X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Gang 18+ :)
Odpowiedz

Gang 18+ :)

Oceń ten wątek:
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroko u mnie mocne przywiązanie do kolorów ;D Jak się staram tom różowa a jak się uda tom fioletowa ;D

    Na FB miałam powiadomienia, że ktoś próbował się z innych urządzeń zalogować na mój profil. A że miałam 400 znajomych, z czego sporej ilości nie znałam tak normalnie, to stwierdziłam, że usunę to konto. Jednak najbardziej wystraszył mnie Instagram bo pewnego dnia już nie mogłam się zalogować i wrzucić fotek mydełka. Szok. A za moment dostałam screena od brata z zapytaniem czy to ja te gołe baby wrzucam na Insta o.O No i okazało się że ktoś sobie ukradł mój profil, (na szczęście wykasował moje fotki) i pod moim zdjęciem profilowym pojawiały się jakieś dziwne rzeczy :( I od tej pory stwierdziłam, że żadnej prywaty online nie będzie. Zostawiłam więc Anuśkowe Cudeńka i tyle... Wcale nie mam ochoty rozkręcać jakiegokolwiek profilu i wrzucać fotek. Jak mi ktoś będzie chciał coś z domu ukraść to walnę pałą przez łeb i może nawet coś zrobię a online to sobie mogę... A skoro nie mam wpływu to kont nie zakładam.
    Słuchajcie, zobaczyłam dzisiaj swój zestaw ciężarnej i padłam :D Patologia zaawansowana ;D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/eecc6c58720b.jpg

    LaRa, Krokodylica, Biedroneczka83, marissith lubią tę wiadomość

  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha Anuska! Padłam, Like za zestaw patola :)

    Najpierw piguły, potem zastrzyk, żubrówka,a na końcu sik na test. Jak ma pomoc to czemu nie?
    Clexane? Przeciwzakrzepowe?

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaRa wrote:
    Ha ha Anuska! Padłam, Like za zestaw patola :)

    Najpierw piguły, potem zastrzyk, żubrówka,a na końcu sik na test. Jak ma pomoc to czemu nie?
    Clexane? Przeciwzakrzepowe?

    Od Żubrówki zaczynam, bo na trzeźwo nie umiem sobie wstrzyknąć obcej substancji do organizmu :D
    No przeciwzakrzepowe... Na wszelki wypadek razem z Acardem... Że niby ma zapobiegać poronieniom. No zobaczymy. Dostałam tylko 10szt, ale już po 2 mnie brzuch boli :/ No ale czego się nie robi... :)

  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie.... Czego sie nie robi..... Ja sie kłuje w palec kilka razy dziennie, mierząc cukier, i 3 x Dz podając insulinę. Wszystko można przeżyć, oby z maluchem było ok.
    Wlasnie na czerwcowkach jedna dziewczyna (ten sam tydzień i dzien ciąży co ja) przygotowywana jest do cc bo wczoraj upadła i wody zaczęły jej odchodzić. Oby maluszek dał sobie rade.

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska, gratulacje!

    Lara, a ile rayz Ania pije mleko? jak jej dajesz na "dobitke" to moze dlatego nie je, bo wie, ze bedzie mleczko. Ja tak jak Kroko- jak nie zje, czeka na kolejny posilek i nie ma podjadania. Podjadac moze jak zje obiad itp :) No chyba, ze widze, ze nie zjada bo jej cos ewidentnie nie smakuje

    My dziś mamy nalot kuzynostwa...będzie 8 malych dzieci omg :)

    Anuśka, Krokodylica lubią tę wiadomość

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mleko dostaje 3xdz. Rano po przebudzeniu w łożku, potem na drzemkę i na noc, to sa 3 obowiązkowe mleczka. Inaczej posiłków jej nie zastępuje.
    No nic, dzis zrobię pulpety w sosie pieczarkowym, moze zje, choc mięsa nie chce jesc wogole.

    Mam dzis strasznego dola :( wyje od rana, dzis mija 23 tyg od śmierci Kola :(

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara ja poprzednią ciążę miałam z cukrzycą i też po każdym posiłku było mierzenie :/ Paskudna sprawa... Palców mi brakowało już... Obiecałam sobie, że w tej ciąży nie dopuszczę do cukrzycy. Odstawiam cukier w każdej postaci... No dobra, jabłka będę podjadać bo z nich nie zrezygnuję :)

    Poród w 33tc?! No nie wyobrażam sobie... Takie maleństwo biedne... Oby było wszystko dobrze :)

    Sporo mleka Ania pije. Tak porównuję do Marychny. Ona pije tylko na noc i rano jak mi się nie chce innego śniadania robić ;) Ale jak mam siłę wstać i coś zrobić to je naleśniczki, placuszki orkiszowe, kanapeczki, jajecznicę itp. Co do mięsa to nie naciskałabym. Jest wiele roślin zawierających białko więc spokojnie można zastąpić mięso czymś innym. Moje też nie bardzo chcą jeść mięso i wcale ich nie zmuszam. Za to za zupą z soczewicy przepadają :) Doczytałam gdzieś, że dieta laktoowowegetariańska - czyli z mlekiem, jajami ale bez mięsa - jest całkowicie zdrowa i bezpieczna dla dzieci :)

    Blondik dziękuję :) Oj będziesz miała dzisiaj szał w domu :D Ha ha poobijałaś już ściany gąbką? ;D Ja uwielbiam jak jest dużo dzieci :) Zauważyłam że one się wtedy pięknie same sobą zajmują ;D

    Blondik lubi tę wiadomość

  • konwalianka Autorytet
    Postów: 4581 3644

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc..
    Anuśka gratulacje! Daj przepis na zupę z soczewicy!

    Blondik Tobie też gratuluję chłopca, chciałaś synka? Imiona ładne, dwa z nich też braliśmy pod uwagę. Fajnej zabawy życzę!

    Lara, też uważam, że Ania pije duużo mleka.. Patryk ma mleko tylko w porannej owsiance.. czasem na kolacje zupę mleczną lub kakao.. Ograniczyłabym taką ilość.. jej się po prostu nie chce jeść skoro wypija litr mleka dziennie.. jak Ty pojesz wodę/herbatę czy coś innego, to też gasisz nieco głód.. wiem, że się obawiasz, że jak jej wyeliminujesz mleko, to nic nie zje..i może tak być..na początku.. zaczęłabym od mleka na śniadanie..w zamian owsianka/ naleśniki/ kanapka/jajecznica/twaróg..zostawiła to na kolacje.. no ale to Twoja decyzja..

    Kroko i jak jest już prąd? dziwne zachowanie z krzyżem, ale dzieci amją różne lęki.. Patryk akurat się nie boi, ale ma za to inne słabe zachowania, z którymi trzeba walczyć..

    wróżko, czytam, żeś sobie nieco poukładała.. super! a jak te obiadki? Dobre? zamówiłaś na ile kalorii? Gratulejszyn pchnięcia "grubszych" spraw! tak trzymać!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 11:04

    Blondik lubi tę wiadomość

    Nasz Tymuś

    17u99vvjrkw5nnt9.png
    PL

    Gang 18+

  • WróżkaZielona Autorytet
    Postów: 1035 1070

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejo hejo!

    robie wielki come back :D cieszycie sie? no powiedzcie, ze chociaz troche sie cieszycie ;)

    u nas ok, jak to w zyciu- wzloty i upadki. troche perturbacji z moim, no mega ciezko czasami. poza tym cwicze, ogarniam diete, nie zre slodyczy no i takie tam. mam zamowione obiady zdrowe z boxa, wiec gotowanie mi odpada. dzieki temu moge zrobic inne rzeczy, ktorych wczesniej nie moglam ogarnac. kazdego dnia staram sie jedna grubsza rzecz zrobic, co sprawia ze czuje ze panuje nad swoim zyciem. no tak to powoli leci. Franek znow przeziebiony, wiec kwestia czasu kiedy Antek zlapie. dlatego szczepienie kolejne odraczamy... nie wiem kiedy ja go zaszczepie :/ Franek ma darmowe na ospe i tez w koncu go musze zaszczepic. no i bilans dwulatka. eh ehh.

    Kotka- Grecja... ahh zazdroszcze! a jak sie czujesz? i jak Domi?

    Maniu- jak tam pierwsze dni w kacelarii? i jak Zuzi brzuszek? zdjecie z Jagódka- miodzio :)

    Lara- tule. co do jedzenia Ani- u mojej siostry mala ma tak samo. moja siostra dwoi sie i troi z tymi obiadami i kiszka. no ale skoro Ani waga w normie to nie ma sie co martwic. zje ile potrzebuje. serio. u nas mleko z rana w formie kawki :D kawka inka na mleku krowim juz od daaawna. no i wieczorkiem kasza manna na mleku krowim plus dzemik. mm juz od bardzo dawna mu nie daje.

    Kroko- ano wlasnie, jak kupy Zuzi? przy duzym zelazie moga byc zaparcia... co do jej zachowan, poobserwuj. dziwne z tym krzyzem, ale dzieci czasami maja jakies swoje obawy, moze z czyms jej sie ten krzyz kojarzy? bo nikt jej chyba krzyzem nie straszy :/ Franek kompletnie nie boi sie obcych, moze to zle. bardzo ufny jest i daje czesc, czy piatke nawet obcym. ale z tego co piszecie, u dziewczynek chyba takie zachowania czesciej, mojej siostry cora tak samo sie zachowuje. aaa, a jak sie czujesz? jakies objawy moze? ;) nie smierdza Ci opony? ;)

    Blondik- to powodzenia z gromadka :D ale w koncu jestes przyzwyczajona, to dasz rade ;) a jak sie czujesz? typy imion super :)

    Anuska- no welcome! tak jak Kroko mowi, tys juz tu dawno powinnas byc wiedzmo :P nie uciekaj stad, bo dostaniesz wciry ;) kurde, dziwna sprawa z tym fb. u mnie kiedys podobnie sie zdarzylo i wystarczylo zmienic haslo. jakis wirus moze?

    Konwi- halo halo! gdzie Cie wywialo? ;) jak chlopaki?

    Beszka- wyobraz sobie, ze snilo mi sie, zes w ciazy :D jak tam Hanulka i chlopaki?

    Smoku- jak dzis Zosia? pieknie juz mowi, gratulacje!

    Alicja- halo halo! co tam u Was? jak Tomcio?

    Adu- kciuki za staz ;) super, ze Ada tak sie rozgadala :D

    Zgredzia- wow, Ty jeszcze szycie ogarniasz. kobieta- cyborg :D a jak przygotowania do slubu?

    i nie wiem co jeszcze mialam napisac... u nas dzis piekne sloneczko, az zyc sie chce :)

    aaa i znow polujemy na dzialke ;)

    milego wszystkim!



    Krokodylica, Blondik lubią tę wiadomość

    43xntqm.png

    q0eplew.png
  • Biedroneczka83 Autorytet
    Postów: 7701 5268

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśka wrote:
    Od Żubrówki zaczynam, bo na trzeźwo nie umiem sobie wstrzyknąć obcej substancji do organizmu :D
    No przeciwzakrzepowe... Na wszelki wypadek razem z Acardem... Że niby ma zapobiegać poronieniom. No zobaczymy. Dostałam tylko 10szt, ale już po 2 mnie brzuch boli :/ No ale czego się nie robi... :)
    Kochana ja juz 20 szt mam wbitych :) a gdzie tam listopad ała mąż mi robi ja nie daje rady sama :(
    jakby co mam na wydaniu luteine podjezykową cała nowa paczuszke :)
    no i jeszcze biore euthyerox i kwas hehehe

    zajrze jak wróce z Zuzą i Lola pójdzie spac

    j1geeh2.png
    ccz7llb.png
    62ei8gr.png
    *******Gang 18+*******

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nastrugalyscie;)

    Wróżko - cieszymy bardzo!!!btw, my tez ciagle odraczany szczepienie - myślałam o przyszlymbtyg z mmr (ale pomijając fakt, ze sie boje, to zawsze jak powiem, ze sie szczepimy - Toska jest chora...)

    Laro, mi w ostatnich miesiącach ciąży blizna bardzo dokuczała, piekła, bolała i miałam wrażenie jakby sie rozchodziła. Wszystko jednak było Ok, choć podczas porodu lekarka stwierdziła, ze była juz bardzo cieniutka.

    Anusia, właśnie dziw w pracy była prezentacja nt bezpieczeństwa danych, etc- szok, nawet nie miałam świadomości.

    Anuśka lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh i nawet Biedronka sie znalazła :)

    Wróżko, jasne ze sie cieszymy :) welcome :)

    Sum, ale cała blizna bolała czy jakoś etapami? Mnie wczoraj piekło tak od środka mniej wiecej do lewej strony. Dzis jest ok. Cieli Cie w tym samym miejscu, jak rozumiem?

    Moze macie racje z tym mlekiem, z ta ilością. Tylko tak.... Nauczona rano picia mleka, wiec teraz nie dawac czy zmniejszyć ilośc? Usypiając na drzemkę wypija cała butle i starcza na sen ok 2-2,5 h. Po ok 30 min od wstania podaje obiad, którego nie chce jesc. Wiec juz sie denerwuje. I np wtedy o 18:30 wola juz kolacje. Ale idzie spac ok 21:30. Do tego czasu ja przetrzymac? Na noc pije cała butle 240 ml.

    Clexane wbijałem w brzuch po cc. 10 zastrzyków jak pamietam, No nie fajne to było, wokół pępka kilka sinych punkcików.

    U mnie pogoda zimowa. Taaaaaakie wielkie płaty śniegu lecą...i sie topią :/ co za shit :/

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
  • konwalianka Autorytet
    Postów: 4581 3644

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara Patryk je tak..

    sniadanie - owsianka ok 6-7
    ok 9-9.30 coś, np jabłko, banan, winogron, pomarancza, bułka, ryba, zależy na co ma smak
    11 zupa i po niej idzie spać
    spi do 14-14.30 i też ok 30 min po wstaniu II danie, po nim dostaje jakiś smakołyk: kisiel, budyń, galaretka, ciastko, cukierek, żelek, co chce a ja uważam, że mogę dać, tzw deser(wtedy zazwyczaj Tymek przyjeżdza i siłą rzeczy jedzą obaj..
    17.30-18 kolacja (zupa mleczna lub jajecznica, omlet, jajko sadzone lub parówka(b. rzadko bo nie lubi), serdelki, kabanosy,kiełbasa, tost, zapiekanka, kaszka - b. rzadko, kanapka, naleśniki, gofry, placuszki z warzyw; posiłki albo z kakao albo inką z mlekiem lub herbata)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 12:29

    Nasz Tymuś

    17u99vvjrkw5nnt9.png
    PL

    Gang 18+

  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróżko, super, że jesteś!

    Madzia je tak:
    7 rano - pół buleczki z dzemem lub szynka/serem ewentualnie parówka
    9 - sniadanie w żlobku - czasem zjada czasem nie, Panie wiedzą, że zjada w domu wiec bez presjii (w domu się upomina o sniadanie)
    11- zupa lub 230mm (spi do ok 13)
    14 obiad (drugie danie)
    17 deser
    19 czsaem cos jeszcze zje, np buleczke, jogurt najczesciej dostaje kaszkę lub butle dopiero przed spaniem
    Ogólnei gdyby jej pozwolic jadłaby non stop :) szczególnie mięso i jabłka :)

    Lara, moze dawaj jej ten obiad pozniej po prostu, po 30 min od drzemki jeszcze nie wysika nawet tej wody z mleka i pewnie jest pełna :)
    Aaaa, MAdzia juz ładnie sikała na nocnik i jej się odwidziało. Teraz mówi jak sika w pieluche, a siadac nie chce....eh :) a kupe robi zawsze za zasłoną w sypialni, takiego toi toi'a sobie zrobiła :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 13:23

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwi, ależ macie bogate menu, respekt.
    Postaram sie w jakiejś części skorzystać z waszych rad. A zobaczymy jak Bedzie. To mała cwaniarra jest, nie je wszystkiego, owoców mało. Pozatym cokolwiek chce jej dać to najpierw próbuje językiem. Jak smakuje to je. Jak nie to odpycha krzycząc soczyste Nie!!! Czasami pokazuje mi co chce, ja jej to daje a tu sprzeciw. Mowię wam, oszaleć można.
    Teraz byłam w trakcie obiadu to sie rozbudziła i musze obok leżeć.
    Przymusowy odpoczynek.
    Zazdroszczę Wam tych żłobków. Tyle bym w domu ogarnęła w tym czasie.

    Blondik, No właśnie miałam kiedyś pytać... pracujesz jeszcze? Czy juz na L4? Jak szefostwo?

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha a co do nocnika... Ania siada chętnie ale w ubraniu. Na sucho.
    Leje nadal w pieluchę a kącik wyproznien ma pod stołem w jadalni. Taka miejscowa! Albo w szafue! Wtedy przybiega, i mowi "kupa"! Pokazując na pupencje. I mowi fujjjjjj. Czekam aż w końcu bedzie cieplej i zaczynamy walkę z odpieluchowywaniem.

    Zgredko, a jak wam idzie?

    Lili, żyjesz?

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
  • Biedroneczka83 Autorytet
    Postów: 7701 5268

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara u nas tak:
    5-6 mleko 240ml
    9 sniadanie jajecznica, kaszka, chlebek zalezy co chce czasem serek, lub biały ser

    ok 13:30 obiad zupka drugie

    ok 16 jogurt, gruszka, jabłko, banan co tam chce

    18 kromeczka z chleba z masłem i szynką

    19:30 310ml mleka

    j1geeh2.png
    ccz7llb.png
    62ei8gr.png
    *******Gang 18+*******

  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj pije 300 ml mleka rano i w weekend tez po drzemce. Jak wypije mleko to juz raczej nic jesc nie chce.

    Wczoraj zajadal sie jagniecina z grila. Jadl jak maly barbarzynca obgryzajac kostki ;P. A na deser grecki jogurt z miodem. On uwielbia jogurt.

    Wkurzaja mnie tutaj babulenki bo na sile nas uszczesliwiaja i slodycze wciskaja D. Dzisiaj dostal cala paczke Hitow (troche podziubal i nie chcial) a przed druga ucieklismy udajac ze nie rozumiemy co chce.

    WROzko ja sie czuje super. Domi za to wykancza nas nerwowo.

    Anuska - ja dlatego nie pokazuje w necie ani swojej twarzy ani tym bardziej dziecka. Gdzies ostatnio widzialam jak laska na fb wstawila fotke w seksi bieliznie i pytala sie czy inne mysla ze sie tak mezowi spodoba. Szok doslownie...

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Lara to widze, ze sadzanie dziecka na nocniku ktore dopiero co usiadlo niewiele jednak daje.
    ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 14:10

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PsotkaKotka wrote:
    O Lara to widze, ze sadzanie dziecka na nocniku ktore dopiero co usiadlo niewiele jednak daje.
    ;)
    Pewnie dałoby gdybym była konsekwentna. Niestety nie byłam i przez swoje lenistwo w tym temacie nauka siadania znów jest przedemna.
    Ale spytaj Misi czy sie da?!?

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
‹‹ 2362 2363 2364 2365 2366 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ