X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 18:14

    ❤💙❤💙
  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziorku trzymam kciuki za was obie ✊✊

    Czuje się dziś oszukana przez TVN 😡 gdzie moja zbawienna, słoneczna pogoda?! ciemno, zimno i mokro 🤬

    madziorek86 lubi tę wiadomość

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przy TSH w okolicy 2,5 powinnam zwiększyć euthyrox? Mam teraz 25 dawkę.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupa co 3 , 4 dni...

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 03:31

  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko z kikutem spokojnie, przez fikołki Jerza przy próbie cyckowania też uszkodził sobie pepuszek i polała się krew. Dobrze oczyszczać, psikac octaniseptem i powinno się wysuszyc :)

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po odpadnięciu też w środku zbierała się krewka, położna uspokajała że to normalne

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko jakoś po tygodniu,ale ładniejsza była pogoda. Teraz zakładam lżejszy kombinezonik polarowy ale do śpiwóra wkładam i niedrapki lub rekawiki jak jest zimno ;) bo też ma rączki i stopy często zimne.
    Z pepuszkiem to normalne,psikaj, wyczyść, psiknij i poczekaj aż wyschnie-rada położnej;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew przy kikucie to normalna rzecz, byle się nie lało jakoś bardzo. Szkoły są dwie - jedną mówi odkażać, druga zostawić w spokoju i tylko osuszać. Jeśli widzisz, że Octanisept mu nie sprzyja, to spróbuj pielęgnacji na sucho. Weź patyczek (tylko taki mały, zwykły, nie ten gruby dla dzieci) i dokładnie wytrzyj w środku. Spróbuj z jeden-dwa dni tego w ogóle nie moczyć. Oceń jaki pępek ma zapach. Ale zasadniczo do oceny pępka bardzo przydaje się położna.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 14:22

    Dośka, talku, alex0806 lubią tę wiadomość


  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 03:31

    Biegającą-mama lubi tę wiadomość

  • Biegającą-mama Autorytet
    Postów: 906 1222

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko lubię za końcówkę ! Jezdno jest pewne : jesteś najlepszą mamą dla Zosi, takiej właśnie potrzebuje 😘
    Apropo spaceru nie mam tego problemu bo u nas ok 9 po nocny spaniu i zjedzeniu chce robić awantury wiec ja ja szybko w chustę i na spacer z dwójka idę, idealnie mi to pasuje bo jak wracamy ok 12 to jeszcze śpi i akurat Miki zasypia.

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

  • Biegającą-mama Autorytet
    Postów: 906 1222

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Położna mówi żebym dopadała wodą jak te kupy nie idą , to samo mówi moja mama ... ale przecież mówią ze na cycu nie dopajać?

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko ja pępka w ogole nie ruszałam. Tylko osuszałam po kąpieli. Odpadł pięknie sam i zadnych komplikacji.

    Co do spaceru planujemy jutro wyjsc na nasz pierwszy bo pogoda ma dopisać i być koło 15 stopni i planuję jednak po jedzeniu. Najwyżej cały prześpi nieświadomy co jest na 99% pewne 😋

    Jak ubieracie na taki spacerek jak jest powyżej 10 stopni? Myslicie ze body i półspiochy , czapeczka, polarowy kombinezon i kocyk wystarcza? Czy lepiej śpiworek?

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina znowu śpi od spaceru od 10 z przerwą na butlę. Wcześniej wstała o 7 i poszła na drzemkę na 40 minut o 8 i później zbierałyśmy się na spacer. Śpi w swoim łóżeczku w domku, lubi je, bo wielkie i ręce szeroko rozłożone. A ja rozpakowuje kartony 💪 Normalnie jestem tym wszystkim szczerze zachwycona 😁 A na dodatek je co 4-4,5 h bo zaczęłam jej dawać 150 ml. A tak to był budzik co 3 h.
    Chyba kosmici oddali mi to śpiące dnie i noce dziecko z brzucha 😂

    Biegająca, brzuszek twardy? Stęka? Próbowałaś masaż na kolki? U nas potrafi iść kupa od razu w czasie masażu.

    Biegającą-mama, Magda - mbc, Pestkaa lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam kryzys 40 tygodnia ciąży. Oczywiście nic się nie dzieje.
    W sumie to wiem, że zachowuję się jak idiotka, bo statystyki są takie, że większość kobiet rodzi po terminie, zwłaszcza pierwsze dziecko. Niemniej jednak obudziłam się w nocy po 3 godzinach snu i jakoś tak mi smutno było.
    Byłam na pół-KTG. Uwielbiam położne z nastawieniem "wiem lepiej". Powiedziałam jej, gdzie znajduję detektorem tętno Skrzata, a także gdzie Skrzacik się wypina. Oczywiście miała swoją koncepcję, jak należy przyłożyć głowicę. Stwierdziłam, że mam czas :). Po 10 minutach okazało się, że zapis się rwie i nic z tego nie będzie. Obrażona położna stwierdziła, że dziecko na pewno wypycha mi się z innej strony. Przełożyła głowicę tak jak mówiłam od początku. Od razu jakość zapisu się poprawiła. Skrzat jednak obraził się po śniadaniu, bo nie dostał nic słodkiego, więc cały zapis spał. Po kolejnych 10 minutach został wybudzony klaskaniem i trząchaniem brzucha. W końcu udało się zrobić pół-KTG.
    Potem musiałam przebić się u położnej z tym, że wiem, na kiedy mam planowany termin porodu i że to jest dzisiaj. Ostatecznie wysłała mnie na pięterko do lekarza dyżurującego. Zrobił szybkie badanie na fotelu. Szyjka 2 cm, zamknięta, nic się nie dzieje. Jak stwierdził lekarz: "dzisiaj raczej nie urodzę".
    Przynajmniej przedłużył mi zwolnienie do 25.11.
    Sceptycznie podchodzę do tego badania. Zapis KTG jest wprawdzie ok, ale stanu łożyska i przepływów nikt mi od 3,5 tygodnia nie oceniał. Nic no, przeczekam sobie weekend, najdalej we wtorek zgłoszę się na IP szpitala z prawdziwego zdarzenia :).

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny duzo dzis mam na glowie. Wieczorem nadrobie, albo jutro u fryzjera. Madziorku 💗💗💗dla Ciebie i kolezanki!!
    Rzepakowe na K (tu mamy blizej) do Marty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 14:58

    madziorek86 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki maczu juz sa, czysciutko. :)

    Kijanka, Biegającą-mama, Pestkaa, Cytrynowy sok, tęczova, madziorek86, Arashe, Nikodemka, przedszkolanka:), alex0806 lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Biegającą-mama Autorytet
    Postów: 906 1222

    Wysłany: 15 listopada 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami właśnie nie stęka , brzuch nie wiem czy boli , daje espumisan 3x dziennie i ten kolzym, nie puszcza nawet za dużo baków , ale jak już ma puścić to się denerwuje i z jednego baczka cały pokój zagazowany 😂... raz na 5 dni ma płacz mimo zjedzenia i przebrania. Leży na kocyku chętnie, śpi w miarę ok , je co 3-4h szybo i sprawnie ....

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 listopada 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Niezapominajko ja pępka w ogole nie ruszałam. Tylko osuszałam po kąpieli. Odpadł pięknie sam i zadnych komplikacji.

    Co do spaceru planujemy jutro wyjsc na nasz pierwszy bo pogoda ma dopisać i być koło 15 stopni i planuję jednak po jedzeniu. Najwyżej cały prześpi nieświadomy co jest na 99% pewne 😋

    Jak ubieracie na taki spacerek jak jest powyżej 10 stopni? Myslicie ze body i półspiochy , czapeczka, polarowy kombinezon i kocyk wystarcza? Czy lepiej śpiworek?

    Ja ubieram podkoszulke na ramiaczkach, body, kurtke taka ludzik michelin, apaszke, spodenki skarpety cienkie i grube i taka minky kolderka nakrywam.
    No i czape taka miedzy cienka a gruba.

    Kombi bawelniany z misiem plus spiworek wkladam na ubranko jak jest 5 stopni. Wtedy gruba czapa.

    Generalnie zawsze sugeruje sie tym: https://mamaginekolog.pl/jak-ubierac-dzieci-na-spacer/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 15:03

    Meggs lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 2098 2099 2100 2101 2102 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ