Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnk wrote:
    Zamiast jajka można siemię lniane, banany, zależy co robisz :D

    A ty gotujesz/pieczesz bez jajek? Jesteś głębiej obeznana w temacie. Chętnie dowiem się więcej.

    Kiedyś w cieście zastąpiłam jajka siemieniem to było twarde i zakalcowate. Z jajkiem było dobre.

    Teraz muszę nauczyć sie piec biszkopt.
    Wczoraj w internecie poznalam aquafaba. Będę ją robić i testować.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    Hm. Czy powinnam to wziąść dosłownie i się obrazić za wyzwanie od głupich? ;) Ja zdejmuję im kurtki nawet jak jadę pół kilometra.

    Tak czy inaczej co kto woli. Ja wybieram bezpieczeństwo. :)
    nie, to tylko w moim kontekscie. ty rób jak uwazasz

    7w3d 💔
  • mnk Autorytet
    Postów: 913 623

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    A ty gotujesz/pieczesz bez jajek? Jesteś głębiej obeznana w temacie. Chętnie dowiem się więcej.

    Kiedyś w cieście zastąpiłam jajka siemieniem to było twarde i zakalcowate. Z jajkiem było dobre.

    Teraz muszę nauczyć sie piec biszkopt.
    Wczoraj w internecie poznalam aquafaba. Będę ją robić i testować.

    U nas nie ma alergii ani nic wiec zazwyczaj standardowo jajka ale robiłam czasem placki bez jajek czy coś właśnie z siemieniem, z bananem, , zależy co gdzie potrzebujesz bo np banana do mielonych nie dasz:D


    https://dziecisawazne.pl/czym-zastapic-jajka/ Tu są zamienniki fajnie opisane

    kasiakasia11 lubi tę wiadomość

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • mnk Autorytet
    Postów: 913 623

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do ciasta raczej dałabym banana niż siemię lniane ale tez zależy jakie ciasto:D przy okazji nie trzeba słodzić albo słodzić mniej bo banan słodki :P

    kasiakasia11 lubi tę wiadomość

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie zdejmuje kurtki na drogę rano bo nie zdąży się ogrzać. Po prostu mocno przyciąga pasy na kurtkę. Jak teraz jechalysmy w góry to oczywiście bez kurtki. Ale to wiadomo zdarzyło się ogrzać.

    justyna14 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • mnk Autorytet
    Postów: 913 623

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie umiem dzieci w kurtkach, wystarczy szarpnięcie i pasy się ześlizgują z kurtki, w ogole mi to do głowy nie przyszło w sumie żeby dzieci w kurtkach wkładać do foteli xD

    kasiakasia11, espoir lubią tę wiadomość

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na krótki odcinek drogi nie rozbieram Leny. Mój samochód stoi pod blokiem i w taka pora roku jest w nim zwyczajnie zimno. Kiedy jedziemy w dalszą drogę to już się rozbieramy.

    Justyna spojrzałam na Twój suwaczek..nie wierzę, że już 4 miesiąc..szok

    Inso dzięki za domek ;) Jak już Wasz dojdzie i to postawicie to koniecznie wrzuć zdjęcie.

    Sabinaa.. pytałaś o sałatki. Przyłącze się do pytania :) Nie mam jakoś nowych pomysłów co tu zrobić.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymka zaczyna atakować gorączka. Pójdziemy na nocną opiekę dziś. Boje się żeby mała nic nie złapała od niego...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od wczoraj dalej jak reka odjal goraczke nocna. Takze czekam jeszcze do jutra. Jak dzis przez noc nic znowu nie bedzie to znaczy przeszlo..

    Aneczka jasne,zrobie foto dopiero 9 grudnia pewnie. Robimy Urodziny 8.12 tydzien pozniej niz powinnismy ze wzgledu,ze umowilam sie,ze w tym roku Siostrunia Malza 1.12 bedzie dla syna robila. A ja nie chcialam tak jak zawsze na drugi dzien robic. Takze to prezent od Dziadkow i mojej Siostry to maja przyniesc na impreze. Chyba,ze sie im cos odmieni to dadza 1.12 porostu w dniu Urodzin ;)

    Ja juz tez zamowilam prezent ode mnie,Malza i Laury. Zdecydowalam sie na stolik i krzeslo. Dam to juz jako prezent poprostu ;) Dlugo myslalam i sie zastanwilam,obliczalam:p czy sie zmiesci i co. Wiec skrzyni nie bedzie. Wzielam z Ikei stolik/biurko z Sundvik i krzeslko z Kritter. Z tego wszystkiego zapomnialam do zamowienia dodac jeszcze na to krzeslo poduszke Lattjo :/ no trudno.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 3273 2986

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też teraz jak jest zimno nie zdejmuje kurtki bo jest tak zimno rano w aucie ze az mnie trzepie mimo ze jestem grubo ubrana. A z domu wychodzimy o 7 rano takze ten. Na dluzsza droge owszem, sciagam zawsze ale nie do przedszkola O.o

    Wczoraj młody usnał mi po przedszkolu w domu i spal do rana (przy okazji tryliard pobódek, spałam przez niego i chrapiącego starego moze z 3 godziny! A musialam o 5 wstawac!)
    Dzisiaj znowu nie chce wstać!? Budzilam go juz 2 razy, marudzi, kreci sie i idzie dalej spać.
    Co ja mam z nim zrobic?
    Fakt ze mial dluga przerwe od przedszkola, wiec jest bardzo zmeczony ale bez przesady

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r

    Niedrożny lewy jajowód
    7x IUI - nieudane
    1 PROCEDURA IVF :
    I transfer - 09.2024 - 5t.💔
    II transfer - 11.2024 - 5t. 💔
    III transfer - 12.2024 - nieudany
    2 PROCEDURA IVF :
    I transfer - 03.2025 - 5t. 💔
    II transfer - 15.05.2025 - ❤️
    17.01.2026 ❤️Zdrowy chłopiec 👶🏻
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i Szymek dostał antybiotyk. Ma czerwone gardło i powiększone migdały. Żeby na małą nie przeszło i żeby zabić przeziębienie to doktor dał antybiotyk

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 5484 7803

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też jestem za ściąganiem kurtki zawsze. i podczas 2-minutowej drogi i podczas 20-minutowej ktoś może przywalić w mój samochód, nie widzę różnicy w długości trasy... to nie jest po to by utrudnić życie rodzicom, a po to, żeby było bezpieczniej...
    po co te coraz lepsze foteliki i samochody, jeśli się nie stosuje do zaleceń?

    a jeśli w aucie jest zimno, to są specjalne "kurtki", które się ubiera dziecku już zapiętemu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 19:14

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 3273 2986

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że warto uciąć szybko temat tych fotelików i kurtek bo to chyba nie ma sensu :) Myślę, ze takie walkowanie tematu nic nie pomoze tylko pogorszy. Nie wszystkich stać na ekstra foteliki za 600zł, do tego super auto które moment i jest ciepło w aucie, bądź specjalne kurtki do fotelików (Pierwsze słysze? Miałam kombinezon dla małego dziecka ale o kurtkach nie slyszałam)
    Niektóre temat są tak grzązkie ze lepiej w nie nie wdepnąć ;) Jedni potraktuja temat na spokojnie, a inni tylko szukaja powodu do zaczepki, takze luz babeczki, nie ma co sie spinać ;)

    justyna14, Aneczka86, sabinaaa lubią tę wiadomość

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r

    Niedrożny lewy jajowód
    7x IUI - nieudane
    1 PROCEDURA IVF :
    I transfer - 09.2024 - 5t.💔
    II transfer - 11.2024 - 5t. 💔
    III transfer - 12.2024 - nieudany
    2 PROCEDURA IVF :
    I transfer - 03.2025 - 5t. 💔
    II transfer - 15.05.2025 - ❤️
    17.01.2026 ❤️Zdrowy chłopiec 👶🏻
  • espoir Autorytet
    Postów: 5484 7803

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jak dla mnie to nawet najlepszy fotelik nie spełni wymagań jeśli dziecko jest zapięte w kurtce, więc równie dobrze można kupić jakiś najtańszy fotelik z marketu bez atestów...

    i fakt, że nie każdego stać na najlepsze rzeczy, ale tak czy siak fotelik to nie tylko antymandat - ma spełniać swoje funkcje, a nie zrobi tego jeśli rodzice nie będą się trzymać zaleceń.

    ale każdy robi jak uważa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 19:27

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    No i Szymek dostał antybiotyk. Ma czerwone gardło i powiększone migdały. Żeby na małą nie przeszło i żeby zabić przeziębienie to doktor dał antybiotyk
    ojej współczuję, ale pewnie teraz jak szybko zacznie działać to już gorączki nie będzie . słyszałam, że nie wiem czy 100% prawda, że po 2 dawce antybiotyku się już nie zaraża - choć niby antybiotyk to bakteryjnie a nie wirusowo. Obyście ani Ty ani malutka nie załapały. Zdrowka :*

    natalka0887 lubi tę wiadomość

    7w3d 💔
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola fiu fiu fiu szybujesz kochana szybujesz. Mocno trzymam kciuki i powierzam Was dziś w modlitwie.

    Ola_45 lubi tę wiadomość

    7w3d 💔
  • espoir Autorytet
    Postów: 5484 7803

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a te "kurtki" są od patulove na przykład - tzw. "ponczo samochodowe"... :)

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_45 wrote:
    Ja też teraz jak jest zimno nie zdejmuje kurtki bo jest tak zimno rano w aucie ze az mnie trzepie mimo ze jestem grubo ubrana. A z domu wychodzimy o 7 rano takze ten. Na dluzsza droge owszem, sciagam zawsze ale nie do przedszkola O.o

    Wczoraj młody usnał mi po przedszkolu w domu i spal do rana (przy okazji tryliard pobódek, spałam przez niego i chrapiącego starego moze z 3 godziny! A musialam o 5 wstawac!)
    Dzisiaj znowu nie chce wstać!? Budzilam go juz 2 razy, marudzi, kreci sie i idzie dalej spać.
    Co ja mam z nim zrobic?
    Fakt ze mial dluga przerwe od przedszkola, wiec jest bardzo zmeczony ale bez przesady
    kurcze, mi czasem Olek też pada, ale na godzinę i wstaje. Rozumiem, że mały nie ma drzemek w przedszkolu? Cóż, chyba niewiele możesz, jak jest wykonczony to jedyne co to wcześniej go kąp i przebieraj w piżamkę, żeby nie spał w ubraniu. może po paru dniach się ogarnie i wróci do normalności

    7w3d 💔
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    a te "kurtki" są od patulove na przykład - tzw. "ponczo samochodowe"... :)
    rozumiem, że wozisz dwie kurtki codziennie? jedną do auta na przykrycie a drugą do przedszkola jakby mieli iść na spacer? Czyli ja miałabym teraz wozić 4 a za 2 lata 6 ? nie widzę tego oczyma mojej wyobrazni, ale każdy robi jak uważa.

    Popieram Ole, lepiej skonczyc temat.

    7w3d 💔
  • espoir Autorytet
    Postów: 5484 7803

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    można je założyć już w domu :)

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
‹‹ 3324 3325 3326 3327 3328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ