X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czy to cholestaza ciążowa?
Odpowiedz

Czy to cholestaza ciążowa?

Oceń ten wątek:
  • Emily83 Autorytet
    Postów: 489 446

    Wysłany: 2 listopada 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w takim razie podzielę się i ja swoją historią... również miałam typowe objawy dla cholestazy... świąd skóry, szczególnie dłonie i stopy... a później do tego jeszcze doszedł przeraźliwy ból po prawej stronie (w miejscu wątroby) aspat, alat około 800 i tak o to wylądowałam w 32 tygodniu w szpitalu i praktycznie do 38 tygodnia do porodu byłam w szpitalu... dzień w dzień miałam kroplówki ale wytrzymałam to wszystko i dziś mam zdrowego synka który właśnie ucieka mi z pokoju i pełza zacięcie do łazienki :)

    niania.ogg lubi tę wiadomość

    17u9p07w6b9w1pie.png
    3jgxskjosmphwb2l.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 2 listopada 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niania, mój szpital ma kontrakt z Diagnostyką,a ja badania też robię w Diagnostyce, więc chociaż będę mieć porównanie :)

    Na razie wyników nie ma, pewnie jutro rano będą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2015, 20:59

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 4 listopada 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwasy 5,8 przy normie do 6,8 co daje wynik lepszy niż we wrześniu, bo wtedy było 7,1 :)

    Ale drapię się nadal, wątroba nie ogarnia, więc poza Essentiale Max włączamy Ursofalk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2015, 20:02

    niania.ogg lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 4 listopada 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo, bardzo ładnie trzymasz te kwasy w ryzach i długo, pewnie bardzo ściśle przestrzegasz diety... Mam nadzieję, że i mi się tak uda. Lekarz powiedział mi w poniedziałek, że najważniejsze aby dopłynąć jakoś do końca listopada. Na początku grudnia kończę 36 tydzień, a w szpitalu mówili mi, że ciąże z cholestazą zawsze kończą przed 38 tygodniem, więc spodziewam się, że w grudniu mnie jeszcze na chwilę położą i niunia urodzi się szybciej niż zakładałam (mam termin na sylwestra, chciałam dociągnąć do przyszłego roku, ale teraz to już nie chciałabym ryzykować). Teraz biorę essentiale forte i ursofalk, ale ten słabszy - 250, w szpitalu dostawałam 500. Wizyty mam mieć co 2 tygodnie, kwasy mam sprawdzać co tydzień - dwa.
    Twój przypadek dodaje otuchy :)

    Emily83, a Tobie w 38 tygodniu zakończyli ciążę, czy akcja zaczęła się sama?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2015, 21:54

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 5 listopada 2015, 03:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie diety nie trzymam :) Tzn. wiadomo, nie jem codziennie schabowych smażonych w głębokim tłuszczu, ale nie przestrzegam typowej diety typu bez surowych warzyw, owoców, nic smażonego itd.

    Może Essentiale + ostropest plamisty przyniosły takie efekty.

    Ja Ursofalk mam zapisany 500.

    Faktycznie, u Ciebie raczej nie będą chcieli ryzykować z przeciąganiem ciąży do końca roku i rozwiążą Cię wcześniej. A mówili, czy SN czy CC?

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 5 listopada 2015, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tego właśnie nie mówili. Ale dziewczyny z patologii opowiadały, że wszystkie poprzednie drapaczki były cięte.
    W szpitalu w którym byłam do cholestazy podchodzą bardzo poważnie, nawet jeżeli parametry są nieznacznie podwyższone. Trochę tam mnie czarnymi scenariuszami nastraszyli, a to wcale nie pomaga... Dlatego wyjść z podziwu nie mogę, że Ty się tak ładnie trzymasz i długo, nie masz spiny na robienie badań non stop i normalnie jesz. Ja się staram zgodnie z dietą, ale według internetów nie mogę jeść prawie nic (co wolno niby tu, to tam nie wolno). I różnie wychodzi.

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 5 listopada 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale weź pod uwagę, że ja cholestazy tak naprawdę nie miałam. Miałam tylko lekko podwyższone kwasy żółciowe, na poziomie 7,1 a o cholestazie mówimy przy wyniku od 10.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • Emily83 Autorytet
    Postów: 489 446

    Wysłany: 5 listopada 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niania.ogg wrote:

    Emily83, a Tobie w 38 tygodniu zakończyli ciążę, czy akcja zaczęła się sama?

    w 38 tygodniu podali oksytocytę, ale to nawet nie z powodu cholestazy, bo wyniki o dziwo były już blisko normy ok. 50 ale dlatego że od 3 dni tętno dziecko za każdym razem w pewnym momencie zaczynało spadać podczas ktg, najpierw tłumaczyli mi że to dziecko uciska rączką pępowine, robiono mi dwa razy dzieńnie USG, ogólnie to był bardzo stresujący dla mnie czas i w końcu na jednym obchodzie stwierdzili że muszą rozwiązać ciążę ze nie beda ryzykowac i czekac, zrobili test na oksytozynę, tętno zaczęło wtedy dziecka spadac i powiedzieli ze pewnie bedzie cesarka, pojechałam na blok porodowy a tam chcieli abym rodziła naturalnie podali znów oksytocyne a pozniej juz miałam swoje skurcze i jakos poszło ...

    17u9p07w6b9w1pie.png
    3jgxskjosmphwb2l.png
  • MeAmerie Autorytet
    Postów: 553 1434

    Wysłany: 8 listopada 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niania.ogg wrote:
    No tego właśnie nie mówili. Ale dziewczyny z patologii opowiadały, że wszystkie poprzednie drapaczki były cięte.
    W szpitalu w którym byłam do cholestazy podchodzą bardzo poważnie, nawet jeżeli parametry są nieznacznie podwyższone. Trochę tam mnie czarnymi scenariuszami nastraszyli, a to wcale nie pomaga... Dlatego wyjść z podziwu nie mogę, że Ty się tak ładnie trzymasz i długo, nie masz spiny na robienie badań non stop i normalnie jesz. Ja się staram zgodnie z dietą, ale według internetów nie mogę jeść prawie nic (co wolno niby tu, to tam nie wolno). I różnie wychodzi.

    ja miałam ogromną cholestazę, w 37 tygodniu urodziłam zdrowego synka przez poród naturalny (oksytocyna). Cholestazę miałam od 31tc do 37. Teraz póki co 24tc (jak widać na paseczku) no i siedzę jak na bombie zegarowej ....bo póki co (tfu, tfu) cisza....

    mhsvpiqve8v6pwb7.png
  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 9 listopada 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja od kilku dni znowu w szpitalu :( straszna jest ta cholestaza....

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • MeAmerie Autorytet
    Postów: 553 1434

    Wysłany: 21 listopada 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niania.ogg wrote:
    a ja od kilku dni znowu w szpitalu :( straszna jest ta cholestaza....

    Ale popatrz jaki masz już piękny wynik na suwaczku....10 tygodni więcej ode mnie. Ja nadal siedzę jak na bombie zegarowej i czekam co będzie....

    mhsvpiqve8v6pwb7.png
  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ciąży zostały mi leki na cholestazę, z długim okresem ważności. Gdyby był ktoś zainteresowany to odstąpię za symboliczny grosik lub zamienię

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • MeAmerie Autorytet
    Postów: 553 1434

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niania.ogg wrote:
    Po ciąży zostały mi leki na cholestazę, z długim okresem ważności. Gdyby był ktoś zainteresowany to odstąpię za symboliczny grosik lub zamienię

    Niania napisz mi proszę pw jakie leki Ci zostały...

    mhsvpiqve8v6pwb7.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 25 marca 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny przede wszystkim gratuluję Dzieciaczków:)
    Bardzo się martwię bo dopiero zaczęłam 14 tydzień. Mam ukłucia igiełek na ciele, tak jakby mrówki chodziły, że chce mi sie drapać. Na ostatnim usg ginekolog wykrył kamienie na pęcherzyku żołciowym. Z racji tego i tych igiełek zrobiłam badania.
    i mam takie wyniki
    Alat- 11
    aspat-15
    fosfataza - 35
    GGTP obnizone 4 norma zaczyna się od 7
    i bilirubina 1,31 przy normie do 1,2
    czekam jeszcze na wyniki kwasów żółciowych
    strasznie się martwię co dalej czy to już początek cholestazy, mocz ma normalny kolor za to kał jakby pomarańczowy
    na razie staram się jeść lekkostrawne produkty i pic dużo wody
    z ginekologiem kontakt dopiero po świętach:(

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 26 marca 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czemu cholestazę sobie wmawiasz, skoro wyniki nie są podwyższone? Jedynie bilirubina (i to nieznacznie).

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 29 marca 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo ta bilirubina mnie martwi ponoć dla kobiet w ciąży norma jest do 1:( no i te igiełki na ciele:( i gdzieś czytałam, ze bilirubina najgoza bo niszczy łożysko i już mam stracha:(

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 29 marca 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale o cholestazie nie świadczy podwyższona bilirubina.
    Jak się martwisz, to zrób kwasy zółciowe - koszt ok. 80zł, czekasz 3 dni robocze, ale wynik jednoznacznie Ci powie czy jest cholestaza, czy nie.
    Ja robiłam kwasy zółciowe 3x.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 30 marca 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobiłam i właśnie czekam na wyniki

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 30 marca 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli okaże się, że to cholestaza to ciekawe jakie szanse są, żeby wszystko było dobrze

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam wyniki kwasów żółciowych 2,6
    teraz się zastanawiam co jaki czas robić badania

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ