X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 września 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, przed decyzją o indukcji zrobiłabym na cito CRP, KTG i USG z przepływami. A jutro powtórkę kwasów, żeby zobaczyć czy rosną i w jakim tempie.

    A teraz choć wiem, że nie ma nastroju, to rób upojną noc z mężem i bez męża, zjedz ostrą kolację, umyj okna, bujaj się na piłce i siedź w słowiańskim przykucu. Może akurat się zacznie. I powiedz Olkowi, że może wychodzić.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 23 września 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszko to już sama koncowka wiec nic sie nie martwimy. Jaki plan ma lekarz?

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 23 września 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszko ja trzymam kciuki za najszybsze i bezpieczne ogarnięcie tego czegoś o brzydkiej nazwie ✊✊ kochana będzie wszystko dobrze i działaj jak lekarz kaze, albo jak dziewczyny podpowiadają, trzymaj się 😙

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 18:34

  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 23 września 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, co mówił lekarz? Na pewno zaraz ogarnie sytuacje! Będzie wszystko dobrze Kochana!

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 23 września 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszko, nie martw się, już jesteś na końcówce, a nie np. w 20 TC.
    Olusiu, ciocie czekają! Jak jesteś gotowy to rozpakuj mamusiny brzuszek.
    Przykro mi kochana, że taka Cię końcówka nerwowa i bolowa złapała. Zaraz będziesz tulić synusia, to wszystko wynagrodzi 🤗

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 23 września 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine - o, a ja myslalam, ze pomiar na kazdej wizycie to standard. Mi od poczatku mierzyl dziecko i ten i ten u ktorego bylam na pierwszej wizycie. I dobrze wiedziec, ze mozna czuc ruchy w 14 tyg, po prostu bylam ciekawa, no ale nie wolno zadawac mi pytan :D
    Malinowa - wizyte mam 9.10 i ide na nia tylko dlatego, ze chce odebrac wynik cytologii, za ktora zaplacilam.
    Meggs - tak tez bedzie! Nie chce w mojej pierwszej ciazy stresowac sie kazda wizyta przez charakter lekarza. Tylko mam nadzieje, ze nie bedzie problemu ze zwolnieniem u Doktora W., ale chyba nie? Przedluza Ci je od wizyty do wizyty?
    Przedszko - o nie!!! Co teraz?

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 września 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, a nie możesz po prostu odebrać wyniku bez wizyty?

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 23 września 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowe - niestety nie, wynik oddaje on sam podczas wizyty. Poza tym jestem umowiona do nowego lekarza dopiero na koniec pazdziernika, bo wczesniej nie bylo terminu, wiec potrzebuje, zeby wystawil mi l4. Jakos to przeboleje z mysla z tylu glowy, ze to ostatni raz.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 września 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że mierzą na początku ma uzasadnienie takie, że to pozwala ocenić czy dziecko się rozwija. Te widełki na początku są bardzo wąskie. Później każde dziecko rośnie w swoim tempie (i dlatego nie zmienia się tp na podstawie USG po 12 tc, bo rozmiar nie jest kompletnie miarodajny). Później mierzy się na połówkowych i na 3. trymestru. Chyba że wyjdzie podejrzenie hipotrofii albo są inne komplikacje to częściej.

    To że lekarze robią więcej takich dokładnych USG to po prostu zaspokojenie ciekawości kobiet, bo diagnostycznie to niewiele wnosi (chyba że są wskazania).

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 września 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aź się poryczałam tyle tu wsparcia...💕
    Lekarz kazał liczyć ruchy i w środę z samego rana mam się pokazać na usg. Przychodnia przy szpitalu więc pewnie i ktg będzie..wtedy będzie decyzja-podejrzewam, źe w związku z rozwiązaniem już..
    Rzepakowe okna dzisiaj posyłam,uśpię Polę i wskakuje na piłkę i liczę,że do środy samo ruszy..jestem przerażona..

    Lami ja mu dopiero pokaźę,łobuz! Torbiele,cukrzyca,ząb,infekcja a teraz to..Co to za testowanie matki??! Zero słodyczy i kieszonkowego do 18tki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 19:19

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 23 września 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko wlasnie ten moj chcial ostatnio zmierzyc dziecko, ale sie nie dalo przez ten skurcz i mial to zrobic dzis. A tylko wlaczyl i wylaczyl usg, akcji serca tez nie sprawdzil. Mialam wrazenie, ze to byla wizyta na odczepnego, bo za nia dzis nie placilam, byla w cenie tej ostatniej.
    Na prenatalnych uslyszalam od lekarki, ze wazne jest u mnie kontrolowanie polozenia miesiaka, bo sie przesunal i naprawde szybko rosnie. Poswiecila mu duzo uwagi, zrobila zdjecie, zmierzyla, choc podejrzewam, ze mogla tego nie robic, bo przeciez w badaniu chodzilo o dziecko. Moj lekarz nawet nie spojrzalby na niego gdyby nie to, ze raz sama sie przypomnialam i wywalajac oczami laskawie go zmierzyl.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Sunshine - o, a ja myslalam, ze pomiar na kazdej wizycie to standard. Mi od poczatku mierzyl dziecko i ten i ten u ktorego bylam na pierwszej wizycie. I dobrze wiedziec, ze mozna czuc ruchy w 14 tyg, po prostu bylam ciekawa, no ale nie wolno zadawac mi pytan :D
    Malinowa - wizyte mam 9.10 i ide na nia tylko dlatego, ze chce odebrac wynik cytologii, za ktora zaplacilam.
    Meggs - tak tez bedzie! Nie chce w mojej pierwszej ciazy stresowac sie kazda wizyta przez charakter lekarza. Tylko mam nadzieje, ze nie bedzie problemu ze zwolnieniem u Doktora W., ale chyba nie? Przedluza Ci je od wizyty do wizyty?
    Przedszko - o nie!!! Co teraz?
    w 1.trymestrze też miałam pomiar na każdej wizycie :) bo wtedy mierzą tylko długość CRL. A od prenatalnych już nie ma ten pomiar sensu, bo jest niemiarodajny i łatwo sie pomylić. Musieliby za każdym razem mierzyć główkę, brzuszek, kość udową i podawać szacowaną wagę. Także jak ciąża rozwija się prawidłowo to nie musi lekarz tego mierzyć.
    Ale właśnie robią to niektórzy głównie dla zaspokojenia ciekawości pacjentki ;)
    Niestety z wizyty bez pomiarów, jak się słyszy wszystko jest super i tak się wychodzi z niedosytem :D chciałoby się wiedzieć ile waży :D


    Nikodemko myślę, że pora zmienić lekarza. Może jest ok od doprowadzenia do ciąży, ale do prowadzenia może niekoniecznie. I to nie ze względu na brak umiejętności medycznych, bo te mogą być ok, a Twoja ciąża rozwija się prawidłowo, ale ze względu na brak zdolności komunikacyjnych ;) kiepski dzień czy humor nie upoważnia, żeby się tak zachowywać wobec pacjentki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 19:23

  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 23 września 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, z mojego doświadczenia niedawnego, lepiej mieć lekarza, który tak, ja pisze rzepakowepole, jeśli mama tego chce, to zaspokaja jej ciekawość. Gdyby u mnie były prowadzone pomiary choćby co drugą wizytę, ale u jednego lekarza, z których miałabym jakieś "świstki", to nie osiwiałabym w ostatnim tygodniu ciąży że stresu, kiedy wyszły kwiatki w związku z wagą małej. Więc moje stanowisko na następną ciążę - albo decyduje się świadomie tylko na 3 najważniejsze USG i czekam cierpliwie na poród, albo raz w miesiącu mam pomiary dziecka, bo jestem nadgorliwa i chce mieć te wszystkie cyferki, żeby oglądać jak dziecko przyrasta.

    A w związku z bólami - oczywiście, że też je czułam. Spanikowałam w związku z nimi w 11TC i pojechałam na IP, później kilka razy też mnie wystraszyły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 19:23

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu jakie emocje dziś tutaj! Beti, Malinowa, gratuluję i trzymam kciuki za ładne przyrosty 😊 Przedszkolanko, dobrze że trzymałas rękę na pulsie, ja bym nawet nie skojarzyła objawów z jakąkolwiek chorobą... Teraz będzie dobrze! Dziewczyny, czy któraś z was tutaj leczy się na nadciśnienie? Chodzi mi o takie leczone jeszcze przed ciazą? Ja zawsze miałam wysokie (skurczowe raczej ok, ale rozkurczowe ok 100), nie robiłam sobie z tego nic, bo czułam się zawsze ok, ale jak byłam w ciąży to mnie trochę gin wystraszyl i kazał trzymać rękę na pulsie i przepisał coś na wszelki wypadek, no ale wyszło jak wyszło, recepty nawet nie wykupilam, temat zarzuciłam. Ostatnio w Lidlu kupiłam ciśnieniomierz ( mój stary miał humory i trochę mu nie wierzyłam) no i temat nadciśnienia wrócił. Byłam u kardiologa, pokazałam mu swoje pomiary, dostalam Lecalpin. Lekarz wie że się staram, wie że poroniłam i wie jak bardzo chce mieć dziecko. A tam na ulotce że lek niezalecany dla kobiet w wieku rozrodczym, starających się o dziecko i kobiet ciężarnych. I teraz mam trochę zonk, bo lekarz to moja siostra (kardiolog b.dobry, ale ginekolog słaby 😉) i ona twierdzi że dużo większa krzywdę robię sobie i ewentualnemu dziecku jak leku nie będę brała, niż jak będę brała. Kurde niby lekarzom się powinno ufać, no i jej jako siostrze też ufam i w ogóle jest super, ale no kurde tą ulotkę też ktoś w jakimś celu załączył do leku. Nie wiem co robic.

  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 23 września 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszko, kochana, zaciskam kciuki, żebyś jak najszybciej pobiła swój rekord z Polą! Dawaj Olek, jesteś już na pewno gotowy 😘

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 września 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorella, na ulotkach zawsze piszą, że w ciąży nie wolno. Powód jest jeden. Nikt nie robi badań na ciężarnych. Ale to nie oznacza, że na podstawie innych badań nie wiadomo, jak lek działa na płód.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 września 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, jak wysokie miałaś te kwasy? Nie przerażaj się. Twój lekarz brzmi jakby wiedział co robi. Dla Olka i Ciebie najlepiej jakby zaczęło się samo, to oczywiste, ale w tym momencie nawet indukcja ma szansę sprawniej zadziałać niż w takim np. 35 tyg. Nie będzie źle.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 23 września 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 19:43

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 23 września 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko czuje ze w tym tyg przywitasz synka ❤

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 23 września 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny !!!!!!!!!
    Wychodzi na to,ze nie wzielam rano porcji dupka 2 szt
    Nie wiem jak ja moglam zapomniec.
    TEraz mialam pore na nastepne 2 i patrze a tam 4 naszykowane
    Teraz juz nic nie zrobie nie?
    Czy łyknac 3 na noc?
    Kurde no
    Juz sobie zainstalowalam przypominacz w tel

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
‹‹ 1744 1745 1746 1747 1748 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ