X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Czerwiec 2023 👶
Odpowiedz

👶 Czerwiec 2023 👶

Oceń ten wątek:
  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 7 lutego 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie zaopatrzyłam się w bodziaki na długi rękaw. Mogę urodzić w maju albo na początku czerwca, więc z pogodą różnie, a chyba takiego noworodzia i tak nie odkryję na krotki rękaw w pierwszych dniach. Po 2 miesiącach gdzieś tam w lipcu/sierpniu to już myślę, że tak, bodziak na krotki i lekka pieluszka najwyżej na wierzch. Ale rzeczywistość zweryfikuje.
    W tej ciąży sobie dogadzam i kupiłam sobie legginsy w hm, tak to nosiłam lidlowskie. Dużo lepsze te z hm, porządniejsze się wydają. Dostałam od męża bluzę ciazowa i do karmienia, a teraz chcę zamówić sobie rozpinaną z miejscem na chustę.

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3458 6992

    Wysłany: 7 lutego 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że raczej krótki rękaw bedzie grany - termin w połowie czerwca, jak mam w pamięci tamten rok i temperaturę blisko 30 stopni w domu 😵‍💫 to nie wyobrażam sobie dziecka ubierać w kilka warstw, skoro sama najchętniej chodziłabym nago 😅 Na noc otulacz/śpiworek i pod spodem tylko pieluszka/krótkie body, w dzień krótkie body/rampers, ewentualnie wieczorami spodnie i dłuższe body albo jakiś sweterek. A jak wyjdzie to zobaczymy.

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 7 lutego 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halko. Co wiecie o cholestazie? Może coś z własnego doświadczenia? Nie czytam internetów, bo mnie to bardziej stresuje. Z tego co wiem to pojawią się zazwyczaj około 30 tyg i głównie pojawia się swędzenie stóp i dłoni, ale również może swędzieć całe ciało.
    Ja o tym wiem od jakiegoś czasu, trzy dni temu rozmawiałam o tym z kuzynką, która w ciazy spędziła przez to miesiąc w szpitalu przed rozwiązaniem i tu masz : dzień później przed spaniem nagle zaczynam się drapać. Myślę hm, ciekawe. Może sobie wkręcam, ale wczoraj przed spaniem czułam to bardziej tu stopa, tu ręka, tu głowa. Dzisiaj też się trochę drapie ale momentami. Zastanawiam się czy to moja głowa przez to, że się na tym skupiam czy serio coś się dzieje :D wiem, że może występować świąd skóry na tle nerwowym. Moje ciało nie raz pokazało mi różne objawy, które generowała tylko i wyłącznie moja głowa.

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 7 lutego 2023, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulica ja się niestety nie wypowiem ale często bywa tak że coś sobie wmawiamy jeśli coś Ciebie niepokoi zawsze warto udać się do lekarza i sprawdzić.
    Co do ubranek to ja zaopatruje się trochę w długi rękaw długie spodnie trochę w krotkie robię dość mieszana wyprawkę. Ale ten plus że rzeczy na długi rękaw itd po prostu mam więc skupiam się na krótkich bodziakach spodenkach czy rapersach. Chce też kupić jakiś dresik. U nas też poród może być koniec maja/początek czerwca więc pewnie jeszcze moga być chłodne dni. Dodam że te letnie rzeczy raczej w większości biorę rozmiar 62, co do 68 to nic nie kupuje bo nie wiem w jaki sezon trafimy z tym rozmiarem :)

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 7 lutego 2023, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile kupujecie staników do karmienia i koszul do karmienia? Skąd?

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 7 lutego 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam 4 koszule i to było ok. Po ciąży też w nich spałam i karmiłam, teraz po prawie dwóch latach je wyrzuciłam, bo się mocno znosiły i kupiłam sobie dwie narazie z dolce sono. Tamte miałam z przypadków, dwie na allegro, dwie u chińczyka i one były świetne. Teraz chciałam coś lepszego, są wygodne i fajne, to fakt. Jeszcze planuję kupić dwie, ale mniejsze, bardziej na czas połogu i karmienia.
    Biustonosze to dla mnie czarna magia, jeszcze nie trafiłam na coś godnego polecenia. Są albo niewygodne albo antykoncepcyjne 😂

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 7 lutego 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahaha. Antykoncepcyjne to idealne słowo 😂😂😂 ja właśnie takie miałam. Jedyny znośny miałam z Lidla,ale czatuje od listopada i nie mają w ofercie. To dolce sono sporo mam poleca,chyba wie skusze 😊

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 lutego 2023, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam córkę z końca lipca. Bodziaki z długim rękawem były w użyciu ale dosłownie przez pierwszych kilka dni. Potem raczej krótki rękaw, jak chłodniej to ewentualnie spodenki do tego.

    Koszul i staników do karmienia nie kupuje. Nie sprawdziły się u mnie. Chodzę w normalnych ubraniach, jak dekolt pozwala to wyciągam cycka góra i już 😅 te staniki do karmienia faktycznie działają mocno antykoncepcyjne, ja się czułam jak taka krowa dojna 🤦 jak najszybciej chciałam wrócić w swoje zwykle ubrania.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 7 lutego 2023, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prawie wogole nie karmiłam ale staniki w pierwszej ciąży miałam z esotiq i były takie normalne ładne staniki nie antykoncepcyjne polowałem na pormocje. Miałam też jakież zwykle z allegro. I w tej ciąży planuje nie kupować najwyżej będą tamte a jak się uda karmić to kupię sobie nowe. Koszule mam po pierwszej ciąży z mamyginekolog takie odpinane po całości i wyglądają jak nowe ale nie byłam zadowolona w 100 procentach, jedna miałam z esotiq i była super i jedna jakaś z allegro. Teraz chce kupić sobie jedną z dolce sono.

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3458 6992

    Wysłany: 7 lutego 2023, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknijcie sobie na staniki do karmienia z firmy Momtobe - ja się nie mogę napatrzyc na nie 😍 Chyba poproszę męża o prezent na Walentynki 😁 Teraz noszę takie totalne anty-seksy, głównie bawełniane sportowe, bo wszystkie inne mnie uciskają, odgniataja mi się - no słabo, przydałoby mi się coś takiego bardziej wyjściowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2023, 16:39

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 7 lutego 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Zerknijcie sobie na staniki do karmienia z firmy Momtobe - ja się nie mogę napatrzyc na nie 😍 Chyba poproszę męża o prezent na Walentynki 😁 Teraz noszę takie totalne anty-seksy, głównie bawełniane sportowe, bo wszystkie inne mnie uciskają, odgniataja mi się - no słabo, przydałoby mi się coś takiego bardziej wyjściowego.
    Woooow. Mam już prezent dla siebie na walentynki i dzień kobiet 🙊 i koszulki na lato zajebibi.

    Namisa lubi tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 7 lutego 2023, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia jak się trzymasz?
    Ja już się stresuję jutrem...a z drugiej strony bardzo się cieszę na spotkanie z córeczką :)

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5381 6268

    Wysłany: 7 lutego 2023, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, jak były upały, to dziecko w samym body. Wierz mi, takim maluchom też jest gorąco. Tylko że to my często mamy fazę na zbytnie ocieplanie dziecka.
    Co do garderoby - biustonosze kupowałam z allegro ze sklepu Wesoły Hubercik, a koszule do karmienia z Dolce sono.

    Gravity, tylko czy koszt paliwa takiej podróży nie pochłonie ten zysk 7%?🤔

    Ulcia, ja tam myślę, że to psychika ci tak działa :) W poprzedniej ciąży też zdarzało mi się drapać i żadnej cholestazy nie miałam. Ale jeśli masz się stresować, to zrób próby wątrobowe i będziesz wtedy spokojniejsza.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5381 6268

    Wysłany: 7 lutego 2023, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, jak były upały, to dziecko w samym body. Wierz mi, takim maluchom też jest gorąco. Tylko że to my często mamy fazę na zbytnie ocieplanie dziecka.
    Co do garderoby - biustonosze kupowałam z allegro ze sklepu Wesoły Hubercik, a koszule do karmienia z Dolce sono.

    Gravity, tylko czy koszt paliwa takiej podróży nie pochłonie ten zysk 7%?🤔

    Ulcia, ja tam myślę, że to psychika ci tak działa :) W poprzedniej ciąży też zdarzało mi się drapać i żadnej cholestazy nie miałam. Ale jeśli masz się stresować, to zrób próby wątrobowe i będziesz wtedy spokojniejsza.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 7 lutego 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapod wrote:
    Ulcia jak się trzymasz?
    Ja już się stresuję jutrem...a z drugiej strony bardzo się cieszę na spotkanie z córeczką :)

    Denerwuję się, ale jestem jak na to wyjątkowo spokoja dzisiaj, co w moim przypadku jest czymś serio niespotykanym. Pewnie jutro od rana mnie chwyci. Na 8 mam być w szpitalu a samo badanie pewnie będę mieć kilka godzin później...już coś słyszałam jak pielegniarki ze sobą rozmawiały, że ten lekarz dopiero o 12 ma być.

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 7 lutego 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, to ciekawe czemu chcą żebyś była 4h wcześniej...
    Trzymam za Was kciuki :) mam nadzieję że obie dostaniemy same pozytywne informacje :)

  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 7 lutego 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze na oddzial przyjmują z samego rana a później musisz czekać. Również mam taką nadzieję. Życzę siły ;)

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 8 lutego 2023, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapod, ulcia ściskamy i jesteśmy z Wami ❤️💪

    Ja się jeszcze tylko wyżale...mam katar 😭😭zaraz wjedzie cebula i czosnek, żeby gorzej nie było 🤦🏼‍♀️

    Kapod lubi tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 8 lutego 2023, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia powodzenia.
    Dawaj znać jak sytuacja.

    Ulcia9112 lubi tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 8 lutego 2023, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jakoś 6 lat temu odkryłam,że jestem w ciąży 🥰 kiedy to zleciało.... A teraz taki Pyskol śpi w najlepsze,wstanie j zacznie swoje rządy 🙊

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
‹‹ 99 100 101 102 103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ