X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violet Flower wrote:
    Karolinaa889, Lilly_Ana gratuluję Wam udanych wizyt! Oby tak dalej, niech Wasze Maluszki zdrowo rosną :)

    Karmelkovaa wpadłam taka głodna do domu, nadrabiam, a tutaj Twój post i fasolce i chlebku orkiszowym...wpadłabym do Ciebie z miłą chęcią na obiad :D

    Vivaniika, powiem Ci brzydko, "olej" te staraczki i siedź tu z nami :) Po co masz się dołować czyimś zawistnym myśleniem ;) Ten wątek jest tak mega pozytywny, codziennie same dobre wieści, że ja mocno wierzę że i u Ciebie wszystko będzie dobrze. Inaczej nawet nie myśl! :*

    Ja dziewczyny zrobiłam sobie jeszcze dziś betę kontrolnie po tygodniu i nie wiem co myśleć. Kalkulator belly jakoś nie oznacza mi drugiego wyniku na wykresie(nie wiem czemu), a na innym jak popatrzyłam to mi wyliczył przyrost poniżej normy. A mi się wydaje, że chyba nie jest zły. Co myślicie? Poniżej moje wyniki:

    16.04 (poniedziałek): 948,80 mIU/ml
    23.04 (poniedziałek): 13580,00 mIU/ml

    Moim zdaniem tez jest ok :)

    Violet Flower lubi tę wiadomość

    a3pfhxv.png
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tego co mi się wydaje, pierwszy od góry kalkulator wyszukiwany na google nie wiem czy nie jest popsuty, bo jak ja robiłam betę na początku to wszędzie było okej a tylko na tym zły przyrost, potem zaczęłam wpisywać tam o wiele większe wartości i nadal był zły przyrost więc stwierdziłam, że chyba coś z nim nie tak...oczywiscie mogę się mylic :-)

    TaPaT, Violet Flower lubią tę wiadomość

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Violet Flower Autorytet
    Postów: 829 650

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TaPaT wrote:
    Bo belly oznacza tylko do 30 dni od owulacji z moich obserwacji... bo niektórych wyników też mi nie zaznaczał na wykresie. Ja uważam, że Twoja beta jest jak najbardziej w porządku :)
    aaaa czyli tu jest pies pogrzebany :) na to to nie wpadłam :) dzięki za oświecenie :)

    No to nie wydaje mi się jakaś słaba, bo niestety coraz częściej pojawiają się u mnie mdłości - na razie w postaci epizodów w ciągu dnia. Aż czekam na moment kiedy będą od rana do wieczora jak w poprzedniej ciąży. Albo nie czekam. A podobno wzrost poziomu bety idzie w parze z nasileniem objawów?

    m3sx3e3kljv6iygm.png

    qb3c6iye9ikwm5gy.png
    MTHFR 1298 A-C hetero | PAI-1 4G hetero
    [*] 05.06.2018 - 11 tc- zaśniad groniasty częściowy
  • Vivanillka Autorytet
    Postów: 750 1448

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem jest dobrze.
    Dziękuję jeszcze raz za ciepłe słowa.
    Ten tydzień będzie mi się strasznie dłużył do następnego poniedziałku. Ale chciałbym już zobaczyć okruszka.

    Violet Flower lubi tę wiadomość

    3jgx43r8f7ktg11a.png
    klz9uay3wdw0gjek.png
    12.09 - 12cm/ Martynka <3
    20.08-82mm/97%female <3
    10.08 - 63mm człowieka <3
    13.07 - kropuś 23mm i <3
    23.06 - 8mm pęcherzyk
    01.2012 - Żanetka <3
    2010 i 2018 aniołki [*]
  • Violet Flower Autorytet
    Postów: 829 650

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Dziewczyny z tego co mi się wydaje, pierwszy od góry kalkulator wyszukiwany na google nie wiem czy nie jest popsuty, bo jak ja robiłam betę na początku to wszędzie było okej a tylko na tym zły przyrost, potem zaczęłam wpisywać tam o wiele większe wartości i nadal był zły przyrost więc stwierdziłam, że chyba coś z nim nie tak...oczywiscie mogę się mylic :-)
    to ja właśnie w tym liczyłam. trochę mnie zszokował komunikat poniżej normy -1800%.

    m3sx3e3kljv6iygm.png

    qb3c6iye9ikwm5gy.png
    MTHFR 1298 A-C hetero | PAI-1 4G hetero
    [*] 05.06.2018 - 11 tc- zaśniad groniasty częściowy
  • Violet Flower Autorytet
    Postów: 829 650

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivanillka wrote:
    Moim zdaniem jest dobrze.
    Dziękuję jeszcze raz za ciepłe słowa.
    Ten tydzień będzie mi się strasznie dłużył do następnego poniedziałku. Ale chciałbym już zobaczyć okruszka.
    Vivaniika w takim razie będzie nam się razem dłużyło. Ja za tydzień również mam wizytę, a 30.04 to jest jedna z lepszych dat na wizyty. Pamiętaj ;)

    Vivanillka lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kljv6iygm.png

    qb3c6iye9ikwm5gy.png
    MTHFR 1298 A-C hetero | PAI-1 4G hetero
    [*] 05.06.2018 - 11 tc- zaśniad groniasty częściowy
  • Karmelkovaa Autorytet
    Postów: 2385 1850

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Wpadam do Ciebie na kolację ;-)

    pewnie zapraszam :D

    Violet równiez :) beta super

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 18:40

    agniecha2101, Violet Flower lubią tę wiadomość

    " Ty tylko mnie poprowadź...Tobie powierzam mą drogę '
    w57vflw15bwqt29a.png
    Dwa Aniołki [*] [*]
    2 ciąże biochemiczne ...
    Deficyt KIR , niewydolność ciałka żółtego i duzo innych





  • PatkaPatka Przyjaciółka
    Postów: 100 184

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane ;* Trochę mnie nie było.
    Pojutrze wizyta ;)

    Mam pytanie, może któraś z Was wie:
    Mam umowę na czas określony do października, to będzie 33 miesiące jak jestem zatrudniona w tej firmie, czy w związku z tym muszą mi przedłużyć umowę na czas nieokreślony czy w związku z tym, że jestem w ciąży mogą przedłużyć ją tylko do dnia porodu?

    w57v3e3kf38uii49.png
  • Malutka_94 Autorytet
    Postów: 585 683

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha2101, Karolina899, Lilly_Ana - gratuluję wizyt, oby maluszki zdrowo rosły :)

    Vivanilka - nie przejmuj się tamtym komentarzem. Na pewno wszystko będzie dobrze :)

    Ja już mam wyniki dzisiejszej bety - 1391mlU/ml :) zobaczymy jaka będzie w środę :)

    agniecha2101, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

    Malutka_94
    qb3c3e5eiy8bwivw.png
    85993e3k7v040zv7.png
  • Malinowa_Czekolada Ekspertka
    Postów: 148 204

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatkaPatka wrote:

    Mam pytanie, może któraś z Was wie:
    Mam umowę na czas określony do października, to będzie 33 miesiące jak jestem zatrudniona w tej firmie, czy w związku z tym muszą mi przedłużyć umowę na czas nieokreślony czy w związku z tym, że jestem w ciąży mogą przedłużyć ją tylko do dnia porodu?

    Hej.@PatkaPatka To jest tak, że w październiku możesz wystąpić o przedłużenie umowy. Wtedy,jako że już mijają 33 m-ce przedłużą ci na czas nieokreślony. Ale może być też tak, że jeżeli się nie zgodzą to umowa wygasa ale ty zachowujesz wszystkie świadczenia - tzn przejmuje cię ZUS i on wypłaca pieniądze co miesiąc. I do porodu i na macieżyńskim

    oar8rjjgrkg2o91l.png
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatkaPatka wrote:
    Hej kochane ;* Trochę mnie nie było.
    Pojutrze wizyta ;)

    Mam pytanie, może któraś z Was wie:
    Mam umowę na czas określony do października, to będzie 33 miesiące jak jestem zatrudniona w tej firmie, czy w związku z tym muszą mi przedłużyć umowę na czas nieokreślony czy w związku z tym, że jestem w ciąży mogą przedłużyć ją tylko do dnia porodu?

    Kurczę, nie jestem pewna ale koleżanka ma do września (czas określony) i mówiła, ze w związku z ciąża miałaby przedłużona do dnia porodu.

    a3pfhxv.png
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_94 wrote:
    Agniecha2101, Karolina899, Lilly_Ana - gratuluję wizyt, oby maluszki zdrowo rosły :)

    Vivanilka - nie przejmuj się tamtym komentarzem. Na pewno wszystko będzie dobrze :)

    Ja już mam wyniki dzisiejszej bety - 1391mlU/ml :) zobaczymy jaka będzie w środę :)

    Piękna beta :) brawo :)

    Malutka_94 lubi tę wiadomość

    a3pfhxv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivanillka czemu obrażasz się jak małe dziecko? Skoro odwiedzasz dziewczyny na staraczkach, to wiesz, jak wiele z nich przeszło w swoim życiu biochemy, poronienia i inne okropności. Nikt Ci źle tam nie życzył. Dziewczyny napisały prawdę, lepiej się miło zaskoczyć niż spaść z wysokiego konia. Każda pisała, że trzyma kciuki za dobry rozwój. Taki mały przyrost w większości przypadków oznaczał problemy, dlatego Ci o tym napisały. Radzę Ci zmienić gin, bo jeśli będzie tak podchodzić całą ciążę, to może przeoczyć coś mega ważnego. Napisałaś "Zbadala mnie ginekologicznie i stwierdziła powiększona macice 7tc. Za tydzień USG." A staraczki Ci wyraźnie napisały, że na 7tc to ta beta jest baaaaardzo mała i przy takim wyniku nie ma nawet pęcherzyka! Skoro nie zrobiła Ci usg nie da się określić jaki to tydzień. Piszesz, że miałaś opóźnioną owulację, ale na staraczkach jak Ci to dziewczyny zasugerowały to już miałaś problem. I tak właśnie przy takiej becie w macicy nie ma nic co można zobaczyć na usg! Więc to nie chodziło o to, że w ciąży nie jesteś. Nie potrafisz rozmawiać, rzucasz się jak małe dziecko, które nie dostanie upatrzonej zabawki w sklepie. Jeśli chcesz tylko klepania po ramieniu to trzeba było nie wchodzić do staraczek, one podchodzą chłodno do takich wyników i chwała im za to! Bo 3/4z nich po pierwszym biochemie wpadło by w depresję i skończyło u psychologa na kozetce. Napisały Ci wszystkie swoje obawy z własnych doświadczeń, a Ty zamiast wziąć to do siebie, podziękować za ich wiedzę i kubeł zimnej wody, zapytać co możesz zrobić żeby widzieć czy to idzie w dobrym kierunku, jak pomóc zarodkowi jeśli tam jest, to się obraziłaś i uciekłaś. KAŻDA życzy Ci dobrze, tyle razy dostały od Życia po dupie, ze chciały Ci tego oszczędzić od razu studząc Twój zapał. Smutne, że tak zareagowałaś i tak bardzo krzywdząco o nich myślisz.

    Kochane grudniówki! Życzę Wam żebyście WSZYSTKIE szczęsliwie donosiły ciąże do rozwiązania! I pamiętajcie, że jeśli lekarz opowiada Wam bzdury o przegrzewaniu zarodka, bądź zbyje waszą jakąkolwiek obawę to zmieniajcie go natychmiast! Macie do tego prawo, a Wasze poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze! Lepiej coś sprawdzić setny raz niż potem pluć sobie w twarz, że czegoś się nie zrobiło. Szukajcie lekarzy, którzy mają wiedzę, doświadczenie i ogrom empatii!
    Pozdrawiam❤
    Grudniówa 2016 i (daj Boże) wrześniowa mama'18

    Yoselyn82, nenusia, Morusek, MamaFabianka, blue00, Achia, Siwulec, Angelika83, Malgonia, Dorola31, mokka, Bocianiątko, agulineczka, Lucia88, Anaaa90, Karmelkovaa, Phnappy, Emiilka, Nat90, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

  • sali.ms Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja mam termin na 10 grudnia. To moja 4 ciąża, 3 poronilam na bardzo wczesnym etapie.Biorę acard,fraxiparine, luteine,kwas, magnez i Euthyrox bo moje TSH skończyło do 3,180. Jestem w 7 tyg :) W czwartek widziałam zarodek który miał 6,5mm i biło już serduszko ❤. Niepokoi mnie trochę beta hcg bo 16.04 wynosiła 20371 a 19.04 28086 czy to nie za mały przyrost ?



    ....................................
    oar89jcg9o9yeavk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 19:54

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co kojarzę to beta od 7 tyg zaczyna powoli już zwalniać.

    TaPaT lubi tę wiadomość

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • MagicCherryCupcake Autorytet
    Postów: 500 433

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Piękne,

    ja dzisiaj zrobiłam kurczaka w płatkach kukurydzianych z sosem barbecu, pieczonymi ziemiaczkami i colesłavem :D trochę fast foodem zaleciało ale domowym :D

    Teraz leżę pod wymarzonym kocykiem i wcinam.. paluszki :D

    Szczerze to ja betę zrobiłam tylko 2 razy, pewnie zleci mi kolejną po usg.


    agniecha2101, Violet Flower lubią tę wiadomość

    vcvau8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sali.ms wrote:
    Jestem w 7 tyg :) W czwartek widziałam zarodek który miał 6,5mm i biło już serduszko ❤. Niepokoi mnie trochę beta hcg bo 16.04 wynosiła 20371 a 19.04 28086 czy to nie za mały przyrost?
    Viv a teraz widzisz o czym dziewczyny mówiły? Zobacz jaka beta jest w 7tc

    Sali.ms trzymam kciuki za szczęśliwy finał!

    MamaFabianka, nenusia, Nat90 lubią tę wiadomość

  • Vivanillka Autorytet
    Postów: 750 1448

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie zamierzam się wypowiadać na ww. Temat. Uważam że Yoselyn82 źle się wyraziła i to bardzo. Więc sorki ale nie będę tego tolerować jedna ma słabą kreskę hurra widzimy trzymamy kciuki", ja mam słabą kreskę - jak nic biochem, i nie ciesz się za bardzo i tego typu komentarze. Nie mam zamiaru się denerwować i wchodzić w dyskusję. Koniec tematu.

    PS. Od początku pisałam że ciąża jest młodsza i że owulacja była później prawdopodobnie ale ta informacje ominelyscie.

    s1985, s1985 lubią tę wiadomość

    3jgx43r8f7ktg11a.png
    klz9uay3wdw0gjek.png
    12.09 - 12cm/ Martynka <3
    20.08-82mm/97%female <3
    10.08 - 63mm człowieka <3
    13.07 - kropuś 23mm i <3
    23.06 - 8mm pęcherzyk
    01.2012 - Żanetka <3
    2010 i 2018 aniołki [*]
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ulewa i burza.....

    Vivanillka nie denerwuj się , nie warto takimi rzeczami. Trzymam kciuki abyś zobaczyła na usg piękną fasoleczkę :* Z resztą nieporozumienia na forach zdarzają się często, a życie jest życiem nie warto się przejmować takimi rzeczami :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 20:35

    Vivanillka, s1985, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • PatkaPatka Przyjaciółka
    Postów: 100 184

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :)
    A z innej mańki, dalej nie mam żadnych objawów, nie mam zachcianek, nie jest mi niedobrze, nie bolą mnie piersi, no poza nieco zwiększona sennością dosłownie nic, nie czuje się w ogóle jakbym była w ciąży. Coś może być nie tak?

    w57v3e3kf38uii49.png
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ