X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś robiłam ostatnie badania przed porodem. Już pojutrze przywitam córkę! A Inaa się nic nie pochwaliła... Kiedy urodziła?
    Lotopalanko, a jak ta Twoja cukrzyca? Bo jak w normie wszystko, to bym czekała, ale jeśli są nieprawidłowości, to można by się wcześniej zgłosić. Najwyżej Cię do domu odesla, jak uznają,że nie trzeba.

    agulineczka, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 19 listopada 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, Inaa wielkie gratulacje :) Paula oby Wojtuś szybko nabrał sił i opuścił inkubator. Zdrówka dla Was :)

    Azzurra dziękuję za zainteresowanie :)
    Możliwe, że już jutro powitamy nasze Maluszki :) w piątek na wizycie już powiedzieli, że czekamy do wtorku czyli zakończonego 36 tc i wtedy zbadają i możliwe, że cc. Dzisiaj jeszcze ordynator kazał żeby jutro była na czczo, gdyby jakieś decyzje miały być podjęte. Jutro dyżur ma mój lekarz, także z tego się cieszę, pewno będzie chciał zakończyć ciąże. Ale z drugiej strony od jednej lekarki słyszałam, że zdaża się, że bliźniaki trzymają nawet do 38 tc. Więc nie chcę żeby za wcześnie rozwiązywali, skoro jest szansa na przedłużenie. Ale ufam mojemu lekarzowi, on wie co będzie najlepsze dla mnie i dzieci.

    Zastanawiam się co z Marrakech? Macie może jakieś wiadomości? Czy jej córeczki jeszcze w brzuchu czy już na zewnątrz?

    Joasia8699 trochę mnie nastraszyłaś z tą cholestazą. Mnie też bardzo swędzi brzuch, do tego po całym i nawet na piersiach od dawna powysjakiwały mi takie jakby pieprzyki, nie wysypka bo trochę stetczące. No i czuję się cała napuchnięta, zwłaszcza prawą nogę mam jak balon.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 13:07

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 19 listopada 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do domu mnie nie odeślą na pewno... A z cukrzyca sama już nie wiem...

    Raz ok i wszystko pięknie a nagle wczoraj po obiedzie 171...w nocy znowu spadek poniżej normy.... :/

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 19 listopada 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula gratulacje! :) witamy Wojtusia :) mam nadzieję, że tylko chwilowo trafił do inkubatora. Pewnie silny chłopak z niego i niedługo wyjdziecie do domku.

    Kai już tak niedługo:) powodzenia!

    Ja jeszcze tydzień temu leżałam z brzuszkiem w szpitalu, a dzisiaj moja córeczka śpi słodko w swojej kolysce :) wciąż zakochani jesteśmy po uszy w tej malutkiej istotce. Starszy brat również :)
    Ja jak na niecały tydzień po cc czuje się dobrze, karmimy się piersią. Córka póki co tylko je i spi :)

    JaKa, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej,

    staram się zaglądać co jakiś czas.

    Jaka, to być może jutro poznasz już swoje dzieci. Gratuluję donoszenia ich do bezpiecznego momentu :)

    Co do Marrakech - nie odzywa się od wielu miesięcy i mam tylko nadzieję, że to nic nie znaczy...

    Jutro mam wizytę, odezwę się z relacją. Mam wrażenie, że dzidziuś już nisko jest, zobaczymy, czy gin potwierdzi.

    JaKa lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai wrote:
    Ja dziś robiłam ostatnie badania przed porodem. Już pojutrze przywitam córkę! A Inaa się nic nie pochwaliła... Kiedy urodziła?
    Lotopalanko, a jak ta Twoja cukrzyca? Bo jak w normie wszystko, to bym czekała, ale jeśli są nieprawidłowości, to można by się wcześniej zgłosić. Najwyżej Cię do domu odesla, jak uznają,że nie trzeba.
    Jejj zazdroszczę ;-) Mój mały coś nie może się namyśleć, żeby wychodzić :-P a tak bym już chciała go wyprzytulać.
    Inaa 15.11 urodziła śliczną, zdrową córeczkę :-)

    Kai lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaKa koniecznie daj znać co postanowią w sprawie rozwiązania Twojej ciąży :-)
    Też się zastanawiam często co z Marrakech.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaKa, Kai
    Powodzenia w takim razie! Lada dzień będziecie tulić swoje skarby*:

    Ja też jutro wizytuje, muszę się trochę poskarżyć na bóle w pachwinach które mam. Z każdym dniem się coraz bardziej nasilają, a ja oczywiście panikuję że coś" zaczyna się dziać i nie doczekam terminu cc.
    Właśnie wróciłam z zakupów- w Tesco przemiła Pani kasjerka zaprosiła nas do kasy no i zaczęła temat porodu:kiedy będzie i w ogóle. Ja że koniec grudnia, a ona tylko zerknęła na mój brzuch i z tekstem, że na jej oko wcześniej;) a doświadczenie ma, bo urodziła pięcioro:):)! OMG..

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry przyszłe mamy. Nie będę już chyba do was dołączać ale potrzebuje porady. Jestem w 36 tygodniu ciąży. Od piątku bardzo mnie boli przy chodzeniu i z każdym dniem jest coraz gorzej. Bolą okolice spojenia łonowego. Boję się że to rozejscie spojenia łonowego - tak też sugeruje mój prowadzący. Kazał zgłosić się do ortopedy co też dziś zrobiłam Ale w lux medzie trafił mi się taki konował dosłownie że nawet szkoda słów żeby opisać to jak zostałam olana. A ból jest coraz silniejszy każdego dnia przy każdej próbie poruszania. Powiedzcie proszę czy któraś z Was miała stwierdzone rozejscie spojenia ? Jak to zostało wykryte i czy na coś to wpływa? Pozdrawiam Was i życzę szybkich rozwiązań bez komplikacji

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 19 listopada 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musza ci zrobic usg! bez tego nic nie powiedza. wiec wroc do luxa do innego orto i popros o skier na usg! Ja dostalam bez problemu. tez mnie boli i rozejscie 8mm czyli w normie


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamusie. :)
    Gdzie czujecie ruchy swoich maluchów i jak są one położone?
    Ja wcześniej miałam typowe ruchy dla położenia główkowego (tak było), a ostatnio tak różnie bardzo. Czkawkę czuję z boku, ruchy rąk/nóg (?) też głównie po bokach. I tak się zastanawiam czy może jakoś się bąbel przekręcił...

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Malutka_94 Autorytet
    Postów: 585 683

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta, mój Mały jest ułożony główkowo, ale kręgosłup ma po prawej stronie brzucha, a rączki i nóżki po lewej i ruchy czuję głównie z lewej strony. Z prawej się tylko wypina ;)

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    Malutka_94
    qb3c3e5eiy8bwivw.png
    85993e3k7v040zv7.png
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo jak malutka, tylko od kilku dni odwrotnie, bo przekręcił się kręgosłupem wzdłuż lewej strony :-)

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai wrote:
    Paulo, gratuluję! Czekam na szczegóły. Czemu Wojtus dostał tylko 8 pkt?

    Za kolor- był siny i problem z oddychaniem:(

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Ja tak samo jak malutka, tylko od kilku dni odwrotnie, bo przekręcił się kręgosłupem wzdłuż lewej strony :-)

    Ja również tak samo jak dziewczyny , czkawkę zawsze po lewej, kopanie po prawej , wypinanie po lewej :) a czasem czuję że zmienia pozycję bo brzuch faluje jak szalony :D

    Co do dziewczyny która pytała o rozejście spojenia - idź prędko na USG , ja mam stwierdzone ponad 3 cm i kwalifikacje do cc mimo ułożenia główkowego ...

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 wrote:
    Za kolor- był siny i problem z oddychaniem:(

    Paula mam nadzieję że ostatecznie wszystko dobrze z Wojtusiem i wkrótce wrócicie do domu :* 3maj się!

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniu, tylko palpacyjne. Szyjka zgładzona u rozwarcie na jeden palec, czyli tak jak od kilku tygodni.
    Zadecydowali, że cesarka będzie w czwartek. Że nie ma co dłużej czekać, bo to może być dla dzieci niebezpieczne, że teraz i tak jest dużo tygodni.
    Id rana brzuch mnie bolał z nerwów, ale jak tylko usłyszałam o czwartku to od razu przeszło.

    agulineczka, Madlen_:), futuremama, Aga9090, ziuta.w, agniecha2101, Lotopałanka, Azzurra, Dip88, Malutka_94 lubią tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie czkawka tak samo od bardzo dawna w prawym dolnym kwadracie, nogi/ ręce po drugiej stronie albo stopy w żebrach :) Czasem się "przerzuci" na drugą stronę, ale zazwyczaj jednak po prawej leży:)
    Lekarz mówił że dzieci zazwyczaj lewą stronę wybierają ale widać jej tak lepiej. Szczerze już nie pamiętam ale mały chyba też tak był bo miałam lewe żebra obite;)

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka dawno tu nie zaglądałam :D nawet na wykres nic nie nanoszę bo skończył mi się abonament . podczytuje was od kilku dni wiec stwierdzilam ze czas cos napisac :D

    Madlen_:), futuremama, Aga9090, Kai lubią tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, zgłaszam się po wizycie. Dziecię waży 3kg, szyjka 1,9cm, zamierzam wkrótce rodzić :)

    Niestety przypaletalo się nadciśnienie :(

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
‹‹ 930 931 932 933 934 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ