X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • malinka201666 Autorytet
    Postów: 414 286

    Wysłany: 29 października 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się z Karolkiem w 5 miesiącu oO
    U nas ok, mały je na razie sloiczki ale kupiłam książę z przepisami dla niemowląt i będę sama coś robić. Słoiczki będą na czarną godzine.. Wczoraj np zrobiłam mu kisiel i był zachwycony i miał trochę focha że dostał tylko parę łyżeczek. Mały potrafi się przekręcić na brzuszek a na plecki to bardziej leci niż się kładzie ale i tak dobrze mu idzie. Również podnosi głowę i nogi jak leży jakby robił kołyske :) A jak leży na brzuchu to pełza do okoła i zawsze ląduje koło Alanka.
    Alan robił takie cuda troszkę później więc się nie martwcie że wasze dziecko czegoś jeszcze nie robi a inne tak :)

    Kropka89, Joaszo lubią tę wiadomość

    iv09epokg488jyph.png
    200910232070.png
    20090704640114.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 29 października 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dika no właśnie z tym podnoszeniem tam mi też brakuje. Wychodzi na to, że wszystko jest źle :D my od początku lodnosilismy pod paszki bo nam tak każdy kazał i w szpitalu i laktacyjny i położna i pediatra. Tu patrzę, że źle i że rehabilitacja bla bla. Wszystko jest u nas ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2018, 10:04

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 29 października 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w internecie rzadko kiedy znajdziecie coś na temat podnoszenia i noszenia (prawidłowego) związane to jest z tym ze rehabilitanci nie mili by co robić :-) stad tez instruktarze pielęgnacyjne (godzina okolo80-100 zł).
    Polecam filmiki zawitowskiwgo tam macie na prawdę wszystko (mamo tato co ty na to)
    My podnosimy przez boki, nosimy się w kołyskę (tez z przodu).

    Magda33 lubi tę wiadomość

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 29 października 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się i ja :)

    Fasola, Dika, dużo zdrówka dla maluszków, niech ta katarzyna wreszcie znika :)

    U nie tez pupka do góry jak ta gasienniczka :-D
    Mała robi obroty z plecka na brzuszek i z powrotem. Zmienianie pieluchy...ciężko, bo takie żywe sreberko...Chyba zależy to od charakteru. Jedno dziecko jest spokojne, drugie bardziej ruchliwe.
    I tez jest podnoszenie glowki wraz z ramionami, jak lezy umnie na kolanach. Robi przy tym taka powazna mine.

    Pieknie i szybko czas leci, już 5 miesiąc stuknął niektórym maluszkom z forum, gratuluje :)

    Kurcze, wiem, ze to niedobrze, ale nosze w większości swoje dziecko w pionie. Innej nie lubi.
    Mała terrorystka z tego mojego malenstwa za dnia mało moge zrobić, odloze - zaraz ryk i trzeba tulic lub nosic. Nudno nie jest :-)

    Byłam z posiewem w innym labie, potwierdził się GBS, także spokojna jestem, ze tylko to i na bank nie ma tego szpitalnego Gronkiego :-). Poki co nie lecze tego paciorkowca.

    U mnie chrzest też odwleczony na przyszły rok.

    Sporo z Was ma już okres, u mnie cisza w eterze.





  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 października 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella jak starsza córeczka po MMR? Wszystko OK?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 29 października 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella dzieki!
    Super, ze gronkowiec sie nie potwierdził, mozesz spac spokojnie :)

    Moja też najchętniej w pionie albo brzuchem do dolu jest noszona. Na fasolke wscieku dostaje jakby ją ze skory obdzierali. Nie da sie. W chuscie tez za cholerę nie chce przyjąć podwinietej miednicy, zaraz sie prezy, wyje i prostuje, przez co mi się wyslizguje podczas wiazania. A drze sie przy tym ze ogluchnac idzie :(
    Teraz juz zaczynam swirowac czy moze cos ma juz utrwalone w postawie nieprawidlowo..

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 października 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci do pozycji w pionie bardzo szybko przyzwyczaja się i wtedy na fasolkę już nie chce , nam fizjoterapeuta powiedział że możemy nosić w pionie przodem do świata tylko pupcie podciągać


    Jesteśmy po wizycie u neurologa powiedziała że asymetrii już prawie wcale nie widać chociaż jeszcze układa się na lewa stronę jak na 5miesiecy jest dobrze powiedziała ze na obroty ma jeszcze czas żeby tym się nie przejmować , jak jej powiedziałam o języku to stwierdziła ze to od zębów albo dlatego że nie chce smoka jak powiedziałam o twardym policzku to powiedziała żeby nie przesadzać więc zbytnio mnie nie uspokoila i czekanie na wizytę u neurologopedy . A i powiedziała ze jesli dziecko doii palce czy kciuka to wyrządza większą krzywdę na zgryz niż smok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 09:44

    age.png
  • moira696 Koleżanka
    Postów: 69 14

    Wysłany: 30 października 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wasze Maluchy przechodziły czwarty skok rozwojowy? Widziałyście jakieś zmiany w zachowaniu i umiejętnościach w trakcie tego skoku i zaraz po?
    Jakie książeczki polecacie na najbliższe miesiące? Mam wrażenie, że te wszystkie kontrastowe książeczki, które były do tej pory nudzą mojego malucha. Macie coś sprawdzonego?

    relg6iyevo1tukkw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 30 października 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, jest dobrze. Starsza coreczka dostała Priorix, na pewno lepszy od zwykłego MMR. Jak ma być jakiś odczyn to po 8-10 dniach. Myślę, że będzie ok.
    Meninkokogi rozłożone i za miesiąc.
    Szczerze...to bardzo balam się tej szczepionki, gdzieś odbiło mi że o uszy, że najlepiej szczepu dziecko chodzace, a moja później poszla. Dominike też zaszczepić ok 2 lat na Odrę.

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 30 października 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A MMR się powtarza ? Po jakim czasie jak tak..

  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 30 października 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella wrote:
    A MMR się powtarza ? Po jakim czasie jak tak..
    Chyba w wieku 10 lat, a ostatnio czytałam u mamyginekolog, że ma się to zmienić w przyszłym roku i dawka przypominająca będzie w wieku 6 lat, przed pójściem do szkoły.

    Agnella lubi tę wiadomość

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 października 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella wrote:
    A MMR się powtarza ? Po jakim czasie jak tak..

    MMR i Priorix to w zasadzie to samo, składy niemalże identyczne. Powtarza się - do tej pory w 10 r.ż., ale od 2019 r wszystkie dzieci które będą poniżej 6 roku życia mają zmianę kalendarza i przesuwa im się szczepienie z 10 r.ż. na 6 r.ż (!). Co w praktyce oznacza, że dostaną kombo na 6 r.ż. + extra MMR/Priorix. Jak dla mnie chore!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 30 października 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktoś pytał ostatnio o kubek. Bidon czy jakiś inny. To ja znalazłam kubek niekapek 360^ można pić z niego do okoła (jak ze szklanki) a nic się nie wylewa i nie ma tego dziubka jak w tradycyjnym niekapku, którego już nikt nie poleca
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cf5edfb7269d.jpg

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 30 października 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    A ktoś pytał ostatnio o kubek. Bidon czy jakiś inny. To ja znalazłam kubek niekapek 360^ można pić z niego do okoła (jak ze szklanki) a nic się nie wylewa i nie ma tego dziubka jak w tradycyjnym niekapku, którego już nikt nie poleca
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cf5edfb7269d.jpg
    Tego nie polecam. Podobno najlepsze sa bidony ze słomka (im cieńsza słomka tym lepiej wg laryngologow)
    Mieliśmy ten kubek i jak dla mnie strata pieniądzy. Lepiej od początku uczyć ze zwykłego kubka.

    Magda33 lubi tę wiadomość

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 30 października 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka201 wrote:
    Tego nie polecam. Podobno najlepsze sa bidony ze słomka (im cieńsza słomka tym lepiej wg laryngologow)
    Mieliśmy ten kubek i jak dla mnie strata pieniądzy. Lepiej od początku uczyć ze zwykłego kubka.
    A to nie wiedziałam. Dziękuję za to co napisałaś. Bo już się nad nim zastanawiałam, czy kupować. To kupie bidon :D

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 30 października 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    A to nie wiedziałam. Dziękuję za to co napisałaś. Bo już się nad nim zastanawiałam, czy kupować. To kupie bidon :D
    To nie jest tak ze każdemu nie podpasuje. Wśród wielu dzieci naszych znajomych tylko jedno dziecko na codzień piło z tego kubka, reszta szybciej przestawiła się na picie ze zwykłej szklanki :-)
    Na pewno tez nie polecam bidonów ze skip hop. Straszenie przeciekają i do tego te nadruki brzydko się zdzierają. My byliśmy/ jesteśmy zadowoleni z canpol. Podobno tez dobre opinie są na temat bidonów littlelife (tylko nie wiem czy to nie dla starszych dzieci)

    Magda33 lubi tę wiadomość

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 30 października 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka też polecała te bidony canpol. Chyba najlepsze są te najprostsze rozwiązania :) to już któryś raz się potwierdza :)

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 października 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, ale mieliśmy dziś histerię. Zęby idą małemu pełną parą. Płacze (co mu się na co dzień w ogóle nie zdarza), wkłada rączki do buziala, turla się z lewej na prawą, ciumka wszystko co wpadnie mu w ręce z przerwami na płacz. Dziąsła ma już mocno opuchnięte. Macie jakiś pomysł jak mu pomóc bez podawania środków przeciwbólowych? Próbowałam owijać palec w pieluchę i dawać mu ciumkać - pomaga, ale tylko na chwilę. Wzięłam też kostkę lodu i owinęłam w pieluchę, dałam do ciumkania - tu super się to sprawdza, ale znów mam obawę, żeby sobie gardła nie przeziębił :/

    Póki co udało mu się usnąć, ale pewnie jutro będzie powtórka i brakuje mi pomysłów :/

    EDIT: dodam, że smoka zwykłego nie chce, bo nie jest nauczony, a takiego smoka do ząbkowania ciumka chwilę i wypluwa :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 22:10

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 30 października 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też stawiam na bidon.
    Kurcze Leira nie pomogę bo ja polecę po żel do apteki. Może spróbuj gryzak do lodówki włożyć zawsze to zimne a woda gardelka nie splynie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 22:26

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 30 października 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, my też mamy ząbki i szal. Ja zajmuję małego dramatycznie wszystkim, jak się zamyśli nad książeczka albo nad liśćmi to trochę przestaje. A rzyga prawie non stop tak sobie palce wkłada...Nam pomaga smoczek (wiem że nie możesz) i właśnie gryzaki w lodowce. Podobno tez można w pieluszkę zawijać zimne jablko/marchewke do ssania. Aha i ja masuje tez po prostu swoim palcem czesto ale to średnio pomaga. No i na brzuchu nie ma jak wkładać rąk wiem to też na chwile mu zabiera tę możliwość plus w chuście nie może bo ma skrępowane ręce dość mocno wiec to też działa. Ale co do chusty to mój kręgosłup dziś mówi już dość.

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
‹‹ 1215 1216 1217 1218 1219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ