X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dzieci rok po roku
Odpowiedz

Dzieci rok po roku

Oceń ten wątek:
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczęta - witam sie ponownie. Pisałam tu w tamtym roku - byłam wtedy w drugiej ciazy, ale watek jakos ucichł...teraz, widzę, ze sie pojawił.

    Ja mam 23 miesięczna córkę i 5 miesięczna tez córeczkę, wiec 18. mcy roznicy. Z dziewczynkami jestem sama, bo maz musi chodzić do pracy, a rodzice i teściowie daleko.

    Pokłosia, ja nadal mam problem z zostawieniem dziewczynek pod opieka kogoś innego niz moja mama (kiedy jestesmy u nich), nawet mauzowi nie zostawiam chwilowo obu.

    polkosia lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgredka mam tak samo jak ty:) Mimo, że staraliśmy się ponad 3 lata i kocham moje dziecko ponad wszystko, potrzebuję też czasu dla siebie i od początku starałam się nie przywiązywać dziecka tylko do siebie. Malutki był jak pierwszy raz pojechaliśmy z M do kina, a on został z babcią. Teraz uwielbia zostawać z obiema babciami, więc w razie czego jestem w stanie coś załatwić sama poza domem. Do żłobka poszedł mając nie całe 11 miesięcy i mimo, że początkowo miałam straszne wyrzuty sumienia i wydawało mi się, że dziecko nie jest szczęśliwe, to bardzo szybko się zaadoptował i uważam, że dużo dobrego to wniosło w jego rozwój. Teraz rzeczywiście jest troszkę gorszy moment, bo widzę w jego zachowaniu, że wie, że go chcę zostawić w danym momencie i nie zawsze jest szczęśliwy, ale nie dramatyzuje, jak niektórzy jego starsi koledzy. Wiadomo każde dziecko jest inne i gdyby nie udało się go zaadoptować w żłobku to na siłę bym go tam nie trzymała, a tak to się cieszę, że udało mi się na chwilę wyrwać do pracy ze szponów macierzyństwa ;) Zwłaszcza, że troszkę zmusiła mnie do tego sytuacja..

    Boję się jak to będzie z tym czasem z dwójką maluchów, no ale jak będzie to dopiero zobaczymy.. Na razie wiem, że mały zostanie w żłobku na dwa dni w tyg., bo wtedy chociaż na spacery będę mogła na spokojnie wyjść. A tak to dziecko ma przecież jeszcze tatę i postaram się to jakoś tak to organizować, żeby mieć też troszkę czasu tylko dla synka. Bo myślę, że i mnie i jemu to się przyda. Na razie jest kochany i bardzo społeczny, więc mam nadzieję, że zaakceptuje nowego członka rodziny :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, każdy ma swój sposób na wychowanie :) Moja to płacze nawet u męża ostatnio jak mnie nie ma :P Chyba ma etap lęku separacyjnego, bo tak z dnia na dzień zaczęła panikować... A co dopiero gdzieś ją zostawić.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to taki etap, każde dziecko to przechodzi :) Mój młody miał etap synka tatusia, M nie mógł nawet wyjść z pokoju, bo dzidzior zaraz beczał jakby go mordowali, potem mu przeszło.. Wszyscy się śmiali, że tylko taka i tata, a do mamy idzie jak już wyczerpie inne możliwości. Teraz za to zrobił się mamusin. Fakt, że nie widzi mnie pół dnia, więc może chce nadrobić, albo też taki etap, ale straszna przylepka się z niego zrobiła. Może czuje, że niedługo nie będzie miał mamy na własność :( Może jestem głupia, ale czasami się zastanawiam, czy będę umiała kochać drugie dziecko tak samo mocno jak pierwsze. Na razie nie umiem sobie tego wyobrazić, a nie chcę żadnego dziecka faworyzować, bo wiem jak to boli. W sumie przed pierwszym porodem też się zastanawiałam czy będę umiała pokochać tę małą istotkę tak bezwarunkowo, a jakoś tak samo wyszło, więc może to tylko takie moje strachy?

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • zgredka Autorytet
    Postów: 7045 3728

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja jest bardzo do taty przywiązana, choć wmtat sumie w dni powszednie widzi go ze 3h, ale ja usypia karmi przed snem..

    Moja nie jest typ przylepy, dziś wyjątkowo, bo gorączkuje.. cieszę się, bo z obserwacji mi wychodzi, że ani to dobre dla dziecka ani dla rodzica

    Co do karmienia, to ja musiałam odstawić, bo szłam do pracy, zresztą jakoś nie wyobrażam sobie karmienia takiego kumatego dziecka, to nie dla mnie, mała się pięknie odstawiła, w ogóle dziecko mam bezproblemowe..

    acwrp8b.png

    w0x7889.png
    *******Gang 18+*********

    Pl - Krk
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała karmić do 2 r.ż. Zobaczymy :) Dla mnie to maleństwo na razie, w rodzinie mam mamy karmiące 2-latków i wygląda dla mnie to normalnie, więc nie mam urazu ;) No, a poza tym w tym czasie też odpoczywam, co jest dla mnie teraz zbawienne. Słyszałam niestety, że tandemy są przereklamowane i starszaki potem są zazdrosne, źle ssą itd., ale u nas jest tak mała różnica, że wierzę w powodzenie. Mi przylepa nie przeszkadza ;) W niczym nie czułam się tak spełniona nigdy, niż jako matka.

    Olka, mam te same obawy. Kocham już tak strasznie Klementynkę, że boję się, że drugiego dziecka już tak nie pokocham, ale podobno miłość się mnoży, a nie dzieli, dlatego staram się nie rozwodzić nad tym zbyt długo :P

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, zaręczam, ze jak urodzi sie drugie, oboje będziecie kochać tak samo (tak, o dziwo da sie;)) ja tak mam, choć me dzieci sa skrajnie rozne;)

    Ja juz marze o odstawieniu, jeszcze 2 mce i koniec, dla mnie to katorga, ale wiem, ze 6 mcy musze wytrwać.

    Moje obie sa za mną, ale i za tata, mimo, ze to ja wszystko ogarniam przy nich:))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2016, 22:31

    ivi, olka30 lubią tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • ivi Autorytet
    Postów: 383 398

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam obawy jak to będzie gdy pojawi się na świecie nasz synek (chociaż termin tuż tuż...). Jakoś do mnie nie dociera, że za chwilę będę mamą dwójki dzieci...i też mam obawy czy będę w stanie pokochać drugie dziecko tak jak pierwsze...Strasznie to brzmi...
    Do tej pory z córką nie mieliśmy żadnych problemów. Pracowaliśmy z mężem na zmianę i na zmianę opiekowaliśmy się córką więc miała nas "w takiej samej ilości". Jednak odkąd jestem na urlopie strasznie się do mnie przywiązała i teraz to mamusi córunia. Z mamą chce robić wszystko. Sytuacja się jeszcze pogorszyła jak przyjechała do nas teściowa żeby zostać z małą na czas porodu (mieszkamy w uk i wolę aby mała została z kimś bliskim jak się wszystko zacznie)
    Boje się też zazdrości małej o braciszka. U dzieci mojej siostry jest podobna różnica wieku i starszy jest bardzo zazdrosny o maluchy.
    Już niedługo się przekonam jak to będzie u nas...uffffff

    olka30 lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka, a czemu chcesz odstawić?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny podoba mi się temat i mam do Was pytanie, jestem mamą 3 synów najmłodszy ma niespełna 4 miesiące i zdecydowaliśmy z mężem że postaramy się jeszcze o jedno maleństwo żeby była mała różnica między nimi. Ale do brzegu, małego karmię mieszanie, nie miałam jeszcze @ po porodzie i tu moje pytanie, jak w takim wypadku rozpoznać ciążę?

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleo, a dostałaś już okres? Możesz robić przez jakiś czas testy owulacyjne, żeby sprawdzić czy masz w ogóle owulację.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pomogę, miałam cykle bezovu przy karmieniu, zaszłam dopiero po odstawieniu..

    Ivi mam taką samą obawę, że mój będzie zazdrosny i może przez przypadek małej krzywdę zrobić.

    Kleo jak sobie radzisz z 3 małych urwisów??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2016, 14:46

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • ivi Autorytet
    Postów: 383 398

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzis o 1:37 przyszedl na swiat nasz Synek-3220 gramy naszego szczescia. Pokochalam go od pierwszego spojrzenia. Jest cudowny
    Jutro wracamy do domu. Ciekawa jestem jak zareaguje corka na braciszka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2016, 20:23

    zgredka, polkosia, Anoolka, olka30 lubią tę wiadomość

  • zgredka Autorytet
    Postów: 7045 3728

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ivi: wielkie gratulacje ;)

    acwrp8b.png

    w0x7889.png
    *******Gang 18+*********

    Pl - Krk
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivi, gratulacje :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivi gratulacje :) Wczoraj nie doczytałam..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivi I ja także przyłączam się do gratulacji :) , witaj maluszku na świecie :) wracaj moja droga szybciutko do pełni sił :) .

    kleo2426 Dla pewności mozesz zrobić tak jak polkosia radzi możesz kupić sobie testy owulacyjne , ale według mnie powinnaś poczekać aż pojawi sie @ , bo jak wspomniałaś że jeszcze nie dostałaś to powinnaś odczekać do terminu przewidywanej @ .

    A co do ciąży to różnie to bywa ja jak urodziłam Marysię , to zaszłam w kolejną ciążę jak Marysia miała tak samo jak wasz najmłodszy synek 4 miesiące , i jedynym takim objawem to był brak @ , żadnych innych symptomów ciąży nie miałam .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2016, 16:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivi gratuluję

    dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.

    Olka starsze dzieci mają 9 i 5 lat także nie jest tak źle, chłopcy maja już swoje zajęcia i właściwie mam sporo czasu dla małego jak i dla siebie. Dużym wsparciem jest też mój mąż :)

    olka30 lubi tę wiadomość

  • radiszka Autorytet
    Postów: 834 366

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi jak rozwiazalyscie "sprawy lokalowe" tzn czy 2 lozeczka czy starszy juz na takim dzieciecym lozku z barierkami? Jak urodzi sie coreczka to synek bedzie mial 15,5 mca. Boje sie moze by spadal z takiego lozka.
    Jak to bylo u Was?

    zrz63e5exqf8isey.png

    ex2bgu1r8d1oj5e0.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie 18 miesięcy różnicy i kupuję drugie łóżeczko ;-) Tomek tak wędruje w nocy po łóżeczku, że jeszcze nie odważę się go przełożyć do innego.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ