X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez to odczuwam, wcześniej mogłabym chodzić i chodzić a teraz od razu zadyszka :-P czytałam gdzieś, że to dobrze, bo się dzidzi dostarcza tyle tlenu, ile potrzebuje :-) ja porobilam coś znowu trochę i znowu lozko :-P faktycznie, jak stara baba :-P dajcie znać od razu po wizytach :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 13:07

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh Dziewczyny też bym poleżała :D Dzisiaj totalnie nie mogę się skupić w pracy, jestem totalnie bezproduktywna i udaję, że pracuję :D Zieeewam i marzę o kawałku kocyka i podusi :)

    vcvau8q.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela - współczuje mdłości :*

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUZAUK tez spróbowałabym u jakiegoś Pl ginekologa, z dobrym sprzętem. Szkoda Twojego zdrowia i nerwów, a 3 tygodnie to naprawdę długo...macie tam jakieś inne możliwości? Kompletnie nie rozumiem, ze do 12tyg to nie jest dla nich ciąża. Co za podejscie...

    Bondzik, mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze :*

    PaulaMikro jesli to 6 tydzień to tez nie łamałabym sie, ze nie ma serduszka, ja ide jutro będąc 6t1d i wiem, ze na tętno moze byc za wcześnie :) czyta sie tutaj o tym, ze cześć z Nas juz je słyszała lub widziała albo ze zarodek był wcześniej i potem wymaga sie tego od swojej ciazy albo zamartwia jesli u Nas jest inaczej. Spokojnie, głowa do góry!
    Ja mam betę mega wysoka i tez nie widziałam zarodka w 5tyg. :)

    Jesli mowa o samopoczuciu, to...ZMĘCZENIE! Małymi literkami to...za mało. Nie dość, ze jestem senna to jeszcze mecze sie szybko, energia mi sie zużywa w sekundę. A jak złapie sie za sprzątanie itp to po dłuższej chwili lekko zakłuje mnie jajnik, wiec odrazu sie kładę i odpoczywam.
    Mdłości brak, choć w samochodzie mi niedobrze i na czczo tez ;)

    Ktoś wspominał o suwaczkach z faka mama, tez mam ten problem. Codziennie rano klikam ustawienia i zapisz zeby sie zaktualizował. Ale najlepiej chyba byłoby go zmienić :)

    Trzymam kciuki za cała nasza ekipę <3 moj dzien jest jutro! :))))))))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 13:19

    Lotopałanka lubi tę wiadomość

    a3pfhxv.png
  • SAINT90 Koleżanka
    Postów: 47 63

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia28 wrote:
    gratulacje:) u mnie rowniez 6+3 tc i pierwsza wizyta w czwartek o 11tej:) Belly pokazuje termin porodu na 12 grudnia:) trzymam kciuki
    Ja miałam późno owulację, bo w 16 dc. Wiem, bo to cykl stymulowany.
    Ja również trzymam mocno kciuki na Was wszystkie dziewczyny!!
    My bardzo długo staraliśmy się o dzidziusia, wiec czuje sie dziwnie - tym bardziej, że to moja pierwsza ciąża.
    Mdłości mnie męcza, ale bez wymiotów, przede wszystkim nie mam siły! Dla mnie to nowość, normalnie muszę w ciągu dnia się kłaść i odpoczywać - coś nowego! :)

    w57vdqk3dkvh8mi1.png
  • SAINT90 Koleżanka
    Postów: 47 63

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Zuza,

    Beta wg belly jest ok, na innej stronie przyrost poniżej normy. Tym się nie sugeruj.

    Na pewno maluszek ma już 1,25cm? Tego najbardziej nie rozumiem, bo przecież od bodajże 4mm widać serduszko.

    Może ta położna miała słaby sprzęt i coś źle pomierzyła?

    Trzymaj się, Kochana, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    U mnie tak było . po pierwszym USG gdzie było widać pęcherzyk i ciałko żółte po jakimś typogniu poszłam do ginekologa a on mnie badał takim usg podglądowym - słabej jakości. I nic nowego nie zobaczył mimo że minął prawie tydzień od poprzedniego usg. Też się przestraszyłam ale lekarz wyjaśnił że to był bardzo słaby sprzęt...

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    w57vdqk3dkvh8mi1.png
  • joasia8966 Autorytet
    Postów: 272 101

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie nadal plamienie od czasu do czasu ale jest tego bardzo niewiele i najważniejsze że już się krew nie pokazała.

    Co do mdłości to u mnie też się pojawiają ale bez wymiotów. Wtedy muszę coś zjeść żeby przeszło. Coś... No właśnie tylko nie zawsze jest co bo przewaznie jest tak że jak sobie pomyślę o czymś do jedzenia to robi mi się jeszcze gorzej. Nie mogę dopuścić do tego żeby brzuch był pusty bo wtedy mnie mdli. Jak czuje zapach kiełbasy albo szynki to mnie mdli.

    Poszłam do Biedronki z małą i spowrotem ledwo wrocilam było mi słabo i niedobrze. Weszłam do domu i szybko jej zmieniłam pieluchę dolałam picia i do łóżeczka włożyłam. Nawet zakupów nie rozpakowalam bo musiałam się na chwilę położyć żeby dojść do siebie. Czuję się fatalnie w tej ciąży i coraz gorzej jest mi ukryć ciążę. Mam nadzieję że teraz jak pojadę to będzie serduszko to chociaż przed najbliższymi nie będę musiała udawać.

    w4sqvfxm4s2wanb6.png
    ug37df9h5d0gckca.png
    Syn 2012
    Syn 2010
    Córka 2008

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to chyba mamy wszystkie podobnie. Mnie też łapie szybko zadyszka i czasami też muszę wziąść głębszy oddech. Dziś znowu lenistwo mnie dopadło. Do tego zaczynam się powoli stresować, pojutrze pierwsza wizyta.

    Idę pranie rozwiesic bo już godzinę w pralce leży i jakoś ruszyć tyłka nawet mi się nie chce ;)

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • SAINT90 Koleżanka
    Postów: 47 63

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marrakech2708 wrote:
    ZUZAUK tez spróbowałabym u jakiegoś Pl ginekologa, z dobrym sprzętem. Szkoda Twojego zdrowia i nerwów, a 3 tygodnie to naprawdę długo...macie tam jakieś inne możliwości? Kompletnie nie rozumiem, ze do 12tyg to nie jest dla nich ciąża. Co za podejscie...

    Bondzik, mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze :*

    PaulaMikro jesli to 6 tydzień to tez nie łamałabym sie, ze nie ma serduszka, ja ide jutro będąc 6t1d i wiem, ze na tętno moze byc za wcześnie :) czyta sie tutaj o tym, ze cześć z Nas juz je słyszała lub widziała albo ze zarodek był wcześniej i potem wymaga sie tego od swojej ciazy albo zamartwia jesli u Nas jest inaczej. Spokojnie, głowa do góry!
    Ja mam betę mega wysoka i tez nie widziałam zarodka w 5tyg. :)

    Jesli mowa o samopoczuciu, to...ZMĘCZENIE! Małymi literkami to...za mało. Nie dość, ze jestem senna to jeszcze mecze sie szybko, energia mi sie zużywa w sekundę. A jak złapie sie za sprzątanie itp to po dłuższej chwili lekko zakłuje mnie jajnik, wiec odrazu sie kładę i odpoczywam.
    Mdłości brak, choć w samochodzie mi niedobrze i na czczo tez ;)

    Ktoś wspominał o suwaczkach z faka mama, tez mam ten problem. Codziennie rano klikam ustawienia i zapisz zeby sie zaktualizował. Ale najlepiej chyba byłoby go zmienić :)

    Trzymam kciuki za cała nasza ekipę <3 moj dzien jest jutro! :))))))))

    A jaką masz betę?

    Ja 20.04 miałam 20,000 ml/U w 6 tc i myślę, czy to nie za mało...

    w57vdqk3dkvh8mi1.png
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję że żyję. Nic nie pisze bo u mnie nic nowego a i jakoś specjalnie gadatliwa nie jestem. Jestem bardziej zmęczona i trochę cycki czuję, ale poza tym czuje się świetnie. Tak więc dziewczyny bez większych objawów: nie wkręcajmy sobie niepotrzebnie, że to źle;)

    Jutro wizyta 7tyg5dzien to powinno być coś konkretnego już widać;)

    Lotopałanka, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popłakałam się dziś... ze szczęścia ;-) Słyszałam te maleńkie serdusio przez chwilę, a łzy same mi z oczu ciekły ze wzruszenia :-) Bąbelek rozwija się prawidłowo :-) Rośnie jak na drożdżach ;-) Ma 1,8cm :-) W karcie mam wpisane 8t1d i termin na 02.12, a według USG 8t4d i termin się coraz bardziej przesuwa na listopad, bo 29.11 ;-) Krew do badań oddana, mocz też i wymaz bakteriologiczny i cytologiczny, jeśli by było coś nie tak, to dostanę list odrazu z receptą. Po pobraniu wymazów lekko plamię, ale ma to szybko przejść. Kolejna wizyta za 5tyg. dopiero, nie wiem jak ja tyle czasu teraz wytrzymam. Miała być za 4, ale jest wtedy akurat tutaj święto, a moja gin przyjmuje tylko w poniedziałki i wyszło, że dopiero za 5 czyli 25.05. Będę musiała jakoś przetrwać. No ale będę miała już wtedy odrazu badania genetyczne.
    Jestem mega szczęśliwa, że moje maleństwo ma się dobrze i wierzę, że nic już złego się nie wydarzy :-) Oby tylko te 5 tygodni nam szybko ale spokojnie zleciało :-)

    MagicCherryCupcake, Magdaa21, Dip88, futuremama, TaPaT, Paula222, Daniela, PauliMikro, Lotopałanka, bondzik007, Violet Flower, Aguś 90, Azzurra, Malutka_94, joasia8966, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SAINT90 wrote:
    A jaką masz betę?

    Ja 20.04 miałam 20,000 ml/U w 6 tc i myślę, czy to nie za mało...
    20 000 w 6t za mało? Cos Ty :) bardzo ładna beta! Zakresy są szerokie wiec spokojnie.
    Ważniejszy jest przyrost niz sama wartość.
    Zaczynałam od 19 i był to 11dpo, w 13dpo miałam 69,68.
    Zrobiłam powtórkę po tygodniu czyli około 4t5d i miałam aż 5700, po 48 godzinach czyli równo 5t było ponad 11 tysięcy :) zarówno ta jak i poprzednia były ponad normy z danego tyg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 14:08

    SAINT90 lubi tę wiadomość

    a3pfhxv.png
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Popłakałam się dziś... ze szczęścia ;-) Słyszałam te maleńkie serdusio przez chwilę, a łzy same mi z oczu ciekły ze wzruszenia :-) Bąbelek rozwija się prawidłowo :-) Rośnie jak na drożdżach ;-) Ma 1,8cm :-) W karcie mam wpisane 8t1d i termin na 02.12, a według USG 8t4d i termin się coraz bardziej przesuwa na listopad, bo 29.11 ;-) Krew do badań oddana, mocz też i wymaz bakteriologiczny i cytologiczny, jeśli by było coś nie tak, to dostanę list odrazu z receptą. Po pobraniu wymazów lekko plamię, ale ma to szybko przejść. Kolejna wizyta za 5tyg. dopiero, nie wiem jak ja tyle czasu teraz wytrzymam. Miała być za 4, ale jest wtedy akurat tutaj święto, a moja gin przyjmuje tylko w poniedziałki i wyszło, że dopiero za 5 czyli 25.05. Będę musiała jakoś przetrwać. No ale będę miała już wtedy odrazu badania genetyczne.
    Jestem mega szczęśliwa, że moje maleństwo ma się dobrze i wierzę, że nic już złego się nie wydarzy :-) Oby tylko te 5 tygodni nam szybko ale spokojnie zleciało :-)

    O rany jakie cudne wiesci i jaka radość z nich bije <3!!!
    Cudownie, ze mogłas usłyszeć serduszko i wiesz, ze wszystko jest w porządku:)!

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    a3pfhxv.png
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Popłakałam się dziś... ze szczęścia ;-) Słyszałam te maleńkie serdusio przez chwilę, a łzy same mi z oczu ciekły ze wzruszenia :-) Bąbelek rozwija się prawidłowo :-) Rośnie jak na drożdżach ;-) Ma 1,8cm :-) W karcie mam wpisane 8t1d i termin na 02.12, a według USG 8t4d i termin się coraz bardziej przesuwa na listopad, bo 29.11 ;-) Krew do badań oddana, mocz też i wymaz bakteriologiczny i cytologiczny, jeśli by było coś nie tak, to dostanę list odrazu z receptą. Po pobraniu wymazów lekko plamię, ale ma to szybko przejść. Kolejna wizyta za 5tyg. dopiero, nie wiem jak ja tyle czasu teraz wytrzymam. Miała być za 4, ale jest wtedy akurat tutaj święto, a moja gin przyjmuje tylko w poniedziałki i wyszło, że dopiero za 5 czyli 25.05. Będę musiała jakoś przetrwać. No ale będę miała już wtedy odrazu badania genetyczne.
    Jestem mega szczęśliwa, że moje maleństwo ma się dobrze i wierzę, że nic już złego się nie wydarzy :-) Oby tylko te 5 tygodni nam szybko ale spokojnie zleciało :-)

    WIELKIE GRATULACJE <3

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    vcvau8q.png
  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Popłakałam się dziś... ze szczęścia ;-) Słyszałam te maleńkie serdusio przez chwilę, a łzy same mi z oczu ciekły ze wzruszenia :-) Bąbelek rozwija się prawidłowo :-) Rośnie jak na drożdżach ;-) Ma 1,8cm :-) W karcie mam wpisane 8t1d i termin na 02.12, a według USG 8t4d i termin się coraz bardziej przesuwa na listopad, bo 29.11 ;-) Krew do badań oddana, mocz też i wymaz bakteriologiczny i cytologiczny, jeśli by było coś nie tak, to dostanę list odrazu z receptą. Po pobraniu wymazów lekko plamię, ale ma to szybko przejść. Kolejna wizyta za 5tyg. dopiero, nie wiem jak ja tyle czasu teraz wytrzymam. Miała być za 4, ale jest wtedy akurat tutaj święto, a moja gin przyjmuje tylko w poniedziałki i wyszło, że dopiero za 5 czyli 25.05. Będę musiała jakoś przetrwać. No ale będę miała już wtedy odrazu badania genetyczne.
    Jestem mega szczęśliwa, że moje maleństwo ma się dobrze i wierzę, że nic już złego się nie wydarzy :-) Oby tylko te 5 tygodni nam szybko ale spokojnie zleciało :-)
    Agniecha2101, super informacje :)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha gratuluję z całego serca. Wspaniała wiadomość :D

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oto moje szczęście :-) https://naforum.zapodaj.net/thumbs/59fc0f3d35a0.jpg

    MagicCherryCupcake, Magdaa21, Paula222, Daniela, PauliMikro, Karmelkovaa, Dip88, Lotopałanka, Martula78, Violet Flower, futuremama, TaPaT, Angelika83, mokka, mindusia87, Aguś 90, Irminka1231, Malutka_94, inaa, SAINT90, kasiulka1082, joasia8966, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha, super, gratulacje serdeczne :)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 tak sobie pomyślałam, żebyś mi może zmieniła termin na 02.12, to będzie tak jak w karcie i jak już będziesz dalsze wizyty rozpisywać i dojdziesz do końca maja, to wpisz mi 28.05 o 15.45 :-) Z góry dziękuję ;-)

    Paula222 lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 cudowne wieści !!! :) Piękne maleństwo <3 I jakie duże :D Którą datę Ci wpisać ? :)

    Edit Uprzedziłaś mnie :P :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 14:28

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ