X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Czerwiec 2023 👶
Odpowiedz

👶 Czerwiec 2023 👶

Oceń ten wątek:
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 3 lutego 2023, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po wizycie nienajlepiej:( z dzieckiem wszystko ok, żadnych odchyleń, serduszko, nerki, mózg wszystko ok(waży 560g)
    Niestety moja szyjka się skróciła z 3.1 na 2.4cm, pobraliśmy wymazy i za tydzień kontrola. Oby się mocniej nie skróciła, bo lekarz wspomniał, że jeśli się skróci to od razu szpital i szew.

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 3 lutego 2023, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    U mnie po wizycie nienajlepiej:( z dzieckiem wszystko ok, żadnych odchyleń, serduszko, nerki, mózg wszystko ok(waży 560g)
    Niestety moja szyjka się skróciła z 3.1 na 2.4cm, pobraliśmy wymazy i za tydzień kontrola. Oby się mocniej nie skróciła, bo lekarz wspomniał, że jeśli się skróci to od razu szpital i szew.
    Hej, trzymam kciuki za Ciebie. Razem będziemy czekać bo ja we czwartek możliwe że będę kierowana na oddział i zakładanie pessara. U mnie posiew wyszedł jałowy na szczęście, mam nadzieję że u Ciebie będzie tak samo.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 3 lutego 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🤞 będę leżeć ten tydzień, mąż weźmie wolne, żeby być na miejscu, ogarnąć gotowanie itp. weszło też u mnie oczywiście zwolnienie (nieplanowanie, ale cóż, już do pracy nie wrócę).
    Nie wiem czemu, ale mój lekarz twierdzi, że pessar nie ma sensu i że jeśli będzie się dalej skracać to szew. W sumie tak się zestresowałam, że go nie wypytalam o nic, a szew mnie przeraża, bo przecież jest ryzyko porodu przedwczesnego na skutek przebicia błon.

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 3 lutego 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    🤞 będę leżeć ten tydzień, mąż weźmie wolne, żeby być na miejscu, ogarnąć gotowanie itp. weszło też u mnie oczywiście zwolnienie (nieplanowanie, ale cóż, już do pracy nie wrócę).
    Nie wiem czemu, ale mój lekarz twierdzi, że pessar nie ma sensu i że jeśli będzie się dalej skracać to szew. W sumie tak się zestresowałam, że go nie wypytalam o nic, a szew mnie przeraża, bo przecież jest ryzyko porodu przedwczesnego na skutek przebicia błon.
    A lekarz pracuje w szpitalu? On będzie szew zakładał? Wiesz niektórzy wolą po prostu jedną lub drugą metodę. U mnie pessar się sprawdził w obu poprzednich ciążach więc i tym razem niech pomoże.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 3 lutego 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    A lekarz pracuje w szpitalu? On będzie szew zakładał? Wiesz niektórzy wolą po prostu jedną lub drugą metodę. U mnie pessar się sprawdził w obu poprzednich ciążach więc i tym razem niech pomoże.
    Tak, pracuje w szpitalu i przeprowadza takie zabiegi, ale coś wspominał, że akurat ten tydzień go nie będzie. Ogólnie wydaje mi się, że pessar jest mniej inwazyjny i bezpieczniejszy, ale na pewno będę jeszcze o tym z nim rozmawiać (bo szew mnie naprawdę przeraża). Ogólnie to mówi, że ta szyjka się skróciła co jest niepokojące, ale tyle dobrze, że nie ma lejka i jest zwarta i zamknięta.

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5346 6220

    Wysłany: 3 lutego 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday, najważniejsze, że u dziecka wszystko dobrze. Natomiast przy szyjce 2,4 cm jeszcze można dużo zadziałać. Pessar byłby najlepszy i pewniej byś się czuła. A opróżniłaś pęcherz przed samą wizytą? Bo pełny ma wpływ na długość szyjki. Tak przynajmniej zawsze było u mnie.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 3 lutego 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    Tak, pracuje w szpitalu i przeprowadza takie zabiegi, ale coś wspominał, że akurat ten tydzień go nie będzie. Ogólnie wydaje mi się, że pessar jest mniej inwazyjny i bezpieczniejszy, ale na pewno będę jeszcze o tym z nim rozmawiać (bo szew mnie naprawdę przeraża). Ogólnie to mówi, że ta szyjka się skróciła co jest niepokojące, ale tyle dobrze, że nie ma lejka i jest zwarta i zamknięta.
    Jeśli nie robi się lejek to bardzo dobrze 🙂 pessar jest mniej inwazyjny i trochę inaczej działa bo z założenia ma też odciążać szyjkę ale jeśli lekarz ma doświadczenie z zakładaniem szwu to myślę że wie co robi, w końcu od Cię bada i bierze odpowiedzialność. Myślę jednak że jeśli nie jesteś przekonana to powinnaś porozmawiać z lekarzem o tym dlaczego taka a nie inną metodą i o alternatywach, tak żebyś była spokojna. Swoją drogą jeśli przyjmą Cię na oddział to dopiero w szpitalu tak naprawdę będzie ostateczna decyzja podjęta co i jak. No a na teraz życzę dużo spokoju bo wiem jak taka wiadomość potrafi napsuć nerwów.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 3 lutego 2023, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, na pewno jeszcze będziemy o tym rozmawiać, wiadomo wszystko zależy od tego jak sytuacja będzie wyglądać za tydzień. Na ten moment obydwoje z mężem sobie poplakalismy jak zaczęliśmy o tym wszystkim myśleć, no ale trzeba jakoś patrzeć pozytywnie. W sumie problemy z wydolnością szyjki są jednak w ciąży dość częste, ale w większości przypadków udaje się skutecznie zapobiegać porodom przedwczesnym.

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 4 lutego 2023, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday,cieszę się ze z Dzieckiem dobrze ❤️ co do szyjki to też wiem,że pęcherz musi byc pusty... Mam nadzieję i 3mam kciuki,żeby wszystko było dobrze ❤️

    Sunday_92 lubi tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 4 lutego 2023, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunday_92 wrote:
    U mnie po wizycie nienajlepiej:( z dzieckiem wszystko ok, żadnych odchyleń, serduszko, nerki, mózg wszystko ok(waży 560g)
    Niestety moja szyjka się skróciła z 3.1 na 2.4cm, pobraliśmy wymazy i za tydzień kontrola. Oby się mocniej nie skróciła, bo lekarz wspomniał, że jeśli się skróci to od razu szpital i szew.



    Przytulam i trzymam kciuki zeby wybrana w szpitalu metoda pomogla!

    Ja natomiast mialam wczoraj gorszy dzien. Samopoczucie niefajne, polecialo mi kilka kropel krwi z nosa, pobrudzilam spodnie i buty..Nigdy w zyciu nie zdarzyl mi sie krwotok z nosa. Owszem od kilku tygodni pekaja mi naczynka w nosie, ale krew zostaje na chusteczce i tyle. Po tym incydencie sprawdzilam cisnienie: 141/78. Zdenerwowalam sie troche, bo z prenatalanych wychodzi mi dosc wysokie ryzyko zatrucia ciazowego. Zawsze mialam niskie cisnienie, a tu nagle taki wynik. Pozostaje kontrolowac, oby sie to nie powtorzylo. Mam nadzieje, ze Acard da rade..

    Polowkowe w poniedzialek, wizyta we wtorek. Doczekac sie juz nie moge.

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 4 lutego 2023, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loki wrote:
    Przytulam i trzymam kciuki zeby wybrana w szpitalu metoda pomogla!

    Ja natomiast mialam wczoraj gorszy dzien. Samopoczucie niefajne, polecialo mi kilka kropel krwi z nosa, pobrudzilam spodnie i buty..Nigdy w zyciu nie zdarzyl mi sie krwotok z nosa. Owszem od kilku tygodni pekaja mi naczynka w nosie, ale krew zostaje na chusteczce i tyle. Po tym incydencie sprawdzilam cisnienie: 141/78. Zdenerwowalam sie troche, bo z prenatalanych wychodzi mi dosc wysokie ryzyko zatrucia ciazowego. Zawsze mialam niskie cisnienie, a tu nagle taki wynik. Pozostaje kontrolowac, oby sie to nie powtorzylo. Mam nadzieje, ze Acard da rade..

    Polowkowe w poniedzialek, wizyta we wtorek. Doczekac sie juz nie moge.

    Tak wczesna preeklampsja jest raczej rzadkością, te wyższe ciśnienie najpewniej było efektem jakiegoś chwilowego stresu. Wspomnij koniecznie na polowkowych ginowi żeby sprawdził przepływy w tetnicach macicznych - nie wszyscy na tym etapie badają to z marszu, nie istnieją zalecenia mówiące żeby w każdej ciąży je badać, dlatego przy wyższych ryzykach lepiej się upomnieć i to skontrolować. Kciuki żeby Acard robił swoje 💪🤞

    Loki lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5346 6220

    Wysłany: 4 lutego 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, ty masz sporą wiedzę, więc powiedz mi, co myślisz o moim przypadku. Poprzednią ciążę miałam w zasadzie bez komplikacji, ale bezpośrednio przed porodem moje ciśnienie nagle zwariowało i wynosiło 160/90. Po porodzie nadal było mega, dochodziło do 170-180/100-110. Codziennie w szpitalu mierzyli mi kilkukrotnie i w końcu dali dopegyt. W karcie wpisowej że szpitala napisali mi, że to nadciśnienie indukowane ciąża. Może tak być, że to się ujawnia dopiero po porodzie, mimo że w ciąży ciśnienie nie było wysokie? Dziwne... W każdy razie po kilku dniach mi przeszło i już było w normie. Zastanawiam się, czy tym razem nie będę miała podobnej niespodzianki.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 6 lutego 2023, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka,ja niestety nie pomogę.

    Czekam do gina,ciekawe czy jakieś USG będzie ,chociaż chwilowe🙏🏻

    Ja z Synkiem u mojej mamy od środy wieczora,no remont kibelka trwa. Powiem Wam,że ogólnie mam kochana, dobra i na prawda pomocna mamę,ale.... mieszkanie pod jednym dachem to m a s a k r a. Wręcz odliczam dni do powrotu do domu,mimo że pewnie Małż syfu co nie miara z panem od remontu zostawia. Ech. Nowy tydzień,musi być dobry,tak sobie powtarzam 🙏🏻

    Jak Wasze samopoczucie? Macie linea negra? Ja jestem blondynką (ciemna notabene🤪) ale taka delikatna mam. Pewnie pod koniec ciąży bedzie większa.

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 6 lutego 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam w pierwszej ciąży zauważyłam ja dopiero po porodzie 😅 Ja powoli zastanawiam się nad wyprawką chce powoli coś kupować oprócz ubranek na vinted bo przeraża mnie fakt jak wszystko drożeje.

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 6 lutego 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj na Vinted dorwałam kocyk bambusowy za 5 dyszek. Ciągle wyskakują mi reklamy firm na instagramie i wszytko takie piękne... no ale standardowo kocysie nowe to 159 zł, więc jak kupisz takie dwa to już za to możesz mieć dostawkę albo komodę. Jak zobaczycie gdzieś pieluszki ulewajki w spoko cenie to dajcie znać, bo teraz też każą nam za to płacić jak za zloto :D

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 6 lutego 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia9112 wrote:
    Ja wczoraj na Vinted dorwałam kocyk bambusowy za 5 dyszek. Ciągle wyskakują mi reklamy firm na instagramie i wszytko takie piękne... no ale standardowo kocysie nowe to 159 zł, więc jak kupisz takie dwa to już za to możesz mieć dostawkę albo komodę. Jak zobaczycie gdzieś pieluszki ulewajki w spoko cenie to dajcie znać, bo teraz też każą nam za to płacić jak za zloto :D
    z jakiej firmy kupiłaś ? ja mam po synku lullalove i jest super nadal jak nowy ;) Polecany jest też kocyk z action kupiłam wygląda naprawdę dobrze zobaczymy jak będzie wyglądać po praniu :)

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 6 lutego 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalolika wrote:
    z jakiej firmy kupiłaś ? ja mam po synku lullalove i jest super nadal jak nowy ;) Polecany jest też kocyk z action kupiłam wygląda naprawdę dobrze zobaczymy jak będzie wyglądać po praniu :)

    Firma FarFar. Nie znałam wcześniej, ale obczaiłam najpierw na stronie te kocyki. Dużo osób sprzedaje na vinted właśnie lullalove, tylko mi tam kolory nie pasują. Może ktoś wrzuci jakiś neutralny to też się skuszę na kolejny właśnie z tej firmy.

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 6 lutego 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile przytylyscie już w ciąży?
    Pieluszki ulewajki,znowu jakaś nowość. Muszę oblookac. Póki co zamówiłam kolektor pokarmu,wszyscy polecają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2023, 11:26

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 6 lutego 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka87 wrote:
    A ile przytylyscie już w ciąży?
    Pieluszki ulewajki,znowu jakaś nowość. Muszę oblookac. Póki co zamówiłam kolektor pokarmu,wszyscy polecają.
    a te pieluszki ulewajki to chyba po prostu tetra tylko tak nazwana ;p no albo muślin. Ale fakt cenią się.

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 6 lutego 2023, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka87 wrote:
    A ile przytylyscie już w ciąży?
    Pieluszki ulewajki,znowu jakaś nowość. Muszę oblookac. Póki co zamówiłam kolektor pokarmu,wszyscy polecają.
    Ja jestem 1 kg na minusie jeszcze.
    Sunday jak się czujesz?
    Ja zaczynam chyba trochę panikować przed czwartkowa wizyta. Nastrój mam bardzo słaby, nie mogę sobie miejsca znaleźć. Nie mam też siły na zabawy z dziećmi i tak wszyscy wegetujemy w tym domu.
    U mnie bardzo delikatna linea negra się pojawiła, zwykle w trzecim trymestrze jest wyraźna dopiero a najgorzej wyglądała u mnie po porodzie 😅

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ