X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwoniłam do ginekologa, powiedział ze jest teraz na urlopie i w środę mam zadzwonić to umowie się na wymaz, powiedział mi ze w ciąży często się to zdarza i to nie ma żadnego zagrożenia dla dziecka, tylko jakiś dyskomfort dla mamy. Hmmm no nic poczekam do środy, poda mi wynik cytologii i pobiorę wymaz. Obecnie smaruje się pimafucinem.

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystkie mają w przychodni, cenowo jak w dobrej aptece. Także nam pani powiedziała, że wszystko jest, tylko mamy przyjść już zdecydowani co chcemy żeby sprawnie poszło, a nie że decydujemy dopiero na wizycie.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs, ja mam tak samo z pasztetem :D Jak przychodze do tesciow to zawsze jest pasztet specjalnie dla mnie. Przy organizacji wesela cala rodzina sie smiala, ze u nas zamiast tortu wjedzie na sale kawał pasztetu haha. Majonez tez jest mniam!
    Co do tego puchniecia, to mam dokladnie tak samo jak Fiorella. Nie jestem w ciazy, a puchne jak balon. To chyba przez upaly.
    Dobrze, ze wybralam sie do dentysty, mimo ze teraz poki co boli mnie jeszcze bardziej i nie wiem jak sie ogarne na te wesele, ale ubytek byl dosc powazny.
    Ogolnie moja dentystka to swietna babka, zawsze nie mozemy sie nagadac. Jest mamą trojaczków z in vitro. Udalo sie po dwoch nieudanych transferach. Jedno z dzieci mialo male szanse na przezycie, lekarze nie dawali nadziei, a teraz cala trojka konczy podstawowke :)

    Magda - mbc, madziorek86, sunshine03, Lami, Meggs lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, Dubik-Jezierzańska to właśnie ta lekarka od 5w1. Powiesz, że przyszłaś się skonsultować przed szczepieniem, że problemy ze ssaniem etc. (możesz nawet powiedzieć, że sugerowano Ci to, że może jest wskazanie do krztuśca bezkomorkowego) , to raczej na pewno da Ci zaświadczenie na szczepienie skojarzone. Wtedy z takim zaświadczeniem idziesz do przychodni i oni szczepią dziecko za darmo 5w1 albo 6w1, zależy co mają na stanie - teraz chyba głównie 6w1 jest dostępne.

    Lekarza od bioderek nie kojarzę, ale gdybyś chciała pójść do kogoś kto patrzy całościowo i posprawdza napięcia i inne, to polecam Ci Guszkiewicz-Fras. Bardzo nam pomogła, dała skierowanie na cito na rehabilitację, wszystko wyjaśniła, bioderka były jakaś 1/10 wizyty.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Malinowa, czekamy na wieści;) chyba miała od razu betę robić dzisiaj ;)
    Dziewczyny a tak z ciekawości, jak wygląda takie kupowanie szczepionki itd? Jak nie chce na NFZ to jak to ogarnąć? :)
    Wszystko Ci powiedzą w przychodni na wizycie, wszędzie inaczej. U nas tylko meningokoki trzeba kupować i poprosić wcześniej o receptę, resztę mają u siebie w dobrej cenie.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Pasztet z majonezem 😲😲😲 chyba muszę spróbować tej mieszanki 😂

    No Rzepakowe jak zwykle fajnie napisałaś o szczepieniach. Mi o konsultacjach z neurologiem mówiła położna właśnie i podała też bezpieczne opcje gdybym chciała korzystać z wariantu na nfz a te "gorsze" szczepienia zrobić 5w1. Trochę jestem cykorem w tym temacie, ale podobno mamy w okolicy fajną pediatrę, która szczepi tylko jak dziecko jest okazem zdrowia i często dzieli na raty te refundowane tak żeby nie obciążać dziecka.

    A tak poza tym to Malinowa nie miała testować? 😁😁😁

    Strasznie mnie dzisiaj boli krocze, czuję się jakby główka Młodego próbowała wyskoczyć 🥴

    Domi, my też mamy kapitalną pediatrę, zresztą dwie są spoko w mojej przychodni, bardzo im ufam w kwestii szczepień. Nie czuję się ani straszona ani naciągana. Wszystko powoli, spokojnie, po kolei, dokładne badanie. No i nas neonatolog sama zaproponowała te refundowane 5w1 i skierowała do konkretnej neurolog. Taka osiedlowa przychodnia a jestem z niej bardzo zadowolona.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Magda, Dubik-Jezierzańska to właśnie ta lekarka od 5w1. Powiesz, że przyszłaś się skonsultować przed szczepieniem, że problemy ze ssaniem etc. (możesz nawet powiedzieć, że sugerowano Ci to, że może jest wskazanie do krztuśca bezkomorkowego) , to raczej na pewno da Ci zaświadczenie na szczepienie skojarzone. Wtedy z takim zaświadczeniem idziesz do przychodni i oni szczepią dziecko za darmo 5w1 albo 6w1, zależy co mają na stanie - teraz chyba głównie 6w1 jest dostępne.

    Lekarza od bioderek nie kojarzę, ale gdybyś chciała pójść do kogoś kto patrzy całościowo i posprawdza napięcia i inne, to polecam Ci Guszkiewicz-Fras. Bardzo nam pomogła, dała skierowanie na cito na rehabilitację, wszystko wyjaśniła, bioderka były jakaś 1/10 wizyty.
    Dodam jeszcze, że to nie jest w żaden sposób naciągabe z tym szczepieniem. Przy problemach ze ssaniem bardzo prawdopodobne są problemy z napięciem, a wtedy krztusiec bezkomorkowy powinien wjechać. Także bez oporów.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Magda za komentarz dotyczacy mego moczu 😂😀

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki rzepakowe! :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Screeny o szczepieniach zrobione, dzięki za wszystkie info. Ja nie wiem gdzie ja bym była bez tego forum 🤷‍♀ w lesie, we mgle, w dup*#, wszędzie na raz 😂

    blair., tęczova, Lami, Magda - mbc, Beti82, Nona, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pestka ja podobnie ;p nie ogarniam tych spraw bo jeszcze nie mam dzieci, ani nie ma się kogo poradzić kto jest ogarnięty. Dobrze że mam was ;)

    Nona, Pestkaa lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pestkaa wrote:
    Screeny o szczepieniach zrobione, dzięki za wszystkie info. Ja nie wiem gdzie ja bym była bez tego forum 🤷‍♀ w lesie, we mgle, w dup*#, wszędzie na raz 😂
    o to to! ❤️

    Nona, Pestkaa lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, ja też wszystko zbieram w folderze "forum - cenne rady". Dodatkowo trafiły mi się takie ogarnięte wrocławianki, że na talerzu podane normalnie wszytko 😀

    Wyobraźcie sobie, że majonez jem od jakiś 8 lat. Z moimi problemami z wagą czułam, że jak raz spróbuję, to koniec i przepadnę. Więc wszystkie święta bez sałatek, bez jajek w majonezie, życie bez grilla, na którym macza się mięsko w majonezie zmieszanych z kechupem, podobnie pizza... Ehhh, ale pewniej wigilii, po pięknych dwóch miesiącach na dukanie, które zesłały mi talię osy, ze znienawidzonymi serkami wiejskimi w lodówce, spróbowałam go i był obłędny! No i jest nadal oczywiście. Rzadko kupuje, bo dodaje wszędzie i mnie normalnie woła z lodówki.
    Podobnie nie próbowałam jeszcze maxi kinga i lodów w polewie czekoladowej z migdałami. Czuję, że będzie to samo, jak z majonezem 😀

    Malinowa, daj nam znać jak się sprawy mają. Kciuki! 😘

    Nona, Pestkaa lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa, daj znać asap!✊🏻

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam ogromny ból od rana W Dolnej części brzucha prawej stronie. Normalnie nie mogę podnieść prawej nogi ani wyprostować się do końca. tak jakby coś mnie ciągnęło. chyba mnie w nocy przewiało... myślicie że mogę wziąć nospę mam nadzieję że to nic poważnego 😪😪😪

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami - przypomniałas mi, ze istnieje takie cudo jak Maxi King 😍
    Umieram z bolu! Tak mnie rwie ten zab, ktorego mi robila. Nalykalam sie Ibupromu i nic nie pomogl, musze jechac do apteki po jakis zel znieczulajacy. A mialo byc tak pieknie!

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniOnka, weź, wiadomo że na własną rękę nie przesadzajmy z tymi tabletkami, ale myślę, że złapało Cię coś takiego, jak mnie kilka tygodni temu, jak budziłam pół nocy dziecko. Wczoraj się wystraszyłaś mrówkami, dzisiaj tym, że puchną nogi i ręce, jeszcze lekarz na urlopie i po prostu brzuch zaczyna boleć. Nie mówię, że masz zlekceważyć, ale po prostu (ja tak mam), że jak się nakręcę, to już boli wszystko i zaczyna się panika. Weź głęboki wdech i wydech, odkryj brzuszek poduszką, dzisiaj nie ma gorączki, więc się nie zagotujesz. Niech Cię ktoś odwiedzi, pogadasz przy herbatce, to myśli popłyną gdzieś indziej i może dolegliwości przejdą.

    A jeśli chodzi o puchnięcia, no u mnie były początkiem problemu z krążeniem, ale moja koleżanka zaczęła puchnąć od 20 tygodnia ciąży (to był jeszcze jakoś kwiecień początek, więc upałów nie było). Teraz zamiast 38 nosi buty 42 męża (jest w 36 obecnie), obrączki nie nosi już od 20 tygodnia. Badania ma ok. Lekarz mówi, że taka jej uroda.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 21:37

    tęczova, Pestkaa, Nikodemka lubią tę wiadomość

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 21:38

    tęczova lubi tę wiadomość

  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anioka tak jak Lami prawi nie ma co przesadzać z lekami. Weź może ciepłą kąpiel albo okład. Może porostu coś naciagnełaś..

    Ani0nka lubi tę wiadomość

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
‹‹ 1027 1028 1029 1030 1031 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ