X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie powiedziałam tylko siostrze, bo tylko ona z rodziny wie o naszych przejściach, leczeniu, inseminacji itd. no i jest położną więc czasem coś mi doradzi ;)
    Nie wiem czy mówić reszcie rodziny już w święta czy czekać dłużej...

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie mam to samo tak mnie korci już bym chciała się całemu światu pochwalić hehe a to wiadomo różnie może być jeszcze :(

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny😊 dołączam do grupy grudniowej. 8 marca miałam OM, 18 kwietnia mam umówiony termin usg potwierdzającego ciaze😏 bety na ten moment zrobiłam dwie, ale chce jeszcze trzecia zrobic w tygodniu, dla pewności ze wszystko dobrze😊

    monciara, Zozo, olka_sz, Meggi89, AnitaK, aneta.be lubią tę wiadomość

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 5 latke i strasznie trudno przed nia cos ukryc bo to niezla cwaniara. Wychodze i po kryjomu robie zastrzyki clexane bo od razu by sie zorientowala :). Chce poczekac z ta wiescia jak tylko dlugo bede mogla, wczesniej dwa razy poronilam w 15tc i i 13tc i ona bardzo to przezyla a byla duzo mlodsza. Rodzicom powiedzielismy ale nikomu wiecej nie bo pozniej jest bardzo niezreczna sytuacja, wszyscy chca zbac szczegoly, unikalam ludzi przez pierwsze pol roku. Teraz teoretycznie jestem obstawiona lekami ale to jest ciaza wysokiego ryzyka.
    Sa tu jakies mamy co wczesniej mialy niepowodzenia? Jak sobie radzicie? Ja sie nawet nie schizuje za bardzotym razem, co ma byc to bedzie i tak nie mam na to wplywu 🤷🏼‍♀️Moge miec tylko nadzieje 🍀

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łyska wrote:
    ALe fajnie, ze się zagęszcza! Cześć wszystkim :)

    Wiecie co, zaczynam 7 tydzien :D:D:D i to cudowne, że to już kolejny nowy tydzień :D
    Tak naprawdę mogę urodzić w listopadzie, ale grudzień jakoś bardziej mi pasuje (termin z OM to 1 grudnia ;)).
    No i od poniedziałku odliczanie do wizyty.
    Upierdliwe, ale cały czas mam mdłości, co mnie cieszy w gruncie rzeczy.

    Dziewczyny, które mają starsze dziecko, kiedy zamierzacie powiedzieć? My chcemy prawie od razu, ale czekamy do tej pierwszej wizyty, żeby lekarz potwierdził, że wszystko ok. Baaaaardzo nie mogę się tego doczekać, jestem mega ciekawa mojej córeczki i jej podejścia do tematu.
    Ile Twoja córka ma lat ? Moja konczy 9 w grudniu właśnie. Ale długo jej nie powiem. Straciłam ciążę w 17 tc. W 16 tc była z nami na usg pierwszy 4az i wtedy się dowiedzielismy, że dziecko jes5 chore. To było straszne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo wrote:
    Monciara chodzi o drugą betę. Ja robiłam w czwartek i dopiero jutro mogę powtórzyć jak uda mi się rano wyskoczyć bo jesyem z małą w szpitalu. A rano długie kolejki jeszcze wizyta rano.. Dla własnego spokoju bym sprawdziła, w pierwszej ciąży to ja tylko test i do lekarza bez żadnych bet :)
    Ja też zamierzam powiedzieć małej jak najszybciej bo nie wytrzymam hehe jak lekarz potwierdzi to jej powiem :)
    Ja też w czwartek miałam pierwsza bete. A jutro powtórzę . I tak samo z córka w ciąży był tylko test

    Zozo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak Wy dziewczyny Ale ja najchętniej poszlabym już do lekarza chodź wiem, że to za wcześnie .
    A będziecie chodzić na nfz czy prywatnie ?

  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mielismy podobnie, bylismy w 12tc sami i bylo wszystko ok ale dziecko bylo jeszcze troszke za male i kazal przyjsc w 13tc na prenatalne. Zabralismy coreczke i na tej wizycie okazalo sie ze serduszko juz nie bije, teraz chce tego uniknac zeby corka nie cierpiala ona bardzo pragnie rodzenstwa.

    Mamakasia wrote:
    Ile Twoja córka ma lat ? Moja konczy 9 w grudniu właśnie. Ale długo jej nie powiem. Straciłam ciążę w 17 tc. W 16 tc była z nami na usg pierwszy 4az i wtedy się dowiedzielismy, że dziecko jes5 chore. To było straszne

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia wrote:
    Nie wiem jak Wy dziewczyny Ale ja najchętniej poszlabym już do lekarza chodź wiem, że to za wcześnie .
    A będziecie chodzić na nfz czy prywatnie ?
    Ja mam iść w najbliższą środę na kolejną betę i zaraz w czwartek na wizytę. To będzie 5t+1, może jeszcze nic nie być widać, prawda? Lekarz tak kazał...
    Co do prowadzenia ciąży - prywatnie, tyle że mam dylemat czy w klinice gdzie mi inseminację robili (co wiąże się z płaceniem za wizyty) czy wrócić do mojej poprzedniej gin gdzie mam darmowe wizyty z ubezpieczenia zdrowotnego z pracy.

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia wrote:
    Nie wiem jak Wy dziewczyny Ale ja najchętniej poszlabym już do lekarza chodź wiem, że to za wcześnie .
    A będziecie chodzić na nfz czy prywatnie ?
    Ja też bym z chęcią już poszła ale chyba jeszcze za wcześnie. Jutro jak odbiorę betę i będzie wszystko ok dzwonię do lekarza się umówić :)

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka_sz wrote:
    Ja mam iść w najbliższą środę na kolejną betę i zaraz w czwartek na wizytę. To będzie 5t+1, może jeszcze nic nie być widać, prawda? Lekarz tak kazał...
    Co do prowadzenia ciąży - prywatnie, tyle że mam dylemat czy w klinice gdzie mi inseminację robili (co wiąże się z płaceniem za wizyty) czy wrócić do mojej poprzedniej gin gdzie mam darmowe wizyty z ubezpieczenia zdrowotnego z pracy.
    Ja w tej straconej ciąży byłam na usg był 5w5d i był już zarodek;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo wrote:
    Ja też bym z chęcią już poszła ale chyba jeszcze za wcześnie. Jutro jak odbiorę betę i będzie wszystko ok dzwonię do lekarza się umówić :)
    Jutro też powtarzam bete... Tak się boję

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia wrote:
    Jutro też powtarzam bete... Tak się boję

    Jesteśmy z Tobą i ze wszystkich sił trzymamy kciuki, musi być dobrze!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi89 wrote:
    Jesteśmy z Tobą i ze wszystkich sił trzymamy kciuki, musi być dobrze!!
    Od razu dam Wam znać:)


    Co tam u Was słychać ? Ja leżę i oglądam harrego

  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia to jedziemy na jednym wozie :) ja też się boję. No ale coz już nic nie poradzimy.
    A macie jakieś objawy? Mi też na niektórych aplikacjach pokazuje że jestem w 4 tyg a w innych w 5 :/ macie jakieś objawy? Mnie brzuch pobolewa jak na @ i boję się że przyjdzie głupie uczucie. Piersi trochę bolą ale tak z boku delikatnie czasem nawet wcale. Ehh żeby człowiek wiedział że zmierza wszystko ku dobremu to by się nie martwił ale ja to co chwilę się fazuje po prostu nie mogę w to uwierzyć i boję się złego :((

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia wrote:
    Nie wiem jak Wy dziewczyny Ale ja najchętniej poszlabym już do lekarza chodź wiem, że to za wcześnie .
    A będziecie chodzić na nfz czy prywatnie ?

    W poprzedniej ciąży chodziłam na nfz, lekarz był fajny i wszystko ok. Przy drugiej ciąży lekarz z NFZ mnie trochę rozczarowal i trudno było się zapisać. Teraz na szczęście mamy pakiet z medicoveru z pracy, więc będę z tego korzystać. Największa wygoda, to zapisy bez problemu przez aplikację, lekarz na razie też wydaje się w porządku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia wrote:
    Od razu dam Wam znać:)


    Co tam u Was słychać ? Ja leżę i oglądam harrego


    W Warszawie weekend był super ciepły, więc ja spędziłam prawie cały weekend na placu zabaw i na spacerze. Mały się wybawil i super :) ale powiem Wam, że teraz chętnie już usiadłam i przez pół godziny nie zamierzam się ruszać z kanapy :) objawów konkretnych nadal brak..

  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo wrote:
    Mamakasia to jedziemy na jednym wozie :) ja też się boję. No ale coz już nic nie poradzimy.
    A macie jakieś objawy? Mi też na niektórych aplikacjach pokazuje że jestem w 4 tyg a w innych w 5 :/ macie jakieś objawy? Mnie brzuch pobolewa jak na @ i boję się że przyjdzie głupie uczucie. Piersi trochę bolą ale tak z boku delikatnie czasem nawet wcale. Ehh żeby człowiek wiedział że zmierza wszystko ku dobremu to by się nie martwił ale ja to co chwilę się fazuje po prostu nie mogę w to uwierzyć i boję się złego :((

    Ja tez wariuje, to moja pierwsza ciąża. Codziennie mam paranoje ze coś będzie nie tak, codziennie zaglądam do majtek czy okres nie przyszedł. Tez bym chciała powtórzyć betę, ale chyba sobie daruje bo mnie tyle stresu to kosztuje ze głowa mała. Jeśli chodzi o objawy: kilka razy dziennie pobolewa mnie brzuch jak na okres, poza tym dzisiaj dopiero zaczęły bolec nnie piersi, no i ciężko mi palcem kiwnąć, nie mam sil przy prozaicznych czynnościach! Ale poza tym nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2019, 19:16

    marian_the_baby lubi tę wiadomość


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w pierwszej ciąży w 1wszym trymestrze też mega męczyło zmęczenie i senność. Musiałam sobie ucinac drzemki. Teraz też mi się spać cjxe ale nie wiem czy z racji ciąży czy z powodu pobytu cały tydz z córką w szpitalu :(

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo, coś poważnego z córką się dzieje? Już dobrze jest?

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ