X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa21 wrote:
    Hej, ja dziś po dużej ilości spuszczonej krwi:p - miałam robione pierwsze badania w ciąży :)

    Dziewczyny, nie ma co się porównywać, schizowac z przyrostem bety itd. Każda z nas jest inna, każda inaczej przechodzi ciążę. Każda będzie miała inne objawy na danym etapie.
    Ale będzie dobrze - musi :)

    Dokładnie tez tak przeżywałam, ale po rozmowie z lekarzem uspokoił mnie, Beta nie musi mieć przyrostu wzorowego by oznaczała że prawidłowo rośnie. Jedna może mieć idealny przyrost a druga troszkę mniejszy i nie oznacza nic złego. Jedynie na podstawie tak naprawdę usg można określić czy wszystko oki :) Więc nie badajcie się dla świętego spokoju bo i tak większość z nas nie wie jak interpretować wynik i sprawdza w kalkulatorach które też pokazują różne wyniki :)

    SAINT90, agniecha2101, TaPaT, Violet Flower lubią tę wiadomość

    M.Ż.
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 wrote:
    Hej :) Ale kiepska noc za mną. Najpierw nie mogłam zasnąć przez mdłości, później miałam lekki sen i się kilka razy budziłam :/ Chyba muszę powoli ograniczać drzemki w dzień,może w nocy będę lepiej spała...

    Madlen u mnie gin dopiero ok 12-13 tyg zaczyna robić przez brzuszek ;)

    marrakech2708, _Jagoda_, mindusia87, giovanedonore kciuki za wizyty :D


    Dziewczyny jak którąś pominęłam z danymi na 1 stronę to piszcie :)

    Dziekuje <3 ja wizytuje dopiero około 20-ej dlatego trzymajcie kciuki do samego wieczorka!

    Paula222, agniecha2101, Violet Flower lubią tę wiadomość

    a3pfhxv.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo

    Ja dziś mam smutny humor bo mój jedyny wyznacznik ciaży przestał boleć ( piersi ) ostatnio jak przestały to przestało bić serduszko i .... mam obawy ogromne a wizyta w pon. :( bardzo mi smutno bo już chyba musze sie pogodzić pomału z kolejną stratą

    mkgk lubi tę wiadomość

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wrote:
    Hejo

    Ja dziś mam smutny humor bo mój jedyny wyznacznik ciaży przestał boleć ( piersi ) ostatnio jak przestały to przestało bić serduszko i .... mam obawy ogromne a wizyta w pon. :( bardzo mi smutno bo już chyba musze sie pogodzić pomału z kolejną stratą


    kochana nie załamuj się jak nie masz żadnych plamień czy bóli.. ja nie mam ani jednego objawu a lekarz mówił że wszystko ok, tylko mam dużo odpoczywać. Więc głowa do góry, nie zawsze brak objawów to coś złego :)

    inaa, Violet Flower lubią tę wiadomość

    M.Ż.
  • SAINT90 Koleżanka
    Postów: 47 63

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wrote:
    Hejo

    Ja dziś mam smutny humor bo mój jedyny wyznacznik ciaży przestał boleć ( piersi ) ostatnio jak przestały to przestało bić serduszko i .... mam obawy ogromne a wizyta w pon. :( bardzo mi smutno bo już chyba musze sie pogodzić pomału z kolejną stratą
    Nie wolno nawet Ci tak mówić! To nie jest żaden wyznacznik zdrowej ciąży, niektóre kobiety w ogóle nie odczuwają bólu piersi. Mnie dzisiaj też mniej bolą i wcale nie uważam że coś złego się dzieje. Postaraj się zrelaksować, to najlepsze co możesz teraz zrobić.
    Ja wiem że w tej materii nic nie jest przesądzone do końca - znam przypadek dziewczyny która w 9tc już jechala na łyżeczkowanie, gdzie na usg przed zabiegiem okazało się że zarodek rozwinął się później i było już serduszko!!
    GŁOWA DO GÓRY!

    inaa, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    w57vdqk3dkvh8mi1.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dzięki za otuchę, ale w poprzednich ciążach niestety tak było - przestały boleć- przestało bić serduszko. Dziwnym trafem moje ciało nie pozbywa się ciąż i są te poronienia zatrzymane wiec nie moge pocieszyc sie tym ze nie krwawię, plamię :(


    Nie chciałam ostatnio zabiegu i chodziłam jeszcze 5 tyg z obumarłą ciążą... ale niestety nie udało sie i znowu musieli mnie łyżeczkować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 09:24

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa głową do góry! Piersi raz bolą, raz przestają! Kiedy będziesz mieć wizyte?

    Kochane, czy was tez tak boli odcinek lędźwiowo-krzyzowy..?

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wszystko będzie dobrze, nie denerwuj - wiesz, że stres źle działa, może zadzwon do swojego lekarza żeby przyjął Cię wyjątkowo wcześniej, albo idź do innego na usg - sprawdzisz czy wszystko ok i się uspokoisz, nie ma co czekać.
    Bądź silna - pamiętaj Sila jest kobietą ! :)

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wrote:
    Hejo

    Ja dziś mam smutny humor bo mój jedyny wyznacznik ciaży przestał boleć ( piersi ) ostatnio jak przestały to przestało bić serduszko i .... mam obawy ogromne a wizyta w pon. :( bardzo mi smutno bo już chyba musze sie pogodzić pomału z kolejną stratą

    Zadałam pytanie na jednym z portali własnie odnosnie piersi anonimowo itd ...
    Zostałam wyśmiana co mają cycki do dziecka , ze piersi tak maja ze raz ola bardziej raz mniej itd ze to nie wyznacznik ;p
    Co innego jak wszystkie objawy zanikną wtedy cos tam mozna myslec ale to tez nie jest regułą

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wrote:
    Hejo

    Ja dziś mam smutny humor bo mój jedyny wyznacznik ciaży przestał boleć ( piersi ) ostatnio jak przestały to przestało bić serduszko i .... mam obawy ogromne a wizyta w pon. :( bardzo mi smutno bo już chyba musze sie pogodzić pomału z kolejną stratą

    inaa nie mysl tak! nie wiem czy mnie tu czytalas jakie 1.5 tyg. temu przeszly mi objawy i mdlosci i piersi. Tak wyraznie ze 3 dni czulam sie normalnie. cala noc nie spalam na drugi dzien na wizycie malo nie zemdlalam ze strachu jak dr. wkladal sonde. A z dzidzia bylo ok .... a po kilku dniach objawy wrocily. Teraz jak zanikaja to juz nie przezywam bo ten moj stres mysle byl gorszy dla dziecka.

    Dodatkowo lekarz powiedzial ze to statystycznie ok 12 przechodza dolegliwosci.

    Wiem ze sie stresujesz i nie przestaniesz az nie zobaczysz na usg ze dalej ok. Ale postaraj sie nakarmic pozytywnym mysleniem. Przeciez ty juz jestes w 10 tyg. objawy zanikaja. I uwierz mi przewertowalam internet i w podobnuch opisach ktore znalazlam w 90% bylo dalej ok z ciaza tylko ok 10% faktycznie obumarl zarodek.

    A ost. i tak na tym etapie ani lekarz ani my nie mozemy nic uczynic.

    Sama wiem co czujesz moze nie mam w historii poronienia ale o ciaze walczylam ponad rok


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa nie możesz odrazu myśleć negatywnie, pozytywnie myślenie i wiara czynią cuda. Nie poddawaj się. Pamiętaj że każda ciąża jest inna i to że miałaś tak wcześniej nie oznacza że teraz też tak będzie. Objawy mogą się pojawiać i znikać a może ich nie być wogole. Trzymam kciuki za ciebie i maluszka mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

    Bondzik czasami coś tam w krzyżu mnie zaboli ale nie jest to duży ból i szybko przechodzi.

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie krzyż nie boli odpukać na razie

    Kciuki za wizytujące :)

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie czasem mocniej zabola, czasem mniej. Ostatnio męczą mnie za to strasznie gazy, masakra jakaś.
    A zauważyłam że piersi np po kąpieli się trochę mniejsze robią :p

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa będzie dobrze :* Nie nastawiaj się źle bo to więcej szkody robi :)

    Mnie też coś pobolewa w krzyżu ale raz boli raz nie.

    Karmelkovaa - chyba wiem nawet gdzie zapytałaś :D Widziałam to pytanie i wkurzyłam się na te laski co wyśmiały - ciekawe czy jak były na początku ciąży to też takie mądralińskie były !

    Dzień dobry Piękne Mamusie :) Życzę Wam cudownego dnia :) :*

    Azzurra, agniecha2101, Madlen_:), Violet Flower lubią tę wiadomość

    vcvau8q.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nie ma głupich pytań. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją.

    Magic, polubiłam za " piękną mamusię", nie ma to jak komplement z rana;)

    Magdaa21, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam się z mamą i jadę zaraz na rynek po warzywa do mojego ogródka :) Może skoczymy jeszcze do galerii na ciuszki :D Dziś obiadu nie gotuję, kupuję gotowy :P Taki dzień leniwca :D Wizyta już pojutrze, jest stres co pokaże usg. Mam nadzieję , że fasoleczka pięknie podrosła, a raczej fasolek :P

    inaa nawet tak nie mów !!! Z resztą Twoja ciąża jest już starsza od poprzednich utraconych ciąż, musi być dobrze. NIe dołuj się , po co stresować maluszka od maleńkiego :) Mnie piersi raz bolą, raz wcale. W sumie nawet już mi mdłości odchodzą. Zbliża się 2 trymestr i nie które objawy będą trochę odpuszczać :)

    bondzik007 mnie bolał i to bardzo w 5-8 tyg. teraz nawet jak podźwigam dzieci za bardzo to boli

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wrote:
    Kochane dzięki za otuchę, ale w poprzednich ciążach niestety tak było - przestały boleć- przestało bić serduszko. Dziwnym trafem moje ciało nie pozbywa się ciąż i są te poronienia zatrzymane wiec nie moge pocieszyc sie tym ze nie krwawię, plamię :(


    Nie chciałam ostatnio zabiegu i chodziłam jeszcze 5 tyg z obumarłą ciążą... ale niestety nie udało sie i znowu musieli mnie łyżeczkować

    Kochana, głowa do góry! Nie wolno nam zakładać najgorszego z takich powodow! Nawet jesli z doświadczenia wiesz, ze oznaczało to cos złego, to nie ma reguły :) nie zamartwiaj sie do tego stopnia, bo szkodzisz tez fasolce. Umów sie na wizytę wcześniej, jesli jest taka możliwośc i będziesz spokojniejsza :*

    a3pfhxv.png
  • _Jagoda_ Ekspertka
    Postów: 146 255

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! :)
    Trochę mnie nie było, ale podczytywałam Was dzielnie. W sb byliśmy na weselu, niedziela rodzinnie - przyjechała siostra męża. Na razie nikt nic nie wie :)

    Dziś wizyta, trzymajcie proszę kciuki, choć to dopiero początek 6 tygodnia i nie wiele lekarz będzie w stanie mi powiedzieć, ale może choć trochę mnie uspokoi.

    Czy Wam też już widać brzuch?? Ja nie wiem czy ja przytyłam w ciągu tych dwóch tygodni czy co? Jem normalnie, nie jakies podwójne porcje. Nie miałam idealnego kaloryfera i sześciopaku- ale też brzuch mi nie odstawał i był w miarę płaski, a teraz wystaje i to sporo! Albo to ogranizm gromadzi wodę, bo pije spore ilości, albo nie wiem. Pewnie każdy organizm jest inny - i u jednej będzie płaski brzusio do 4 miesiąca, a innych wybrzuszy już wcześniej.

    inaa - musisz byc dobrej myśli, ja też każdy zanik objawów biorę bardzo do siebie, ale tak jak piszą dziewczyny, na tym etapie i tak nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Trzeba myśleć pozytywnie, powtarzać sobie, że wszystko jest ok.

    Wczoraj miałam kompletny zjazd energii, brak sił i motywacji do czegokolwiek :( Dlatego korzystając z okazji, że dziś jest mi lepiej, wracam do pracy i trzymam mocno kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty i za Wasze samopoczucie. Oby jak najmniej objawów Wam dokuczało! Niech fasolki zdrowo rosną <3

    MagicCherryCupcake, Madlen_:), bondzik007, agniecha2101, marrakech2708, Violet Flower, futuremama lubią tę wiadomość

    8599rjjgz09aybtp.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa, tak jak piszą dziewczyny, najlepiej chyba byłoby gdybyś się umówiła wcześniej do lekarza, bo tak będziesz się tylko zamartwiać:( ja mam doświadczenie z poprzedniej ciąży- raz plamienie, raz słabe ruchy dziecka- na cito do doktorka i od razu humor lepszy.
    Do poniedziałku dużo czasu, szkoda Twoich nerwów!

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyganieczka, mindusia87, Madlen, marrakesh i wszystkie inne które być może pominęłam kciuki za dzisiejszą wizytę <3

    agniecha2101, Karolina889 - piękne wieści <3

    Vivavanilka - Ja mam ciąże prawie o tydzień młodszą niż wynikałoby to z usg i na razie wszystko jest ok. Jak się miało owulację później to niestety trzeba liczyć się z różnicami. Ja wierzę że u Ciebie jest wszystko w porządku :*

    Lotopałanka - jakbym miała możliwość to chodziłabym i tu i tu :)

    Violet - mi się wydaje jak najbardziej ok ;)

    Malutka piękna beta :)

    PatkaPatka wydaje mi sie że obowiązek mają przedłużyć tylko do dnia porodu. Chyba że chcą więcej ;) nie każda ma objawy także się nie martw. Ja miałam wcześniej, potem minęły a jest wszystko dobrze. No oczywiście teraz doszły mdłości i wymioty :D

    sali - witaj :) betą się nie przejmuj bo ona zwalnia na tym etapie

    Madlen - ja miałam już 2 usg i dopochwowo. Na wczesnym etapie raczej robi się dopochwowe usg. A z badań miałam tylko toxo, mocz i morfologię

    Inaa - nie stresuj się, będzie dobrze. Mi też wcześniej objawy wszystkie minęły i okazuje się że maluch rośnie. Głowa do góry! :*
    U mnie w poprzedniej ciąży też koniec objawów to oznaczało obumarcie ciąży. A teraz wszystko jest ok. Jeśli się bardzo stresujesz jedź do gina na usg :)

    Madlen_:), agniecha2101, Vivanillka, Violet Flower lubią tę wiadomość

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
‹‹ 155 156 157 158 159 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ