X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2023, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Ja chciałam popracować do końca roku żeby mieć pełną 13, ale chyba jednak ucieknę wcześniej na zwolnienie. Koleżanka z pracy zaczyna jakieś kombinacje żeby część jej obowiązków przeszło na mnie, a wiadomo stres teraz nie wskazany. Do tego różne wirusy też tu panują, więc lepiej się nie narażać.
    Dokładnie 🙂 trzeba ograniczać stres i myśleć o sobie, a wiadomo że nie w każdej pracy, ale w większości, każdy patrzy na siebie i swój interes ..

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 265 236

    Wysłany: 18 października 2023, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28 wrote:
    Dokładnie 🙂 trzeba ograniczać stres i myśleć o sobie, a wiadomo że nie w każdej pracy, ale w większości, każdy patrzy na siebie i swój interes ..

    Dokładnie tak, tym bardziej że w pracy o ciąży jeszcze nie mówiłam. Planuje dopiero powiedzieć za tydzień po wizycie.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1309 1465

    Wysłany: 18 października 2023, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie dziewczyny, jeśli wrócicie po macierzyńskim to nikt, absolutnie nikt nie będzie pamiętał czy pracowałyście do października, czy do grudnia, czy może do końca 😘 musimy myśleć o sobie, bo nikt za nas tego nie zrobi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2023, 17:30

    Madzia35 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2023, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powinnam powiedzieć w ten piątek bo jak przedłuży mi zwolnienie to będą musieli znaleźć kogoś na moje miejsce 🙂

  • Klaudek Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 18 października 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28 wrote:
    On ogólnie jest bardzo kochany.. ❤
    Ale dla niego skoro beta rośnie to jest wszystko dobrze, nie ma nic pomiędzy, tak jak u mnie niepewności, poprostu cieszy się, a ja nie umiem na razie cieszyć się , nie rozumie że przed pierwszą wizytą po prostu będę się stresować bo taka juz jestem .. I kiedy dopiero od lekarza uslysze że wszystko jest dobrze to może wtedy przejdzie ta niepewność 🙂 no i to moja pierwsza ciąża, chce aby wszystko było dobrze..



    Co do bety to 23, 25 i 27dc :) I też się mega martwiłam, że taka niska była, ale jak widać w porządku.
    Rozumiem 😊Zawsze kobieta będzie miała więcej w głowie tak już jesteśmy skonstruowane🙈Ale uwierz nie ważne czy 1 czy 3 czuje się ten sam strach a czasem nie wiem czy nie większy bo jesteś świadoma jeszcze większej ilości niebezpieczeństw niż za 1 razem🙆‍♀️Ale musimy wrzucić na luz bo stres to nic dobrego dla dzieciątka i wytrwale czekać i cieszyć się ciążą🩷

  • Paatka Autorytet
    Postów: 1973 1414

    Wysłany: 18 października 2023, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na ten moment mam najmniej objawów ze wszystkich ciąż. Jestem za to strasznie przybita i nic mi się nie chce. Najlepiej mi wchodzi leżenie i nic nie robienie. 🙈🙈Ale też podchodzę do swojego ciała ze zrozumieniem i do niczego się nie zmuszam. Szczególnie, że moje ciało i psychika sporo przeszły w ostatnich 3 miesiącach. Boli mnie też krzyż, ale to akurat też w każdej ciąży miałam. A później przy obu porodach bóle krzyżowe nie do zniesienia. 🙈

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudek wrote:
    Co do bety to 23, 25 i 27dc :) I też się mega martwiłam, że taka niska była, ale jak widać w porządku.
    Rozumiem 😊Zawsze kobieta będzie miała więcej w głowie tak już jesteśmy skonstruowane🙈Ale uwierz nie ważne czy 1 czy 3 czuje się ten sam strach a czasem nie wiem czy nie większy bo jesteś świadoma jeszcze większej ilości niebezpieczeństw niż za 1 razem🙆‍♀️Ale musimy wrzucić na luz bo stres to nic dobrego dla dzieciątka i wytrwale czekać i cieszyć się ciążą🩷
    Uff, no to takie same wyniki czasowe jak moje , tylko że ja miałam później owulację bo w 19dc 🙂 uspokoiłaś mnie 😅🥰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2023, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paatka wrote:
    Ja na ten moment mam najmniej objawów ze wszystkich ciąż. Jestem za to strasznie przybita i nic mi się nie chce. Najlepiej mi wchodzi leżenie i nic nie robienie. 🙈🙈Ale też podchodzę do swojego ciała ze zrozumieniem i do niczego się nie zmuszam. Szczególnie, że moje ciało i psychika sporo przeszły w ostatnich 3 miesiącach. Boli mnie też krzyż, ale to akurat też w każdej ciąży miałam. A później przy obu porodach bóle krzyżowe nie do zniesienia. 🙈
    No i bardzo dobrze, bez przymusu 😀 jak masz ochotę odpoczywać to śmiało 🙂 czuję, że tym razem los będzie dla Ciebie bardziej przychylny ! 😊
    To dużo daje , jeśli możemy powiedzieć o tym wszystkim komuś, kto patrzy na to z innej perspektywy niż nasi bliscy🙂 dlatego bardzo się cieszę że trafiłam na takie forum 🥰 no i jesteśmy wszystkie w podobnej sytuacji więc jedna od drugiej może się dużo dowiedzieć i otrzymać wsparcie porównując swoje doświadczenia i wyniki 🙂

  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 218 45

    Wysłany: 18 października 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obyśmy wszystkie dotrwały do czerwca w ciąży

    Patka28, Domi_95 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Obyśmy wszystkie dotrwały do czerwca w ciąży
    Mój mąż mówi że trzeba myśleć pozytywnie i taki mam zamiar 🥰 będzie dobrze i dotrwamy 🙂 trzeba teraz dbac o siebie,co za witaminy bierzecie ? Ja na fazie foliany i omega d3+k2

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro rano idę na bete bo lekarka kazała prze wizytą, myślałam żeby zrobić od razu badanie progesteronu.. myślicie że to przesada i wymyślam? 🤪

  • shikaka86 Przyjaciółka
    Postów: 87 94

    Wysłany: 18 października 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Nie jestem tu nowa, ale z rok mnie nie było. Postanowiłam napisać i się przedstawić, bo w końcu nam się udało i właśnie wychodzi termin (OM) na 19.06, ale mieliśmy inseminację i myślę, że może być nieco później, choć mieści się w czerwcu 😄
    Mam 37 lat, 14 letniego syna z poprzedniego związku, a teraz z mężem staraliśmy się prawie 4 lata i dopiero inseminacja się udała, po wcześniejszej drożności jajowodów. To 5 t.c.
    Jestem pełna obaw, czy wszystko będzie dobrze. Też kiedyś straciłam dzieciątko w 9 t.c i nie chciałabym tego przechodzić jeszcze raz. Poczytuję Was i jakoś w kupie raźniej, tym bardziej, że mamy podobne terminy porodu.
    Pozdrawiam was wszystkie i życzę cudownych, mało uciążliwych i nieskomplikowanych ciąż.

    Patka28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shikaka86 wrote:
    Cześć dziewczyny. Nie jestem tu nowa, ale z rok mnie nie było. Postanowiłam napisać i się przedstawić, bo w końcu nam się udało i właśnie wychodzi termin (OM) na 19.06, ale mieliśmy inseminację i myślę, że może być nieco później, choć mieści się w czerwcu 😄
    Mam 37 lat, 14 letniego syna z poprzedniego związku, a teraz z mężem staraliśmy się prawie 4 lata i dopiero inseminacja się udała, po wcześniejszej drożności jajowodów. To 5 t.c.
    Jestem pełna obaw, czy wszystko będzie dobrze. Też kiedyś straciłam dzieciątko w 9 t.c i nie chciałabym tego przechodzić jeszcze raz. Poczytuję Was i jakoś w kupie raźniej, tym bardziej, że mamy podobne terminy porodu.
    Pozdrawiam was wszystkie i życzę cudownych, mało uciążliwych i nieskomplikowanych ciąż.
    Cześć kochana 🥰 bardzo fajnie że dołączyłaś do nas, gratulacje ! 😊
    Życzę żeby wszystko było dobrze 🙂
    Jak się czujesz i kiedy byłaś/masz wizytę u lekarza?

  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 218 45

    Wysłany: 18 października 2023, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28 wrote:
    Mój mąż mówi że trzeba myśleć pozytywnie i taki mam zamiar 🥰 będzie dobrze i dotrwamy 🙂 trzeba teraz dbac o siebie,co za witaminy bierzecie ? Ja na fazie foliany i omega d3+k2
    Od początku ciąży brałam kwas foliowy a mąż kupił mi dziś mamaDHA

  • Klaudek Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 18 października 2023, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shikaka86 wrote:
    Cześć dziewczyny. Nie jestem tu nowa, ale z rok mnie nie było. Postanowiłam napisać i się przedstawić, bo w końcu nam się udało i właśnie wychodzi termin (OM) na 19.06, ale mieliśmy inseminację i myślę, że może być nieco później, choć mieści się w czerwcu 😄
    Mam 37 lat, 14 letniego syna z poprzedniego związku, a teraz z mężem staraliśmy się prawie 4 lata i dopiero inseminacja się udała, po wcześniejszej drożności jajowodów. To 5 t.c.
    Jestem pełna obaw, czy wszystko będzie dobrze. Też kiedyś straciłam dzieciątko w 9 t.c i nie chciałabym tego przechodzić jeszcze raz. Poczytuję Was i jakoś w kupie raźniej, tym bardziej, że mamy podobne terminy porodu.
    Pozdrawiam was wszystkie i życzę cudownych, mało uciążliwych i nieskomplikowanych ciąż.


    Heh kochana 😊Wszystkiego dobrego i głowa do góry najważniejsze to jak najmniej stresu i myśleć pozytywnie 🩷Razem nam będzie raźniej😊
    Co do witamin to ja biorę omegamed optima start bo w opiniach panatabletki wydawały się najlepsze 😊

  • shikaka86 Przyjaciółka
    Postów: 87 94

    Wysłany: 18 października 2023, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28 wrote:
    Cześć kochana 🥰 bardzo fajnie że dołączyłaś do nas, gratulacje ! 😊
    Życzę żeby wszystko było dobrze 🙂
    Jak się czujesz i kiedy byłaś/masz wizytę u lekarza?

    Dzięki za dobre słowa 😍
    Właśnie dlatego się martwię, bo czuję się jakbym w ciąży nie była. Na początku w okolicy terminu miesiączki miałam objawy- zawroty głowy, mega energia jak nigdy, codzienne pobolewanie podbrzusza i twardsze i bardzo bolesne piersi a nawet ciągła ochota na kwaśne. Chyba od zagnieżdżenia odrzuciło mnie od słodyczy, które jadłam tonami i to mi zostało do teraz, mogę żyć bez słodkości kazdego dnia, nawet własnej roboty szarlotka mnie nie pociąga. Teraz tylko piersi lekko bolą przy dotyku, nic więcej. Gdyby nie to, że nie mam miesiączki to bym nie wiedziała, że jestem w ciąży.
    Na wizytę zapisałam się na 23.10, będzie to 5t5d. Napewno odezwę się po wizycie.😆

  • shikaka86 Przyjaciółka
    Postów: 87 94

    Wysłany: 18 października 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28 wrote:
    Mój mąż mówi że trzeba myśleć pozytywnie i taki mam zamiar 🥰 będzie dobrze i dotrwamy 🙂 trzeba teraz dbac o siebie,co za witaminy bierzecie ? Ja na fazie foliany i omega d3+k2

    Ja biorę mamaDHA i sama dołożyłam magneB6, Wit D oraz Wit C w proszku, taka uzyskiwana z kapusty, do rozpuszczenia w szklance wody. Myślę, że to wystarczy. Zależy czy ktoś ma dobre wyniki krwi. Ja mam wysokie żelazo więc preparatów z żelazem od razu nie brałam pod uwagę.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1309 1465

    Wysłany: 18 października 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28 wrote:
    Jutro rano idę na bete bo lekarka kazała prze wizytą, myślałam żeby zrobić od razu badanie progesteronu.. myślicie że to przesada i wymyślam? 🤪

    Nie chcę Cię straszyć, ale ze względu na zbyt niski progesteron dwa razy miałam ciążę biochemiczną. Odpowiedni progesteron jest bardzo ważny dla rozwoju ciąży, a jeśli wyjdzie zbyt niski, to lekarz może od raz zareagować. Ja sprawdziłam progesteron z drugą betą jeszcze przed terminem @, ale ze względu na historię i tak przyjmuję 400mg proga dziennie. Ciąża lubi progesteron! :)

    Patka28 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2023, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Nie chcę Cię straszyć, ale ze względu na zbyt niski progesteron dwa razy miałam ciążę biochemiczną. Odpowiedni progesteron jest bardzo ważny dla rozwoju ciąży, a jeśli wyjdzie zbyt niski, to lekarz może od raz zareagować. Ja sprawdziłam progesteron z drugą betą jeszcze przed terminem @, ale ze względu na historię i tak przyjmuję 400mg proga dziennie. Ciąża lubi progesteron! :)
    Dobrze że zapytałam 🙂 jutro razem z betą zrobię progesteron i dam znać

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

  • Tatiii Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 19 października 2023, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że i ja dołączę do czerwcowych. Jutro termin miesiączki dziś wyszedl pozytywny test. Staramy się 4 cykle, więc wielka radość. W poniedziałek jeśli wszystko będzie ok będę umawiać się na wizyte. Na pokładzie dwóch synów 12 i 5 lat:) pozdrawiam:)

    Patka28 lubi tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ