X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może wiecie tak +/- kiedy przestaną mi garsciami wypadac włosy;(?
    Już chyba z 3 msc mi lecą i lecą i końca nie widać

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Tròjka Autorytet
    Postów: 848 549

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Dziewczyny może wiecie tak +/- kiedy przestaną mi garsciami wypadac włosy;(?
    Już chyba z 3 msc mi lecą i lecą i końca nie widać
    Po ok 7 miesiącu. Chociaż mi wypadały do 9

    f2w3rjjgku0ijq5v.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Dziewczyny może wiecie tak +/- kiedy przestaną mi garsciami wypadac włosy;(?
    Już chyba z 3 msc mi lecą i lecą i końca nie widać

    U mnie to samo.. masakra jakaś.. niedługo będę łysa..

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łeeee jerry to chyba zacznę dziergac z kłaków sweter na zimę;o dzięki. Nie pocieszyłyście mnie ;(

    welonka, Joaszo lubią tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Tròjka Autorytet
    Postów: 848 549

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Łeeee jerry to chyba zacznę dziergac z kłaków sweter na zimę;o dzięki. Nie pocieszyłyście mnie ;(
    Haha :D spoko u mnie też wygląda jakby jakiś pies z mega długa sierścią liniał ;P

    f2w3rjjgku0ijq5v.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, cos takiego https://babyhit.pl/product-pol-104-Baby-Design-Pepe-Krzeselko-do-Karmienia.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN Tylko to nasze jest szare a wkładka niebieska.

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest fajny artykuł dla początkujących o rozszerzaniu diety, przeczytałam trzy razy:
    https://malgorzatajackowska.com/2014/07/29/zasady-zywienia-niemowlat-2014-2-kiedy-i-jak-rozszerzac-diete-dziecka/

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Leira, planujesz opóźniać szczepienie MMR? Wiem, że to odległy temat, ale z jednej strony obawiam sie tej szczepionki i wolalabym zaszczepić bliżej 2 roku życia, natomiast z drugiej strony planuję posłać dziecko do żłobka w wieku ok. 15-16 m-cy i bardzo obawiam się ryzyka zachorowania na odrę (u mnie w mieście jest sporo pracowników z Ukrainy).

    Drugie pytanie, co sądzicie o szczepieniu przeciwko meningokokom?
    Ja odwleklam szczepienie ze straszakiem. Zaszczepiliśmy kiedy już chodził, mówił. Miał około 18-19 miesięcy.
    Meningokoki zaszczepiliśmy w sierpniu tuż przed 3 urodzinami. Teraz muszę się wstrzelić w okienko kiedy będzie w 100% zdrowy i szczepie na pneumokoki bo to jakoś nas ominęło.

    summer86 lubi tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:

    Pojawiła się dla mnie super oferta pracy ale od grudnia ehhh może od stycznia . Ale jakoś nie wiem co z mała . Nie chciałabym tak szybko do żłobka ja wysyłać. ;( zwłaszcza że jeszcze nie jest zaszczepione na ospy Odry;/ a niestety jak widać to się panoszy po świecie. Mam dylemat . Bo to dobrze płatna praca i w miejscu w którym chciałam pracować .

    Fasola, a aktualnie masz pracę czy po macierzyńskim i tak musiałabyś szukać? Jeśli to super oferta, ktora może się przez dlugi czas nie powtórzyć może warto rozważyć zatrudnienie niani? Też bym takiego malenstwa do żłobka nie oddała, ale gdybym musiała wybierać, zdecydowałabym się na nianię na tych kilka miesięcy.

    Dziewczyny dołączam do grona łysiejących :/ mam włosy prawie do pasa (podcięłam ostatnio) i wygląda to strasznie.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Dziewczyny może wiecie tak +/- kiedy przestaną mi garsciami wypadac włosy;(?
    Już chyba z 3 msc mi lecą i lecą i końca nie widać
    Jezu i mnie zaczęły lecieć od miesiąca ale normalnie dziwie się ze jeszcze nie wyłysiałam.
    Edit
    A ja dzisiaj umówiłam się do fryzjera i mam zamiar ściąć włosy do ramion. Mam dość motania koka..chce czasami wyjść w rozpuszczonych włosach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 20:48

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nasze karmienia i sny ostatnio. W sumie ciągle podobnie. Idealnie aż podobnie. Moje pytanie do mam, które mają więcej dzieci, kiedy tych karmień ubywa, kiedy dziecko zaczyna dłużej przesypiać? Tak mniej więcej oczywiście? Wiem że mam super, nie narzekam w ogóle, pytam tylko z ciekawości :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cd50e8d75e2b.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 20:52

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A mi leciały włosy ale ostatnio jakoś przestały. Ja z kolei się cieszę że mam bardzo długie i mogę związać w koka/warkocz/kucyk bo wtedy may ich tak nie łapie. W rozpuszczonych to tylko na spacery jak wiem że będzie spał w wózku ;)

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    W prezencie też bym przyjęła, fajnie, że miałaś taką możliwość :)

    Póki co mam jeszcze dylemat z tym krzesłem, właśnie ze względu na stosunek ceny do czasu używania. Rozważam też takie wysokie drewniane krzesło, które składa się do formy krzesła i stolika, żeby było bardziej uniwersalne (koszt ok. 120 pln), coś takiego:

    krzeselko-wielofunkcyjne-bialy-mix-tapicerek-agnieszka1-600x600.jpg

    krzeselko_aga_rozlozone-850x850.jpg

    Ktoś używał?
    Faktycznie potem dziecko sobie przy tym rysuje, czy się bawi, czy raczej nie jest to aż takie przydatne jak mogłoby się wydawać?
    Ze swojej strony polecam najprostsze z ikea (antilop czy jakoś tak). Nie do zdarcia, służy do 2-3 roku życia (później dziecko chce już siedzieć na normalnym kszesle). Plastik nie odbarwi się od jedzenia i czyści się błyskawicznie. Dziecko siedzi normalnie przy stole :-) same plusy. My je mieliśmy przy starszym i teraz dostaliśmy krzesło drewniane na wzor stokke i zastanawiam się czy będzie tak praktyczne jak to tanie z ikea.

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Ja planuje kupić krzesełko keter. Jest małe, składa się tak, że można je z łatwością przewieźć. Nóżki wkłada się w siedzisko. Łatwe w utrzymaniu czystości.
    Nie do końca, moja znajoma je miała i kilka dziewczyn na wrześniowych. Podobno pasy ciagle się brudzily i po jakimś czasie dziecko z niego wyrastalo( za wcześnie zeby przesiąść się na normalne krzesło).

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jutro idziemy na ostatnie 6w1. Co do meningokoków to chcemy dopiero po roczku, żeby było jak najmniej dawek/wkłuć ale nie wiemy jeszcze kiedy. Pewnie przed żłobkiem...czyli przed sierpniem...ale wiem na pewno że to będzie trudna decyzja. Bratowa męża, lekarka, ktora urodziła dzień przed nami, szczepi na wszystko i mówi że meningokoki b to najbardziej uciążliwa sprawa bo prawie zawsze jest gorączka i dziecko się źle czuje. Takze mega się tego boję.

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka mój nie gorączkował ale może dlatego ze miał już prawie 3 latka.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola moim zdaniem żadna praca nie jest warta rozłąki z dzieckiem na tym etapie. Przecież w tym czasie życia dziecka pojawia się lęk separacyjny :( Jeśli sytuacja finansowa nie zmusza Cię do podjęcia pracy to przemyśl to jeszcze.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuje powrót do pracy w marcu/kwietniu. Mamy już nianie (po starszaku) i myśle ze on nowego roku zaczniemy się spotykać tak by mały ja poznał.
    Co do leku separacyjnego to każde dziecko przechodzi go indywidualne. Jedno poradzi sobie szybciej u innego przejdzie w permanentna „mamoze” i będzie to trwało do 2-3 roku życia :-)

  • Zakochana mama2 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam po nowe wyjątkowe ubranka niemowlęce:)
    https://www.facebook.com/groups/naszmaluch/

    Zakochana mama2
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 listopada 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka201 wrote:
    Ja planuje powrót do pracy w marcu/kwietniu. Mamy już nianie (po starszaku) i myśle ze on nowego roku zaczniemy się spotykać tak by mały ja poznał.
    Co do leku separacyjnego to każde dziecko przechodzi go indywidualne. Jedno poradzi sobie szybciej u innego przejdzie w permanentna „mamoze” i będzie to trwało do 2-3 roku życia :-)

    Podziwiam! Ja jeszcze nawet o tym nie myślę, póki co to chyba ja mam lęk separacyjny :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 1223 1224 1225 1226 1227 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ