X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violet Flower wrote:
    Hej Dziewczyny :) witam nowe mamusie i trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty :)
    Bondzik śmigaj szybko do lekarza z tym plamieniem. Może po prostu progesteron się waha i wystarczy zacząć brać progesteron.

    PauliMikro trzymam kciuki żeby było dobrze, a nuż będzie tak jak mówi lekarz.

    Ina ja też już jajo znoszę, więc nie wiem jak wytrzymam jeszcze tydzień do tej wizyty. Póki co byłam dziś kontrolnie oddać krew na beta hcg. Może się uspokoje jak zobaczę dobry przyrost.

    Jestem obstawiona lekami, progiem tez a mój lekarz przyjmuje tylko w umówione dni no i jest 60km ode mnie a sama nie pojadę.. jeśli sie nasili to pojadę do szpitala żeby zrobili mi usg. W poprzedniej ciąży też miałam plamienie i niemiło wspominam wizyte w szpitalu.. :(

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bondzik mam nadzieję , że jednak będzie wszystko dobrze


    Ja zapisałam się na prenatalne , bo niestety trzeba do przodu mam 2 czerwca , jak nic po drodze się nie wydarzy

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki :)

    Witam nowe mamusie :)

    Dziękuję za propozycje miejsc urlopowych, dzisiaj po pracy może coś popatrzę bo czas ucieka i trzeba rezerwować.

    Dzisiaj dopadły mnie pierwsze mdłości, co racja nie wymiotowałam bo trochę się powstrzymałam - bałam się że zwymiotuję lek na tarczycę.. chyba muszę zmienić porę przyjmowania Letroxu z rana na wieczór.

    Jeżeli chodzi o zaświadczenie to jak je tylko dostanę to zaniosę do pracy.

    Wizyta w czwartek - stresik jest.

    Bondzik leć na IP !

    Miłęgo dnia Mamusie :) :*

    vcvau8q.png
  • PauliMikro Koleżanka
    Postów: 51 49

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 6 tydzien 6 dzien ale owulacja byla okolo 19 dnia

    2017r. Aniołek
    2018r. Aniołek
    14.11.2019r. bHCG 180❤️, 18.11.19r. bHCG 1697 ❤️ clexane, duphaston, zaax, estrofem, femibion
    16.12.2019r. (8 tydz 4 dzień) CRL 1,97cm, tętno 162 ❤️
    20.03.2020r. połowa za nami 🙂 Aleksandra 450 gram 🙂
  • PauliMikro Koleżanka
    Postów: 51 49

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo za wsparcie i słowa otuchy.

    2017r. Aniołek
    2018r. Aniołek
    14.11.2019r. bHCG 180❤️, 18.11.19r. bHCG 1697 ❤️ clexane, duphaston, zaax, estrofem, femibion
    16.12.2019r. (8 tydz 4 dzień) CRL 1,97cm, tętno 162 ❤️
    20.03.2020r. połowa za nami 🙂 Aleksandra 450 gram 🙂
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej w poniedziałek,

    serdecznie witam nowe dziewczyny.

    Martula, wreszcie jesteś, czekałam :)

    Magic, ja też mam tyłozgięcie macicy. W ciąży macica stopniowo naprostowuje się, ale nie liczyłabym na to, że da się przez brzuch pierwsze USG zrobić, bo przy tyłozgieciu macica jest właśnie bardziej z tyłu schowana :( Ja nawet prenatalne musiałam mieć częściowo transwaginalne z piąstkami pod pośladkami. Ale wiadomo, może u Ciebie akurat będzie wszystko lepiej widoczne, ja może mam mocniejsze tyłozgięcie.

    Bondzik, w pierwszej ciąży miałam brązowe plamienie z nieznanych przyczyn ponad tydzień, nie było tego mało wcale, moja ciąża się dobrze skończyła. Mam nadzieję, że u Ciebie nic złego się nie dzieje, może jednak uspokoiłaby Cię wizyta na IP.

    PauliMikro, współczuję przeżyć. To czekanie w niepewności jest okropne. Trzymam kciuki, byś na następnej wizycie usłyszała od lekarza dobre wiadomości.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagicCherryCupcake wrote:
    Hej Dziewczynki :)

    Witam nowe mamusie :)

    Dziękuję za propozycje miejsc urlopowych, dzisiaj po pracy może coś popatrzę bo czas ucieka i trzeba rezerwować.

    Dzisiaj dopadły mnie pierwsze mdłości, co racja nie wymiotowałam bo trochę się powstrzymałam - bałam się że zwymiotuję lek na tarczycę.. chyba muszę zmienić porę przyjmowania Letroxu z rana na wieczór.

    Jeżeli chodzi o zaświadczenie to jak je tylko dostanę to zaniosę do pracy.

    Wizyta w czwartek - stresik jest.

    Bondzik leć na IP !

    Miłęgo dnia Mamusie :) :*


    Letrox ożna przyjmować tylko na czczo inaczej się nie wchłania , tez tak mam czasami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 10:29

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bondzik może jakiś krwiaczek albo odklejanie kosmówki. To nie musi być poronienie ! Leż cały czas ... ja bym już jechała na sor.

    PauliMikro... to jest jeszcze szansa... musisz być dobrej myśli ! Nie raz czytałam ze w 6 t nie było zarodka a za tydzień już było serduszko

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • Aguś 90 Przyjaciółka
    Postów: 120 130

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam czy mogę do Was dołączyć czekałam do wizyty u lekarza żeby wszystko potwierdził w sobotę miałam wizytę i według USG jestem w 6w4d a według om 6w3d więc jest tylko dzień różnicy termin porodu 11/12.12 słyszałam już serduszko tylko okazało się że mam drobna infekcje przez którą mogę lekko plamić ale mam się tym nie stresować i przez 10 dni brać na noc nystatynę gdy wrocilam od lekarza z mężem faktycznie zaczelam lekko plamić po nystatynie plamienie przechodzi następna wizyta 19.05 mam nadzieję że będzie wszystko dobrze na dodatek moja córeczka 14 miesięczna się rozchorowała a ja przy niej i męczymy się z przeziębienie mąż pojechal do pracy bo pracuje w delegacji ale na szczęście w środę wraca już na długi weekend a dzidziuś mierzy 0.72 cm

    MagicCherryCupcake, agniecha2101, Magdaa21, futuremama, M.Ż., Lotopałanka, Lilly_Ana, Azzurra, Jagodagoi lubią tę wiadomość

    p19udqk3qx5xo487.png[/url]
    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wli09kkbo98ru2.png[/link]
    ug37df9hhnc1m492.png
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Bondzik, tak jak Inaa pisze leć na IP.

    Ja też jestem nieźle obstawiona lekami: luteina pod język 3 razy dziennie po 2 tabletki, dupek 3x1, do tego clexane 0,6, acard, letrox, steryd...żyć nie umierać.

    Nie mogę się już doczekać kolejnej wizyty 7.05.!!!!!!!

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivanillka wrote:
    Hejka laseczki. Byłam dziś na wizycie. Pani zbadala mnie ginekologiczne i powiedziała że jest wszystko ok. Macica powiększona na ok. 7 tydzień. Za tydzień następna wizyta i usg

    Vivanika, to chyba znaczy, że beta przyspieszyła, skoro wg lekarki to może być już 7 tydzień. Super!

    Ja mam wizytę w czwartek i już jestem przerażona.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkovaa wrote:
    Letrox ożna przyjmować tylko na czczo inaczej się nie wchłania , tez tak mam czasami

    Karmelkovaa - 3 h po ostatnim niedużym posiłku można, tak mi mówiła doktor.. ehh :( już sama nie wiem. A ile się wchłania tabletka żebym była pewna że jej nie zwymiotuję? Poszperam w necie.

    vcvau8q.png
  • Aguś 90 Przyjaciółka
    Postów: 120 130

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I też już dostałam skierowanie na badania w tym testy i zwolnienie ponieważ mam pracę gdzie dużo muszę podróżować autem a teraz gorzej znoszę ta ciążę niż poprzednia

    p19udqk3qx5xo487.png[/url]
    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wli09kkbo98ru2.png[/link]
    ug37df9hhnc1m492.png
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Hej hej w poniedziałek,

    serdecznie witam nowe dziewczyny.

    Martula, wreszcie jesteś, czekałam :)

    Magic, ja też mam tyłozgięcie macicy. W ciąży macica stopniowo naprostowuje się, ale nie liczyłabym na to, że da się przez brzuch pierwsze USG zrobić, bo przy tyłozgieciu macica jest właśnie bardziej z tyłu schowana :( Ja nawet prenatalne musiałam mieć częściowo transwaginalne z piąstkami pod pośladkami. Ale wiadomo, może u Ciebie akurat będzie wszystko lepiej widoczne, ja może mam mocniejsze tyłozgięcie.

    Z tym tyłozgięciem to jakaś masakra :( . No nic, dam znać w czwartek czy się udało przez brzuszek czy wyłam z bólu przy badaniu - bo tak mam jak transwaginalnie ;/ no ale czego nie robi się dla maluszka <3

    vcvau8q.png
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulimikro też myślę że jest jeszcze szansa. Też znam dużo przypadków gdy w 6 tc jeszcze nie było serduszka a pojawiało się dopiero na następnej wizycie. Może jeszcze było za wcześnie.

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagicCherryCupcake wrote:
    Z tym tyłozgięciem to jakaś masakra :( . No nic, dam znać w czwartek czy się udało przez brzuszek czy wyłam z bólu przy badaniu - bo tak mam jak transwaginalnie ;/ no ale czego nie robi się dla maluszka <3

    Magic, ja też mam wizytę w czwartek. Ale przyznam, że choć to USG nie jest przyjemne, to mnie nie boli jakoś strasznie. Niezależnie od lekarza wykonującego USG Cię tak boli?

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Martula78 Autorytet
    Postów: 412 238

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bondzik007 wrote:
    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny :*

    Ja już nie jestem dobrej myśli.. Moje plamienie brazowe się wczoraj nasiliło..

    Bondzik kochanie, trzymam kciuki. Nie denerwuj się<3

    2006 Kubuś <3
    Aniołek [*] 14.01.18 -9tc2
    Ola [*] 27.06.2018 - 14 tc
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagicCherryCupcake wrote:
    Karmelkovaa - 3 h po ostatnim niedużym posiłku można, tak mi mówiła doktor.. ehh :( już sama nie wiem. A ile się wchłania tabletka żebym była pewna że jej nie zwymiotuję? Poszperam w necie.

    Ja jem sobie jak się obudze niby pół godziny trzeba odczekać ale ja zjem idę jeszcze spać i wtedy wstaje zjeść śniadanko :) nie polecam brać już po jedzeniu czy w przerwie gorzej z przyswajaniem

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PauliMikro wrote:
    U mnie 6 tydzien 6 dzien ale owulacja byla okolo 19 dnia
    To jeszcze jest szansa na serduszko:) ja na 1 wizycie widziałam tylko pęcherzyk ciążowy, kolejna wizyta po7tc żeby właśnie się nie stresować że serduszka nie ma
    Nie poddawaj się :)

  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitek, nie wiem, co Ci odpowiedzieć nawet. To lekarz napisał na wypisie "możliwa ciąża", na podstawie jakich badań? I mam nadzieję, że w tej sytuacji to choć zabezpieczyli Cię porządnie podczas RTG,bo jak rozumiem było konieczne. Ech...

    Daj znać, co u Ciebie.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ