X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkovaa wrote:
    Ja jem sobie jak się obudze niby pół godziny trzeba odczekać ale ja zjem idę jeszcze spać i wtedy wstaje zjeść śniadanko :) nie polecam brać już po jedzeniu czy w przerwie gorzej z przyswajaniem

    Ja zazwyczaj przebudzam się ok 5/6 - biorę tabletkę i wstaję po 7 ok 8 :) Tylko nie zawsze się przebudzę i bywa że zjem o 7.30 np, dzisiaj tak było i miałam mdłości ale się powstrzymałam. Badałaś sobie już tsh w ciązy? Mi lekko skoczyło i musiałam zwiększyć dawkę.

    vcvau8q.png
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Magic, ja też mam wizytę w czwartek. Ale przyznam, że choć to USG nie jest przyjemne, to mnie nie boli jakoś strasznie. Niezależnie od lekarza wykonującego USG Cię tak boli?

    Niestety. Znaczy generalnie najgorzej jak chcą zbadać janiki bo muszą wyginać tą aparaturę na wszystkie strony. Strasznie mi ten przyrząd naciska na ścianki i przez to boli, niezależnie od lekarza :(

    vcvau8q.png
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagicCherryCupcake wrote:
    Niestety. Znaczy generalnie najgorzej jak chcą zbadać janiki bo muszą wyginać tą aparaturę na wszystkie strony. Strasznie mi ten przyrząd naciska na ścianki i przez to boli, niezależnie od lekarza :(

    Oj, to współczuję bardzo. Ale teraz lekarz zajmie się głównie Twoim dzidziusiem :)

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny ! Gratulacje wizyty i nowo dołączonym Mamusia .
    Nie pisałam bo okropnie się martwię .
    Byliśmy wczoraj na scanie prywatnie mając nadzieje ze usłyszymy już serduszko naszej dzidzi. Nasz groszek miał 1,25 cm. Nie wiem dlaczego położna powiedziała ze nie widzi jeszcze serduszka a przecież to już 8 tydz do tego powiedziała ze trzeba się nastawić ze może być puste . Ponowią mi scan za 3 tygdonie . Nie wiem jak zniosę ten czas oczekiwania .
    Z kalendarza belly jestem 7t4d .
    Zrobiłam betę dodatkowo dwa tygodnie pod rząd ?
    Czy ten przyrost jest odpowiedni ?
    13/04 - 876
    20/04 - 6679

    Dobrego dnia dziewczyny . Mi się poprostu chce tylko płakać :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 10:50

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUZAUK wg kalkulatora przyrost jest ok.. Trzymaj się Kochana, musi być dobrze!

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    vcvau8q.png
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za pocieszenie. Na IP pojadę jeśli sytuacja się powtórzy bo sceptycznie do nich podchodzę. W pierwszej ciąży gdy pojechalam z plamieniem musiałam wręcz prosić sie o USG.. do tego ordynator oddziału mówił do mnie jakby byl zły, bo on KRWI NIE WIDZI i wszystko jest dobrze. Po czym po tygodniu poroniłam.. wiec mam stosunek jaki mam..
    Na razie na wkładce nic nie mam, mam nadzieję że sie uspokoi.. tym sposobem mam dzisiaj dzien leniwej królowej ;P

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza,

    Beta wg belly jest ok, na innej stronie przyrost poniżej normy. Tym się nie sugeruj.

    Na pewno maluszek ma już 1,25cm? Tego najbardziej nie rozumiem, bo przecież od bodajże 4mm widać serduszko.

    Może ta położna miała słaby sprzęt i coś źle pomierzyła?

    Trzymaj się, Kochana, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze :-*

    Bondzik, zuzauk ściskam mocno, odpoczywajcie jak najwięcej się da!

    Ja dzisiaj wzięłam wolne, rano posprzątalam i zabrałam się za papiery do pracy, ale zaczelo wirować mi w głowie, przyszły okropne mdłości i położyłam się póki co :-( też ciężko mi coś wcisnąć, najlepiej chyba wchodzi mi nabiał, a jak pomyślę o mięsie to od razu mi niedobrze :-( straszne uczucie :-( mam nadzieję, że do jutra mi przejdzie, bo mam wywiadówke do tego. U mnie w pracy prawie wszyscy już wiedzą, oprócz moich dzieci o rodziców, bo moja ukochana Pani Dyrektor oczywiście już wszystkim rozgadala :-P masakra :-P

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Zuza,

    Beta wg belly jest ok, na innej stronie przyrost poniżej normy. Tym się nie sugeruj.

    Na pewno maluszek ma już 1,25cm? Tego najbardziej nie rozumiem, bo przecież od bodajże 4mm widać serduszko.

    Może ta położna miała słaby sprzęt i coś źle pomierzyła?

    Trzymaj się, Kochana, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.


    Dokładnie tak , do tego potwierdził mi to mój partner bo siedział obok . Być może słabszy sprzęt,
    a być może wszystko przez to ze jestem plus size i waga swoje robi ? Nie wiem co już myslec . Wróciliśmy wczoraj byłam taka zmeczona i zrezygnowana , rozpłakałam się i zasnęłam na drzemkę , obudziłam się o 18 i już wieczorem nie mogłam spać do 1 w nocy . Do tego odczuwam dziś cały dzień kłócić w podbrzuszu :(

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagicCherryCupcake wrote:
    Ja zazwyczaj przebudzam się ok 5/6 - biorę tabletkę i wstaję po 7 ok 8 :) Tylko nie zawsze się przebudzę i bywa że zjem o 7.30 np, dzisiaj tak było i miałam mdłości ale się powstrzymałam. Badałaś sobie już tsh w ciązy? Mi lekko skoczyło i musiałam zwiększyć dawkę.

    Ja robię co tydzień bo u mnie zawsze wariuje , ale unormowałam obecnie

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza, mnie już nic nie zdziwi. W pierwszej ciąży pojechałam do szpitala z powodu plamień. Lekarka - sympatyczna i serdeczna bardzo - pomyliła jajnik z mięśniakiem. (mięśniaka mam w zupełnie innym miejscu).

    Trzy tygodnie to strasznie długo :( Będziecie tyle czekać, czy macie jakiś inny plan awaryjny?

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • mindusia87 Autorytet
    Postów: 257 200

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie siedzę właśnie w szkole na zajęciach i podczytuje co się u was dzieje. ZUZAUK oby wszystko się dobrze rozwiązało. Ta niepewność jest najgorsza ioczekiwanie na następną wizytę. Ja mam jutro i też się pomału stresuje czy będzie ok.

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    f2w3yx8dfotu0cc3.png
  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wam się też jakoś ciężej oddycha? Tak jakby częściej muszę sobie wzdechnac żeby powietrza więcej nabrać :p

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Zuza, mnie już nic nie zdziwi. W pierwszej ciąży pojechałam do szpitala z powodu plamień. Lekarka - sympatyczna i serdeczna bardzo - pomyliła jajnik z mięśniakiem. (mięśniaka mam w zupełnie innym miejscu).

    Trzy tygodnie to strasznie długo :( Będziecie tyle czekać, czy macie jakiś inny plan awaryjny?


    Oh Daniela , nawet nie wiesz jakie to jest frustrujace , to właśnie nasz był plan awaryjny .
    Prywatne USG by upewnić się ze serduszko bije i wszystko w porządku , niestety tu w UK nie traktują ciąży
    poważnie do 12 tyg , co więcej z przychodni wizytę na usg w szpitalu ustawili mi dopiero na 25/05 to ponad 7 tyg od zgłoszenia im ze jestem w ciąży . Niczym się nie przejmują a ciąża do 12 tyg to dla nich nie ciąża .
    Wczoraj powiedzieli mi ze to bardzo wczesna dla na ciaza j każą poczekać te 3 tygodnie , nie wiem jak oni to liczą ze powiedzieli mi ze jestem w 5 tyg ... a z obliczeń moich wychodzi 8 :/
    Im więcej i tym myśle tym więcej się stresuje . Sama nie wiem co robić :(

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUZAUK a nie masz gdzieś tam polskiego ginekologa? U mnie w Holandii jest trochę podobnie ale mam 50 km od siebie pl gina do którego mogę jak coś pójść prywatnie. Koszt wizyty + usg 180 euro. Są tu też polskie położne jednak około 100 km ode mnie. Ale zamiast czekać w niepewności napewno zaraz bym jechała nie ważne gdzie. Napewno są w UK polscy ginekolodzy, poszukaj może.

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Dlaczego te suwaki ze strony "fajnamama" nie przesuwają się same? Są takie ładne a nie działają :(

    Magda ja już w pracy powiedziałam. Szef był wielce niezadowolony ale trudno :) a umowę mam do lutego 2019. To był 4t6d i był tylko pęcherzyk.

    Też polecam Mazury <3 w tym roku albo Bałtyk albo gdzieś Mazury.


    ZUZA - ja bym nie czekała 3tyg. Bo jeśli naprawdę ciąża obumarła to tylko sobie krzywdę zrobisz tyle czasu chodząc. Ale wierzę w to że wszystko jest dobre tylko sprzęt słaby. Masz możliwość iść na usg w inne miejsce? Przyrost bety ok ;)

    bondzik będzie dobrze :*

    Witam wszystkie nowe mamusie, trzymam kciuki za wyniki, wizyty i wszystko inne <3

    Ja przez weekend wymiotowałam dalej niż widziałam. Po wszystkim, po jedzeniu, po napiciu się wody. Najlepiej jak miałam pusty żołądek, ale muszę przecież pić żeby się nie odwodnić. Dziś na szczęście lepiej.

    I dziś jadę na wizytę. Boję się okrutnie że się nie rozwinęła ciąża :(



    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Naskrobałyście tu dziś już trochę... ;)

    Witam nowe koleżanki i gratuluję i spokojnych ciąży życzę...

    Od rana trzymam już kciuki za dzisiejsze wizyty i czekam na relacje....

    Magda też muszę czasem sobie tak westchnąć żeby więcej powietrza dostarczyć... A wejście teraz na 4 piętro to tragedia zadyszka taka, że szok...

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj jak mi się trochę polepszyło z wymiotami to poszliśmy na spacer. Dość krótki bo nie wiem czy ze 2km i myślałam że będę wracać na czworaka, tak się zamęczyłam. Jak staruszka

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra, godzinę temu zjadłam cała miskę zupy i znowu jestem głodna xd

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś mdłości rozhulały się na całego. Umieram od rana. I w ogóle nie mam energii.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ