X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 8 listopada 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do laktatora, smoczków i butelek...ja chyba tym razem wezmę do szpitala. U mnie też były gotowce z mm i jeśli nie będzie wyjścia (tj. laktacja nawali, a dziecko za dużo zjedzie z wagi) to dam mm, ale zdecydowanie wolałabym podać swoje w razie w.Niby tam jakieś latkatory były, ale wolę swoją Medele.
    I od razu nakładki na sutki biorę, bo mnie poprzednio tak córa zgryzła że po raz kolejny tego nie przeżyje:-)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tych kapturków, to dopiero przy 3 dziecku ich nie potrzebowałam od początku, także polecam zabrać ze sobą

    Azzurra lubi tę wiadomość

  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 8 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    no wiec bylam zaplacilam i sie dowiedzialam. Bobas os wazy 3100 oczywiscie reczne wczorajsze badanie o kant d rozbic.

    Tak jak myslalam dziecko jak lezalo posladkowo tak lezy. A glowka w gorze...
    Hehe...czyli lekarz pomylił tyłek z główką, ładne rzeczy......dobrze, że żyjemy w czasach USG.
    Choć powiem Wam, że moja mama prawie 34 lata temu wylądowała w szpitalu, lekarz ja zbadał i stwierdził że dziecko(ja:-) się wstawia tyłkiem i trzeba ciąć.. więc jednak można to"rozpoznać". Mama miała szczęście.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 8 listopada 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Co do tych kapturków, to dopiero przy 3 dziecku ich nie potrzebowałam od początku, także polecam zabrać ze sobą
    Aga, czyli jest duża szansa że synuś też mi zgryzie suty;(???
    Ehh..czego się nie robi dla swoich dzieci;)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 8 listopada 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wizyt i USG, to ja chodzę prywatnie(opieka z PZU opłacona przez pracodawcę)i też nie mam USG na każdej, tylko na co drugiej(czyli co 4 tygodnie). Tylko, jak coś poskarżyłam lekarzowi typu: plamienie czy brak ruchów, albo jak byłam w sierpniu przeziębiona to na takiej"zwykłej" wizycie przykłada na chwilę USG do brzucha, żeby mnie uspokoić.
    We wtorek oglądał np tylko szyjkę i Blizne po cc, a synka pokazał mi tylko na chwilę , bez żadnych pomiarów itp.
    W poprzedniej ciąży ten sam lekarz robił pełne USG na każdej wizycie, więc podejrzewam że coś się moglo zmienić w PZU, może stwierdzili że to badanie jest nadużywane?

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 8 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze był temat mężów...
    Mój mąż nie należy do tych, którzy całują brzuszek, zachwycają się obrazem USG. Zarówno w pierwszej ciąży, jak i teraz jest jakby z boku, bez ekscytacji
    Ale ja się już nie boję, bo widzę jakim jest ojcem dla córki jak już się pojawiła na świecie. Jestem z niego dumna. Spacery, karmienie, usypianie, czytanie, zmiana pieluchy, zabawa -robi wszystko. Któraś z dziewczyn pisała,że faceci są pozbawieni tych "hormonów" stąd mogą zupełnie inaczej przeżywać nasza ciążę niż byśmy sobie tego życzyly..oby się sprawdzili "po". Wydaje mi się, że jeśli ogólnie sprawdza się jako mąż to będzie też dobrym ojcem.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 8 listopada 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyganeczka podziwiam, ja bym już nie wysiedziała:D nogi w żebrach za bardzo bolą :D Do tego serio ktoś mi mózg podmienił, dosłownie przyznaje się że mam kalafior zamiast mózgu. Często przypomnienie sobie jakiejś nazwy która teoretycznie jest prosta zajmuje mi zdecydowanie za długo. A jeszcze tak jak teraz kolejna nocka do bani to już w ogóle nie funkcjonuje:D

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie żartuję, że mam dobre geny do rodzenia dzieci po babci. Ona siódemkę urodziła i w żadnej ciąży nie miała problemów :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    Aga, czyli jest duża szansa że synuś też mi zgryzie suty;(???
    Ehh..czego się nie robi dla swoich dzieci;)
    W razie W lepiej mieć, bo nie wiadomo czy maluch będzie umiał sutki łapać :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 dzięki Tobie już wpisałam na listę rzeczy do kupienia te kapturki bo całkowicie o nich zapomniałam :).

    Aga9090 lubi tę wiadomość

  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś miałam ostatnią przed porodem wizytę u diabetologa. Jeszcze tylko kilka dni po porodzie mam mierzyć cukry i noe opychac się słodkim, a potem zrobić krzywą pod koniec stycznia i 6 lutego się pokazać.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny korzystacie z tego panelu ZUS? Jest tam gdzieś przy zwolnieniu info że to l4 w ciąży? Bo nie zgadza mi się kwota i mam wrażenie że mi 80% zamiast 100% za zwolnienie wypłacili. A wystawiane było elektronicznie także nawet nie miałam jak sprawdzić a w tym panelu nie widze :(

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Dziewczyny korzystacie z tego panelu ZUS? Jest tam gdzieś przy zwolnieniu info że to l4 w ciąży? Bo nie zgadza mi się kwota i mam wrażenie że mi 80% zamiast 100% za zwolnienie wypłacili. A wystawiane było elektronicznie także nawet nie miałam jak sprawdzić a w tym panelu nie widze :(
    Jest tam takie cos :)
    Świadczeniobiorca - zasiłki - i tam to jest

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 18:25

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga właśnie w zasiłkach nic nie mam bo to pierwsze zwolnienie więc póki co wynagrodzenie chorobowe. Tylko w zaświadczeniach lekarskich widzę swoje zwolnienie ale tam jest tylko nr, data, na jaki czas, id lekarza i id płatnika składek. Opieka - Nie. Status - wystawiono. :(
    Nie chce od razu w pracy gadać, wolałabym najpierw l4 sprawdzić. To za pół miesiąca więc różnica nie tragicznie duża ale jednak sporo, zwłaszcza przy tych wydatkach ale jak mi za cały miesiąc znów źle wyjdzie to już naprawdę słabo będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 19:00

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam umiem rozwinąć i pisze od kiedy do kiedy ile % , jaka kwota i kiedy przelew

    Edit a kiedy te l4 dałaś, bo to się dopiero pojawia po około 2-3 tygodniach
    I jaki kod tam masz B? Bo jak B to 100%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 19:14

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokopałam się. Na dole strony jest mały przycisk szczegóły zasw8adczenia ZUS ZLA. I dopiero wtedy się zwolnienie pojawiło pelne :)

    Dziękuję bo bym pewnie odpuściła myśląc że nie ma takiej opcji.
    W takim układzie jutro jeszcze tel do zusu czy jak w ciągu ostatnich 12 m-cy miałam najpierw umowę zlecenie a potem o pracę to zlecenie też do średniej biorą. Bo z tego co czytałam to nie a to by mi też trochę zaniżało ale ż tego co liczyłam nie aż tak.
    No i potem do pracy...

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 8 listopada 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Dokopałam się. Na dole strony jest mały przycisk szczegóły zasw8adczenia ZUS ZLA. I dopiero wtedy się zwolnienie pojawiło pelne :)

    Dziękuję bo bym pewnie odpuściła myśląc że nie ma takiej opcji.
    W takim układzie jutro jeszcze tel do zusu czy jak w ciągu ostatnich 12 m-cy miałam najpierw umowę zlecenie a potem o pracę to zlecenie też do średniej biorą. Bo z tego co czytałam to nie a to by mi też trochę zaniżało ale ż tego co liczyłam nie aż tak.
    No i potem do pracy...
    Futuremama a moze weszlas na drugi prog podatkowy 32% to jest od kwoty 85 528 zl na rok?

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 9 listopada 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami w pierwszym dniu donoszonej ciąży.... :) zaraz śniadanko i do fryzjera na 10.00...milego dnia Kochane

    agulineczka, Cyganieszka, Aga9090, futuremama, JaKa lubią tę wiadomość

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam takie pytanie odnośnie ruchów dziecka... czy te z Was które czuja ruchy bardzo mocna mają czasem taki dzień że te ruchy są zupełnie inne? w sensie czuje że dzidzia się rusza, ale są to tak bardzo delikatne i rzadkie ruchy, że nie wiem czy to powód do niepokoju czy po prostu dzidzia ma leniwe dni .... wizyta dopiero w środe stąd pytanie.

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlen tak mam... zalezy moze obrocone do wew czy zew.
    Jak do wew to czuc tylko ze sie rusza a na zew to az brzuch chodzi.... no nie wiem...ja to tak sobie tlumacze. Ale ja przez uloznie posladkowe to w ogole mam kosmos.

    pokopane mam pachwiny... a miedzy zebrami czuje wyciskanie glowki


    zi13rjjgy7oea2if.png
‹‹ 920 921 922 923 924 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ