X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moją sporo się pręży i napina, tylko kp. Wychodzę z założenia że to dlatego że jeszcze nie do końca wie których mięśni użyć;) O ile nie ma płaczu to nie widzę w tym problemu.

    ziuta.w lubi tę wiadomość

  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm nasz się napina, pręży. Czasem ryczy, ale to nie trwa długo.

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też się napina ale zazwyczaj albo potrzebuje odbić albo coś tam się czai w brzuszku.
    Ziuta ogólnie niby mówią że jak dziecko jest dokarmiane mm to jest mu trudniej to strawić. Także jak nie ma ewidentnie kołek i objawów nietolerancji to chyba jest ok.
    Synek też na początku czasem dostawał bebiko bo takie też w szpitalu dostawał czasem więc już nie zmieniałam. A że ogólnie rzadko dostawał, zazwyczaj na wyjścia miałam w razie czego a potem już całkiem zrezygnowaliśmy.

    Sylwester, a co to takiego :D Serio też mam wrażenie że sto lat temu był.

    Zadzwoniłam dziś do jednej przychodni ż pytaniem o wolny termin na usg bioderek... połowa kwietnia:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2019, 21:20

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Moje maluszki też się prężą, popłakują po jedzeniu, a czasem nawet w trakcie, chociaż nie za każdym razem. Mleka nie zmieniałam jeszcze, od początku tzn od szpitala dostają Bebilon Nenatal (dla wcześniaków), mamy im zacząć wprowadzać powoli normalną "1". Wczoraj byliśmy na szczepieniu, dostaliśmy bezpłatnie 5w1 ze względu na wcześniactwo chłopców, ale na dodatkowe na razie się nie zdecydowaliśmy, bo to olbrzymi koszt i to jeszcze podwójnie. Sprawa do głębokiego przemyślenia. Na szczęście nic moim maluszkom nie dolega po tych szczepieniach, znieśli też dosyć dzielnie, chociaż płacz był.
    W ogóle to chyba coraz lepiej się czujemy razem :) tak mi się wydaje, bo dzisiaj jakiś lepszy dzień mają i dużo śpią. Piotrusia od wczoraj udaje mi się przekonać do smoczka, małymi krokami załapuje. On od początku w ogóle nie chciał ssać, a ten cumelek go uspokaja, bo dużo krzyczy, płacze przeraźliwie. Tomcio za to uwielbia smoczek, nawet na śnie jak mu wypadnie, to się budzi z płaczem.

    Ja jutro mam wizytę u ginekologa, wypadło, że po 7 tygodniach od porodu. Zobaczymy co powie, ale myślę, że jest ok. I nawet czuję, że chyba miałam już owulację, bo przez tydzień jak nie więcej miałam śluz jak płodny. Co do antykoncepcji mam negatywne podejście. Nie chcę się truć, a też kwestia wiary i sumienia nie pozwalają mi na to. Nie wiem jak te kwestię rozwiążę. Wcześniej stosowałam NPR, kalendarzyk i działało, tak w uniknięciu jaki i w staraniach o dziecko. Ale teraz nie mam możliwości mierzyć temperatury i tak wnikliwie obserwować swojego organizmu. Już mnie to stresuje, mimo, że jeszcze nie współżyjemy.

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moj też sie pręży i denerwuje podczas jedzenia, a my kp. U nas pomaga odbijanie podczas karmienia po kilka razy nawet. Karmie, pręży sie denerwuje to odbijamy i znów przystawiam i czasem po kilka razy a czasem wogole nie przerywany karmienia.

    ziuta.w lubi tę wiadomość

  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi.
    Mój to czasem nie że płacze, ale wrzeszczy albo tak wariuje, że nie poznaję dziecka... Ale przyjmuję, że taką ma teraz fazę...

    Czy ktoś może mi napisać (np. na priv) do kogo można się zgłosić jeśli chodzi o dołączenie do 'naszego' FB?

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez była faza nerwow przy piersi, i tak jak pisalyscie - sprawdza sie odbicie. Az dziw ze teraz tak beka, na poczatku dlizszy czas w ogole jej nie odbijalam.
    A jak wyglada u Was kwestia spania w ciagu dnia? Ile Wasze Bable sa aktywne a ile spia? U nas wychodzi na to ze jest jedn dluzsza drzemka w dzien ok 1.5-2h a reszta krotsze ok 30min-1h max.
    Minus jest taki ze Mala glownie zasypia przy karmieniu i potem jak chce ja przeniesc do lozeczka to sie budzi. Czasem wola jeszcze cyca bo np zasnela i nie dojadla.
    Niekiedy usnie w lozeczku sama ale raczej niezbyt czesto. Zewsząd bija na alarm ze dziecko ma zasypiac samo. Ale chyba takie malutkie to potrzebuje 'utulenia', co myslicie?
    Ps u nas w zeszły weekend (pt-ndz) był skok. Mala nagle stala sie niemozliwa, cala sob wisiala przy cycu i sporo plakala. Dopiero w necie wyczytalam ze to taka faza w 5 tyg. Teraz juz jest ok, a widze ze juz jest mega zainteresowana swiatem (karuzelka, wodzenie oczami po mieszkaniu a nawet tv jak wlaczony przyczai...), uśmiecha sie juz duzo sama do nas i potrafi juz unieść główkę i kilka sekund potrzymac w górze (a jak jest na rękach to juz sama trzyma dosc pewnie choc oczywiscie asekurujemy). W dzien kładę ja czasem za rada poloznej na drzemke na brzuszku jak mam ja na oku, a w nocy zawsze plecki.
    Ps ssa Wasze maluchy smoka? U nas i Lovi, i Nuk, i Avent sa wypluwane... jak ja nauczyc ssania? Może to zastąpiłony jej czasem cyca ?
    Polcia wazy juz 4840 g, jutro rano idziemy na kontrolne usg bioderek, po południu ja mam kontrole u swojej gin, w sob mamy sesję rodzinna a we wt pierwsze szczepienia..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 10:54

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza najczęściej śpi na brzuchu. Oczywiście jak się udaje ją odłożyć. W nocy jest mniejszy problem. Miałam chwilę strachu jak to ja ale ona kręci głową bez problemu praktycznie, podnosi główkę itd. Klin jest pod materycykiem więc jest lekko pod skosem także też jest łatwiej, materacyk twardy i tylko pieluszka pościelona tetrowa.
    W dzień ostatnie kilka dni jest ciężko że snem. Krótkie drzemki, najchętniej na rękach albo w huśtawce ale tam ja nie chce żeby spala - chyba że krótko jak ja już wymiekam albo muszę coś zrobić.

    Co do rodzeństwa... dałam właśnie małą do huśtawki i poszłam do toalety. W biegu bo ta się wkurzała. Synek przeszedł, otworzył drzwi i mówi że Hania chce do mamy. Ja mu na to że wiem ale teraz nie mogę bo ręce myje. Poszedł, ja ręce szybko wybieram i wychodzę a nasze dziecię niesie małą ż krótkim komentarzem "mamo ale ona ciężka".
    Wziął ja tak jak mu daje do przytulania czasem pionowo i tak też mocno przytulił.
    Ja zawał. Serio, od toalety do małej były może 2 metry. Nie mam pojęcia jak on zdążył ja wziąć. Zawsze tylko mnie wołał a dzisiaj nie mogłam ja w tym momencie to chciał pomóc.
    Także jak mnie ktoś pyta co słychać to zawsze mówię że na nudę nie mogę narzekać.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo gdzie robicie usg bioderek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 20:41

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W EMC na Lowieckiej u dr Guszkiewicz (polozna poleciła i faktycznie ma bardzo dobre opinie). W ogole trafilam na mega polozna, super babka - zawsze pomogła jak mialam jakies watpliwosci czy pytania i nigdy nie zbywala, do tego ma swietne podejscie do dzieci :-)

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do doświadczonych mam - kiedy się trochę poprawiło?
    Kończymy 5 tydzień a mi teraz ciężej niż na początku. :( synuś zrobił się marudny i sporo płacze - wydaje się, że bez wyraźnego powodu...

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta, pewnie skok rozwojowy ma. Za kilka dni powinno być lepiej. A potem kolejny skok i kolejny, i kolejny... Łatwo nie będzie, ale z czasem Ty nabierzesz wprawy i cierpliwości.
    U nas na razie ze szczepienia nici. Bilirubina 116 (przy normie do 17). Ech...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 06:17

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai, dzięki za pocieszenie. Jeśli między tymi skokami będą dni wytchnienia to jakoś to przeżyję.
    Dziś jest lepiej niż wczoraj, więc trochę sił mi wróciło.

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai a wcześniej nie miała żółtaczki? Bardzo wysoko skoczyło.
    U nas małej strasznie na buzię wychodzą takie chrostki, wygląda jak trądzik niemowlęcy tylko dużo to jakoś. No i ogólnie po spaniu najbardziej, potem trochę schodzi. Zastanawiam się czy nie jednak jakaś alergia ale objawów więcej brak.
    Ziuta u nas też różnie. I to razy dwa. Jedno i drugie czasem do rany przełóż a czasem już o 5 rano mam dość tego dnia który tak naprawdę dopiero się zaczyna ;)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama u mnie synek też ma takie krostki ale wystarczy, że przemyje mu buzię wodą i znikają. Raz pojawiają się na policzkach a raz na czole i pielęgniarka w przychodni mi mówiła, że to trądzik niemowlęcy.

  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Właśnie czekam na wizytę u gina po połogu... Jutro szczepienie małej i już mam stresa jak zareaguje na szczepienie, jak tam jej waga... Czy wszystko będzie ok.... Normalnie nie wierzę że to prawie 2 msc minęły od kiedy malutka pojawiła się na świecie...pędzi ten czas jak szalony....

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotopalanka, jakie szczepienia robicie? My yez jutro i do tej pory się waham miedzy 5w1 a 6w1 i czy od razu robić rote i pneumokoki?

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My 5w1 tak samo jak przy starszym synu....

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jutro 5w1 i wzw B, cos jeszcze?

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak.... Przynajmniej tak wywnioskowalam z rozmowy z pielęgniarką

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
‹‹ 959 960 961 962 963 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ