X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola ja dawałam smecte jak córka miała 7 miesięcy. Uważaj żeby się nie odwodnila, bo to jednak już troszkę trwa. Najlepiej umów się do lekarza.

    Dziś u Filipka zastukala łyżeczka w buzce:) prawa dolna jedynka:) też nie sądziłam że idą już zęby ale zajrzałam pod światło i okazało się że coś tam jest;) dziąsła nie były spuchniete ani czerwone. Były normalne. Jak włożyłam mu palec do ust to było czuć taka górkę z przodu, właśnie w miejscu jedynek.
    Moj mały też wydaje mało dźwięków, raczej samogloski niż sylaby.
    Co do snu to ciągle do bani, szkoda gadać nawet.

    Anitka201, Magda33, Kropka89 lubią tę wiadomość

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję ząbków <3 w takim razie może i u nas pokażą się bez czerwonych i pulchnych dziąseł.

    Welonka ja bym się chyba jeszcze nie martwiła na Twoim miejscu tym gaworzeniem.

    Fasola ja chyba bym poszła za radą kokkosanki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 18:59

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja "mówi" e eee ee jak zasypia, a tak poza tym to a, e, czasami jej wyjdzie agu.
    Sporo piszczy i jęcz w różnych tonacjach. Czasami, przypadkiem wyjdzie jej nein.

    U mojej dziąsła też nie były jakoś specjalnie rozpulchnione... Po prostu na początku pojawiły się prześwitujące białe kropki, póżniej już kreski, a poźniej wyszły już ostre kreseczki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 19:10

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mama zostanie w domu i pójdę o 7.30 do przychodni umówić mała bo inaczej się mogę nie dostać. Dałam małej czopek;( męczy się biedna ale na szczęście chociaż trochę je . Niestety jak daje wodę to od razu ulewa .
    A ja cały dzień chodzę struta jest mi nie dobrze słabo zimno . Ehhh .. ciężkie życie matki mam nadzieję że do jutra trochę się poprawi mój stan . Mała zasnela zobaczymy jak noc minie .

    A czy przy wybiciu zębów nie przechodził ktoś biegunki? W prawdzie nie widzę żeby coś się wielce tam ujawniło ale mała nie ma w ogóle gorączki i zastanawiam się czy to może zęby?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 19:35

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, Fasola trzymam kciuki za poprawę u Waszych maluszków :)

    dzięki za kciuki, chyba naprawdę trzymałyście bo miałam w kościele i przez większość imprezy (która jednak była w lokalu :P ) anioła!!! W kościele nawet nie zapłakał, nawet nie załkał :O wszyscy co wiedzą jaki jest na co dzień byli w szoku :O leżał w wózku, nie spał, podziwiał sufit i żyradole :D ssał palucha :D wzięłam wór zabawek do kościoła a wcale użyć nie musiałam :O w trakcie samego obrzędu patrzył na mnie wielkimi oczyskami ale nie zapłakał, skrzywił się tylko na zimną wodę, bo matka polewa głowę ciepłą :D no powiem Wam że pękałam z dumy :) a w lokalu jak już był bardzo zmęczony udało mi się go ubujać w wózku i zasnał na 40 min, no normalnie cud!! Wszystko pięknie się udało :)

    co do gaworzenia to nasz mały, też raczej tylko aaaaa, uuuu, aaai, szkoda że nie takie sylabowe :) czekam na to :)

    dziś był dla niego chyba najbardziej emocjonujący dzień w życiu :) kupa ludzi, kościół, lokal. Położyliśmy go jak zwykle spać o 19 a o 19,30 już była pierwsza pobudka i problem z zasypianiem. Dziś spodziewam się baaardzo ciężkiej nocy po tym nadmiarze wrażeń :)
    wczoraj imprezy nie było a 5 pobudek zaliczył :/

    Magda33, Kropka89, kokkosanka lubią tę wiadomość

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola przy zębach może być praktycznie wszystko od biegunki, kataru, kaszlu, goraczki a znam przypadek ze nawet wymioty.
    Jeśli to Rota to tak jak dziewczyny napisały, smecta, dużo nawadniania (elektrolity- chyba takiemu maluchowi się podaje).
    Ja mam przykre doświadczenie z przychodnia i Rota. Zawsze jak któreś z nas zaprowadziło młodego do przychodni z jelitówka do domu wróciliśmy już z jakimś wirusem (po 1 dniu rozkręcał się katar, kaszel itp itd) bo dziecko jest mocno osłabione i łapie wszystko.
    Jeśli możesz to zamów lepiej wizytę domowa. Ale jeśli nie gorączkuje to ja bym podała podstawowe leki i przede wszystkim nawadniala zeby malutka się nie odwodnila. Bo to podstawa przy jelitowce. Mój starszy przechodził jelitowke w wieku 5 miesięcy i tego się nie dało z niczym innym pomylić. Kup było około 20 lub ponad 20 na dobę.

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do ilości kup to mo dzisiaj zrobił 7 i mam podejrzenie ze to właśnie na zeby bo kupy raczej kwaśne (szybko pupcia robiła się czerwona wiec o odparzenia łatwo).
    Mnie coś rozkłada, czuje się okropnie. Starszy oczywiście przeziębiony (tydzień przedszkola, wiec dla zasady kolejny tydzień w domu). Jutro mam wiec 2 na głowie i stan grypowy u siebie :-( oby to przetrwać

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maluch wydaje cała masę dźwięków, dzisiaj doszło również wydawanie ciągłego dźwięku i uderzanie rączka o usta co dało „lłałałała” a jak byl dumny z tego :-)

    Kropka89, Lucy010, kokkosanka, Joaszo lubią tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też nic nie działo się z dziaslami nawet logopeda był w szoku bo nic nie było widać , ale stwierdzam ze gorzej znosi te górne jedynki.

    Fasola jak teraz pomyślałam to u nas były luzniejsze kupki właśnie w czasie jak wychodziły zeby .

    Lucy ja przejmuje się przez tych wszystkich lekarzy ciągle coś nowego , chociaż ostatanio neurolg powiedział że w 8 miesiącu już musi mocno sylabowac

    age.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas może bylo z 6 kupek ale na końcu już sama woda . Zdecydowanie widać ze przy jedzeniu plakala bo kupki nie chciała zrobić . Niestety z tego co wiem u nas w przychodni nie ma wizyt domowych. I gdyby nie fakt że mnie też coś ci nie dobrze to pomyślałam że to może nic takiego . Ale mi jest zimno A gorączki nie mam a mała jak ja przebieralam to się otrzasala gdzie nigdy tego nie robi;( więc chyba coś jest na rzeczy . Mój lekarz ma zawsze duże opóźnienia bo bardzo dokładnie bada staram się zawsze wchodzić jak najpóźniej do przychodni i siedzę w aucie jak długo tylko mogę.
    Ehhh ogólnie to ryczec od 1h mama miała zostać w domu i mi pomóc a jednak stwierdziła że umówi mała i pojedzie do pracy grrr jestem mega zła bo jak moja siostra która ma męża w domu potrzebuje pomocy to leci na złamanie karku a ja nie mogę z Katowic męża do domu ściągnąć i co muszę sobie radzić sama a nie mam siły wszystko mnie boli ....

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też luźniejsze kupki przy ząbkowaniu. Za to żadnego opuchnięcia dziąseł czy zaczerwienienia, normalne dziąsła różowe i nagle kreska ostra jak brzytwa ;) No i te dramaty. Dziś byliśmy na wizytach u rodziców i jakoś wrażenia plus ciągle odwracanie uwagi poprawiło sytuację! Jakby zapominał o bólu.. Także nawet dziś się obyło bez czopka :) Może jutro go węże do chusty i wyruszę mną zakupy czy cos żeby też go mocno zająć :)

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola dużo sily! Wiem że może być przykro, u nas nie możemy liczyć w ogóle na pomoc rodziców, ciągle się czymś wymawiają...Ale jesteś silna i dasz sobie radę! A choroba w końcu przejdzie oby szybko! My też ciągle chorzy, przeziębienie nie odpuszcza i wiem że jak jest się słabym plus cierpiące dziecko to już bardzo jest źle i ciężko także trzymam kciuki za Ciebie i jestem z Tobą myślami!

    Magda33 lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję tych wszystkich problemów.
    Też nie mam za lekko bo straszna maruda dzisiaj. Jęczał i stękał przez 3h Poddałam się i dałam paracetamol. Przed chwilą się obudził z przeraźliwym krzykiem, ale pomogło przytulanie. Poprzednia noc była z pobudkami co 1,5h więc dzisiaj już ide spać. Jestem strasznie zmęczona.
    wiem, nikogo nie pocieszyłam... o nie znowu się budzi. Dobranoc

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały ostatnio też się przebudza i wcale nie chce od razu cycka tylko przeraźliwie krzyczy i dopiero po jakimś czasie gdy uda się go uspokoić piję mleko ii zasypia ponownie. Główkuje czemu tak może się dziać. Wykluczałam cały czas zęby bo dziąsła biało-rożowe ale jak teraz piszecie że u Was też nie były rozpulchniona a ząbki są to może i jego tak bardzo ból budzi. Tylko w dzień nie mamy takich incydentów z tym krzykiem więc dziwne.
    Magda przytulam ;-)
    ja jutro jeszcze muszę wstać o 6.30 bo na drugim końcu miasta mam dentystę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 22:29

    Magda33 lubi tę wiadomość

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po tygodniu fajnych już nocek (budził się ze 2 razy) przyszła taka noc ze padam na twarz (budził się milion razy). Do tego ja chora, starszy przeziębiony (wiec ciagle słyszę „mamo mi się nudzi” „mamo co robimy” „mamo pobaw się ze mną”).
    Ale tak chyba wyglada macierzyństwo..wiec się poddaje i bez porannej kawy idę układać klocki i wymyślać zgadywanki :-)

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszo u nas tak było ze starszym. W tym okresie budził się z przeraźliwym krzykiem i musieliśmy go uspokajać. W dzień był bardzo pogodny.

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Dziękuję za wsparcie :)
    Też tak właśnie mam ostatnio z krzykiem. Na szczęście noc była lepsza, taka dość znośna (może po paracetamolu). Jesteśmy już po kaszce z owocami. Teraz szaleje na macie. Muszę przyglądnąć się tym ząbkom jeszcze raz.

    Anitka na pocieszenie, później już chłopcy będą bawić się razem, będzie łatwiej.

    I jeszcze pytanko: jak szybko podajecie zabawkę dziecku, kiedy leży na brzuchu i mu ucieknie i się denerwuje?

    Anitka201 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczułam zeby i dzisiaj budziła się co dwie godziny a już tak ładnie było .

    Zależy jak się denerwuje czasem jej podsune a czasem czekam i patrzę co zrobi

    W środę idziemy na pobranie krwi strasznie się boję za dużo na patrzylam się w szpitalu :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 09:44

    Magda33 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez czasami czekam, a czasami podaje od razu.
    My dzisiaj mamy neurologa na 13 :)

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja dawałam zabawkę jak już zaczynała się wkurzac mocno. Ale u nas trwało to niedługo bo szybko nauczyła się sama podciągnąć do zabawki.

    Głupie nocki! Głupie! Nawet czasem godziny nie przespi a jak dam cyca to je zawzięcie aż tchu brakuje.

    Magda33, Joaszo lubią tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
‹‹ 1256 1257 1258 1259 1260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ