X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • pełnanadziei:} Autorytet
    Postów: 294 185

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, my dzisiaj odpoczywamy :)

    Gratuluje udanych wizyt i Orzeszki trzymam kciuki!:)

    Wczoraj powiedzielismy rodzicom i jaka radosc! Tesc z tesciowa plakali ze szczescia a u mnie nie dowierzanie i banany na twarzach :)

    qskyyx8duozh2ovq.png

  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 18 listopada 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pełnanadziei:} wrote:
    Hej Dziewczyny, my dzisiaj odpoczywamy :)

    Gratuluje udanych wizyt i Orzeszki trzymam kciuki!:)

    Wczoraj powiedzielismy rodzicom i jaka radosc! Tesc z tesciowa plakali ze szczescia a u mnie nie dowierzanie i banany na twarzach :)
    Mnie, nie wiedząc czemU wciąż dziwi, że u nas tak bardzo wzruszyła ta wiadomość..w końcu to już trzecie dziecko ;-)

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 18 listopada 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie boli mnie dzisiaj głowa? Czy mogę wziąć cokolwiek przeciwbólowego? Mam tylko apap extra i paracetamol.

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 18 listopada 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paracetamol jest bezpieczny w ciąży :) także możesz wziać :)

    Ha lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • anieszka Ekspertka
    Postów: 159 236

    Wysłany: 18 listopada 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Niezmiernie się cieszę mogąc dołączyć do tego forum a zawirowań było co niemiara. Od kilku lat z mężem staramy się o dziecko i pierwsze szczęście nas opuściło 06.04.2016. Trauma. W tym roku wakacje zaczęliśmy późno bo w drugiej połowie września, przed wylotem zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania. A w październiku okazało się, że jestem w ciąży! Nasza radość trwała do 7 tygodnia, wtedy to lekarz powiedział, że serduszko nie bije i czeka mnie kolejne łyżeczkowanie. W szpitalu będąc już przyjęta na zabieg lekarz zrobił badanie usg potwierdzające czarny scenariusz, dał głośniej aparat Dopplera i usłyszałam bicie serca! Lekarz powiedział "dzień dobry mamo". Popłakałam się ze szczęścia. Rodzina twierdzi, że to cud. Ja w głębi duszy również. Mój mąż mówi, że to jest nadzieja więc na pewno będzie "Ona". Od tamtego dnia spotykają nas tylko dobre wieści. Ostatnio byłam na kontroli i widziałam paluszki, kręgosłup, pupę, nóżki - no cud! Cudowne uczucie nosić pod sercem istotę , którą od początku stworzyliśmy sami. Termin porodu - 1 czerwca więc z przyjemnością dołączam do Was. Dzień dobry, jestem Agnieszka :)

    Ruth, Wonderland, Ha, orzeszki, Anna Stesia, malka, 100krotka, Mała_Mii, Anitka201, pilik, Emisia35, witaminkab, Doris:), A_n_k_a_80, Arga, BettyCatriona, ewulek, Kitulec, Kropka89, Marya, palusia171 lubią tę wiadomość

    oar8yx8dab4u94zl.png
  • pełnanadziei:} Autorytet
    Postów: 294 185

    Wysłany: 18 listopada 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruth wrote:
    Mnie, nie wiedząc czemU wciąż dziwi, że u nas tak bardzo wzruszyła ta wiadomość..w końcu to już trzecie dziecko ;-)

    A mnie nie dziwi bo kazdy dzidzius to ogromna niespodzianka:):D
    U nas pierwsze wiec oszaleli:)

    qskyyx8duozh2ovq.png

  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 18 listopada 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anieszka wrote:
    Witajcie dziewczyny. Niezmiernie się cieszę mogąc dołączyć do tego forum a zawirowań było co niemiara. Od kilku lat z mężem staramy się o dziecko i pierwsze szczęście nas opuściło 06.04.2016. Trauma. W tym roku wakacje zaczęliśmy późno bo w drugiej połowie września, przed wylotem zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania. A w październiku okazało się, że jestem w ciąży! Nasza radość trwała do 7 tygodnia, wtedy to lekarz powiedział, że serduszko nie bije i czeka mnie kolejne łyżeczkowanie. W szpitalu będąc już przyjęta na zabieg lekarz zrobił badanie usg potwierdzające czarny scenariusz, dał głośniej aparat Dopplera i usłyszałam bicie serca! Lekarz powiedział "dzień dobry mamo". Popłakałam się ze szczęścia. Rodzina twierdzi, że to cud. Ja w głębi duszy również. Mój mąż mówi, że to jest nadzieja więc na pewno będzie "Ona". Od tamtego dnia spotykają nas tylko dobre wieści. Ostatnio byłam na kontroli i widziałam paluszki, kręgosłup, pupę, nóżki - no cud! Cudowne uczucie nosić pod sercem istotę , którą od początku stworzyliśmy sami. Termin porodu - 1 czerwca więc z przyjemnością dołączam do Was. Dzień dobry, jestem Agnieszka :)
    Witaj Agnieszko i Nadziejo <3

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • Wonderland Autorytet
    Postów: 701 760

    Wysłany: 18 listopada 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka201 wrote:
    Tak ale lozeczko syna nie dotykało naszego (warunek prawidłowo zamontowanego monitora). Tylko mam mały problem bo przy tym dziecku planuje dostawkę i sama nie wiem co robić.. osobne lozeczko czy szybkie karmienie w nocy z dostawki :-/

    Mam dokładnie te same rozterki. Z jednej strony dostawka to super rozwiązanie, z drugiej się trochę boję, bo przecież w życiu nie da się usłyszeć, że dziecko za głęboko śpi i przestało oddychać... Choć podobno dziecko które śpi obok matki ma mniejsze szanse, żeby wpaść wtak głęboki sen.

    <3
    MRqfp2.pngAnMUp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anieszka wrote:
    Witajcie dziewczyny. Niezmiernie się cieszę mogąc dołączyć do tego forum a zawirowań było co niemiara. Od kilku lat z mężem staramy się o dziecko i pierwsze szczęście nas opuściło 06.04.2016. Trauma. W tym roku wakacje zaczęliśmy późno bo w drugiej połowie września, przed wylotem zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania. A w październiku okazało się, że jestem w ciąży! Nasza radość trwała do 7 tygodnia, wtedy to lekarz powiedział, że serduszko nie bije i czeka mnie kolejne łyżeczkowanie. W szpitalu będąc już przyjęta na zabieg lekarz zrobił badanie usg potwierdzające czarny scenariusz, dał głośniej aparat Dopplera i usłyszałam bicie serca! Lekarz powiedział "dzień dobry mamo". Popłakałam się ze szczęścia. Rodzina twierdzi, że to cud. Ja w głębi duszy również. Mój mąż mówi, że to jest nadzieja więc na pewno będzie "Ona". Od tamtego dnia spotykają nas tylko dobre wieści. Ostatnio byłam na kontroli i widziałam paluszki, kręgosłup, pupę, nóżki - no cud! Cudowne uczucie nosić pod sercem istotę , którą od początku stworzyliśmy sami. Termin porodu - 1 czerwca więc z przyjemnością dołączam do Was. Dzień dobry, jestem Agnieszka :)
    Super witaj z nami ;)

  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 18 listopada 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anieszka wrote:
    Witajcie dziewczyny. Niezmiernie się cieszę mogąc dołączyć do tego forum a zawirowań było co niemiara. Od kilku lat z mężem staramy się o dziecko i pierwsze szczęście nas opuściło 06.04.2016. Trauma. W tym roku wakacje zaczęliśmy późno bo w drugiej połowie września, przed wylotem zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania. A w październiku okazało się, że jestem w ciąży! Nasza radość trwała do 7 tygodnia, wtedy to lekarz powiedział, że serduszko nie bije i czeka mnie kolejne łyżeczkowanie. W szpitalu będąc już przyjęta na zabieg lekarz zrobił badanie usg potwierdzające czarny scenariusz, dał głośniej aparat Dopplera i usłyszałam bicie serca! Lekarz powiedział "dzień dobry mamo". Popłakałam się ze szczęścia. Rodzina twierdzi, że to cud. Ja w głębi duszy również. Mój mąż mówi, że to jest nadzieja więc na pewno będzie "Ona". Od tamtego dnia spotykają nas tylko dobre wieści. Ostatnio byłam na kontroli i widziałam paluszki, kręgosłup, pupę, nóżki - no cud! Cudowne uczucie nosić pod sercem istotę , którą od początku stworzyliśmy sami. Termin porodu - 1 czerwca więc z przyjemnością dołączam do Was. Dzień dobry, jestem Agnieszka :)
    Witaj :) aż się poplakalam ze wzruszenia gdy czytałam Twój wpis.

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • orzeszki Ekspertka
    Postów: 150 154

    Wysłany: 18 listopada 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnieszka! Jeśli mogę spytać a jak bylo z przyrostem bety u Ciebie? Bo jestem obecnie w podobnej sytuacji. Niby 7tydz. Jedni widzą serduszko inni zaś nie. Byłam w szpitalu miałam miec dzisiaj zabieg, ale beta rośnie z 82000 podskoczyla do 87000 i sama nie wiem. Do tej pory lekarze mowili że ciaza się nie rozwija

    Termin na kwiecień 2019! Czekamy Kochanie!
    [*]26.05.2018 5tc <3
    [*]28.11.2017 11tc Leonek <3
    "Tyle zmienił mały człowiek niemal lżejszy od powietrza."
  • Mała_Mii Autorytet
    Postów: 2028 779

    Wysłany: 18 listopada 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anieszka wrote:
    Witajcie dziewczyny. Niezmiernie się cieszę mogąc dołączyć do tego forum a zawirowań było co niemiara. Od kilku lat z mężem staramy się o dziecko i pierwsze szczęście nas opuściło 06.04.2016. Trauma. W tym roku wakacje zaczęliśmy późno bo w drugiej połowie września, przed wylotem zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania. A w październiku okazało się, że jestem w ciąży! Nasza radość trwała do 7 tygodnia, wtedy to lekarz powiedział, że serduszko nie bije i czeka mnie kolejne łyżeczkowanie. W szpitalu będąc już przyjęta na zabieg lekarz zrobił badanie usg potwierdzające czarny scenariusz, dał głośniej aparat Dopplera i usłyszałam bicie serca! Lekarz powiedział "dzień dobry mamo". Popłakałam się ze szczęścia. Rodzina twierdzi, że to cud. Ja w głębi duszy również. Mój mąż mówi, że to jest nadzieja więc na pewno będzie "Ona". Od tamtego dnia spotykają nas tylko dobre wieści. Ostatnio byłam na kontroli i widziałam paluszki, kręgosłup, pupę, nóżki - no cud! Cudowne uczucie nosić pod sercem istotę , którą od początku stworzyliśmy sami. Termin porodu - 1 czerwca więc z przyjemnością dołączam do Was. Dzień dobry, jestem Agnieszka :)
    Witamy na pokładzie ;))
    Orzeszki popatrz bądź dobrej myśli !!;)<3

    74dih371hf2p7o0h.png[/url]
    20151107020717.png[/url]
    18.12.2017 -14t6d [*] Gabrys;*
    26.10.2018 Nathan ❤️ 47cm , 3080gram 12:33 ❤️❤️
    20.11.2018 51cm 3520g ❤️
    18.12.2018 54cm 4530g❤️
    25.01.2019 59cm 6020g ❤️
  • pełnanadziei:} Autorytet
    Postów: 294 185

    Wysłany: 18 listopada 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnieszka!:) az sie wzruszylam!:)

    qskyyx8duozh2ovq.png

  • anieszka Ekspertka
    Postów: 159 236

    Wysłany: 18 listopada 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orzeszki wrote:
    Witaj Agnieszka! Jeśli mogę spytać a jak bylo z przyrostem bety u Ciebie? Bo jestem obecnie w podobnej sytuacji. Niby 7tydz. Jedni widzą serduszko inni zaś nie. Byłam w szpitalu miałam miec dzisiaj zabieg, ale beta rośnie z 82000 podskoczyla do 87000 i sama nie wiem. Do tej pory lekarze mowili że ciaza się nie rozwija
    Witaj, przy poprzedniej ciąży miałam łyżeczkowanie bo faktycznie nie stwierdzono akcji serduszka i wówczas beta szło w dół - prawdopodobnie doszłoby do samoistnego poronienia.
    Przy tej ciąży beta miałam cały czas rosnącą nawet, gdy lekarz powiedział, że serduszko nie bije, ale jak stwierdził BetaHCG powinno być i tak dużo większe (nawet dwukrotnie). A pamiętam, że miałam na podobnym poziomie jak Ty.
    Jak to mój mąż powiedział "nasze młode będzie mistrzem w akuku" :)
    Trzymam za Was kciuki bardzo mocno. Pamiętaj "póki wiara napędza krew"

    malka, summer86, Emisia35, Ha, Doris:) lubią tę wiadomość

    oar8yx8dab4u94zl.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnieszka, również wzruszyłam się czytając Twoją historię.

    Orzeszki, życzę z całego serca żeby skończyło się dobrze jak u Agnieszki.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy 11t6d to będzie dobry termin na badania prenatalne? To za ok. 2,5 tygodnia (07.12), wczoraj maluch na USG miał 2,83 cm. Pewnie umówię na ten termin tak jak wskazał lekarz, ale zastanawiałam się czy lepiej robić bliżej dolnych czy górnych widełek czasowych.

    A co do PAPPA - lekarz kazał zrobić przed USG i na USG przyjść już z wynikiem. Także chyba wszędzie inaczej zalecają.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnieszko :-) Jestem Twoją imienniczką :-) Super historia.
    Orzeszki, nieraz dzieją się takie rzeczy, że wręcz wydają sie niemożliwe, wszystko może się tutaj ułożyć :-)!!! I oby tak u Ciebie było. Niestety, trzeba czekać na rozwój sytuacji.
    U mnie dziecko będzie w moim pokoju - łóżko w łóżeczko. Nie kupuję żadnych monitorów oddechu, moim zdaniem zbędna sprawa. I przereklamowana. Ale to jest moje zdanie. Przy córci nie miałam żądnego monitoru oddechu. Starsza córcia też z nami zostanie, będą dwa łóżeczka, choć to może łatwe nie być, sporo osób mi odradza. Ale nie potrafię córeczki oddać do innego pokoju. Zresztą w praniu wszystko wyjdzie.
    U mnie przewijak posłużył 3 miesiące, mam taki na łóżko, nie trzeba było stelażu. Teraz mąz jak kąpie małą to przydaje się do kąpieli - na nim rozbiera, porem wyciera i ubiera córeczkę. Już zapomniałam, odkąd jestem w ciąży jak to kąpać dzieciątko.
    Z takich przydatnych rzeczy przydał się po miesiącu leżaczek. Męża w większości w domu nie było, jak gotowałam obiad czy prasowałam - córcię do leżaczka i wszędzie ze mną. Miała taki kabłąk -można było na nim przypiąć zwierzaczki, dobrze zajmowało to maluszka.




  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Dziewczyny, czy 11t6d to będzie dobry termin na badania prenatalne? To za ok. 2,5 tygodnia (07.12), wczoraj maluch na USG miał 2,83 cm. Pewnie umówię na ten termin tak jak wskazał lekarz, ale zastanawiałam się czy lepiej robić bliżej dolnych czy górnych widełek czasowych.

    A co do PAPPA - lekarz kazał zrobić przed USG i na USG przyjść już z wynikiem. Także chyba wszędzie inaczej zalecają.
    11 i 6 dzień to dobry czas, mój gin ma ten ważny papier do badań prenatalnych i mówił zawsze, że lepiej bliżej 12 tygodnia, najlepszy czas.

    summer86 lubi tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella, dziękuję za odpowiedź. Mój też chyba z tym ważnym papierkiem, z tego co sprawdzałam to chodzi o członkostwo w sekcji USG PTG i certyfikat FMF.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • _nina_ Autorytet
    Postów: 337 218

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Dziewczyny, czy 11t6d to będzie dobry termin na badania prenatalne? To za ok. 2,5 tygodnia (07.12), wczoraj maluch na USG miał 2,83 cm. Pewnie umówię na ten termin tak jak wskazał lekarz, ale zastanawiałam się czy lepiej robić bliżej dolnych czy górnych widełek czasowych.

    A co do PAPPA - lekarz kazał zrobić przed USG i na USG przyjść już z wynikiem. Także chyba wszędzie inaczej zalecają.
    Ja miałam w tym terminie. Co do widełek czasowych, jeśli dziecko jest małe to przy dolnym terminie może nie osiągnąć żądanej wielkości, jeśli dużo rośnie to znowu przy górnym terminie może być już za duże na badanie, dlatego lepiej pośrodku :) Jak ja dzwoniłam się umawiać, to pani zapytała o termin OM i ona ustalała termin badania. Bedziesz robiła krew w tej przychodni co prenatalne?

    summer86 lubi tę wiadomość

‹‹ 252 253 254 255 256 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ