X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 7 listopada 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka201 wrote:
    Nie do końca, moja znajoma je miała i kilka dziewczyn na wrześniowych. Podobno pasy ciagle się brudzily i po jakimś czasie dziecko z niego wyrastalo( za wcześnie zeby przesiąść się na normalne krzesło).


    No właśnie koleżanka ma i mi się spodobało a nawet nie pomyślałam o tym wyrastaniu. Dzięki za posunięcie myśli :)
    Ale jak wyrastają? W sensie, że dupka się nie mieści, czy za krótkie pod uda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 23:28

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 listopada 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi od 2-3miesiąca włosy lecą są wszędzie ale widzę że na zakolach odrastaja nowe :)

    age.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 8 listopada 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wczoraj u nas fajny dzień.
    Malutka skończyła 5 miesięcy i była to dokładna rocznica potwierdzenia żywej ciąży (wcześniejsze usg pokazywało puste jajo jak na dany dzień cyklu wg om, który był przesunięty jak się okazało o 10 dni). Jechalismy do lekarza z nastawieniem potwierdzenia pustego jaja, ustalenia dalszych wydarzen a tu taka niespodzianka na ekranie byla ;)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/56a0e2ea0a0b.jpg
    Nadal nie mogę czasem uwierzyć, że to nie jest sen, ze ją mamy i jestem przeszczęsliwa, kocham ją tak mocno!!!
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/48fb7455658f.jpg

    Lucy010, Magda33, Leira, welonka, Anitka201, Fasola1234, Kropka89, Joaszo, Ha lubią tę wiadomość

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 8 listopada 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dika bardzo się wzruszyłam. U mnie było tak samo z pustym jajem, pamiętam dokładnie ten ciężki tydzień czekania na potwierdzenie, a teraz mamy takie cudowne dzieci :D Bardzo się cieszę razem z Tobą!

    Dika, Kropka89 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    No właśnie koleżanka ma i mi się spodobało a nawet nie pomyślałam o tym wyrastaniu. Dzięki za posunięcie myśli :)
    Ale jak wyrastają? W sensie, że dupka się nie mieści, czy za krótkie pod uda?


    To odpowiedz jednej z wrzesniowek :-) dzisiaj zapytałam :-)
    la_lenka wrote:
    Miałam Ketera, używaliśmy, było fajne, ale sprzedałam nie chomikując dla ewentualnego dziecia nr 2. Ogólnie było ok, ale... nic lepszego w nim nie było niż w ikeowej antilopce za 1/5 ceny (te mieliśmy u teściów). Wszystko co miało świadczyć o przewadze się nie sprawdziło - nakładka na blat - Córka zwalała całość; nakładka pod pupę - jedzenie wchodziło pod i tylko czyszczenia więcej; podparcie pod nóżki - przez większość czasu było za nisko i nóżki nie sięgały. To nie jest złe krzesło, stabilne, wygodne, łatwe w obsłudze - ale za tą cenę nie warto, bo antilop sprawdza się równie dobrze.
    Na 1,5 roku kupiliśmy Córce Hauck Alpha i to jest ekstra, do tej pory w użyciu i jeszcze długo posłuży.

    A, co do wyrośnięcia - to Córka pewnie jeszcze nadal by się zmieściła, ale ona nie jest szczególnie wysoka czy gruba. U nas był problem, że chciała sama wchodzić, schodzić i denerwowała się z uwiezienia. Co do pasów to rzeczywiście są białe i szybko się brudzą. Da się to umyć, przed sprzedażą wyszorowałam mydełkiem na plamy do białości, ale to mycie rzeczywiście jest upierdliwe. Albo nakładki albo pokochać. ;)

    Także ogólnie Ok :-) jak młody usiądzie to my będziemy testować krzesełko lambda 2 .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 13:47

  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 8 listopada 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Fasola, a aktualnie masz pracę czy po macierzyńskim i tak musiałabyś szukać? Jeśli to super oferta, ktora może się przez dlugi czas nie powtórzyć może warto rozważyć zatrudnienie niani? Też bym takiego malenstwa do żłobka nie oddała, ale gdybym musiała wybierać, zdecydowałabym się na nianię na tych kilka miesięcy.

    Dziewczyny dołączam do grona łysiejących :/ mam włosy prawie do pasa (podcięłam ostatnio) i wygląda to strasznie.

    Niestety nie mam pracy . Po porodzie moja umowa wygasła może masz rację z tą niania . Chociaż 2-3 msc moglabym mieć nianię . Tyle że nianię biorą chyba spoko pieniędzy. Szukałam nawet czy ktoś np. Nie siedzi w domu z maluchem i chce 2 dziecko do opieki . Nawet szukałam domowych żłobków takich mniejszych ale nic nie znalazłam . Muszę poszukać może jakaś niania się trafi . Bo w sumie będę mieć różne zmiany mąż też często w tygodniu ma wolne.

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 8 listopada 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finansowo jest no cóż dość kiepsko . Boję się po prostu że za pół roku takiej oferty pracy nie dostanę.
    Jasne że nie będzie łatwo mała już teraz jak nawet siedzi u obcego na kolanach i mnie widzi to jest niepewna i płacze .
    Najchętniej posiedzialabhm jak najdłużej z mała . Chociaż optymalny czas do oddania do żłobka to ok. Roku :) pracowałam w żłobku i z doświadczenia wiem że w tym czasie dziecko jakoś tak bardziej jest zainteresowane zabawą niż rodzicami ale to różnie bywa . Miałam w żłobku również Misie która ledwo skończyła 6msc i gdyby nie ja to mała by pewnie cały czas płakała. Praktycznie miałam nad nią opiekę indywidualną... To zdecydowanie za małe dziecko jak na żłobek . Nie widzę jej w żłobku jak ona ani nie siedzi do tego problemy z brzuszkiem nadal są;(

    No właśnie dziś po wczorajszej sliwce mielismy armagedon mała przed 24 się obudziła i plakala w niebo głosy pomógł dopiero czopek . Ale nie spala aż do 3.. gadała sobie w łóżeczku. Na szczęście jakoś tak jednym okiem spałam drugim patrzyłam czy jest okej.

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 8 listopada 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita, dziękuję :)
    Właśnie też miałam na uwadze to, że dziecko samo nie wejdzie do takiego krzesełka a wiem jaka to sprawia im frajdę :)

    Fasola jak mi szkoda Twojej małej, że cały czas się tak męczy :( ciężka sprawa z tą decyzja. Ja mam gdzie wrócić, ale sobie tego nie wyobrażam. Teraz niby mąż utrzymuje nas, ja nie chodzę nigdzie to swoich msrbych groszy nie wydaje, ale wiadomo, wydatków będzie coraz więcej.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 listopada 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dika w pierwszym momencie pomyślałam że jesteś w ciąży jak zobaczyłam usg:)
    U nas podobnie lekarze w szpitalu po krwotoku i ciągłym plamieniu przekreslili Moją ciążę a teraz tule już 5 miesięczne cudo :)

    Fasola jak chcesz fajna oferta możesz spróbować jak cos będzie nie tak zawsze można zrezygnować.


    Taka ciekawostka: wiecie ze mięśnie ramion barków mają wpływ na przewod pokarmowy to jest info od fizjoterapeuty .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 15:38

    Dika lubi tę wiadomość

    age.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, oj pamiętam Twoje szpitalne przeboje, Cudnie, że tak większości z nas się wszystko pięknie udało i możemy tu sobie o zupkach i kupkach rozmawiać :)

    Szczepienie dzisiaj mamy za sobą, drugie hexacima i drugi rotarix. Teraz nieodzownyny stresik żeby je dobrze zniosła. Lekko jest cieplejsza póki co. Spala 3h po szczepieniu.

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 9 listopada 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka - ładny macie rytm dnia na wykresie, faktycznie regularny ten Wasz synek :)
    U nas się znów porozjeżdżaly godziny wszystkiego i wykres to ponowny chaos, (przez skok i idące zęby pewnie). Ponownie karmień mamy ok 11-12 a nawet 13 na dobę. A miało być lepiej heh..

    Nocka po szczepieniu na szczęście w miarę dobra. Ciekawe co dzień przyniesie.


    klz9hdgetuhl70jy.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 9 listopada 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dika, dzięki!!! U nas też wczoraj szczepienie, nocka tez w miarę chociaż jedno karmienie więcej i dwie pobudki na smoczek. Tylko jakoś padam bo od wczoraj okres... jeszcze taka pogoda dziś to chyba wszystkie drzemki z małym moje :-P a mąż wraca po nocce właśnie wiec tez będzie spał jak cały dom :-p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 10:30

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 6 karmien bez szczepienia. Okres od wczoraj męczy. Ale dziś się nawet wyspalysmy. Poprosiłam sąsiadke, żeby rano nie chodziła w butach bo lomot jakby ktoś gwoździe przybijal a my mamy sypialnie pod ich kuchnia. I dziś elegancko nas nie obudzili :)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dzieć jest taki cwany :)
    matka sie kapła w końcu, a ojciec twierdzi że już dawno zauważył... O.o
    On się budzi w nocy żebym ja go do naszego łóżka wzięła (przez ten regres się tak nauczył), dzisiaj do póki go nie wziełam, pobudki co godzinę i nie jadł, tylko ciumkał ;) potem spał zadowolony 4h
    Pięknie matka nauczyła O.o

    Wczoraj byliśmy na basenie i on tak uwielbia być w wodzie ;D że nawet nie stęknął jak był zmęczony i chciał spać. Po prostu zasnął mi na rękach w wodzie :) Już musiał wiedzieć że jak by płakał to byśmy go zabrali z wody położyć do spania. Taki cwaniak mi się chowie, kombinuje i wie doskonale co chce i co mu się bardziej opłaca. Normalnie w domu to był by wrzask, aż szyby lecą XD

    Kropka89, moira696, Joaszo lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 9 listopada 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Magda, nieźle!!! Mój mąż też tak mówi, ale tak twardych dowodów jeszcze nie mamy :-P

    Magda33 lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 9 listopada 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś z Was szczepi/szczepił na meningokoki? Anitka, Wy chyba jakoś to odlozyliscie w czasie? A posylacie dzieci do żłobka? My chcemy posłać jakoś jak będzie miał rok i 2 miesiące, do tego czasu myśleliśmy żeby zrobić właśnie meningokoki ale nie wiem czy to rzeczywiście takie duże zagrożenie jest i czy warto? Jakie macie opinie? :)

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 9 listopada 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka89 wrote:
    Czy ktoś z Was szczepi/szczepił na meningokoki? Anitka, Wy chyba jakoś to odlozyliscie w czasie? A posylacie dzieci do żłobka? My chcemy posłać jakoś jak będzie miał rok i 2 miesiące, do tego czasu myśleliśmy żeby zrobić właśnie meningokoki ale nie wiem czy to rzeczywiście takie duże zagrożenie jest i czy warto? Jakie macie opinie? :)
    Ja bede szczepic . Wlasnie dlatrgo ze moj idzie do zlobka gdy bedzie miec rok. Nasz pediatra mowila ze mozna po pol roku.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 9 listopada 2018, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh my dziś mieliśmy jakis marudny dzien, tak na prawde koniec dnia był najfajnieszy:)
    byliśmy na pobraniu krwi na szczęscie udało sie za pierwszym razem pobrac... ale własnie odczytałam wyniki i jestem mega zaniepokojona...
    podwyższona hemoglobina, erytrocyty,hematokryt, bazofile, eozynofile, granulocyty kwasochłonne :(( oczywiście sie naczytałam .. mam nadzieje ze to jednak tylko objaw alergii .. moze to własnie rozwiazanie naszych problemów z brzuszkiem . mam nadzieje ze to nic poważnego:( w poniedziałek bede pędzić do lekarza z małą ehh ale to pewnie bedzie najdłuższy weekend w życiu. Może panikuje ale .. za duzo się naczytałam co może to oznaczac i przyszedł mętlik w głowie.

    Trzymajcie kciuki żeby to nie było nic złego !:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 10 listopada 2018, 05:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, my wstępnie planujemy szczepić, właśnie ze względu na plany posłania do żłobka. Nasza pediatra mocno namawia do tego szczepienia, jest neonatologiem i pracowała w szpitalu, miała więc do czynienia z sepsą meningokokową u dzieci.
    Muszę jednak trochę więcej poczytać i przedyskutować to z mężem. Do 1 roki życia dzieci najbardziej narażone sa na typ B i na to jest tylko jedna szczepionka (Bexsero). Od kilki znajomych słyszałam o wysokiej gorączce po tym szczepieniu i stąd moje obawy.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 10 listopada 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz lekarz też namawiał na menigokoki ale przeraża mnie koszt szczepienia ponad 350zl ;/

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
‹‹ 1224 1225 1226 1227 1228 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ