X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWIEC 2020 :)
Odpowiedz

CZERWIEC 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Aniulek.Ka Przyjaciółka
    Postów: 99 160

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Mnie głowa boli niemal non stop, czasem mija na kilka dni i wraca... Zaczynam się zastanawiać czy to nie od luteiny, na bliźniakowej grupie wiele mam się skarżyło :(

    Mnie też głową boli z przerwami i też biorę luteine.

    uhugism.png
    3f4o4mn.png
    Pozytywny test 8.10.2019
  • Aniulek.Ka Przyjaciółka
    Postów: 99 160

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniquue wrote:
    Kurcze jestem oczywiście na przedświątecznych zakupach i kupiłam na promce w hmie spodnie ciążowe. Mam dylemat bo kupiłam rozmiar taki jak nosze teraz czyli 34. Chcialam wziąć większe, ale zwijały mi sie na nogach i wisiały na tyłku. Jak kupujecie to bierzecie rozmiar wiekszy? Zawsze moge wymienić. Te maja zapas w pasie. W tyłku to sama nie wiem. Ja zazwyczaj grubne w piersiach i na górze, a nie dołem. Po paru godzinach na zakupach tak mnie bolą krzyże i głowa, ze zaraz tu zemdleje 😅

    Ja kupowałam w hm rozmiar który nosiłam, są bardzo rozciagliwe więc mam nadzieję że posłużą mi długo.

    Też po ostatnich zakupach bolały mnie plecy, ledwo doczłapałam się do samochodu na parkingu, a później w nocy nie mogłam Spać z bólu 🙄 lekarz kazał mi się oszczędzać i praktycznie nic nie mogę robić.

    uhugism.png
    3f4o4mn.png
    Pozytywny test 8.10.2019
  • Lena91 Przyjaciółka
    Postów: 86 163

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy przy różnicy równo 2 lata między dziećmi powinnam szukać wózka dla dwójki ?
    Do tej pory służy nam cybex priam i jest zadowolona i liczyłam ze 2 latek może już nie korzystać z wózka , a teraz jak myśle o w spólnych spacerach to już nie wiem sama ... młody moj uwielbia w wózku jeździć ....

    0d1yskjoo6av2d0m.png
  • Rub45 Autorytet
    Postów: 932 539

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulek.Ka wrote:
    Mnie też głową boli z przerwami i też biorę luteine.
    Ja biore to moja 2 ciaza z luteina i nie mam bóli głowy w poprzedniej tez nie miałąm. Moze to kwestia indywidualna czesc dziewczyn skarży sie na bóle głowy i innych czesci ciała w cazy
    Zmienia sie wszytko gospodarka hormonalna szaleje organizm ponosi zwiększony wysiłek moze to od tego

  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena91 wrote:
    Dziewczyny a czy przy różnicy równo 2 lata między dziećmi powinnam szukać wózka dla dwójki ?
    Do tej pory służy nam cybex priam i jest zadowolona i liczyłam ze 2 latek może już nie korzystać z wózka , a teraz jak myśle o w spólnych spacerach to już nie wiem sama ... młody moj uwielbia w wózku jeździć ....

    Ja właśnie myśle o zakupie cybexa, czyli polecasz ? ;)


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Lena91 Przyjaciółka
    Postów: 86 163

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cybexa polecam jak najbardziej , ale lepsza amortyzację od priama ma ten tańszy Balios , priam jest troszkę sztywny/twardy .
    Ale jest tez wózkiem z długa gondola i dużą spacerówką wiec gdy rodzice są wysocy to polecam tym bardziej .
    Porozglądam się jeszcze za dostawka taka na kółeczkach do cybexa może to zda egzamin :)

    Finezja19 lubi tę wiadomość

    0d1yskjoo6av2d0m.png
  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Tak dokladnie.Cena w linku cos chyba ok 350 zl za wszystko.Ja bym to robila.Bo tam jest tez Pai a przy Pai tez sie heparyne bierze
    Dzięki dziewczyny za pomoc w takim razie zrobię pewnie cały pakiet w tym miejscu, które Beti podesłała ☺️
    Ja od paru dni odstawiam Encorton i tez przez to może głowa bardziej boli.
    Też byłam dzisiaj na zakupach, ale jest wszędzie tyle ludzi, że nie dałam rady, 2 godziny i koniec już mi się słabo robiło 🙄

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena91 wrote:
    Cybexa polecam jak najbardziej , ale lepsza amortyzację od priama ma ten tańszy Balios , priam jest troszkę sztywny/twardy .
    Ale jest tez wózkiem z długa gondola i dużą spacerówką wiec gdy rodzice są wysocy to polecam tym bardziej .
    Porozglądam się jeszcze za dostawka taka na kółeczkach do cybexa może to zda egzamin :)

    Muszę wypróbować obydwa 🧐


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam okropne bóle głowy w ciąży, wręcz migreny a wcześniej to może raz na rok mnie głowa zabolała 😕 wiec kompletnie nie jestem przyzyczajona😳 ale już coraz lepiej się czuje, ewidentnie mija 1 trymestr 🙏🏻 😍🤰🏻


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finezja19 wrote:
    Ja mam okropne bóle głowy w ciąży, wręcz migreny a wcześniej to może raz na rok mnie głowa zabolała 😕 wiec kompletnie nie jestem przyzyczajona😳 ale już coraz lepiej się czuje, ewidentnie mija 1 trymestr 🙏🏻 😍🤰🏻
    Mnie boli nawet w 2 trymestrze, więc to nie wyznacznik :( ostatnio na chwilę pomogły plastry chłodzące. Ból nawet nie pozwolił usnąć. Mam nadzieję, że w czerwcu już nie będzie boleć głowa.

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka9 wrote:
    Mnie boli nawet w 2 trymestrze, więc to nie wyznacznik :( ostatnio na chwilę pomogły plastry chłodzące. Ból nawet nie pozwolił usnąć. Mam nadzieję, że w czerwcu już nie będzie boleć głowa.
    Mnie właśnie w drugim trymestrze zaczęła boleć więc chyba nie ma reguły tak jak mówi Karolka 😁 Muszę wypróbować te plastry chłodzące bo faktycznie okłady trochę pomogły wczoraj

    Karolka9 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mówię, że głowa nie boli w 2 trymestrze tylko, że lepiej się czuje😊 normalnie funkcjonuje w dzień, nie mam już takich mdłości, nie jestem ciagle głodna, coraz mniej boli mnie brzuch itd


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam prenatalne o 9:30❤️ Nie mogę się doczekać!! Nie byłam na usg 2,5 tygodnia😱

    Asiulka84, Rub45, Lena91, Kinga13 lubią tę wiadomość


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Rub45 Autorytet
    Postów: 932 539

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finezja19 wrote:
    Jutro mam prenatalne o 9:30❤️ Nie mogę się doczekać!! Nie byłam na usg 2,5 tygodnia😱
    Super ze rano nie bedizesz musiała czekac całego dnia trzymam kciuki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena91 wrote:
    Dziewczyny a czy przy różnicy równo 2 lata między dziećmi powinnam szukać wózka dla dwójki ?
    Do tej pory służy nam cybex priam i jest zadowolona i liczyłam ze 2 latek może już nie korzystać z wózka , a teraz jak myśle o w spólnych spacerach to już nie wiem sama ... młody moj uwielbia w wózku jeździć ....
    Ja będę miała różnicę 22 msc.
    I uważam, że wiek dzieci nie ma nic do rzeczy.
    A upodobania. Mama zna swoje dziecko najlepiej.

    Ja po forum wiem, że dzieci mega się różnią.☺️

    Moja to wulkan energii i ideii siedzenia na tyłku w wózku nie rozumie.
    Ale jedna mama mówiła, że jej synek za to cały spacer nie wychodzi z wózka. Próbuje go wystawić. 2 kroki i chcę z powrotem. Więc różnica ogromna.

    Jak Twój lubi wózek to u Was się może sprawdzić wózek rok po roku, lub dostawka. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2019, 21:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wizytę mam we wtorek. Bardzo na nią czekam. Po tym ostatnim krwawieniu jestem w stresie.
    Więc liczę na opadnięcie emocji po wizycie ☺️

  • MałaMiss Autorytet
    Postów: 308 234

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie od ponad 3 tygodni meczą częste bóle głowy i dodatkowo codziennie ból oczu 😣 Nie wiem co się ze mną dzieje. Muszę iść po skierowanie do neurologa, bo okulistycznie u mnie wszystko ok. Kilka razy pojawiło mi się też długotrwałe drętwienie rąk w nocy... Któraś z Was ma podobnie???
    Jutro jedziemy na prenatalne, ciekawe czy inny lekarz określi wstępnie tą samą płeć😉 Mąż nadal ma nadzieję, że profesorek się myli😝 Dla mnie ważne jest by dzieciątko było zdrowe i zostało z nami do końca. Połówkowe mamy 6.02.

    Jak stoicie z wyborem imion?

    Kinia, myślałam, że będziesz miała parkę a tu będą 3 chłopaki... Synek pewnie przeszczęśliwy, że będzie miał braci do wspólnej zabawy 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2019, 23:56

    eda3cbc792.png
    Czekamy na Ciebie Synku! 😘😘😘

    Starania od 2013 r. Problem męski.
    2018 - 2 nieudane crio☹️
    10.2019 crio😍 25dpt 💓
  • MałaMiss Autorytet
    Postów: 308 234

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finezja19 wrote:
    No właśnie ja nie wiem od jakiej listy zacząć 🤦🏼‍♀️ Czy wyprawka do domu? Czy do szpitala ? Czy ciuszki? Czy najbardziej niezbędne przedmioty typu wózek, łóżeczko 🤣🤣
    Jeszcze jakieś rzeczy musza zostać na baby shower🤦🏼‍♀️ Bo przecież ciotki już się nie mogą doczekać, żeby zacząć kupować 😄
    A najbardziej się boje, że jak zacznę kupować różne rzeczy typu laktator to za 3 msc znajdę jakiś lepszy np😒
    Jeśli chodzi o ciuszki to ja stwierdziłam, że większość kupię w rozmiarze 62 póki co, bo będą na dłużej, a na końcówce najwyżej dokupi się tych mniejszych, bo ja mam 175 a tatuś 190 wiec raczej w rozmiarze 52 się nie urodzi 😆😆

    Mam podobnie, nie ogarniam jeszcze zakupów i, szczerze, to za bardzo nie wiem co wpisać na tą listę. Obiecałam sobie zacząć najwcześniej myśleć o wyprawce po Nowym Roku, chociaż i tak widzę, że będzie konflikt interesów - mąż uważa, że wszystko można zacząć ogarniać na końcówkę ciąży, a wózek można kupić po narodzinach przez Internet (bez oględzin)🤦 Uważa, że mieszkanie nie potrzebuje zmian, bo łóżeczko dla dziecka można przecież postawić na środku dużego pokoju... 🤦 Dobrze, że nie na balkonie... 🤪 Nie wiem jak to będzie za parę miesięcy, dogadamy się czy pozabijamy nawzajem 😉 W sumie podobnie było z urządzaniem mieszkania, ale w końcu mam mieszkanie marzeń 😊 Może i w tej kwestii się kiedyś dogadamy😝 Nie widzę różnicy między rozłożeniem wydatków w czasie (na kilka miesięcy) a kupowaniem nagle wszystkiego, bo i tak te pieniądze trzeba poświęcić. No chyba, że stałoby się coś złego... ale o tym już nie chcę myśleć.

    eda3cbc792.png
    Czekamy na Ciebie Synku! 😘😘😘

    Starania od 2013 r. Problem męski.
    2018 - 2 nieudane crio☹️
    10.2019 crio😍 25dpt 💓
  • Pati. Autorytet
    Postów: 326 390

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki za jutrzejsze prenatalne! 🙂 ja wczoraj dowiedziałam się że moja koleżanka z pracy poroniła w 9 tygodniu była 😢 ja już oczywiście się zestresowałam i już się zastanawiam czy te bóle brzucha które czasem mam to nie coś złego...albo mnie kloje albo tak przy dole jakby się coś rozciągalo - to ok ale czasem czuję jakbym miała kamień w brzuchu i to mnie stresuj ( napewno nie od jedzenia) - może któraś z was też ma taki ból?? Dobrze że we wtorek mam prenatalne jakoś dotrwam chociaż dopiero po 18.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie remonty, budowa, wyprawka i pojawienie się dziecka to duża próba dla związku. Albo się człowiek dogada albo pozabija. ☺️

    Ja akurat byłam w szoku, pozytywnym, że mąż czytał, ogarniał temat co, kiedy i jak. ☺️☺️

    Robiliśmy razem listę, taką ogólną co potrzeba.
    A ja potem już większość wybierałam pod względem marki, konkretnej firmy. ☺️

    I pamiętam że na sam koniec szczęki nam opadły ile kasy poszło.. 😲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2019, 00:41

‹‹ 246 247 248 249 250 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ