X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kaszek jej nie dawałam bo ani to dobre ani moim zdaniem potrzebne. Zapycha tylko niepotrzebnie. Gotowałam jej płatki jaglane na wodzie i owocki tarlam do tego.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my zaczęlismy rozszerzanie stopniowo między 5 a 6 msc a tak to był cycuś tylko. Teraz Antuś ma 9,5 msc i dopiero zaczynam mu kaszki dawac bo ne są słodkie więc nie chciałam mu wcześniej dawac zeby chciał warzywa i owoce. Ale nadal głownie pije mm.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 22 maja 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ale tu cisza. u mnie nowości, od czerwca zaczynam prace :) teraz szukamy niani:)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 22 maja 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna wow! Juz do pracy niezle :D sprytna Kobieta z Ciebie, naprawde podziwiam!:))

    Ja wlasnie ubolewam nad swoimi miesniami brzucha.. mam ta dziure:/ no coz. Na rowerku zaczelam jezdzic jak mo oczywisice Lidka da.. ale zeby zamknac ta dziure w brzuchu to tak mi sie nie chce cwiczyc.. jakos po tej ciazy brak mi samozaparcia wogole do odchudzania. Poczulam chyba luuzz jak wszystko jadlam. Pilnowalam sie fakt ale mimo wszystko jadlam. :D

    I nie wiem co zrobic mam ze swoim Dzieckiem, no spacery to jakas zmora :| drze sie jak opetana dopoki nie zasnie a zasypianie idzie koszmarnie w wozku. No w szoku jestem. Wiem,ze duza wina jest to,ze nie chce smoka. I to,ze ja dalej kp... ;/ tylko cycki temi dzieciakowi w glowie. Wybaczcie zal ale ja od poczatku nie bardzo lubilam kp,krotko karmilam 2 pierwsze a teraz jeszcze gorzej sie z tym kp czuje,bo przez to mam teraz problem,ze nawet na podworku wyjsc to jakis koszmar! Wrr..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 22 maja 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso a jakiś szumis, bądź szum z yt czy jakiejś apki?
    U nas trochę pomaga teraz na spacerze Ale musi być yt. Bo jak nie śpi to jest katastrofa na dworze. Już jest tak ciekawa świata. Coś czuję, że spacerowa pójdzie w ruch tak szybko jak przy Lenie. A Lena miała 4,5 miesiąca. Oczywiście nie na siedząco 🙂
    Co do kp.. Ja akurat Cię rozumiem.

    Inso...A kiedy zaczynasz rozszerzanie diety? Bo pamiętam, że przy Lenie to jakoś szybko poszło.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 22 maja 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna GRATULACJE !!!!

    justyna14 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 22 maja 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna- no to świetnie! Gratulacje! Oby udało się fajna opiekunkę znaleźć!:)

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inso pociesze Cie, że jeszcze maks miesiąc i wszystko się unormuje. przeżyjesz te pierwsze ciekie 3 msc i potem serio jest z górki. i kp nie takie straszne. jeszcze troche. spanie sie małej unromuje, jedzenie unormuje i będzie stały rytm dnia. ogarniesz, na początku każdy jest nieogar.

    Dzięki za gratki :) teraz się boje, żebym dała rade :)

    i uwaga- chyba mamy nianie :) młoda dziewczyna, ale znam ją z widzenia i znam rodzine, i wiem że w miare ogarnęta spokojna, ma młdsze rodzenstwo, więc z dziecmi miała do czynienia. siostra też ma dzieci więc chyba ogarnie :) ma wpaść w poniedziałek pogadać.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może szybko do pracy ide, ale powiem Wam, że ja już musze, bo to wyjdzie na zdrowie całej naszej rodzinie. nie jestem stworzona do zamknięcia z dziecmi w domu, a ten początek roku szczególnie dał mi się we znaki, bo dzieci non stop chore i w domu sama zamknięta z trójką. więc ja już po prostu czuje, że musze, bo wybuchne. i udało się. :) zobaczymy jak będzie dalej.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 22 maja 2019, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna gratuluję. Ty jesteś babka nie do zdarcia. 3 dzieci i kobieta pracująca. Jak ty to robisz?

    Inso Szymek mi tak płakał w wózku jak go wkladalam na klatce i dopóki nie usnął. U nas działały szumy albo szczeniaczek uczniaczek.
    Wiem że ty tak średnio jesteś za kp ale dzieci na mm też płaczą... Ale spoko hehe. Dusia zaczyna taki etap marudzenia

    A propos kp. Ja chyba sama sobie robię powtórkę z rozrywki. Pola od małego ładnie spala i budziła się w nocy 2 razy. Po tym skoku rozwojowym co teraz miała budzi się tak że 6 razy i płacze. Żeby ją uciszyć i nie rozbudzać to przystawiam ja do cyca. zje i zasypia. Próbowałam ja dziś polulac na rękach, ale widać po tych 2.5h już jest głodna. Może się moim mlekiem tak nie najada. Szymek miał dokładnie to samo. No i jeszcze teraz nie chce sama zasypiać bo płacze strasznie i usypiam ja na rękach, czasem po karmieniu się odwróci do mnie tylem na bok i śpi. I generalnie nie mam pomysłu na to co zrobić żeby mi się tak nie budziła. Mleka z butli nie chce pić więc jestem udupiona. Chyba ja pokarmie do grudnia i przed powrotem do pracy ja odstawie całkiem jak. Najwyżej będzie jeść kaszkę łyżeczka.

    Z tą kszaka spróbuję już teraz ale już raz jej dałam o 18.30 i tak musiała pocycać.

    Pola nie chce pić ani wody ani soku. Dziś przyszedł kubek że słomką z obciaznikiem więc może pić nawet na półleżąco. Dałam jej i po kilku sekundach już piła. Znaczy ciągnęła bo wodę wypluwała. Ale tak się zafiksowala na ten kubek że nie można jej odciągnąć. Aż się trzesie jak go widzi:-D drugim razem już trochę połykała. Tylko znów jak ciągnie to leci że słomki więcej wody niż mleka z piersi i nie umie tyle połknąć i albo wylatuje z buzi albo się krztusi. Ale kwestia wprawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 23:59

    justyna14, iNso87 lubią tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka u mnie tylko Antus pil wode , a starszaki tez nie pily. Dopoki kp to dziecko nie musi pic wody. Ja Antkowi zaczelam dawac wode jak zaczelam go dokarmiac mm i pozniej po jazdym obiadku dawalm na popicie i przyzwyczail sie ze po obiadku popija :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna- ja Cie doskonale rozumiem z tym powrotem do pracy. Ja też nie należę do kobiet stworzonych do siedzenia z dzieckiem w domu. Też potrzebuje kontaktu z ludźmi a myślę że dziecko na prawdę na tym nie traci. A też jak patrzę na moją siostrę, która ma troje dzieci to widzę że praca nawet motywuje do zdecydowanie lepszej organizacji życia;)
    Fajnie że z opiekunką się tak szybko udało:)

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    natalka u mnie tylko Antus pil wode , a starszaki tez nie pily. Dopoki kp to dziecko nie musi pic wody. Ja Antkowi zaczelam dawac wode jak zaczelam go dokarmiac mm i pozniej po jazdym obiadku dawalm na popicie i przyzwyczail sie ze po obiadku popija :)
    Właśnie mi chodzi żeby popijała obiadki. Czytałam że może popić z piersi.

    Ja dziś poszłam spać po 24. Pola od 2 do 4 co chwila się budziła. Nawet miała ochotę się bawić. W końcu jakoś ja ululalam na rękach i sama zasnęłam o 4.30. dzieciaki wstały o 6 i tyle było mojego spania. Mąż od wczoraj jest na szkoleniu więc rano wiozę z Pola Szymka do przedszkola.

    Mówiłam wam że w czerwcu mój mąż jedzie na wycieczkę do Portugalii na tydzień? Zaprosiła go firma z którą współpracuje. Wczasy All inclusive a ja tu będę się mordować sama. No ale jedzie za darmo to szkoda nie jechac. Jak wróci to chyba zostawię mu dzieci i jadę na cały dzień na szoping i do kina

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 08:34

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 23 maja 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny Ale miałam dziś sen..
    Śniło mi się, że zaliczyliśmy wpadkę. A ja się tak tym zalamala, że myślałam tylko jak usunąć tą ciążę.
    Jak to dobrze, że to tylko sen 😅

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 23 maja 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka - o matko! Cały tydzień?! Chyba by mnie wywieźli do wariatkowa:p Znając mojego męża to by na tydzień nie pojechał, góra weekend. Nawet za darmo;)

    Aneczka- jaki sen! Ja teraz w ciąży mam tak realistyczne sny że czasem budze się okropnie zmęczona....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 23 maja 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka mężowi zazdroszczę , Tobie współczuje ale serio szkoda takiej okazji.

    powiem Wam, że ciesze się ,że wyjde z domu w koncu, ale z drugiej strony troche mi szkoda Anta , bo to taki mamoch, ale dobrze to nam zrobi. mi na głowe :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 23 maja 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inso już remont robisz?

    iNso87 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 23 maja 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna gratuluję ;)

    U mnie fajnie, bardzo mi sie tu podoba, zakochałam sie. Blisko morze, duze miasto, ale jednoczesnie spokoj. Mili ludzie, wbrew pozorom nie jest tak drogo ;) Ciagle piekna pogoda, odkad tu jestem moze ze 2 razy padało (wlasciwie kropil lekko deszczyk), jest troche chlodniej ale sie juz przyzwyczaiłam :) Pieknie, wszedzie kwiaty, pieknie przyciete drzewa.

    natalka0887, justyna14, iNso87 lubią tę wiadomość

  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 23 maja 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso - Podziwiam cie kobieto! Ze ci sie tak chce remonty robić 😅

    iNso87 lubi tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 23 maja 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_45 wrote:
    Justyna gratuluję ;)

    U mnie fajnie, bardzo mi sie tu podoba, zakochałam sie. Blisko morze, duze miasto, ale jednoczesnie spokoj. Mili ludzie, wbrew pozorom nie jest tak drogo ;) Ciagle piekna pogoda, odkad tu jestem moze ze 2 razy padało (wlasciwie kropil lekko deszczyk), jest troche chlodniej ale sie juz przyzwyczaiłam :) Pieknie, wszedzie kwiaty, pieknie przyciete drzewa.
    Super ze Ci sie podoba. A kiedy wracasz do Polski po malego i kiedy na stale wyjezdzacie ostatecznie?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
‹‹ 3481 3482 3483 3484 3485 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ