X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dzieci rok po roku
Odpowiedz

Dzieci rok po roku

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 10 października 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :) Nie taki diabeł straszny.. Ciężkie dla mnie było parę pierwszych miesięcy. O dziwo w cale nie organizacyjnie. Dla mnie najgorsze było to, że chcąc nie chcąc przy niemowlaku nie mogłam poświęcać pierwszemu dziecku tyle czasu ile bym chciała i ile wtedy potrzebował. Niestety przez to synek się ode mnie odsunął i w razie potrzeby wolał wołać tatę czy babcię, a nie mamę co bardzo bolało, ale pomalutku już się to zmienia :) Niestety coś za coś. Teraz, gdy mała ma już rok i chodzi, a w zasadzie biega za starszym bardzo się cieszę, że wyszło tak jak wyszło i udało się mieć dzieci rok po roku. Już mają fajny kontakt ze sobą, a za rok za dwa będzie jeszcze lepiej. Kusi mnie trzecie, ale haha póki co się mocno powstrzymuję.

    Co do wózka ja mam rok po roku i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Mam dwa małe adhd i nie ma opcji spaceru jeżeli jedno miałoby iść, a najczęściej idę sama, więc kto miałby pchać drugi wózek.. Zresztą mam do tego wózka spacerówkę, a i parasolkę kupiliśmy przy pierwszym dziecku, więc w niedzielę z mężusiem też można iść na dwa wózki. Kupowałam mutsy używany i uważam, że jest rewelacyjny. Nie dałam dużo, nie zależało mi na extra zadbanym wyglądzie, tylko żeby był 100 % sprawny i jest naprawdę ok.

    Łóżeczko kupiłam turystyczne, ale w sumie długo mi nie posłużyło, bo mały dostał używane łóżko dla większych dzieci i szybko mała wylądowała w łóżeczku drewnianym. Jakieś 3 dni był zazdrosny, że mała śpi w jego łóżeczku, ale szybko dał sobie wytłumaczyć że ma lepsze.

    Obaw miałam wiele, kto by ich nie miał, nie ważne jaka różnica wieku jest między dziećmi. Na pewno z jednym dzieckiem jest milion razy łatwiej i po czasie się człowiek śmieje, że przy jednym to nie trzeba było żadnej organizacji ;) Ale trzeba się nastawić do wszystkiego zadaniowo i da się przeżyć i dwójkę. Teraz gdy mam dwoje urwisów to czasem nerwy wysiadają, ale to tylko tak na chwilkę. Najgorsze jest to, że czas zapieprza jeszcze szybciej niż zwykle i mało go można wygospodarować tak tylko dla siebie, ale za to takie chwile smakują lepiej.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Vero Autorytet
    Postów: 837 1029

    Wysłany: 18 października 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krisi ja jestem na etapie przegladania wozkow :) interesuje mnie zeby nie byly mega wielkie bo tutaj poruszam sie glownie komunikacja miejska zeby byl zgrabny ladny i poreczny .


    Zosia ma obecnie 7 miesiecy a ze dzisiaj ujrzalan na USG malego kropka to za 8 miesiecy bedzie kolejny brzdac ( tak chciilismy ), ale swoje obawy mam

    17.03.2017 <3 Sofia

    f2w39jcgw9mcoxh4.png
  • krisi Ekspertka
    Postów: 403 91

    Wysłany: 18 października 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 14 m różnicy. Chyba zdecydujemy się na baby jogger city select.

    belldandy lubi tę wiadomość

    Córka 08.05.2009
    Syn 25.03.2012
    k0kdgu9r9ot69ark.png
    km5sk6nlfrr866kp.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 26 października 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja mam miesięczną córcię i już chciałabym zacząć starać się o drugie. Niestety muszę trochę uzbroić się w cierpliwość, bo miałam CC. Myślę jednak, że nie będę czekać dłużej niż pół roku ;)

    Vero lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Mamaaniolka Ekspertka
    Postów: 238 83

    Wysłany: 28 lutego 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Kobietki jutro mija pol roku po cc. Niestety coreczka odeszla po kilku godz miala kilka wad. Chcielibysmy sie starac o kolejne dziecko ale sie boimy ze znow cos bedzie nie tak. Jest ktoras z was tak szybko w ciazy badz byla i bylo ok?

    Mutacja Mthfr A1289c heterozygota
    Mutacja Pai 1 homozygota
    Aniołek córeczka
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 5 marca 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja również przymierzam się do rozpoczęcia starań o drugie dziecko- córka skończyła 9 miesięcy. Nie chcę czekać,z różnych względów.Choc i ja jestem po CC, więc powinnam się wstrzymać przynajmniej do maja:/ dziś idę do doktorka, który chciał mnie zobaczyć po pierwszej miesiączce.
    Mamaaniolka, jest mnóstwo przypadków szybkiej ciąży po CC, nie zawsze planowanej;) A co mówią lekarze odnośnie kolejnej ciąży, ile każą Ci czekać?
    I bardzo mi przykro, że spotkała Ciebie taka tragedia. Życzę Ci, żebyś szybko zaszła w zdrową ciążę i urodziła szczęśliwie zdrowe dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2018, 09:39

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 5 marca 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaaniolka wrote:
    Czesc. Kobietki jutro mija pol roku po cc. Niestety coreczka odeszla po kilku godz miala kilka wad. Chcielibysmy sie starac o kolejne dziecko ale sie boimy ze znow cos bedzie nie tak. Jest ktoras z was tak szybko w ciazy badz byla i bylo ok?
    Hej Mi lekarz juz na wizycie po połogó powiedział zebym odczekała pół roku od cc i moge sie starać, że jak blizna ma sie zagoić to do tego czasu się zagoi, w ciaze ucdało się zajsć jak starszak miał 10 miesięcy (karmiłam piersią i dopiero wróciła płodnosć) Wszystko pok

    Azzurra lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 5 marca 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    Cześć dziewczyny! Ja również przymierzam się do rozpoczęcia starań o drugie dziecko- córka skończyła 9 miesięcy. Nie chcę czekać,z różnych względów.Choc i ja jestem po CC, więc powinnam się wstrzymać przynajmniej do maja:/ dziś idę do doktorka, który chciał mnie zobaczyć po pierwszej miesiączce.
    Mamaaniolka, jest mnóstwo przypadków szybkiej ciąży po CC, nie zawsze planowanej;) A co mówią lekarze odnośnie kolejnej ciąży, ile każą Ci czekać?
    I bardzo mi przykro, że spotkała Ciebie taka tragedia. Życzę Ci, żebyś szybko zaszła w zdrową ciążę i urodziła szczęśliwie zdrowe dzieckzdo.
    Ja miałam trzy cesarki w tzrecią ciaże zaszłam jak córcia druga miała 8 miesiećy... pozdrawiam

    Azzurra lubi tę wiadomość

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa nadzieja, KacperekiOliwka dajecie nadzieję, że się da:) Ja też jeszcze kp, ale już tylko 1-2 dziennie. Mi gin dziś powiedział tak: "u Pani jest wszystko pięknie wygojone, ale ja zalecam odczekanie roku( czyli jeszcze 3 miesiące) A na lewym jajniku jest mega pęcherzyk, który za dwa dni pęknie i wtedy można było by się starać;)". Także tego...
    My z mężem bardzo byśmy chcieli mieć od razu drugie dziecko, ale jak się ostatnio zwierzyłam mamie i przyjaciółce, to się popukały w głowę, że niby oszalałam:/ Chce mieć kolejne dziecko ,ale z drugiej strony strasznie się boję czy podołam. Nie mam co liczyć na żadną pomoc rodziny, jedynie pomoc odpłatna wchodzi w grę:( Ciekawe, czy któraś z dziewczyn jest w podobnej sytuacji, jeśli tak to niech się odezwie i doda otuchy:-)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i stało się.... wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w grudniu moja córka doczeka się rodzeństwa. Bedzie 19 miesięcy różnicy a rocznikowo tylko rok.Po euforii związanej z pozytywnym testem dopadło mnie jakieś przerażenie:(
    Mamy dzieci urodzonych rok po roku, odezwijcie się i napiszcie, jak sobie radzicie!(pozytywne hisorie mile widziane)

    KacperekiOliwka, NiecierpliwaKarolina, Vero lubią tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie !
    Dzisiaj startuje Tydzień Pieluchy Wielorazowej. Zapraszam do wydarzenia na fb. Jest tam mnóstwo informacji oraz konkursów z wieloma nagrodami.

    https://www.facebook.com/Tydzie%C5%84-Pieluchy-Wielorazowej-298376324026378/

    Pozdrawiam :)


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    No i stało się.... wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w grudniu moja córka doczeka się rodzeństwa. Bedzie 19 miesięcy różnicy a rocznikowo tylko rok.Po euforii związanej z pozytywnym testem dopadło mnie jakieś przerażenie:(
    Mamy dzieci urodzonych rok po roku, odezwijcie się i napiszcie, jak sobie radzicie!(pozytywne hisorie mile widziane)
    Gratuluję i trzymam kciuki mocno będzie dobrze a jabede zaglądać ... mi na poczatku było ciężko maz wziął 6 tyg wolnego łącznie z ojcowskim ale już wpadłam w rutynę coraz bliżej wakacji dzieci rosną.

    Azzurra lubi tę wiadomość

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem tez jesteśmy zdani na swoją tylko pomoc czasem pomożemy mama ale jeszcze też pracuje a tak dużo maz. Najgorzej jak jedzie na dwa dni trasy ale kiedyś jeździł na tydzień

    Azzurra lubi tę wiadomość

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azurra zobaczysz dasz sobie świetnie rade

    Azzurra lubi tę wiadomość

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się pocieszam faktem, że moja babcia miała 3 córki rok po roku i dała radę, a nie miała pieluch jednorazowych, słoiczków, wózków rok po roku i dobrego męża:/ mój pracuje najwięcej w domu, zresztą pomyślimy też o pomocy płatnej na parę godzin dziennie. W sumie gdybym w lipcu wróciła do pracy, to i tak musiałabym wziąć dla córki nianie na pełen etat lub żłobek.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Pisałam już o tym wcześniej ale może Wam umknęło.
    Mam do sprzedania bardzo fajny wozek dla blizniakow lub rok po roku tutaj szczegóły: OLX - wózek bliźniaczy lub rok po roku

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • Vero Autorytet
    Postów: 837 1029

    Wysłany: 11 maja 2018, 02:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzę A dwa tyg ( termin cesarki ) Sofia ma obecnie 14 miesięcy :)
    Bardzo sie boje tego jak bedzie ale świadomie wybraliśmy taka decyzje. Nie mam pomocy ze strony rodziny gdyż mieszkam zagranica , rodzina m tez nie mieszka blisko ale wierze ze damy sobie rade . Sofia czeka na braciszka !

    KacperekiOliwia jak dajesz sobie rade ( dawałas ) z kp, nocnym wstawaniem do dwojki, spacery, jakies takie codziennie sprawy, usypianie ? Bez męża . U nas nie ma opcji by wzial tak długi urlop bedzie moja mama z nami pierwsze 4tyg pózniej wraca do siebie .

    17.03.2017 <3 Sofia

    f2w39jcgw9mcoxh4.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 12 maja 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vero wrote:
    Rodzę A dwa tyg ( termin cesarki ) Sofia ma obecnie 14 miesięcy :)
    Bardzo sie boje tego jak bedzie ale świadomie wybraliśmy taka decyzje. Nie mam pomocy ze strony rodziny gdyż mieszkam zagranica , rodzina m tez nie mieszka blisko ale wierze ze damy sobie rade . Sofia czeka na braciszka !

    KacperekiOliwia jak dajesz sobie rade ( dawałas ) z kp, nocnym wstawaniem do dwojki, spacery, jakies takie codziennie sprawy, usypianie ? Bez męża . U nas nie ma opcji by wzial tak długi urlop bedzie moja mama z nami pierwsze 4tyg pózniej wraca do siebie .

    Vero, szczęśliwego rozwiązania! To fajnie, że przez pierwsze tygodnie ktoś Wam pomoże, wydaje mi się że ten pierwszy miesiąc jest najgorszy. Ja co prawda mieszkam w Polsce, ale moja mama zagranicą i tak sobie czasem myślę, że może wyblagam ja żeby na dwa tygodnie przyjechała..

    A z drugiej strony rok temu byliśmy zupełnie sami jak się urodziła pierworodna. Mąż po tygodniu wrócił częściowo do pracy. I daliśmy radę z noworodkiem! I bardzo się cieszyłam, że jesteśmy sami i nie zaprosiłam ani mamy ani teściowej.
    No, ale to było jedno dziecko.....

    Damy radę. Nie mamy wyjścia. A po początkowym etapie zamieszania będzie tylko lepiej!:)

    Vero lubi tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę odkopię i może znajda się jakieś mamy aktualnie w 2 ciąży z mała różnica od porodu :)

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alala wrote:
    Trochę odkopię i może znajda się jakieś mamy aktualnie w 2 ciąży z mała różnica od porodu :)

    Zglaszam sie :)
    bedzie roznica rok i 8/9 miesiecy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 16:05

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ