X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 27 lipca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wooow co za obstawa! 😎 Oj Zuzi nikt nie podskoczy 😄 Nie martw się na zapas, dzieci czasem przybierają więcej, czasem mniej. To też taki okres skoku, więc i apetyt mógł być inny :) A co do butelek, to tu akurat może być trudniej, bo jednak alternatywa w postaci butelki jest dość istotna. Czasem trzeba wyjść z domu i dobrze byłoby, żeby ktoś mógł ją nakarmić. Trzymam kciuki, żeby panience minęła niechęć do butelek 🤩

    Anuska0907 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1042 1149

    Wysłany: 28 lipca, 04:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    A tu Zuzanna z braćmi

    Screenshot-20240727-102858-Gallery.jpg

    Ale cudnie :)

    Anuska0907 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 28 lipca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    A tu Zuzanna z braćmi

    Screenshot-20240727-102858-Gallery.jpg

    Wspaniała obstawa 🤩

    Anuska0907 lubi tę wiadomość

  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2369 4600

    Wysłany: 30 lipca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, czy macie mkze jakies sposoby na bolacy brzuszek bobasa? To nie kolki tylko bol spowodowany niedojrzalym ukladem pokarmowym. Pomaga lezenie na brzuszku, wiec w dzien duzo tak lezy, jednak na noc nie mozna zostawiac dzieci na brzuszku, a gdy tylko sie polozy Oskara na pleckach to sie wygina, prezy, kweka. Probuje mu ruszac nozkami, machac bioderkami, zginac nozki do brzuszka ale niezbyt pomaga. W szpitalu mowili, ze mozna podawac espumisan wiec kupilismy i wczoraj podalam, ale mniej niz na ulotce i niezbyt podzialal. Dzis sprobuje podac mu zalecana dawke i zobaczymy czy pomoze. Ale tak sie zastanawiam czy moze jest jeszcze jakis sposob 🤔 on nie placze wcale, ale widac ze sie meczy mocno i mi sie serce kraje 😩 Polozna mowila, ze to normalne no i trzeba po prostu przetrwac.

    I jeszcze jedno, jakich pampersow uzywacie i jakie polecacie?

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 30 lipca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Czesc dziewczyny, czy macie mkze jakies sposoby na bolacy brzuszek bobasa? To nie kolki tylko bol spowodowany niedojrzalym ukladem pokarmowym. Pomaga lezenie na brzuszku, wiec w dzien duzo tak lezy, jednak na noc nie mozna zostawiac dzieci na brzuszku, a gdy tylko sie polozy Oskara na pleckach to sie wygina, prezy, kweka. Probuje mu ruszac nozkami, machac bioderkami, zginac nozki do brzuszka ale niezbyt pomaga. W szpitalu mowili, ze mozna podawac espumisan wiec kupilismy i wczoraj podalam, ale mniej niz na ulotce i niezbyt podzialal. Dzis sprobuje podac mu zalecana dawke i zobaczymy czy pomoze. Ale tak sie zastanawiam czy moze jest jeszcze jakis sposob 🤔 on nie placze wcale, ale widac ze sie meczy mocno i mi sie serce kraje 😩 Polozna mowila, ze to normalne no i trzeba po prostu przetrwac.

    I jeszcze jedno, jakich pampersow uzywacie i jakie polecacie?

    Niestety ale oprócz masaży, które należy robić najlepiej przed atakiem bólu brzucha to niewiele pomaga. Jeszcze leżenie na brzuchu pomaga. Nam ani espumisan ani delicol nie pomogły. Podobno kropelki sab simplex są dużo lepsze, ale dostępne są w Niemczech albo ewentualnie odkupić można od kogoś, nie wiem jak że skutecznością bo mamy miec dopiero w sobotę. Jak Młody strasznie cierpiał to kupiliśmy w aptece "wiaterek" do odpowietrzania, ale nie chcemy stosować często bo to jednak ingerencja. Czy lekarz czy położna czy przyjaciółki zgodnie twierdzą, że niestety trzeba to przeczekać i po 3 miesiącu życia powinno być lepiej.

    Nam najbardziej spasowały pieluchy Dada.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2204 2012

    Wysłany: 30 lipca, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mosesz spróbować robić masazyk, kłaść termoforek, podobno noszenia na leniwca też jest okej, no i ala kangurowanie - leżenie brzuch do brzuszka.
    A w kwestii wiaterków, to jak nie ma wyraźnego wskazania to lepiej niż korzystać. :)

    Feliks nosił na początku rozmiar 0, więc wtedy mieliśmy pampersa, przy 1 na zmianę pampers i bambiboo. Teraz za to, była promocja na Dade i wychodziły super tanio, więc będziemy testować. 😅 W każdym razie i pampers i bambiboo spoko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca, 18:01

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2369 4600

    Wysłany: 30 lipca, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Niestety ale oprócz masaży, które należy robić najlepiej przed atakiem bólu brzucha to niewiele pomaga. Jeszcze leżenie na brzuchu pomaga. Nam ani espumisan ani delicol nie pomogły. Podobno kropelki sab simplex są dużo lepsze, ale dostępne są w Niemczech albo ewentualnie odkupić można od kogoś, nie wiem jak że skutecznością bo mamy miec dopiero w sobotę. Jak Młody strasznie cierpiał to kupiliśmy w aptece "wiaterek" do odpowietrzania, ale nie chcemy stosować często bo to jednak ingerencja. Czy lekarz czy położna czy przyjaciółki zgodnie twierdzą, że niestety trzeba to przeczekać i po 3 miesiącu życia powinno być lepiej.

    Nam najbardziej spasowały pieluchy Dada.

    Ja te co kupilam to jednak nie espumisan tylko esputicon, bo czytalam ze sa lepiej tolerowane przez dzieciaczki. Ale tak jak pisalam, dalam wczoraj mniejsza dawke. Dzis juz dalam zalecana i zobaczymy jak to bedzie w nocy, bo wtedy problem sie nasila. W dzien Oskar bardzo duzo lezy na brzuszku w lozeczku czy na nas, bo mamy go pod kontrola, a gorzej wlasnie w nocy. Dzis od 2 do 4 sie meczyl i w koncu wzielam go na siebie jak do kangurowania i tak zasnelismy, ale wolalabym unikac takich sytuacji, bo niezbyt wygodnie sie tak spi, no i jednak mam troche stracha bo niezbyt bezpiecznie. Dam znac czy te moje krople zadzialaly, a Ty daj znac jak z tymi sab simplex ;)

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2369 4600

    Wysłany: 30 lipca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Mosesz spróbować robić masazyk, kłaść termoforek, podobno noszenia na leniwca też jest okej, no i ala kangurowanie - leżenie brzuch do brzuszka.
    A w kwestii wiaterków, to jak nie ma wyraźnego wskazania to lepiej niż korzystać. :)

    Feliks nosił na początku rozmiar 0, więc wtedy mieliśmy pampersa, przy 1 na zmianę pampers i bambiboo. Teraz za to, była promocja na Dade i wychodziły super tanio, więc będziemy testować. 😅 W każdym razie i pampers i bambiboo spoko.

    Robie mu to wszystko i w dzien nie ma problemu. Gorzej wlasnie w nocy 😩

    Moj Oskar tez nosil najpierw pampers 0, a jak byly za male to przeszlismy na 1, ktore byly sporo za duze 😂 dziwna ta rozmiarowka. Wiec kupilismy przejsciowe z dady 1. Jeszcze uzywalismy 0 z bella happy, bo byly wieksze od 0 z pampers i tez nam sie dobrze sprawdzily, a spoko cenowo wychodzi ta marka. Teraz juz nam sie konczy ostatnie opakowanie pampersow i tak sie zastanawiam jakie teraz kupic.

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2204 2012

    Wysłany: 30 lipca, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Robie mu to wszystko i w dzien nie ma problemu. Gorzej wlasnie w nocy 😩

    Moj Oskar tez nosil najpierw pampers 0, a jak byly za male to przeszlismy na 1, ktore byly sporo za duze 😂 dziwna ta rozmiarowka. Wiec kupilismy przejsciowe z dady 1. Jeszcze uzywalismy 0 z bella happy, bo byly wieksze od 0 z pampers i tez nam sie dobrze sprawdzily, a spoko cenowo wychodzi ta marka. Teraz juz nam sie konczy ostatnie opakowanie pampersow i tak sie zastanawiam jakie teraz kupic.
    To on już jest duży, jak ma 1! 😎 My też mieliśmy chwilę, że 0 już były za małe, a 1 za duże, wtedy braliśmy te z Bambiboo, https://bambiboo.eu/pieluszki/80-jednorazowe-pieluszki-bambiboo-cottonwear-z-bawelna-organiczna-i-wycieciem-na-pepek-rozmiar-1-newborn-2-4kg-28-szt-5906395106639.html
    Ich 1 też kupiłam w rossku z innym opakowaniem, ale są większe.
    A jak chwilę w domu, oprócz tego brzuszka? Jak się nasila w nocy to na pewno jest jest to kolka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca, 18:38

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2369 4600

    Wysłany: 30 lipca, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    To on już jest duży, jak ma 1! 😎 My też mieliśmy chwilę, że 0 już były za małe, a 1 za duże, wtedy braliśmy te z Bambiboo, https://bambiboo.eu/pieluszki/80-jednorazowe-pieluszki-bambiboo-cottonwear-z-bawelna-organiczna-i-wycieciem-na-pepek-rozmiar-1-newborn-2-4kg-28-szt-5906395106639.html
    Ich 1 też kupiłam w rossku z innym opakowaniem, ale są większe.
    A jak chwilę w domu, oprócz tego brzuszka? Jak się nasila w nocy to na pewno jest jest to kolka?

    Oprocz tego brzuszka jest super 🥰 Oski to maly cwaniak i cycoholik. Czasem jak go odloze po jedzeniu to otwiera buzie, ze niby dalej chce jesc, a tylko go biore to zasypia przy cycu i tak pare razy potrafi 😅 Je sporo i dzis wazy juz okolo 2,7kg (zwazylam sie z golym Oskim na rekach, a pozniej sama i odjelam roznice 🙈).
    Jesli chodzi o brzuszek to problem jest i w dzien i w nocy tylko wlasnie w dzien bardzo czesto kladziemy go na brzuszku w lozeczku lub na sobie i wtedy mu przechodzi, wiec praktycznie problem znika. A w nocy jednak musi spac na plecach i sie meczy. Bo gdy poloze go na brzuszek to tez po chwili mija. Ale nie moze spac na brzuchu w lozeczku gdy nie zerkam na niego, bo to niebezpieczne, no i nie bedzie przeciez spal cale noce brzuchem na mnie (pare razy po kilka godzin sie zdarzylo gdy juz bylam ledwo przytomna). Ogolnie to chyba nie sa kolki, a po prostu niedojrzaly uklad pokarmowy.
    A jak tam zycie z Feliksem? 😁

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2204 2012

    Wysłany: 30 lipca, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Oprocz tego brzuszka jest super 🥰 Oski to maly cwaniak i cycoholik. Czasem jak go odloze po jedzeniu to otwiera buzie, ze niby dalej chce jesc, a tylko go biore to zasypia przy cycu i tak pare razy potrafi 😅 Je sporo i dzis wazy juz okolo 2,7kg (zwazylam sie z golym Oskim na rekach, a pozniej sama i odjelam roznice 🙈).
    Jesli chodzi o brzuszek to problem jest i w dzien i w nocy tylko wlasnie w dzien bardzo czesto kladziemy go na brzuszku w lozeczku lub na sobie i wtedy mu przechodzi, wiec praktycznie problem znika. A w nocy jednak musi spac na plecach i sie meczy. Bo gdy poloze go na brzuszek to tez po chwili mija. Ale nie moze spac na brzuchu w lozeczku gdy nie zerkam na niego, bo to niebezpieczne, no i nie bedzie przeciez spal cale noce brzuchem na mnie (pare razy po kilka godzin sie zdarzylo gdy juz bylam ledwo przytomna). Ogolnie to chyba nie sa kolki, a po prostu niedojrzaly uklad pokarmowy.
    A jak tam zycie z Feliksem? 😁
    Ah, kurczę, faktycznie słabo w tej nocy, bo nie może spać na brzuchu. :/ Zresztą na Tobie też nie, chyba, że nie spałabyś całą noc. 😳
    Też jest cycoholikiem, wisi bardzo no i tylko tak zasypia, albo na mnie albo na Starym jak dostaje butelka. Przybiera w tempie oszałamiającym. Przeżyliśmy już dwa skoki. 🙈 Ale przynajmniej już jest kontaktowym bardziej ziomkiem, interesuje się zabawkami, łapie już zabawki w rączki na chwilę i odwzajemnia uśmiech, no i dużo gada. 😂 Jak akurat nie ma skoku to jest spoko i jest dość spokojny z wyjątkami. Dziś nie chce spać np. zasnął dopiero jak wsadziliśmy go do auta - zasypia od razu tam, a jedziemy właśnie 4,5h, więc sobie pośpi z 1 przerwa. 🙆🏼‍♀️

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2369 4600

    Wysłany: 30 lipca, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ah, kurczę, faktycznie słabo w tej nocy, bo nie może spać na brzuchu. :/ Zresztą na Tobie też nie, chyba, że nie spałabyś całą noc. 😳
    Też jest cycoholikiem, wisi bardzo no i tylko tak zasypia, albo na mnie albo na Starym jak dostaje butelka. Przybiera w tempie oszałamiającym. Przeżyliśmy już dwa skoki. 🙈 Ale przynajmniej już jest kontaktowym bardziej ziomkiem, interesuje się zabawkami, łapie już zabawki w rączki na chwilę i odwzajemnia uśmiech, no i dużo gada. 😂 Jak akurat nie ma skoku to jest spoko i jest dość spokojny z wyjątkami. Dziś nie chce spać np. zasnął dopiero jak wsadziliśmy go do auta - zasypia od razu tam, a jedziemy właśnie 4,5h, więc sobie pośpi z 1 przerwa. 🙆🏼‍♀️

    A jak radzicie sobie z nockami? Tylko Ty wstajesz czy Twoj maz/partner tez? Odsypiasz pozniej w dzien? Mi tak szybko dni leca.. musze jakos sie lepiej zorganizowac, bo mam wrazenie, ze nic nie robie calymi dniami (oprocz ciaglego karmienia, zmieniania pieluch i przytulania Oskara) 🙈

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2204 2012

    Wysłany: 30 lipca, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    A jak radzicie sobie z nockami? Tylko Ty wstajesz czy Twoj maz/partner tez? Odsypiasz pozniej w dzien? Mi tak szybko dni leca.. musze jakos sie lepiej zorganizowac, bo mam wrazenie, ze nic nie robie calymi dniami (oprocz ciaglego karmienia, zmieniania pieluch i przytulania Oskara) 🙈
    On wstaje zmieniać pieluchę, a ja karmie. 😂 Chociaż dzisiaj on też dwa karmienia przejął, bo mieliśmy butelki. Feliks je nadal tak około 23/24, później o 2/3 i 5/6 mimo, że mógłby już więcej przesypiać. A jak Oskar wstaje?
    A i tak ja wstaje nieżywa a Stary ogarnięty. 😳
    Daj spokój, ja też mam wrażenie, że nic nie robie tylko te dzieciaczkowe rzeczy. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca, 20:32

    age.png
  • NN Autorytet
    Postów: 447 184

    Wysłany: 30 lipca, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę się wtrącić i przekazać co nam pomogło odnośnie brzuszka: delicol i cokolwiek co jest zamiennikiem espumisanu ( my akurat mamy sab sinolex ale bez delicolu słabo działał) po kilka kropel (5-6) przed każdym jedzeniem, ale nie częściej niż co 3 godziny i w nocy nie podawać. Taka radę dostałam od pediatry, położna potwierdziła i jest super jeżeli chodzi o brzuszek

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka
    07.05 2379gr (34w5d) ♥️153
    22.06.2024 2840g 53cm 18:20 nasza kruszynka jest z nami

    preg.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1042 1149

    Wysłany: 31 lipca, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Czesc dziewczyny, czy macie mkze jakies sposoby na bolacy brzuszek bobasa? To nie kolki tylko bol spowodowany niedojrzalym ukladem pokarmowym. Pomaga lezenie na brzuszku, wiec w dzien duzo tak lezy, jednak na noc nie mozna zostawiac dzieci na brzuszku, a gdy tylko sie polozy Oskara na pleckach to sie wygina, prezy, kweka. Probuje mu ruszac nozkami, machac bioderkami, zginac nozki do brzuszka ale niezbyt pomaga. W szpitalu mowili, ze mozna podawac espumisan wiec kupilismy i wczoraj podalam, ale mniej niz na ulotce i niezbyt podzialal. Dzis sprobuje podac mu zalecana dawke i zobaczymy czy pomoze. Ale tak sie zastanawiam czy moze jest jeszcze jakis sposob 🤔 on nie placze wcale, ale widac ze sie meczy mocno i mi sie serce kraje 😩 Polozna mowila, ze to normalne no i trzeba po prostu przetrwac.

    I jeszcze jedno, jakich pampersow uzywacie i jakie polecacie?

    Byłaś u fizjo? Z takim maluszkiem, wcześniakiem warto iść. Podpowie też w kwestii brzuszka jakie masaże dodatkowo robić.
    Espumisan nam położna zaleciła brać po 4-5 kropli przed każdym jedzeniem, bezpośrednio na łyżeczce, nie rozpuszczają w mleku. Nam pomagał. Chociaż od paru dni coś ewidentnie młodej nie pasuje z brzuchem.

    Co do pieluch my używaliśmy huggies 0,potem 1. Te są najmniejsze z tych znanych marek. Same pampersy mają duża rozmuarowkevi nawrt teraz nie używam pampers 1. Mieliśmy też lupilo i dada. Młodej pasuje każda.

    I nas nocki aktualnie super. Usypiamy mała koło 12-1 w nocy i wstaje przeważnie o 5-5:30, czasem nawrt o 7 na jedzenie. Przeważnie odrabiam młoda ja. Chyba, że mam ciężka noc albo młoda obudzi się wcześniej niż o 5. Wtedy mąż. W dzień nie bardzo hak odespać bo młoda już nie śpi tak jak wcześniej pół dnia. Teraz domaga się zabawy i ogólnego skupienia się na niej :) no i jak akurat robi drzemkę to matka biega i ogarnia chałupę :)

    Masz rację czas pędzi jak oszalały :) ale piękny to czas. Trudny, nowy dla mnie ale piękny :)

    Ostatnio się zastanawiałam co u Ciebie :)

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1042 1149

    Wysłany: 31 lipca, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NN wrote:
    Pozwolę się wtrącić i przekazać co nam pomogło odnośnie brzuszka: delicol i cokolwiek co jest zamiennikiem espumisanu ( my akurat mamy sab sinolex ale bez delicolu słabo działał) po kilka kropel (5-6) przed każdym jedzeniem, ale nie częściej niż co 3 godziny i w nocy nie podawać. Taka radę dostałam od pediatry, położna potwierdziła i jest super jeżeli chodzi o brzuszek

    Ale delicol to probiotyk? My podajemy biogaje raz dziennie, różne efekty po niej podobno ale u nas raczej działa ok.

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • NN Autorytet
    Postów: 447 184

    Wysłany: 31 lipca, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Ale delicol to probiotyk? My podajemy biogaje raz dziennie, różne efekty po niej podobno ale u nas raczej działa ok.
    Probiotyk, też dawałam biogaje ale powiedziała by odstawić i dawać właśnie delicol do każdego karmienia, u nas różnica zauważalna

    Saimi lubi tę wiadomość

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka
    07.05 2379gr (34w5d) ♥️153
    22.06.2024 2840g 53cm 18:20 nasza kruszynka jest z nami

    preg.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 31 lipca, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Niestety ale oprócz masaży, które należy robić najlepiej przed atakiem bólu brzucha to niewiele pomaga. Jeszcze leżenie na brzuchu pomaga. Nam ani espumisan ani delicol nie pomogły. Podobno kropelki sab simplex są dużo lepsze, ale dostępne są w Niemczech albo ewentualnie odkupić można od kogoś, nie wiem jak że skutecznością bo mamy miec dopiero w sobotę. Jak Młody strasznie cierpiał to kupiliśmy w aptece "wiaterek" do odpowietrzania, ale nie chcemy stosować często bo to jednak ingerencja. Czy lekarz czy położna czy przyjaciółki zgodnie twierdzą, że niestety trzeba to przeczekać i po 3 miesiącu życia powinno być lepiej.

    Nam najbardziej spasowały pieluchy Dada.

    Kaktusowa Ty żyjesz!!!! Zastanawiałyśmy się na grupie co u Ciebie, nie chcesz do nas dołączyć na fb? 😊

    age.png

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 31 lipca, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Kaktusowa Ty żyjesz!!!! Zastanawiałyśmy się na grupie co u Ciebie, nie chcesz do nas dołączyć na fb? 😊

    Zyje zyje :) nie udzielałam się bo mieliśmy Młodego w szpitalu 18 dni po porodzie i nawet nie miałam Wam co pisać.. ani rad ani pytań bo jak to w szpitalu, mieliśmy tylko godziny wyznaczone na odwiedziny, a potem już jakos tak wyszło, że tylko czytałam. Jak mogę to chętnie dołączę do Was na fb :)

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2204 2012

    Wysłany: 31 lipca, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Zyje zyje :) nie udzielałam się bo mieliśmy Młodego w szpitalu 18 dni po porodzie i nawet nie miałam Wam co pisać.. ani rad ani pytań bo jak to w szpitalu, mieliśmy tylko godziny wyznaczone na odwiedziny, a potem już jakos tak wyszło, że tylko czytałam. Jak mogę to chętnie dołączę do Was na fb :)
    Zaakceptuj zaproszenie do przyjaciółek to wyślę Ci linka. 😄

    age.png
‹‹ 468 469 470 471 472
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ