X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas seksu z żałosna czestotliwoscia raz w tygodniu są ale już nie o seksy chodzi tylko o ten czas razem żeby choć pogadać jakieś sprawy omówić a tu ciągle wszystko w biegu. A jak w końcu jest wieczór kiedy możemy pogadać to on idzie pogadać ale z sąsiadem. No szlak mnie trafił.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko w zabieganiu znaleźć czas dla siebie, to niestety jest bardzo trudne. U nas mamy zasadę że wieczory są dla nas tzn. jak ola zasypia to szykujemy sobie kolację i jemy wspólnie rozmawiając, ustalając różne rzeczy itd. Po kolacji albo też spędzamy razem, że coś oglądamy w TV czy coś albo zajmujemy się swoimi dodatklowymi pracami albo ja ogarniam prasowanie obiad na następ-ny dzień itp. a mąż gra sobie na kompie na przykład. Weekendy mamy umowę że całkiem razem spędzamy z dzieckiem. Spcaer, gotujemy razem, sprzątamy a dopiero wieczorem po zaśnięciu oli zajmujemy się swoimi sprawami.
    Jeżeli chodzi o sprawy łóżkowe to dbamy o to bardzo, a zdarzają się też dni że oddajemy dziecko do dziadków i wtedy wogóle full wypas:D

    sabinaaa, justyna14, natalka0887 lubią tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, animka zazdro, ze tak potraficie ulozyc wszystko, ze macie czas dla siebie. U nas z tym kiepsko. Ja ukladam Kube spac w jednym pokoju, a maz Zuzie w drugim. Zazwyczaj zasypiamy razem z dziecmi. Seks raz w tyg. Pogadamy czasem wieczorem, ale nie pamietam juz kiedy mielismy czas tylko dla siebie. Brakuje mi tego, nie powiem. A jak chce sie przytulic, to jest identycznie jak u Inso - Zuza jest zaraz miedzy nami i tekst "tylko prosze mi sie tu nie ciumkac" ;)

    justyna14 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina- to może ładnie brzmi, ale to jest na prawdę wyzwanie żeby się zmobilizować i to zrealizować. Bo się nie chce, bo coś tam, ale staramy się ustawiać do pionu. Mój mąż jest osobbą która bardzo kocha swoje dziecko ale bardzo potrzebuje też czasu tyl;ko z żoną. I staramy się o to dbać. Przeszliśmy mega kryzys jak młoda była mała bo ja byłam skupiona na dziecku i to nas wiele nauczyło. W zimie staramy się wyjeżdżać na narty choć na kilka godzin.
    A jak się tulimy w ciągu dnia że ola widzi to zaraz przybiega i chce się przytulać z nami bo mówi że przecież jest nasza to trzeba się razem przytulać. Ostatnio padłam jak walneła tekstem: " a czemu mamusia i tatuś się kochają, przecież to ja kocham tatusia!":D

    201512131765.png

    201909081765.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja polozylam Lene na drzemke pol h temu i zaczelam rozkminke fotelika. Kurde 2 ruchy i przypiety fotelik pasami jest. Do tego wyciagnelam spiwor Leny czarny w ktorym jezdzila w spacerowce. Wlozylam do fotelika i pasuje jak ta lala ;d a chcialam dokupic jakis spiworek do fotelika..dobrze,ze tego nie zrobilam. Szkoda ponad 100zl na niecale 2 msc uzytkowania. Potem juz tylko kocyk. Dobrze,ze ten nawet calkiem pasuje. Moze potem od pazdziernik jeszcze bedzie dobry i zime. W zaleznosci ile moje dziecko pojezdzi w tym nosidle. Choc obstawiam,ze dluzej napewno niz Lena w tym od wozka..tamten to porazka byl i w 7msc przesiadla sie do fotelika nastepnego. Tu mam nadzieje w rok na przesiadke ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymek jeździł w spiworku jeszcze zima w spacerówce czyli ponad rok i uważam że to był super zakup. Teraz też używam tego spiworka do wózka i fotelika

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś wracając rano z przedszkola weszłam do piekarni i tak mi się słabo zrobiło, że wyszłam.. Prawie bym zemdlalam, bo już mi się ciemno przed oczami zaczęło robić :(
    Przyszłam do domu i się położyłam od razu, tak nie miałam sił. Zasnęłam i spałam prawie 3h.
    Czuje się dziś mega słabo.
    Mąż zakazał mi robienia obiadu..mam odpoczywać.

    U Leny w grupie jakas dziewczynka zachorowała na szkarlatyne :(

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Ja dziś wracając rano z przedszkola weszłam do piekarni i tak mi się słabo zrobiło, że wyszłam.. Prawie bym zemdlalam, bo już mi się ciemno przed oczami zaczęło robić :(
    Przyszłam do domu i się położyłam od razu, tak nie miałam sił. Zasnęłam i spałam prawie 3h.
    Czuje się dziś mega słabo.
    Mąż zakazał mi robienia obiadu..mam odpoczywać.

    U Leny w grupie jakas dziewczynka zachorowała na szkarlatyne :(
    U Laury za to w szkole ospa panuje. Wychowawczyni napisala i poszla na zw,bo przeciez tez w ciazy.

    Mnie dzis znowu brzuch boli i twardnieje brzuch. Nie wiem co sie dzieje. Klucie mam w dole brzucha. Zaczne chyba wieksza dawke magnezu lykac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 15:30

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso- nie chce cię straszyć ale przeważnie twardnienie brzucha czeste plus kłucie oznacza skracanie się szyjki...może lepiej idź skontroluj

    201512131765.png

    201909081765.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Inso- nie chce cię straszyć ale przeważnie twardnienie brzucha czeste plus kłucie oznacza skracanie się szyjki...może lepiej idź skontroluj
    Zobacze czy jutro znowu sie powtorzy akcja. Szkoda,ze na usg III tak pozno sie zapisalam. Najwyzej przeloze wczesniej jak miejsce bedzie. Przeciez juz moge isc. Odrazu szyjke by mi sprawdzil. Prywatnie to mam nadzieje kompleksowo..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inso a może to już skurcze BH?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    inso a może to już skurcze BH?
    Nie mam pojecia. Chyba zaczne mierzyc. Ale zauwazylam,ze te twardnienia i skurcze czesto sa wraz z ruchem dziecka. Takze moza Dusia dupe tak chamsko wypina,ze macica sie stresuje ;p

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    U nas seksu z żałosna czestotliwoscia raz w tygodniu są ale już nie o seksy chodzi tylko o ten czas razem żeby choć pogadać jakieś sprawy omówić a tu ciągle wszystko w biegu. A jak w końcu jest wieczór kiedy możemy pogadać to on idzie pogadać ale z sąsiadem. No szlak mnie trafił.
    Ah mialam napisac. Justyna zebys sie osamotniona nie czula. Po 16 dostaje smsa od Malza,ze wroci po 20..mysle,ze co??? Caly dzien mu pisalam,ze boli mnie brzuch,twardnieje itp. Drugiej pracy dzis nie mial wiec wtf??!! Dzwonie a On mi oznajmia,ze idze za kolege,bo kolega nie moze bo cos tam..no kurwa myslalam,ze z lozka spadne :| Chyba nie musze pisac co powiedzialam przez telefon a potem sie odlaczylam i dopisalam smsem... Jak zaraz wroci zamierzam isc do dzieci spac i nawet na niego nie patrzec... no szoku doznalam poprostu.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso- normalne skurcze BH rto nie więcej 5 na dobę

    201512131765.png

    201909081765.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Inso- normalne skurcze BH rto nie więcej 5 na dobę
    Myslalam,ze one sa pozniej ale doczytalam,ze od 20tc juz moga sie pojawic a ja zaraz 30tc. Naraziw leze i spokoj. Jakas dziwna ta ciaza. Dwie zupelnie inaczej wspominam a w tej wiecznie narzekam :|

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Inso- normalne skurcze BH rto nie więcej 5 na dobę
    nie, skurcze BH są nie regularne i niebolesne ale mogą być częściej. Jak bolesne albo zauważysz regularność to do lekarza od razu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 20:13

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna- mówię jak mnie lekarka tłumaczyła i ja się tym kierowalam. Niestety u mnie skończyło się lezeniem przez 4 miesiące i pessarem. Więc pewnie jestem przewrażliwiona.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Ah mialam napisac. Justyna zebys sie osamotniona nie czula. Po 16 dostaje smsa od Malza,ze wroci po 20..mysle,ze co??? Caly dzien mu pisalam,ze boli mnie brzuch,twardnieje itp. Drugiej pracy dzis nie mial wiec wtf??!! Dzwonie a On mi oznajmia,ze idze za kolege,bo kolega nie moze bo cos tam..no kurwa myslalam,ze z lozka spadne :| Chyba nie musze pisac co powiedzialam przez telefon a potem sie odlaczylam i dopisalam smsem... Jak zaraz wroci zamierzam isc do dzieci spac i nawet na niego nie patrzec... no szoku doznalam poprostu.
    ha ha ha nie jestem sama, mój dziś cichutki i potulny jak baranek. nie wracaliśmy do tematu ale ja się odzywam tyle co musze tylko. A Twój cóz, przed ciążą był mega dbający, więc jakieś wyjątki od normy też mogą mu się zdarzyć ;)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Justyna- mówię jak mnie lekarka tłumaczyła i ja się tym kierowalam. Niestety u mnie skończyło się lezeniem przez 4 miesiące i pessarem. Więc pewnie jestem przewrażliwiona.
    widać u Ciebie to nie były skurcze BH po prostu. Przy skurczach BH szyjka się nie skraca jakoś specjalnie, z czasem robi się krósza do porodu, ale skurcze BH jej nie skracają żeby trzeba było pesser zakłądać i leżeć do 36 tyg. Ja miałam zawsze po 20 tyg takie twardnienia i często większa dawka magnezu pomagała brałam i po 6 dziennie

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczelam drugi tydzien w pracy a maly chory :( z goraczka poszedl spac. Ja chce babcieeeee tu miec :(

    Kasia, jak twoj powrot do pracy?

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
‹‹ 3363 3364 3365 3366 3367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ