X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Czerwiec 2023 👶
Odpowiedz

👶 Czerwiec 2023 👶

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday, jeżeli dziecko jest tak nisko, że nie da się zmierzyć głowy, to wiem z doświadczenia, że już się wstawiło w kanał do porodu. Do tego masz rozwarcie i coraz mniej płynu - co jest zupełnie normalne i pożądane przed porodem. Jestem pewna, że akcja już wisi w powietrzu. U mnie takim bliskim zwiastunem jest jeszcze odejście czopu.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Sunday, jeżeli dziecko jest tak nisko, że nie da się zmierzyć głowy, to wiem z doświadczenia, że już się wstawiło w kanał do porodu. Do tego masz rozwarcie i coraz mniej płynu - co jest zupełnie normalne i pożądane przed porodem. Jestem pewna, że akcja już wisi w powietrzu. U mnie takim bliskim zwiastunem jest jeszcze odejście czopu.
    U mnie czop odszedł już ponad tydzień temu, dzień po wyjęciu pessaru, ale to mnie lekarz akurat uprzedzał, że pewnie odejdzie, bo pessar był mocno zassany. No nic niech się dzieje, trochę się stresuje jak ja dam radę urodzić, ale już bym chciała przytulić synka :)

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz w niedzielę pełnia, to może się u nas porody posypią na grupie;)

    Asik 123, Loki lubią tę wiadomość

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Asik 123 Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Dziewczyny, szykuje wyprawkę dla małej i zastanawiam się co jeszcze potrzebuje dla takiego małego dziecka? Co Wam wydaje się niezbędne i musicie to mieć i w czym Wam to pomaga? Ja mam już Baby hug - jeden z plusów, że będzie jeździł w dzień ze mną wszędzie 😀 i Next2me łóżeczko dostawne, które na pewno pomoże przy planowanej cesarce.
    Macie jeszcze jakieś asy w rękawie, które ułatwią życie z noworodkiem? ☺️❤

  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4,5 rozwarcie. Biorą mnie na oxy na porodówkę. Dzieje się w końcu!

    Sunday_92, Namisa, Kalolika, Mrówka88, Anulka87, Ani0nka, zazu, edka85, Loki, Mal86, Ewk@ lubią tę wiadomość

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Asik 123 Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    korallik wrote:
    4,5 rozwarcie. Biorą mnie na oxy na porodówkę. Dzieje się w końcu!
    Trzymam kciuki!

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3462 6992

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka, Kapod - gratulacje! <3 Świetnie się spisałyście!

    Sunday kciuki żeby się samo zaczęło, wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią że to już za rogiem! :*

    Asik ja z takich gadżetów dla dziecka mam matę kontrastową Skiphop, babygym z Little Leaf, chustę tkaną z Little Frog i ostatecznie zdecydowałam się też na leżaczek Babybjorn. Wszystko oprócz chusty kupiłam z drugiej ręki, na Vinted - bo ceny nowych są niestety mocno przesadzone w mojej opinii. A, no i jeszcze Szumiś z Moonie, dostałam na Baby Shower :D Zależało mi na takich rzeczach, które trochę nas odciążą, uwolnią ręce i takie, które zaangażują dziecko i wesprą jego rozwój. Bujak jest trochę kontrowersyjny jeśli chodzi o to ostatnie, ale bedzie używany z umiarem i dopiero po 1 miesiacu :)

    Sunday_92, Asik 123 lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy krzesełko stokke z newborn setem, zamierzamy używać trochę zamiast leżaczka. Po porodzie chcemy umówić się z doradcą chustonoszenia i dobrać chustę lub nosidło hybrydowe (bardziej myślę o tym nosidle, ale zdam się na doradcę w tej kwestii). Szumisia moonie też mamy, jest uroczy ;) mamy też kosz Mojżesza, zamierzam z niego korzystać teraz, w okresie letnim, na tarasie. Mata kontrastowa też na stanie, myśle, że się przyda żeby zaabsorbować malucha.

    Asik 123 lubi tę wiadomość

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koralik, dzisiejszy dzień jest twój! Już szykuje Ci numerek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2023, 10:43

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    korallik wrote:
    Zazdroszczę, że macie to za sobą. Mi balonik nie wypadł, czekam na obchód i badanie, co robimy dalej. Jestem załamana... 3 dzień indukcji zaczynam.

    U mnie dzis 38+0, rozwarcie bezzmiennie na 2 cm. Dziecko sie nie spieszy. Jesli nic sie nie zmieni to tez czeka mnie wywolywanie, ale dopiero w 41 tygodniu. Moj lekarz prowadzacy twierdzil, ze pewnie wezma mnie w 39/40 tygodniu na wywolywanie ze wzgledu na moj wzrost i potencjalna wage dziecka. A w przychodni przyszpitalnej nawet nie zechcieli zrobic USG, nawet takiego aparatu nie widzialam. Wiec juz sie ciesze na indukcje w 41 tygodniu i rodzenie sporej masy dzieciatka..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2023, 12:23

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    korallik wrote:
    4,5 rozwarcie. Biorą mnie na oxy na porodówkę. Dzieje się w końcu!

    powodzenia!!

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3462 6992

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loki wrote:
    U mnie dzis 38+0, rozwarcie bezzmiennie na 2 cm. Dziecko sie nie spieszy. Jesli nic sie nie zmieni to tez czeka mnie wywolywanie, ale dopiero w 41 tygodniu. Moj lekarz prowadzacy twierdzil, ze pewnie wezma mnie w 39/40 tygodniu na wywolywanie ze wzgledu na moj wzrost i potencjalna wage dziecka. A w przychodni przyszpitalnej nawet nie zechcieli zrobic USG, nawet takiego aparatu nie widzialam. Wiec juz sie ciesze na indukcje w 41 tygodniu i rodzenie sporej masy dzieciatka..

    Jeśli nie ma jakiejś znacznej dyspropocji miedzy wagą dziecka a twoją (w sensie ty bardzo drobna, a dziecko makrosomiczne) to wywolanie dopiero w 41tc nie jest wcale taką złą opcją, dasz sobie radę! Anionka dopiero co tu nam urodziła naturalnie dzidzie >4kg ;) No i dzięki takiemu postępowaniu masz sporo czasu na to żeby poród rozpoczął się samoistnie i skonczyl bez interwencji. Ja też do szpitala idę dopiero w 41 tc, jeśli się samo nie zacznie - i też jestem w 38 teraz, z dużą nadzieja że jednak w kolejnych 2 tygodniach będzie się działo. Rozwarcie na 2 cm to już całkiem konkret, w każdej chwili może się zacząć akcja, trzymam kciuki 🤞

    Loki lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Asik 123 Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Ani0nka, Kapod - gratulacje! <3 Świetnie się spisałyście!

    Sunday kciuki żeby się samo zaczęło, wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią że to już za rogiem! :*

    Asik ja z takich gadżetów dla dziecka mam matę kontrastową Skiphop, babygym z Little Leaf, chustę tkaną z Little Frog i ostatecznie zdecydowałam się też na leżaczek Babybjorn. Wszystko oprócz chusty kupiłam z drugiej ręki, na Vinted - bo ceny nowych są niestety mocno przesadzone w mojej opinii. A, no i jeszcze Szumiś z Moonie, dostałam na Baby Shower :D Zależało mi na takich rzeczach, które trochę nas odciążą, uwolnią ręce i takie, które zaangażują dziecko i wesprą jego rozwój. Bujak jest trochę kontrowersyjny jeśli chodzi o to ostatnie, ale bedzie używany z umiarem i dopiero po 1 miesiacu :)
    Dziękuję za tak obszerną odpowiedź 🙂 słyszałam ostatnio, że na vintrd warto zajrzeć.

  • Asik 123 Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    My mamy krzesełko stokke z newborn setem, zamierzamy używać trochę zamiast leżaczka. Po porodzie chcemy umówić się z doradcą chustonoszenia i dobrać chustę lub nosidło hybrydowe (bardziej myślę o tym nosidle, ale zdam się na doradcę w tej kwestii). Szumisia moonie też mamy, jest uroczy ;) mamy też kosz Mojżesza, zamierzam z niego korzystać teraz, w okresie letnim, na tarasie. Mata kontrastowa też na stanie, myśle, że się przyda żeby zaabsorbować malucha.
    Dobry pomysł z tym nosidłem, muszę poczytać o tym, jak urodzisz i będziesz pamiętać daj znać co z chusta co lepsze czy nosidło? Dziękuję za polecenia.

  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze nie mój dzień. Nic konkretnego jeszcze pomimo podania oxy się nie dzieje, męża odesłałam do domu, żeby zajął się synkiem.

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    korallik wrote:
    To jeszcze nie mój dzień. Nic konkretnego jeszcze pomimo podania oxy się nie dzieje, męża odesłałam do domu, żeby zajął się synkiem.
    Oby poszło, w ten czy inny sposób, bo tyle godzin na porodówce to nic przyjemnego. Kciuki 🤞❤️

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapod wrote:
    Ulcia a jak u Ciebie sytuacja z Julka?

    Hejka;) dziś wyszliśmy do domku. Kontrola u kardiologa za miesiąc. Do tego czasu mamy zalecenie życ normalnie. Nie mamy się ograniczać jeśli chodzi o kontakty, normalnie spacerować itd. Mała teraz mimo wady parametry ma dobre ale operacja nas nie ominie. Jedynie to będziemy obserwować co się w serduszku zmienia i pewnie na tej podstawie będą decyzje. Jeśli pojawią się niepokojące objawy to zgłosić się szybciej (sinienie, pocenie, szybka męczliwość). Dziś mam trochę rozkminkę bo udało mi się dostawić małą do piersi z pomocą nakładek. SSAŁA z pierwszej piersi jakieś 12 minut robiąc małe przerwy, widziałam że odlatuje, wiec ją odbiłam i chciałam przylozyc do drugiej ale gdzie tam..odleciała spilkolotem i tak śpi. No i nie wiem teraz...jak nie daje znać to znaczy że już najedzona? Wcześniej dostawała moje mleko z butelki 50 ml, przynajmniej wiedzieliśmy ile zjadła. Obawiam się że może nam to zaburzyć godziny karmień i że trzeba będzie dawać am na żądanie 🫣
    A tak to dzisiaj przed jej odbiorem miałam mega stres, więc jestem już bardzo zmęczona dzisiaj i boję się pierwszej nocy 😅

    Wszystkim nowym mamusiom serdecznie gratuluję oraz życzę samych spokojnych dzidzi <3

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i jak się krztusi to mega schiza ! Jest tak schapana na pierś, że jak już dostaje to szybko mega połyka i zaraz się krztusi a matka już stan przedzawałowy 🫨

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia9112 wrote:
    Hejka;) dziś wyszliśmy do domku. Kontrola u kardiologa za miesiąc. Do tego czasu mamy zalecenie życ normalnie. Nie mamy się ograniczać jeśli chodzi o kontakty, normalnie spacerować itd. Mała teraz mimo wady parametry ma dobre ale operacja nas nie ominie. Jedynie to będziemy obserwować co się w serduszku zmienia i pewnie na tej podstawie będą decyzje. Jeśli pojawią się niepokojące objawy to zgłosić się szybciej (sinienie, pocenie, szybka męczliwość). Dziś mam trochę rozkminkę bo udało mi się dostawić małą do piersi z pomocą nakładek. SSAŁA z pierwszej piersi jakieś 12 minut robiąc małe przerwy, widziałam że odlatuje, wiec ją odbiłam i chciałam przylozyc do drugiej ale gdzie tam..odleciała spilkolotem i tak śpi. No i nie wiem teraz...jak nie daje znać to znaczy że już najedzona? Wcześniej dostawała moje mleko z butelki 50 ml, przynajmniej wiedzieliśmy ile zjadła. Obawiam się że może nam to zaburzyć godziny karmień i że trzeba będzie dawać am na żądanie 🫣
    A tak to dzisiaj przed jej odbiorem miałam mega stres, więc jestem już bardzo zmęczona dzisiaj i boję się pierwszej nocy 😅

    Wszystkim nowym mamusiom serdecznie gratuluję oraz życzę samych spokojnych dzidzi <3
    Super,że jesteście w domku ❤️

    Co do piersi,jak najbardziej może być sytuacją,że ona w kilka minut się najada ❤️ są dzieci,które jedzą długo,a są sieci ultraszybkie. Poczytaj hafije. Sprawdź,jak moczy pieluszki,jak przybiera 🙂

    Ulcia9112 lubi tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że wyszliście i możecie żyć normalnie.
    Co do karmienia to nie jestem ekspertem więc nie doradze, wiem że moja Niuńka np najpierw ciągnie mocno i słyszę połykanie mleczka a po jakiś 10-15 min zaczyna sobie bardziej ciumkac. No taki model. Ale odpukac idzie nam całkiem nieźle i liczę że jutro wyjdziemy :)

    Ulcia9112 lubi tę wiadomość

‹‹ 205 206 207 208 209 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ