X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Czerwiec 2023 👶
Odpowiedz

👶 Czerwiec 2023 👶

Oceń ten wątek:
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja miałam 3 tygodnie wyjęte z życia. Dwa tygodnie kiedy czekałam na amnio i tydzień kiedy czekałam na wyniki...
    U mnie wyszły wysokie ryzyka, głównie przez NT 3,4 i fale wsteczna DV. Ale to było jakieś chwilowe bo wcześniejsze badanie było ok i 5 dni po też było już dużo lepiej. Miałam też słabe przepływy w testnicach macicznych co niestety mi zostało. No ale ze względu na to że ryzyka wyszły 1:19, 1:58 i trzeci też wysoko ale już nie pamiętam to genetyk od razu kazał robić amnio mimo że miałam Harmony prawidłowe że niby może być to jakaś inna wada, ale na szczęście do tej pory wszystko ok...
    Miałam już też echo serca przez to NT i 8.02 mam kolejne echo jak dzidzia będzie już większą żeby dokładnie sprawdzić.

  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze ich na świecie nie ma a już nam takie straszaki dają te dzieciaki.
    Kapod trzymam kciuki za echo. Ja wtedy mam te badania, więc mam nadzieję, że napiszemy w ten dzień same dobre wiadomości tutaj ;)
    To moje pierwsze dziecko i nie sądziłam, że można już tak kochać dzieciątko, które jeszcze nie przyszło na świat 🤯🤯

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam się tylko zameldować po połówkowych ☺️, u nas wszystko okej ♥️ Nadia waży już 512g i wszystko jest w normie 😃

    Sunday_92, Kalolika, edka85, Anulka87, Namisa, aeiouy, Ewk@, Ulcia9112, Gravity lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5346 6220

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia, czuję, że wszystko będzie dobrze. Faktycznie, sporo dorosłych żyje całe życie z pewnymi drobnymi wadami serca, o których nie wiedzą i najczęściej dowiadują się przypadkiem. Kiedyś nie robiono przecież połówkowych. Jeszcze tydzień nerwów i myślę, że już po tej wizycie odetchniesz.

    Ulcia9112 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • eMPe Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja tez juz po połówkowych. Okazało się że mam przeponę dwunaczyniowa i przez to mam wskazanie do echo serca płodu. Na połowkowym nie było widać nic podejrzanego w serduszku No ale trzeba to sprawdzić. Radzio waży 285g i właśnie przez tą wadę przepony może być mniejszy. No zobaczymy jak to się ułoży. Oby dobrze :)

    Sunday_92, Namisa lubią tę wiadomość

  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 1 lutego 2023, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zaczynamy luty, kolejny miesiąc ciążowy!! Luty przyniesie nam same dobre wieści. Koniec i Kropka!!

    Kalolika, Ani0nka, Namisa lubią tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 1 lutego 2023, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka87 wrote:
    Dzisiaj zaczynamy luty, kolejny miesiąc ciążowy!! Luty przyniesie nam same dobre wieści. Koniec i Kropka!!
    Oby tak było. Jeszcze 4 miesiące i będziemy się rozpakowywać.

    Ulcia bardzo Ci współczuję stresów. To prawda, przy dzieciach można osiwiec martwiąc się o ich zdrowie...

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eMPe wrote:
    Hej. Ja tez juz po połówkowych. Okazało się że mam przeponę dwunaczyniowa i przez to mam wskazanie do echo serca płodu. Na połowkowym nie było widać nic podejrzanego w serduszku No ale trzeba to sprawdzić. Radzio waży 285g i właśnie przez tą wadę przepony może być mniejszy. No zobaczymy jak to się ułoży. Oby dobrze :)
    Trzymam kciuki za echo - ostatnio czytałam, że pępowina dwunaczyniowa występuje stosunkowo często i często zupełnie nie ma żadnych konsekwencji dla rozwoju dziecka, ale wiadomo lepiej zrobić echo.
    Ja się w końcu doczekam polowkowych w piątek (ale późnym popołudniem), trochę stres jest. Jeszcze jutro mocz do ponownego badania po ostatniej akcji z e coli, oby już było w normie.

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • eMPe Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    Trzymam kciuki za echo - ostatnio czytałam, że pępowina dwunaczyniowa występuje stosunkowo często i często zupełnie nie ma żadnych konsekwencji dla rozwoju dziecka, ale wiadomo lepiej zrobić echo.
    Ja się w końcu doczekam polowkowych w piątek (ale późnym popołudniem), trochę stres jest. Jeszcze jutro mocz do ponownego badania po ostatniej akcji z e coli, oby już było w normie.
    No tez tak czytałam więc jeszcze się nie wkręcam i zyje nadzieja 😀

  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1275 2173

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Nas wszystkie mocne kciuki i jestem przekonana, że wszystko będzie dobrze, a nasze bobasy zdrowe 😻😻

    10.10. 9dpo - beta 4,00 mlU/ml, ⏸cień cienia
    11.10 10dpo - ⏸ 🤞
    12.10 11dpo - beta 31,30 mlU/ml, prog 24,96 ng/ml
    14.10 13dpo - beta 111,50 mlU/ml - przyrost o 258%🤞
    17.10 17dpo - beta 372,30 przyrost 124,3%
    24.10 beta 5841,20 przyrost 120%
    25.10 pęcherzyk ciążowy 1 cm
    08.11 Bobol 11 mm, ❤️149/min
    29.11. 3,7 cm, ❤️169/min
    07.12. Prenatalne - 6 cm zdrowego Bobola, niskie ryzyka
    Chłopczyk👶
    27.12. 100 g byczka ❤️
    20.01. 235 g Kluseczki ❤️
    08.02. 20+3, 430 g Tłuścioszka ❤️
    15.02. 21+3 Połówkowe - zdrowy 520 g chłopiec.
    21.03. 26+2 - 1067 g ❤️
    17.04. 30+1, USG III trymestru, 1730 g ❤️

    ***
    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 3 lutego 2023, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,bo spadniemy na drugą stronę 🤪

    Ja dziś połowa ciąży 😱❤️🥰

    Jak się czujecie?

    Kalolika lubi tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 3 lutego 2023, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz wszystkie będziemy na drugiej połowie :p
    Ja miałam dwa gorsze dni dziś mam nadzieję że zaczynam wracać do żywych :) a ty jak się czujesz ?

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 3 lutego 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie nadal mdłości, jestem zmęczona.
    Za tydzień USG połówkowe i kontrola szyjki u mojej lekarki.
    Jeszcze 18 tygodni i będzie ciąża donoszona... I dużo i mało, czekam na 24 tydzień kiedy będzie już szansa że dziecko w razie czego przeżyje bo wtedy stres coraz mniejszy będzie z każdym dniem i tygodniem.
    A na razie to tak sobie o wegetuje i staram się przetrwać 🤷
    Zazdroszczę wszystkim dla których drugi trymestr to czas przyjemny i radosny.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 3 lutego 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję się dobrze :)
    Trochę spadł mi apetyt i podsypiam w ciągu dnia, ale czuję się normalnie.
    Tzn apetyt i tak mam większy niż przed ciążą ale mniejszy niż na początku drugiego trymestru. Waga już koło +8 😱
    Od kilku dni zauważyłam że Niuńka mniej się rusza.
    A i zaczęłam pić zakwas z buraków na poprawienie wyników krwi :)

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 3 lutego 2023, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jakiegoś czasu czuje się totalnie nieciazowo i gdyby nie większy brzuch i ruchy to bym pewnie mogła nie zauważyć odmiennego stanu - o taką ciążę nic nie robiłam 😅
    Apetyt też mi zaczął mocno dopisywać, wróciła sporą chęć na słodkie której totalnie nie było w pierwszym trymestrze i teraz każdego dnia marzy mi się jakaś czekolada albo inny przysmak po obiedzie 🤩 Wróciła mi też energia do ćwiczeń więc codziennie staram się coś działać i przy okazji wyrównać bilans kaloryczny 😆 Korzystam bo jednak ten trzeci trymestr zapewne nie będzie już taki łaskawy.

    Zarzuce temat - zauważyłyście już jakieś rozstępy? U mnie jeszcze nie ma ale od kilku tygodni zaobserwowałam jakieś pęknięte naczynko po prawej stronie brzucha i podejrzewam że to pierwszy sygnał osłabionej skóry. Genetycznie mam skłonność do rozstępów, mam ich mnóstwo z okresu dojrzewania i zastanawiam się kiedy mogę się spodziewać tych ciążowych. Niby się smaruje ale czy to działa - szczerze wątpię 😅

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 3 lutego 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się czuję całkiem dobrze,nie mogę narzekać. Co do rozstępów,w ciąży z Synkiem właściwie miałam jeden rozstęp,chwilę przed porodem,ale znikł. Smarowałam się sumiennie masłem Shea. Za to wyszło mi pełno rozstępów pod moimi małymi piersiami,w zasadzie znikły. Teraz smaruje się z doskoku czymś z Rossmana,zobaczymy. Ogólnie też myślę,że to geny. Moja mama prawie nie ma rozstępów. nie mniej jednak lepiej smarować 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2023, 12:08

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 3 lutego 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Ja od jakiegoś czasu czuje się totalnie nieciazowo i gdyby nie większy brzuch i ruchy to bym pewnie mogła nie zauważyć odmiennego stanu - o taką ciążę nic nie robiłam 😅
    Apetyt też mi zaczął mocno dopisywać, wróciła sporą chęć na słodkie której totalnie nie było w pierwszym trymestrze i teraz każdego dnia marzy mi się jakaś czekolada albo inny przysmak po obiedzie 🤩 Wróciła mi też energia do ćwiczeń więc codziennie staram się coś działać i przy okazji wyrównać bilans kaloryczny 😆 Korzystam bo jednak ten trzeci trymestr zapewne nie będzie już taki łaskawy.

    Zarzuce temat - zauważyłyście już jakieś rozstępy? U mnie jeszcze nie ma ale od kilku tygodni zaobserwowałam jakieś pęknięte naczynko po prawej stronie brzucha i podejrzewam że to pierwszy sygnał osłabionej skóry. Genetycznie mam skłonność do rozstępów, mam ich mnóstwo z okresu dojrzewania i zastanawiam się kiedy mogę się spodziewać tych ciążowych. Niby się smaruje ale czy to działa - szczerze wątpię 😅
    Ja mam mnóstwo rozstępów na udach z okresu dojrzewania. Po dwóch ciążach zero nowych rozstępów, teraz w trzeciej też nic się póki co nie dzieje. Także wcale nie muszą Ci wyjść 😉

    Namisa lubi tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 3 lutego 2023, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak zazu mam dużo rozstępów z okresu dojrzewania na udach. W pierwszej ciazy nic nowego nie doszło i mam nadzieję że i w tej tak będzie:) smaruje się kremem na rozstępy jak pamiętam 🙈

    zazu, Namisa lubią tę wiadomość

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 3 lutego 2023, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja troszkę uspokoiłam głowę i czekam spokojnie na środę i szpital.
    Co do dolegliwości to mam tak momentami, że jak coś zjem to czuje jakbym zjadła konia z kopytami, chociaż porcja mogła być całkiem nieduża. Potworny dyskomfort. Zawsze jak byłam przeżarta albo były jakieś wzdęcia to wiecie, że wtedy najlepiej to do spanka...:D a tak to mam problem z więzadłem krzyżowo-guzowym i ogólnie z pośladkiem. Jak chodze po domu to jest ok ale jak założę buty i już idę gdzieś dalej cos załatwiać to po jakimś czasie łapie mnie mega spięcie, które promieniuje do lewej strony na brzuchu. Chciałam iść do fizjo ale mój lekarz na przedostatniej wizycie (po tej gdzie uznał że szyjka jednak ok) powiedział, że pomyślimy o tym na kolejnej wizycie żeby teraz czasem czegoś nie "ruszyc"
    No a na ostatniej wizycie miałam inne ważniejsze tematy i tak czekam aż znowu się z nim spotkam i dostane zielone światło. Trzeba się tym zająć, bo jest 23 tydz a ja czasami do domu wracam zaspana i obolała, to co będzie później. Mam nawet jakiś taki blok w głowie na delikatne ćwiczenia z YouTube, ale chyba to spróbuję przezwyciężyć, no bo co się może stać w sumie...biegać nie będę, co najwyżej troszkę się rozciągnę...
    Pozdrawiam Was i życzę dzisiaj słonka chociaż w głowach, bo za oknem drama. 😙

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Ewk@ Ekspertka
    Postów: 209 216

    Wysłany: 3 lutego 2023, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozstępów nowych nie mam. Smaruje się okazjonalnie, ale od jakiegoś czasu dokuczają mi bóle brzucha. A od kilku dni bóle w środku pochwy, są dokuczliwe na tyle że nie jestem w stanie o nich zapomnieć. Może to od tego że mam w domu aktywną 3 łatkę która aktualnie jest chora i nie chodzi do przedszkola. Muszę sporo się nadzwigac i schylać. Sama nie wiem, czy też tak macie?
    Kończę dzisiaj 23 tc i pamiętam że takie samopoczucie, duży brzuch i tak ciężko to dopiero było mi po 32 tc ...masakra. nie wiem jak dotrwam do końca.

‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ