X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 22 listopada 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam wstawić fotkę Lidki.
    To właśnie wstawiam.. 2 min temu.. 😄
    Foto

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 18:00

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 22 listopada 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, jaka piekna ta Twoja Lidzia 😍🥰😍 No normalnie modeleczka mala! A jaka do siostr podobna! 😍

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 22 listopada 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha tak no wiecie,to już prawie panienka..zaraz 9msc.. 😄😂🤪😘 hehe :)
    A włosy Jej tak pojasnialy. Jak się urodziła miała ciemny brąz prawie czarne. A dziś to w sumie nie wiem czy to jasny brąz czy ciemny blond? 🤔😉
    Do Leny fryz podobny i kształt głowy. Ale już oczy i usta to zupełnie co innego. Lena jest jak mój Daniel wielkie usta i oczy a Lidka już małe usteczka i mniejsze oczy jak u mnie. :)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 23 listopada 2019, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślałam że to Lena. Podobna do niej
    Lena też była z wyglądu bardziej dorosła niż na swój wiek. Śliczne masz córki inso. Gratuluję!

    Ja się narobiłam z mężem. Nagotowalismy jedzonka. Umyłam kuchnię bo jeden wielki tłuszcz. Tak pryskalo że szok. We wszystkim tyle wody w mięsie przede wszystkim że zamiast się smażyć to najpierw strzela a potem się gotuje jak ta woda wyjdzie z mięsa.
    Zrobiliśmy dekoracje z balonów w kształcie dinozaurów i jednorożców 😁. Kupiliśmy te foliowe ale nie pompowalismy helem. Te z powietrzem dłużej się trzymają. Jeden mamy chyba od września.
    Jutro tylko sałatka z brokula i jajka zrobimy i fajrant. I torta odebrać. Można się wypunktować i czekać na gosci. Wrzucę jutro fotkę naszych solenizantów

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 23 listopada 2019, 02:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka koniecznie. Czekam na fotki. 🥰
    Wszystkie możecie wrzucić bo dawno nie widziałam Dzieciaków naszych 😍

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 23 listopada 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka Laura też już jaka duza wow! 🥰😍 Ale rosną nam te dzieci 😁 Lena chyba jest bardzo wysoka? I też już taka poważna 😘 śliczne Dziewczyny 🥰😍
    Aneczka może marudy przez te choroby jeszcze ? Jutro nowy dzień, i napewno będzie lepiej! 🙂

    Malz do mnie dziś mówi,że Teściowa dzwoniła, na obiad jutro zapraszała. Oczywiście pięknie odmówiłam,bo ogonki też będą a ja chcę mieć dzieci zdrowe... W środę bilanse także nie dziękuję. I tak tydzień wcześniej zapisałam zamiast w grudniu także NIE! 🤪

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju ja dalej kp i brak @ ale czasem tak już mnie ten brzuch cmi,że masakra. Teraz leżę oglądam film i czuję jakbym miała zaraz dostać wrednej.. i już kurwa chyba kilo słodyczy wpierdolilam ...😠😔 Jak nie przestanę karmić to nie schudnie. A jak się rozpedze to i przytyje niedługo.. nie mogę przestać. Co za życie 🙄🤪🙈

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 listopada 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i co tu taka cisza? Hmm? 👀🤷

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 listopada 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka w jakim foteliku jeździ Laurka? Nie pamiętam czy zmienialas na nastepny już jakis czy w skorupie dalej wozisz?
    My dziś przesiadkę zrobiłyśmy do Caretero Ibiza jeszcze po Lenie. Dobrze,że nie sprzedałam a w stanie super jest,bo od nowosci go mamy. Mam nadzieję,że przestanie jeczec w aucie bo czasem się jeszcze zdarzało.

    Od dziś moje dziecię usprawniło sztukę siadania. Sama zaczęła siadać z pozycji na brzuszku. Także mogę zaliczyć Jej to,że sama usiądzie. Za to raczkuje dalej na siedząco tj. podsuwa się pupka. Ominie to raczkowanie chyba,bo zaczyna chwytać się czegokolwiek i wstawać. Narazie staje na kolanka pomału. Na stopki jeszcze nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2019, 22:11

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 listopada 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka aaaaaa faktycznie już sobie przypomniałam.. przecież pisałaś jakoś latem🙈 no tak..taka to moja właśnie pamięc.. jak nazwe napisałaś Joie to odrazu przypomniało się...

    Hmm.. różnie. W nocy cyc jest z dwa razy jeszcze. Jak wstanie to je albo kaszkę na wode, albo kanapke albo jajecznicę z bułeczka i masłem albo coś tam jeszcze. Potem jeszcze cycek bądź drożdżówka albo bułka w zależności co na śniadanie było i drzemka. Potem mamy zupę albo swoja albo słoik, potem obiad to też różnie, jakoś tam cyc w między czasie i drzemka następna. Popołudniu już owoce,z resztą banan to i w dzień czasem się przewinie gdzieś. Na kolację to też albo kaszka albo jogurt jeszcze o, jest też jogurt też czasem na śniadanie I bądź II. Różnie u nas. Ogólnie Lidka często coś zuje ;) ale nie wiem czemu w wagę to nie idzie 😂🤔🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 18:08

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 listopada 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chrupki kukurydziane jak Lena oczywiście je opakowaniami...

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 25 listopada 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    My po urodzinach. Nie mam fotki bo jakoś nie ustawiłam dzieciaków razem. Szymek zajął się prezentami to się bawił cały dzień że nawet jeść nie chciał.
    Wszystko się udało, dzieci zadowolone. Mnie wczoraj ścięlo z nóg, najpierw brzuch bolał i brało na wymioty, wieczorem miałam dreszcze i było mi zimno a potem gorąco. W nocy oddałam Pole mężowi bo nie byłam w stanie jej uśpić. Dziś wstałam z zawrotami glowy i osłabiona ale potem już puściło i został ból gardla. Oby wrócić do formy przed weekendem bo jedziemy do Kołobrzegu na odpoczynek hehe.

    Aneczka ma ja Pola też marudna. A nawet jak nie jęczy to nic nie da zrobić. Rozpakowanie zmywarki to dla mnie wyzwanie bo ona mi grzebie w niej, albo się zahaczy o drzwi i się zastapie bo mamy w zabudowie i wykończone taka ostra listwa na rogu. Na noc też podałam ibum i nie działało. A viburcol dajesz w czopku czy kroplach? Moje krople Pola wrzuciła gdzieś za łóżko i nie mam jak wyjąć bo nie mogę go przestawić.

    Dzwoniła dziś pani z takiego punktu opieki nad dziećmi że przyjmą Pole od grudnia. Zgodziłam się bo nie mam za bardzo innych opcji. Żłobka nie ma. Może będzie w lutym ale nie wiadomo. W miastach obok też nie ma. Ale nie będę jej wozić przecież 15km do żłobka. Znalezc nianie zaufana też ciężko. A niech się okaże że znajdę a ona mi zrezygnuje po 2 tygodniach, albo zadzwoni rano że nie przyjdzie bo ja boli glowa... Ludzie są różni.
    Mam mnóstwo wątpliwości bo to jest jedna grupa z mieszanymi dziećmi od roku do 3 lat.
    Jest tak około 20 dzieci i 2 panie. Ale jak pytałam to jak trzeba to położą spać 2 razy (bo te maluchy u nich i tak śpią 2 razy) zrobią mleko przed spaniem. To może nie jest jakieś super przedszkole ale nie mam wyjścia. I tak się cieszę że w ogóle znalazło się miejsce.
    W weekend pogadam z koleżanką bo ona oddawała syna do żłobka jak miał chyba 10-11 miesięcy a córkę jak miała 14-15miesiecy. Więc ona wie sama dobrze jak to jest. Może mnie uspokoi.

    Bo jak ta Polcia tam da sobie radę. Jak ona często się budzi w domu gdzie jej nikt nie przeszkadza. U mnie wisi na rękach, przytula się, jak trzeba to uspie ja na rękach. A tam? Z drugiej strony może trochę się nauczy samodzielności i nie będzie takim cyckiem mamusi.
    Pocieszcie mnie troche

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka ja Cię nie pociesze.. ja jestem tak emocjonalna, że czasami mnie to przeraża. Ale masz dużo racji i napewno krzywda jej się tam nie stanie. Zastanawia mnie tylko fakt jak te 2 panie radzą sobie z taka ilością małych dzieci. To u Leny jest 2 panie Ale dzieci już samodzielne.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 25 listopada 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiam. U Szymka tak samo, a nawet więcej bo jest pomoc na cały dzień i nauczycielki pracują po 4h. Byłam tam w razy jednego dnia raz koło 12 pogadać i o 15 zawiozłam podanie to tam było cichutko. A naliczyłam 18 kurtek w szatni. O 12 to dzieci może się szykowały do spania więc byli cicho. A potem już parę dzieci było odebranych

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 28 listopada 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko skonczylo dzis 4 latka, kiedy to zlecialo to sama nie wiem 🙂

    iNso87, Aneczka86 lubią tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 listopada 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabinaaa sto lat dla Zuzy🥰🥰🎂 jeszcze trochę i powiesz to samo o Kubusiu 😁

    Co tu tak cicho???
    Ja od dziś już nie czarna 😄 jestem po metamorfozie 🙂 mam brąz włosy! W końcu! Bo już patrzeć nie mogłam na ten odrost zahodowany.. a w ciąży nie zdejmowałem koloru a potem cały czas kp i ciężko było się wyrwać. Wczoraj siedziałam 6h! A dziś prawie 2h. Musiałam rozbić wizytę na dwie,bo z dziewczynami na bilanse byłam. Także wczoraj samo malowanie było a dziś już tylko strzyżenie.

    Lidka nie waży jeszcze 9kg ale za tydzień dopiero będzie miała 9msc także może by dobiła 😉 Lena to wiadomo, 21kg cały czas utrzymuje. Ogólnie wszystko ok.
    Wczoraj miałam zdrowe dzieci a dziś Lidka jakby katar ma. Nie wiem czy się rozkręci czy będzie tak jak raz już miała,że dwa trzy dni i minie. Myślałam wtedy,że to mogło być od zębów i nie wiem. Zobaczymy teraz.

    Aneczka jak sytuacja z odkurzaczem? Zawsze pod koniec roku chyba coś się wali 🙄 Ja ostatnio myślałam o tym robocie. Taki prezent na Święta mi i Malzowi,żeby coś tam stało pod tą choinka.. ale już sama nie wiem. Nie wiem czy chce,bo ja lubię odkurzać. 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2019, 22:01

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 28 listopada 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso dawaj zdjęcie włosów.
    Ja jestem zapisana na grudzień do fryzjera, ale tylko podciąć końcówki. Ja na Wielkanoc "poprawiałam" ombre i wycieniowalamminto był błąd. Wolę jednak całe proste chociaż wtedy są ciężkie.


    My jutro jedziemy do spa. Oby tylko Polka chciała tam spać bo ostatnio to jest raczej słabo z nockami u nas.
    W ogóle jest taka okropna ostatnio. Ciągle jęczy i płacze. Wczoraj spala na pierwszej drzemce 2.5h wstała i ziewa i trze oczy i płacze. No jak już tyle spala to powinna być radosna i wypoczeta. Nosze ja, ona mnie ściska i przytula. Stawiam ja na ziemi i jeszcze się nie zdążę wyprostować ona już płacze. Popołudniami to tak się drze jak nienormalna jakaś. I na ręce chce, ale nie siedzi, nie przytuli się tylko się wierci. Schodzi, za chwilę znowu na mnie włazi,.to stanie mi na stopach i tak stoi. ja nie wiem co będzie w tym żłobku. Albo będzie tam wyla caly dzień albo się nauczy trochę samodzielności i mnie zostawi. Jest 3 opcja pompowrocie będzie na mnie wisieć do nocy hehe. To jest moja przytulanka, taki tuliś.

    Dziś pierwszy raz chodziła po dworze sama. Szła ładnie, za rączkę słychać było tupot butów na chodniku ml. Ale jak zobaczyła trawę to nie chciała iść chodnikiem. Musiałam.ja siła zabrać żeby nie weszła w jakaś niespodziankę na trawie.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 29 listopada 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina...wszystkiego najlepszego dla Zuzi 🎂🎁

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 29 listopada 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura widzę ma takie same zachowania jak Pola. Ona też pchacza od razu zalapala. Ale ona w ogóle mało się bawi zabawkami bomprzeciez ciągle placze. Teraz dostała spacerówkę dla lalek i chodzi z tą spacerówka. Jest lżejsza to ja sobie sama przestawi jak wjedzie na ścianę

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 30 listopada 2019, 05:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zaraz się wkurwie.. 100razy pisze post i przed chwilą cofnelam strony.. 🤪🙈

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 3530 3531 3532 3533 3534 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ