X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepiłam podstawowe na nfz. Gdy po 2 latach weszły pneumo miałam wybór i się ie zgodziłam. Przy Olku równieź się nie zgodze na synflorix.
    Na 6w1 teź się nie zdecyduje ,chociaz Pola miała 5w1 ze względu na wage podobnie jak u Szczęsciary.
    Dodatkowo rota , grypa never.

    Nona lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepilam podstawowymi szczepionkami i teraz tez bede. Na szczescie nigdy zadnej goraczki nawet nie bylo po nich.

    Nona lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, wchodzę w to :D Chociaz z moja pozna owulka, to 24.07 bede dopiero testowac -_-.
    Teczova, czuje ze u Was po inseminacji pyknie! :)
    Boze, jak ja bym chciala, zeby to ten zasrany polip byl przyczyna niepowodzen! Padne ze szczescia, jesli tak bedzie.

    przedszkolanka:), Nona, Magda - mbc, tęczova, madziorek86, Wik89, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęczova, powiedziałabym cos o tej inseminacji ale gryzę się w język i pogadamy za jakieś dwa tygodnie?! :p

    tęczova lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko - cieszę się tego polipa juz nie masz i że przetrwałaś to wszystko. Teraz już wszystko zmierza ku Waszemu szczęściu 😘

    Wybaczcie, ale nie jestem w stanie Was nadrabiać 😞 ciągle jestem zmęczona, a w pracy na nic czasu nie mam 😞

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Tęczova, powiedziałabym cos o tej inseminacji ale gryzę się w język i pogadamy za jakieś dwa tygodnie?! :p
    Za dwa tygodnie to ja będę łykać clo! Ja się nie staram teraz, naprawdę. Cisnę na basenie co drugi dzień, żeby być sexy dziunią na wczasach, dziecko mi nie w głowie :D jak zajdę teraz to dupa a nie wakacje będą. Chociaż rzyganie na Lanzarote brzmi bajecznie ;)

    przedszkolanka:), blair., Nona, Cytrynowy sok, Dośka lubią tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam sobie test z domowego labolatorium i trochę pH podwyższone, miałam sporo śluzu i trochę żółto-zielonego. Jutro zadzwonię do ginekologa się umówić na wymaz aby odpowiednie leczenie zastosować. A co do tej pory mogę brać? Kupić kefir czy cos?

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teczova - dolaczam do Ciebie od poniedzialku :) Weekend bedzie szalony, ale trzeba wrocic do roweru i spotkac znowu Bociana, nie ma zartow. A naprawde dobrze mi na glowe zrobilo te jezdzenie. Mozna się wyżyć, pomyslec sobie, schudnac... Chociaz co se schudlam, to se przytylam w dlugi weekend.

    przedszkolanka:), tęczova lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam teraz, co z tymi szczepionkami 5w1 i 6w1 i tymi na nfz i powiem szczerze, że można zgłupieć zanim się człowiek zdecyduje :D dobrze, ze jeszcze dużo czasu do decyzji, bo w ogóle bym nie wiedziała na co się zdecydować :P
    Jedynie wiem, że na te dodatkowe wszystkie się zdecyduję na pewno, bo jakoś zbyt wiele przypadków w otoczeniu miałam, że rodzice dziecka nie zaszczepili i niestety baaardzo żałowali, bo nie skończyło się wszystko dobrze po chorobie (meningokoki i rota) :(

    Nona, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anionka czyli jak test pokazuje podwyższone ph to infekcja? Bede jutro w rossmanie to tez dla spokoju kupie.

    Sunshine te szczepionki, co kiedy jak to ciągle zmieniają, jak tu się połapać😀
    Ja na pewno nigdy na grypę nie zaszczepie i nie pozwole nikomu w rodzinie.

    Nona, sunshine03 lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko Tak, masz tam skale i porównujesz sobie swój wynik do skali. Ja miałam trzeci stopień, a dwa pierwsze są okrj, chyba skala jest 8 stopniowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2019, 22:01

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, pneumokoki są refundowane, rotawirusy tylko prywatnie - pomyliły Ci się szczepionki. Kiedy macie neurologa? Porozmawiaj o krztuścu, prawdopodobnie jeśli cokolwiek będzie nie tak to dostaniecie szczepionkę 5w1 lub 6w1 za darmo. Tylko spytaj o to. Jak coś to mam namiar na dobrą neurolog dziecięca, która w ramach konsultacji chyba większości dzieci daje wskazanie na te szczepionkę.

    I ogólnie ja różne dzieciowe medyczne rzeczy przerabiałam we Wrocławiu niedawno, więc pytaj!!! Mam wyrzuty teraz, że Ci wcześniej nie powiedziałam o tych bioderkach. Generalnie we Wro jest 3 lekarzy od bioder polecanych, jakbyś chciała namiar to daj znać. Mi się udało na NFZ do genialnej lekarki, ale rejestrowałam bardzo szybko po porodzie, teraz chyba zarejestruje jeszcze przed ;)))

    Domi_tur, madziorek86, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ja szczepiłam 5w1, choć chciałam najpierw na NFZ. Krztusiec mnie przekonał i teraz też się zdecyduje na 5w1 albo 6w1. Pneumo podawaliśmy refundowane. Dodatkowo rotawirusy (i widzę ich skuteczność na córce przy okazji chorób w zlobku, moja ani razu w swoim życiu nie wymiotowała, biegunkę miała może dwa razy po jeden dzień). Meningokoki teraz obie szczepionki po 2. urodzinach, chcieliśmy wcześniej, ale mieliśmy opóźnienia przez choroby i tak wypadło, przy okazji trochę oszczędziliśmy. A no i ospę mieliśmy darmową ze względu na żłobek. Ale płaciłabym, gdyby nie była za darmo.

    Jak widać szczepimy na wszystko. Bardzo pilnujemy zdrowia, u nas dają szczepionki pojedynczo i z wydłużonymi odstępami (choć to akurat się u nas zemściło w przypadku tych meningo).

    Nona, Domi_tur, madziorek86, Pestkaa lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:29

    madziorek86, sunshine03 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:29

  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku cieszę się ze temat szczepień nie wywołuje u nas gównoburzy!! ❤️❤️❤️ Jesteście mądre i cudowne!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2019, 22:21

    Nona, madziorek86, tęczova, sunshine03, przedszkolanka:), Magda - mbc, Pestkaa, Arashe lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Jejku cieszę się ze temat szczepień nie wywołuje u nas gównoburzy!! ❤️❤️❤️ Jesteście mądre i cudowne!
    Coś podobnego właśnie miałam napisać.

    Nona, madziorek86, tęczova, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, a jakie są szanse, że usunięcie tego polipa sprawi, że będziesz miała mniej bolesne @? Rozmawiałaś coś na ten temat?

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos szczepien, to pamiętajcie, że w5w1 i 6w1 nie chodzi tylko o liczbę wkłuć, ale też rodzaj krztuśca, warto o tym poczytać, bo mało się o tym mówi. Wszyscy operują na emocjach i kłuciu dziecka a mało się mówi o tym krztuścu właśnie.

    sunshine03, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowepole - niestety raczej nie ma szans, ze względu na to, że ja mam pierwotne bolesne miesiączkowanie. Liczę, że chociaz te plamienia znikna, bo bede miala pewnosc jaka byla ich przyczyna.

    Az nie moge sie doczekac jak bede cofac te setki stron, zeby korzystac z Waszej wiedzy, jak juz bede miala brzuch :)

    Cytrynowy sok, przedszkolanka:), Wik89, tęczova lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
‹‹ 1024 1025 1026 1027 1028 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ