wszystko bez zmian ;p jedynie mam wrażenie, że dziś brzuch twardy i bardziej o kształcie piłki, ale może to tylko moje wrażenie.

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 10 czerwca, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu pytają o to do jakiej Przychodni będzie zapisane dziecko i w dniu wypisu dzwonią do przychodni i informują o narodzinach dziecka. Z mojej przychodni dzwonią do nas w ten sam dzień umówić sie na wizytę patronazową u lekarki

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 10 czerwca, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa dzielna jesteś bardzo! A wiadomo z jakiego powodu potrzebne było wspomaganie oddechu Olka?

    age.png

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 10 czerwca, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że lepiej jak się akcja porodowa zacznie sama bo jednak nasz młody nie był gotowy do wyjścia i pewnie stąd te problemy miał z oddychaniem. Chociaż lekarka mówi, że równie dobrze mogło to być przez opicie się wód płodowych. Także dziewczyny wiem, że się Wam spieszy do poznania dzieciaczków, ale one wiedzą kiedy wyjść 😁

    Riptide, Natka9106, Anuska0907, Katt, Kokosankaa lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 10 czerwca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś



    Meggie, dzięki! Chyba właśnie te pierwsze wizyty to są takie najbardziej stresujące, a dużo też zależy od lekarza na którego się trafi 😅

    Kaktusowa, super, że tak dobrze zniosłaś cc i że z Olkiem wszystko dobrze ☺️

    AEGO, a jakie usg będziecie robić? U nas w szpitalu robili usg główki i brzuszka, a teraz będzie do zrobienia USG bioderek, ale żeby dostać skierowanie musimy czekać na nr PESEL :/ Długo czekaliście?

    Domi, ja w szpitalu wypełniłam deklarację gdzie mam zamiar zapisać dziecko. Dostałam zalecenie od neonatolog aby wizyta u pediatry odbyła się wcześnie, miałam zadzwonić następnego dnia i się umówić. Pani jednak powiedziała, że dziecko trzeba zapisać osobiście, więc mąż pojechał i zapisał, a dzień później zadzwoniła pielęgniarka z informacją kiedy będzie wizyta. Wyszliśmy w środę, w czwartek rejestrowaliśmy go w przychodni, dziś była wizyta.

    Katt, super, że wychodzicie! 😁❤️ to będzie piękny dzień!

    A my jesteśmy po wizycie u pediatry i faktycznie, nie było tak źle :) Zapisałam sobie pytania, trafiłam na bardzo konkretną panią doktor, która mi wszystko pięknie wyjaśniła. Nikoś w piątek ważył 3280, a dziś 3340, więc wszystko super ❤️ Był bardzo grzeczny i dzielny :) Następna wizyta to będą już szczepienia, mamy się zastanowić czy lecimy kalendarzem NFZ, czy tymi płatnymi. Kolejna czarna magia dla mnie, muszę wejść w temat :D Nie dostałam od niej recepty na zatrzymanie laktacji, ale umówiłam się na teleporadę w Luxmed i dostałam od internisty bez problemu, więc dziś zaczynam brać lek :) USG brzuszka i główki Nikodem już miał, zostały bioderka, ale musimy odebrać akt urodzenia z urzędu i wtedy możemy się zapisywać, bo nie mamy jeszcze nr PESEL. Dziś mija tydzień od cc, a ja dziś poczułam, że jest już serio super. Spałam na boku!!!!! 😅 Z poduszką pod brzuchem, ale na boku. Pani fizjo kazała się kłaść na brzuchu, ale jakoś nie mogę się przełamać. O wiele łatwiej mi już wstawać i tak dalej, bo to nadal był problem jeszcze dwa dni temu. A Nikodem je, śpi, robi w pamperaka, znów je i śpi i tak w kółko 😁❤️

    Domi_95, agnieszkallo, meggie94, Emimo lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 10 czerwca, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Meggie, dzięki! Chyba właśnie te pierwsze wizyty to są takie najbardziej stresujące, a dużo też zależy od lekarza na którego się trafi 😅

    Kaktusowa, super, że tak dobrze zniosłaś cc i że z Olkiem wszystko dobrze ☺️

    AEGO, a jakie usg będziecie robić? U nas w szpitalu robili usg główki i brzuszka, a teraz będzie do zrobienia USG bioderek, ale żeby dostać skierowanie musimy czekać na nr PESEL :/ Długo czekaliście?

    Domi, ja w szpitalu wypełniłam deklarację gdzie mam zamiar zapisać dziecko. Dostałam zalecenie od neonatolog aby wizyta u pediatry odbyła się wcześnie, miałam zadzwonić następnego dnia i się umówić. Pani jednak powiedziała, że dziecko trzeba zapisać osobiście, więc mąż pojechał i zapisał, a dzień później zadzwoniła pielęgniarka z informacją kiedy będzie wizyta. Wyszliśmy w środę, w czwartek rejestrowaliśmy go w przychodni, dziś była wizyta.

    Katt, super, że wychodzicie! 😁❤️ to będzie piękny dzień!

    A my jesteśmy po wizycie u pediatry i faktycznie, nie było tak źle :) Zapisałam sobie pytania, trafiłam na bardzo konkretną panią doktor, która mi wszystko pięknie wyjaśniła. Nikoś w piątek ważył 3280, a dziś 3340, więc wszystko super ❤️ Był bardzo grzeczny i dzielny :) Następna wizyta to będą już szczepienia, mamy się zastanowić czy lecimy kalendarzem NFZ, czy tymi płatnymi. Kolejna czarna magia dla mnie, muszę wejść w temat :D Nie dostałam od niej recepty na zatrzymanie laktacji, ale umówiłam się na teleporadę w Luxmed i dostałam od internisty bez problemu, więc dziś zaczynam brać lek :) USG brzuszka i główki Nikodem już miał, zostały bioderka, ale musimy odebrać akt urodzenia z urzędu i wtedy możemy się zapisywać, bo nie mamy jeszcze nr PESEL. Dziś mija tydzień od cc, a ja dziś poczułam, że jest już serio super. Spałam na boku!!!!! 😅 Z poduszką pod brzuchem, ale na boku. Pani fizjo kazała się kłaść na brzuchu, ale jakoś nie mogę się przełamać. O wiele łatwiej mi już wstawać i tak dalej, bo to nadal był problem jeszcze dwa dni temu. A Nikodem je, śpi, robi w pamperaka, znów je i śpi i tak w kółko 😁❤️
    No właśnie na brzuszka i bioderek, bo co zdziwiło nas i pediatrę to to, że na jednej z lepszych neonatologii w PL nie zrobili usg brzuszka, tylko głowy. 😕
    My czekaliśmy na PESEL jeden dzień, po 3 dniach mieliśmy akt w skrzynce pocztowej, więc bardzo szybko mam wrażenie. 😊
    Ja też po tygodniu poczułam znaczną różnicę w samopoczuciu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 15:06

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 10 czerwca, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w ogóle nie robi się profilaktycznie w szpitalu USG brzuszka ani główki 🙈 nawet nie wiedziałam, że w innych szpitalach robią, bo nawet o Lublinie nie słyszałam żeby robili 🤔

    Mi Filip zaczął coś sporo ulewać :/ No i teraz dojdź ładu czy taka jego uroda, czy mleko nie takie, czy butelka nie taka…

    Ja rejestrowałam przez internet narodziny dziecka jeszcze w szpitalu i zaznaczyłam, że osobiście odbierzemy dokumenty to za 2 dni juz miałam informację, że są do odbioru 😊

    age.png

    age.png
‹‹ 398 399 400 401 402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ