X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatkaPatka wrote:
    Hej kochane ;* Trochę mnie nie było.
    Pojutrze wizyta ;)

    Mam pytanie, może któraś z Was wie:
    Mam umowę na czas określony do października, to będzie 33 miesiące jak jestem zatrudniona w tej firmie, czy w związku z tym muszą mi przedłużyć umowę na czas nieokreślony czy w związku z tym, że jestem w ciąży mogą przedłużyć ją tylko do dnia porodu?

    mogą przedłużyć a czas do dnia porodu (ja tak miałam w pierwszej ciazy) lub na czas nieokreślony. jak pracujesz dobrze, masz dobre stsunki z szefami to powinni ci przedłużyć najlepiej pogadać z kadrowa lub z szefami

    M.Ż.
  • sali.ms Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatkaPatka nie martw się Ja mam z objawów jedynie okropny ból piersi, jeszcze półtora tyg temu martwiłam się że mnie nie bolą :D no i dziś boli mnie podbrzusze..

    oar89jcg9o9yeavk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 21:06

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatkaPatka wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :)
    A z innej mańki, dalej nie mam żadnych objawów, nie mam zachcianek, nie jest mi niedobrze, nie bolą mnie piersi, no poza nieco zwiększona sennością dosłownie nic, nie czuje się w ogóle jakbym była w ciąży. Coś może być nie tak?

    Do mnie to przyszło tak z dnia na dzień, także moim zdaniem tylko się cieszyc, że póki co nie masz jakiś dokuczających objawów :-* każda ciąża jest inna i każda z Nas inaczej ja przeżywa :-* nie ma się co martwic:-* mi dzisiaj koleżanka pisała, a jest już pod koniec 12tyg że wymiotuje całymi dniami, to dopiero masakra ...

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • PatkaPatka Przyjaciółka
    Postów: 100 184

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Ż. wrote:
    mogą przedłużyć a czas do dnia porodu (ja tak miałam w pierwszej ciazy) lub na czas nieokreślony. jak pracujesz dobrze, masz dobre stsunki z szefami to powinni ci przedłużyć najlepiej pogadać z kadrowa lub z szefami
    Obawiam się właśnie, że nie będą chcieli.
    Ostatnio dostałam awans i od razu ciąża. Myślę, że nikt przychylnie na to nie spojrzy.

    w57v3e3kf38uii49.png
  • Jagodagoi Koleżanka
    Postów: 56 74

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatkaPatka wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :)
    A z innej mańki, dalej nie mam żadnych objawów, nie mam zachcianek, nie jest mi niedobrze, nie bolą mnie piersi, no poza nieco zwiększona sennością dosłownie nic, nie czuje się w ogóle jakbym była w ciąży. Coś może być nie tak?
    Ja przez wszystkie ciążę na początku nie miałam żadnych objawów z wyjątkiem bólu piersi, więc ciesz się, że cię to omija

    ganndzu52il88swb.png
  • Jagodagoi Koleżanka
    Postów: 56 74

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dużo napisałyście. Zrobiłam dzisiaj trzecią betę. 18.04.-345, 19.04.-594, 23.04.-3792. chyba przyrost jest dobry? Co myślicie?

    ganndzu52il88swb.png
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivanilko,

    przeczytałam tamten wątek i myślę, że trochę surowo oceniasz dziewczyny. Nie obrażaj się na nie, nie chciały źle.

    Przecież ja też kilka dni temu pisałam Ci, że wg mnie beta przyrasta zbyt wolno. Teraz okazuje się, że lekarka, badając Twoją macicę, oceniła ją na 7 tydzień, a Ty piszesz, że miałaś późną owulację.

    Myślę, że jasność sytuacji będziesz mieć w przyszłym tygodniu po badaniu USG. Z całego serca życzę Ci, byś przekazała nam w przyszły poniedziałek same dobre nowiny :)

    Phnappy, frezyjciada, mi88, nenusia, Nat90, reset lubią tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Vivanillka Autorytet
    Postów: 750 1448

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie już 30.04 nie potrafię się doczekać :-)
    Temat staraczkach zakończony.

    3jgx43r8f7ktg11a.png
    klz9uay3wdw0gjek.png
    12.09 - 12cm/ Martynka <3
    20.08-82mm/97%female <3
    10.08 - 63mm człowieka <3
    13.07 - kropuś 23mm i <3
    23.06 - 8mm pęcherzyk
    01.2012 - Żanetka <3
    2010 i 2018 aniołki [*]
  • SAINT90 Koleżanka
    Postów: 47 63

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violet Flower wrote:
    Karolinaa889, Lilly_Ana gratuluję Wam udanych wizyt! Oby tak dalej, niech Wasze Maluszki zdrowo rosną :)

    Karmelkovaa wpadłam taka głodna do domu, nadrabiam, a tutaj Twój post i fasolce i chlebku orkiszowym...wpadłabym do Ciebie z miłą chęcią na obiad :D

    Vivaniika, powiem Ci brzydko, "olej" te staraczki i siedź tu z nami :) Po co masz się dołować czyimś zawistnym myśleniem ;) Ten wątek jest tak mega pozytywny, codziennie same dobre wieści, że ja mocno wierzę że i u Ciebie wszystko będzie dobrze. Inaczej nawet nie myśl! :*

    Ja dziewczyny zrobiłam sobie jeszcze dziś betę kontrolnie po tygodniu i nie wiem co myśleć. Kalkulator belly jakoś nie oznacza mi drugiego wyniku na wykresie(nie wiem czemu), a na innym jak popatrzyłam to mi wyliczył przyrost poniżej normy. A mi się wydaje, że chyba nie jest zły. Co myślicie? Poniżej moje wyniki:

    16.04 (poniedziałek): 948,80 mIU/ml
    23.04 (poniedziałek): 13580,00 mIU/ml
    Ja też uważam że przyrost bety jest jak najbardziej w porządku. Hcg ponad 6000 rośnie zdecydowanie wolniej więc już się zalapalas na ten pułap.

    WSZYSTKIM DZIEWCZYNOM KTORE DZIS MIALY TAKIE DOBRE WIESCI NA USG BARDZO GRATULUJĘ!!!

    Violet Flower, agniecha2101, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

    w57vdqk3dkvh8mi1.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez gratuluję pozytywnych wiadomosci! Agniecha, Karolina i Llily Ann super dziewczyny!

    agniecha2101, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane piękne wiadomości dzisiaj <3 gratulacje <3 !!!!! Oby przyszły pon też był tak udany no i oczywiście cały ten tydzień.

    agniecha2101, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 dzień bez czytania forum i tyle radosnych wiadomości !
    Cieszę się dziewczyny że już tyle wiecie o swoich fasolka, ja jutro idę dopiero na pierwszą wizytę, bety jeszcze nie robiłam.

    Czy pierwsze usg jest przez brzuch ? Jakie pierwsze badania miałyście zlecone po 1 wizycie ?

    Lilly_Ana lubi tę wiadomość

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym trymestrze USG najczęściej dowcipne;)

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ale kiepska noc za mną. Najpierw nie mogłam zasnąć przez mdłości, później miałam lekki sen i się kilka razy budziłam :/ Chyba muszę powoli ograniczać drzemki w dzień,może w nocy będę lepiej spała...

    Madlen u mnie gin dopiero ok 12-13 tyg zaczyna robić przez brzuszek ;)

    marrakech2708, _Jagoda_, mindusia87, giovanedonore kciuki za wizyty :D


    Dziewczyny jak którąś pominęłam z danymi na 1 stronę to piszcie :)

    Madlen_:) lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Violet Flower Autorytet
    Postów: 829 650

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) życzę Wszystkim udanych wizyt i samych dobrych wiadomości :)
    Patka ja też ostatnio gorzej śpię, i to nawet wtedy kiedy nie ma drzemki. Chyba taki nasz urok :)

    Madlen_:) lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kljv6iygm.png

    qb3c6iye9ikwm5gy.png
    MTHFR 1298 A-C hetero | PAI-1 4G hetero
    [*] 05.06.2018 - 11 tc- zaśniad groniasty częściowy
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Obudziłam się z ogromnym bólem piersi do tego są strasznie napięte co już robi się coraz mniej przyjemne. Nawet nie mogę ich porządnie pokremowac bo jest to tak nie przyjemne. Mam wrażenie że z dnia na dzień są coraz większe. Tak pozatym to dzis już dopadł mnie strach, to już jutro... Pierwsza wizyta

    Wszystkim dziś wizytującym życzę świetnych wiadomości. Trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 07:51

    Madlen_:) lubi tę wiadomość

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dziś po dużej ilości spuszczonej krwi:p - miałam robione pierwsze badania w ciąży :)

    Dziewczyny, nie ma co się porównywać, schizowac z przyrostem bety itd. Każda z nas jest inna, każda inaczej przechodzi ciążę. Każda będzie miała inne objawy na danym etapie.
    Ale będzie dobrze - musi :)

    M.Ż., agniecha2101, Violet Flower, Malutka_94 lubią tę wiadomość

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Hej dziewczyny. Obudziłam się z ogromnym bólem piersi do tego są strasznie napięte co już robi się coraz mniej przyjemne. Nawet nie mogę ich porządnie pokremowac bo jest to tak nie przyjemne. Mam wrażenie że z dnia na dzień są coraz większe. Tak pozatym to dzis już dopadł mnie strach, to już jutro... Pierwsza wizyta

    Wszystkim dziś wizytującym życzę świetnych wiadomości. Trzymam kciuki :)

    Dip88 ja mam na odwrót czuję strach bo nic nie czuje - żadnego bólu piersi, nic... a dziś pierwsza wizyta i od rana się denerwuję że cos nie tak ...

    Paula222 dzięki za info o usg :)

    Mam nadzieję że napiszę wieczorkiem "potwierdzony" termin porodu

    Paula222 lubi tę wiadomość

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa_Czekolada wrote:
    Hej.@PatkaPatka To jest tak, że w październiku możesz wystąpić o przedłużenie umowy. Wtedy,jako że już mijają 33 m-ce przedłużą ci na czas nieokreślony. Ale może być też tak, że jeżeli się nie zgodzą to umowa wygasa ale ty zachowujesz wszystkie świadczenia - tzn przejmuje cię ZUS i on wypłaca pieniądze co miesiąc. I do porodu i na macieżyńskim
    Do porodu zatrudnia nadal pracodawca, chyba że będzie na zwolnieniu to po 31 albo 33 dniach (nigdy nie pamiętam dokładnie) płaci ZUS za l4 ale oficjalnie nadal jest zatrudniona. Dzień porodu jest ostatnim dniem zatrudnienia :) Potem już zasiłek z zus :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatkaPatka wrote:
    Obawiam się właśnie, że nie będą chcieli.
    Ostatnio dostałam awans i od razu ciąża. Myślę, że nikt przychylnie na to nie spojrzy.

    kochana nie koniecznie muszą się źle patrzeć. To już kwestia podejścia do pracownika. Najlepiej porozmawiać, jak po porodzie masz zamiar wrócić do pracy to chyba nie widzę powodów by Ci umowy nie przedłużać.

    M.Ż.
‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ