X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Doula / położna - prywatnie (potrzebne czy zbędne?)
Odpowiedz

Doula / położna - prywatnie (potrzebne czy zbędne?)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 8 października 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarlett2014 wrote:
    No właśnie jak to jest jeśli zmieni się termin porodu, albo zacznę rodzić nieoczekiwanie? albo jeśli nagle mam mieć cesarkę? co wtedy z położną? macie jakieś jeszcze doświadczenia w tym temacie?
    To wszystko reguluje umowa, wg. mojej z Fundacją ze szpitala św. Zofii w Warszawie:
    - to oczywiste, że zmieni ci się termin porodu, mały procent rodzi się w terminie. Położna jest dostępna od 37 do 42 tc.
    - jeśli masz mieć cesarkę zanim rozpocznie się akcja porodowa, np. okaże się, że nie możesz rodzić SN i musisz mieć CC, albo potrzebujesz CC ratujące życie, umowę traktuję się jako nieważną.
    - jeśli natomiast zacznie się poród, położna z tobą jest, i w trakcie okaże się, że nie urodzisz SN tylko trzeba ciąć, umowa jest nadal ważna, nadal płacisz, ale położna jest z tobą w trakcie CC, ona opiekuję się dzieckiem po wyjęciu, przystawia do ciebie, zanosi ojcu dziecka, a potem pomaga ci przystawić do piersi.
    - umowa również precyzuje listę położnych, z których jedna zastąpi położna wybraną w wypadku, gdy ta nie może przyjechać do porodu, bo jest chora, ma dyżur, albo jest w Bieszczadach - położne to też ludzie.

    Jak widać, ja skorzystam z usług dodatkowych położnej. Przez takie akcje jak dawanie w łapę "jak wszystko się uda" nie wyszliśmy jeszcze ze średniowiecza w pewnych kręgach. A umowa z fundacją (no właśnie, nie z położną, a z fundacją) jest nie na usługi normalne, ale ponad, dodatkowe, tzn. na ciągłą obecność w trakcie porodu (a normalnie, jak dyżur się kończy, to do widzenia), bycie pod telefonem 24h/dobę 37-42tc, w miarę pewność, że nawet jak oddział będzie pełny, to nie odeślą do innego szpitala, bo nie ma miejsc, tylko pozwalają przeczekać i jak tylko się coś zwalnia, biorą na porodówkę. Ja osobiście uważam, że te dodatkowe usługi są bardzo ważne dla mojego komfortu psychicznego i warto za to zapłacić. Jak komuś nie jest potrzebny ciągły dostęp telefoniczny, czy nie jest ważne, że dyżur się zmienia i zaczyna się poród z jedną położną a kończy z inną, czy też jest w zasadzie wszystko jedno do jakiego szpitala trafi, to oczywiście nie ma co płacić.

    Usługami dodatkowymi nie są: bycie miłym, interesowanie się, traktowanie rodzącej jak człowieka, respektowanie planu porodu - to powinien być standard, w ramach NFZ!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2014, 22:18

    nix, Scarlett2014 lubią tę wiadomość

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za informacje. Poszukam jakiś fundacji w Krakowie. W ogóle z tego co patrzyłam to w Krakowie koszt położnej nie jest aż taki straszny - 350/500 zł w zależności od szpitala. Sporo. Ale nie 800 na przykład.

  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 9 października 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarlett2014 wrote:
    Dziękuje bardzo za informacje. Poszukam jakiś fundacji w Krakowie. W ogóle z tego co patrzyłam to w Krakowie koszt położnej nie jest aż taki straszny - 350/500 zł w zależności od szpitala. Sporo. Ale nie 800 na przykład.

    W Wawie średnio 1500;) a Fundacje są przy szpitalach konkretnych.

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • ChciałabymJuż Autorytet
    Postów: 862 1065

    Wysłany: 14 października 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Krakowa i będę mieć swoją położną. Koszt to 1000 zł. Dużo, wiem. Ale wolę zapłacić i czuć się spokojna, bo jak tylko "zacznie się" to dzwonię do niej i jedzie ze mną do szpitala. Jest przez cały poród i 2h po nim. Byc może dla kogoś to zbędne, ale dla mnie wewnętrzny spokój to bardzo dużo. Jestem raczej hmm.. lękliwa, a fakt, że znam tą kobietę i wiele razy się z nią przed porodem widzę daje mi poczucie bezpieczeństwa. Nie chcę po prostu po pierwszym porodzie zrazić się tak, ze nie będę chciała więcej dzieci. Na ten moment planuję 3 dzieci (jeśli Bóg da :) Poza tym wiem, że ta położna jest dobra w swoim fachu. Mam nadzieję, że po porodzie to powtórzę :P

    No i rozmawiałam z koleżankami, które już rodziły i kilka z nich stwierdziło, że gdyby wiedziały, że tak będzie to wolałyby mieć swoją położną i na następny poród planują już wziąć.

    ewelina_d, Bergo lubią tę wiadomość

    dqprupjyo7wwzfuq.png

    thgfe6hhvbp6j415.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina_d a jak nazywała się ta położna? :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:34

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ