X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 13 lutego 2020, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej😊 komu jeszcze nie gratulowalam, to teraz to robię 😘 ja tak jak Joaszo z tym latem z 1 dzieckiem i bez ciąży hehe tymbardziej, że Zosia daje nam ciągle popalić. I mamy na zmianę żłobek, choroba, żłobek, choroba. Ale ospa za nami więc teraz walczymy z kaszlami dosyć silnymi. Jeśli chodzi o mlwe to u nas mówi już dużo wyrazów i ostatnio rozwiązał jęk się język, dochodzą coraz to nowe. Oczywiście jednym z pierwszych słów które zaczęła mówić to żółw 😂 bo po co mówić łatwe słowa 😂
    Ooo kończę, bo mała wstała.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio czytałam artykuł u mamy ginekolog o mowie dwulatka, który mnie uspokoił.

    https://mamaginekolog.pl/dwulatek-mowi

    Wychodzi na to że nie mam powodów do zmartwień póki co 😉

    Kropka89, Magda33 lubią tę wiadomość

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 26 lutego 2020, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) co tam u Was? U nas weekend przełomowy. Mówiła sporo slow ale teraz to już prawie wszystko powie. Smieszkujemy co chwilę jak palnie jakimś słowem hehe jak ze zdrowiem u Was? W pracy w jednej grupie mamy dwoje dzieci... Szaleje coś. Trzymajcie się, buziaki 😘

    Magda33 lubi tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 26 lutego 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U nas trzecia choroba. Tym razem Michaś zaraził się ode mnie. Ja byłam pierwsza chora :( na szczęście tylko katar i kaszel.

    Lucy Super że juz tak dużo mówi ;) Musi być wesoło z tymi pierwszymi nowymi słowami. :)

    A mi się udało dostać do neurologopedy. Bo okazało sie że jest taki, tam gdzie chodzimy na rehabilitację. Więc skorzystam z tej możliwości i 2.03 mamy wizytę NFZ. Zobaczymy co powie.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Magda daj znać jak wizyta. Ja byłam na konsultacji logopedycznej, bo tez miałam taką możliwość tam gdzie mamy rehabilitację, ale nie jestem zadowolona. Coraz częściej martwię się o tą jego mowę. Naliczyliśmy z mężem 34 słowa, w tym dźwiękonaśladowcze i wydaje mi się to dość mało. On chętnie powtarza po nas jak coś mówimy ale wszystko brzmi podobnie jak "tata".
    My zdrowi. 10.03 mały ma mieć szczepienie przeciwko ospie, więc mam nadzieję że dotrwa w zdrowiu.
    Jesteśmy po dużym remoncie i mam sporo roboty w domu, a tak mi się nie chce 😅

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 28 lutego 2020, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo, jak chcesz podpytam naszych logopedow. Mamy fajna panią doktor w zespole. Mogę podpytać jak to wygląda ogólnie. Ale z tego co widzę w robo, to przychodzą 2,5 latki, które nie mówią a później jakoś idzie ta mowa :) ale nie można zaniedbac, to fakt.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 28 lutego 2020, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też planowałam szczepienie na ospe, ale nie zdążyliśmy😂 Jak śpią Wasze maluchy? Czy tylko jeszcze my wstajemy wciąż i wciąż?

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś Ignaś kończy 21 miesiecy :) Z reguły przesypia całe noce, budzi się na picie wody lub jak się coś przysni. Wtedy mąż do niego idzie i śpi dalej. Za to maluszek mi się zaczął więcej budzić. Oby do 6 miesiąca ;) Już połówka za nami! Ignas wraca do żłobka w kwietniu mam nadzieję że już będzie po infekcjach. Zdrówka dla Was! :)

    Magda33, Alphelia lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dla Ignasia i jego Mamy <3

    U nas od trzech tygodni jest wielka poprawa ze snem. Dlatego nic nie pisałam, żeby nie zapeszyć. Ale jak juz pytasz Lucy to sie przyznaje, że jest znacznie lepiej. Czyli DWIE pobudki. W końcu się doczekałam :)

    Swoją drogą mam już dość tego karmienia, zwłaszcza w nocy. Nie potrafię tego skończyć. Myślałam żeby farmakologicznie zakończyć laktację, może wtedy odpuści ssanie cyca i już.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 28 lutego 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Magda!

    Super ze u Ciebie lepiej :) Ja za to się cieszę że mam czym karmić małego!

    A jeszcze o Ignasiu....ma taki mega bunt...pieluszki nie zmienisz, nie ubierzesz, nie wyjdzie na dwór, nie założy śliniaka, nie chce jeść sam, no dramat. Moja mama aż przyjechała na pomoc wczoraj a i tak nie moglysmy go ubrać bez histerii. Powiedzcie że to minie. Gdzie mój kochany grzeczny synek :(

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 28 lutego 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to już bunt dwulatka?!

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 29 lutego 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też już lepiej ze spaniem bo czasem 1 pobudka. Ale szału nie ma, to tylko czasem. Ja też juz mam dosyć tego cycania. Daje raz, przed snem. Ale młoda się domaga tego razu... W nocy też mówi cyca i chce dotknąć. Ja nie pozwalam a ona się drze. Bo tu już nie chodzi o ssanie ale żeby rączka dotknąć.
    U nas w dzień też bunt jak stąd do tamtad. Na szczęście do żłoba chodzi chętnie. Tam jest ok a w domu daje za 3.
    Pytalam o mowę. Dzieci w wieku naszych pociech kilkadziesiąt słów z czego dla nas niezrozumiałe np. Bibi ale które dziecko rozumie, też się liczą :) dzwiekonasladowcze oczywiście też :)
    Zosia też z ubieraniem walczy. Kładzie się na ziemię i dziękuję. Buty, spodnie, skarpety, czapkę i komin sama zakłada ale resztę jej ubrać... Trzeba się naganiac po całym domu.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 2 marca 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo byliśmy u neurologopedy i oczywiście nie wiele się dowiedziałam. Trwało to 20 minut. Dr powiedziała, że lepiej jeszcze się spotkać kilka razy bo z tak krótkiego poznania dziecka nie wiele może powiedzieć. Michał był strasznie nieśmiały i nie współpracował. Nie pokazywał o co go poprosiła. Ale nie ma sie co dziwić w końcu to była zupełnie obca osoba. Za to wyraźnie go rozśmieszała, bo był wesoły i uśmiechnięty.
    Wydobył z siebie tylko ze dwa dźwięki.
    Za to dobrze wiedział, że za drzwiami są inne bawiące sie dzieci i do nich chciał wychodzić już w połowie spotkania, to go strasznie rozpraszało. Więc musimy jeszcze tam :/ iść.

    A z ubieraniem, to u mnie tak samo. Ucieka za każdym razem. Z domu zbieramy się 30 minut. Tyle to trwa, że czasem człowiek zdążyłby już wrócić. Świetną ma zabawę jak ucieka i nie daje sie złapać.
    Dzisiaj miałam jeszcze akcję na schodach. No za cholerę nie chciał sam wchodzić. A ja jeszcze miałam wózek i zakupy. Płacz i lament na całą klatkę, ale nie poddałam się i przeczekałam. Czekałam i spokojnie mówiłam że mam ciężko i musi iść na swoich nóżkach. On leżał a ja siedziałam na schodach i czekałam co będzie. I udało się przyszedł w końcu do mnie. :) :) :)
    Co tam sąsiedzi, walić to. Bo później nie dam sobie z nim rady!

    No to się rozpisałam. Dobranoc ;D

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 marca 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ,
    Moim zdaniem kontrol nie zaszkodzi u neurologopedy/logopedy ale musi miec doswiadczenie z pracy z takimi maluchami . My mamy w przyszlym tygodniu wizyte u nowego neurologopedy jeśli chcecie moge dac wam znac jak u nas bylo ,nasz stary logopeda poradzil nam zapisywać slowa ktore mala mowi i co oznazaja o taki zeszt zabrac do logopedy na wizyte . U mamy znajomej dziecka neurologopeda wykryl padaczke więc ni3 zwraca na mowe ale także zachowanie.

    U nas corka w nocy wędruje z lozeczka do nas i spi z nami ale wychodza jej ostatnie 5 ibpptrafi pol nocy kręcić sie i buczec .

    Co do ubierania u nas to samo cyrki na kółkach placz bo trzeba ubrac sie kladzie sie na podlodze o placz3 bo ni3 chce na dwor isc a jak wracamy do domu to leży na korytarzu i placze ze ona ni3 chce do domu,strasznie wszytsko próbuje wymusic placzem .

    A co do kp dziewczyny a wiecie jak mi b
    rakuje tego karmienia ale ciesze sie ze poszlo szybko i b3z placzu ,a karmicie na noc?moja przestala domagac się cycka w nocy jak wlasnie nie dawalam wieczorem .

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    dopiero co pisałam że zdrowy a już u nas też chorobowo - mały gil do pasa, rodzice z bolący gardłem :D

    Kropko u nas też ostatnio coraz częściej jest "nieeeee" i histeria. Nie jest całymi dniami, ale jak go najdzie to kaplica. I czasem zupełnie bez powodu.
    Wczoraj sie darł bo buzię w kąpieli chciałam mu myć, eeh :D

    Co do słów to zapisaliśmy je i mamy 40, w tym dźwiękonaśladowcze. Zaczynają pojawiać się nowe więc może i u nas po 2 roku życia puści tama. Jak by się tak zastanowić to mój mały wszystko robił dość późno więc może i z mową tak będzie :) i nie pamiętam żeby on gaworzył :D

    Nocki też się u nas poprawiły, zdarzają się czasem przespane całe noce, ale z reguły jeszcze jest jeszcze 1-2 pobudki. To luksus po tym co było :)

  • Annaya Ekspertka
    Postów: 233 282

    Wysłany: 9 marca 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eunice, gratulacje! Jak się miewacie?

    Dzięki dziewczyny za wsparcie duchowe. W szpitalu byłam ponad tydzień i po wyjściu trochę jeszcze dochodziłam do siebie, ale już jest wszystko w porządku ☺️ z małym mam nadzieję, też - dzisiaj mam wizytę u gin. to się dowiem co tam u niego. Aż wierzyć mi się nie chce, że to już donoszona ciąża za chwilkę 😱

    Trzeba się szykować do porodu, szkoda tylko sytuacji z tym całym wirusem, bo zapowiada się, że najpewniej ani porodu rodzinnego, ani odwiedzin nie będzie. Znajoma miała cesarkę w innym szpitalu parę dni temu, bardzo ciężki czas po, i nie miał jej kto pomóc przy noworodku... Średni czas na porody, ale co zrobić.

    Te, które już urodziły, jak sobie radzicie w powiększonym gronie? ☺️

    2r8rk6nl0p40hkvi.png
    7u229jcgg4p5jd4c.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 15 marca 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Jak tam siedzenie w domu wam wychodzi?

    Mi dziecko roznosi mieszkanie. Ma tyle energii i siły że ręce opadają. Biega z pokoju do pokoju, cały dzień jest czymś zajęty. Klocki, auta, misie, książki, piloty, ładowarki i pełno rzeczy fruwa po domu bo dziecko sie bawi. Hehe ;) Co za żywioł, ale dobrze.
    I zaczyna więcej mówić. Więcej dźwięków. I teraz najlepsze. Bo myślałam że się przewrócę jak to usłyszałam. Utkneło mu autko, nie mogł przejechac przez próg i co słyszę

    cholela O.o O.o O.o

    hehehe zwariować można.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 marca 2020, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda pierwszy raz sie cieszę,ze mieszkam na takim odludziu mamy duze swoje podwórko za domem sady pola w które teraz nikt nie jezdzi spacerujemy ram od dwoch lat i nigdy nikogo tam nie spotkałam na spacerze tylko wlasnie jak gdzies w ogrodzie cos robil.

    Moja Oliwia mowi okolo 90 slow mowi proste zdania mama daj,czytaj mama itp. Neurologopeda powiedział ,ze ma troche opóźniona mowe,ale kazala sie nie martwić bo wiedzac jakie miala problemy jako niemowle to nie jest zle . Oli ma taki odruch jakby ssala smoka jak jest zmeczona okazalo zie ze robi tak bo ma slaby jezyk i ciagle obnizone napiecie w miesniach twrazy dostalismy cwiczenia do domu jesli nie pomoga to czeka nas terapia u neurologopedy. Powiedziala ze przezto moze byc prpblem jedzeniembo ciagle je malutkie porcje

    age.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 21 marca 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny często myśle o forum ale totalnie nie mam czasu na życie .
    Dzieje się u nas czekamy na odbiór mieszkania wiec zaraz czekają nas remonty .
    Sytuacja na świecie masakra - chrzciny miałam mieć 29 marca a tu muszę odwołać i nie wiem co dalej :/
    Dziewczyny no cóż dają w kości . Michasia od jakiegoś czasu totalnie przestała się bawić sama :/ jak tylko odejdę od zabawy to ona zostawia wsyztsko i koniec :( Iga tez bardzo pochłania mój czas bo zasypia tylko przy piersi i śpi tylko przy piersi 😭może stad potrzeba większego zainteresowania dla Miski .
    Staram się zawsze pobawić z nimi jak mam tylko chwile ale powiem Wam ze po tych 6 miesiącach jestem wyczerpana :( Iga wiecznie do mamy , Misia tez potrzebuje dużo uwagi i do tego
    zrób obiad nakarm popierz . Czasami przerasta mnie to wszystko :(
    Do tego Miska ostatnio budzi się w nocy z płaczem nie wiemy z jakiego powodu podejrzewam zęby . Ciekzo okres oj ciężki .
    Namarudzilam wam teoche ale nie mam komu się wyżalić .
    Z dobrych rzeczy jesteśmy zdrowe , dziewczyny wesołe :)
    Gratuluje wszystkim dziewczyna rozwiązania i ciąż ! Życzymy spokojnych dni !

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 21 marca 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ba18d1bb12c4.jpg

    950f83132787.jpg



    Aż ciężko uwierzyć Ze Misia zaraz skończy 2 latka a Igusia już skończyła 6 miesięcy 😍
    Iga przy Misi rozwija się bardzo szybko już się ustawia do raczkowania i dużo ćwiczy !
    Buziaki dla was dziewczyny

    Magda33 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
‹‹ 1447 1448 1449 1450 1451
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ