X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia wrote:
    Bo miałam dwa okresy w ciągu miesiąca w lutym...i cykl rozwalony . A zrobiłam w innym labolatorium tam dla porównania

    Ja tak dziwnie mialam 2013 jak urodzilam coreczke, mialam okres dwudniowy w sylwestra i sie nie spodziewalam ze zajde w ciaze 2tyg pozniej :)

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia wrote:
    U mnie 5 marca ;) idę 15 kwietnia:) A Ty?
    Tez planuje w tym tygodniu żeby na święta rodzinie zdjęcia z usg pokazać ;)))


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też czekam na usg i serduszko, żeby zrobić niespodziankę rodzinie w święta 🙂

    Macie może jakieś ciekawe pomysły jak powiedzieć rodzinie o ciąży?

  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio klientka podpowiedziała fajny pomysł aby zamówić torcik wedlowski z fajnym napisem i wręczyć dziadkom przy stole :)


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie może jak się liczy te tygodnie w ciąży? Wg jednych źródeł jestem w 4 wg innych w 5. I głupieje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 20:37


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj podaje się tygodnie już skończone od ostatniej miesiączki plus dni nowego tygodnia.

    Ten pomysł z torcikiem bardzo fajny!

  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam juz koszulke z napisem "bede starszym bratem" dla swojego dwulatka i tak zamierzam przekazac nowine rodzinie 😀

    AnitaK, malamisia, Mamakasia, Meggi89 lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi89 wrote:
    U mnie ostatni okres 28 luty i usg na 15 kwietnia :)
    Kochana czy my nie " znamy" się z innego wątku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta.be wrote:
    Ja mam juz koszulke z napisem "bede starszym bratem" dla swojego dwulatka i tak zamierzam przekazac nowine rodzinie 😀
    Gdzie kupiłaś? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta.be wrote:
    Ja mam juz koszulke z napisem "bede starszym bratem" dla swojego dwulatka i tak zamierzam przekazac nowine rodzinie 😀
    Wczoraj oglądałam taką koszulkę na olx i chyba też kupię dla swojego dwulatka :) :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia wrote:
    Kochana czy my nie " znamy" się z innego wątku?
    Tylko tutaj zaglądam :)

  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 8 marca miałam też ostania @ wychodzi mi 5 tydzien. Też chciałam powiedzieć na święta rodzinie ale wlansie nie wiem kiedy się umówić na wizytę żeby było coś widać już :) najgorzej że mój lekarz na zwolnieniu do połowy albo końca kwietnia :/ musiałabym iść do innego. A dziewczyny powtarzaluscie przyrost bety czy dalyscie Sobie spokój?

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poprzednim razem nowine ogłaszaliśmy z okazji świąt BN
    ale my późno mówimy nawet rodzinie
    z tej okazji starszak miał zrobione zdjęcie w koszulce "bedę starszym bratem"
    w ramach prezentu wysłaliśmy rodzince i jego zdjęcie i bombki szklane na stojaczku w kształcie niebieskich bucikow z napisem np"bedziesz babcią"
    i bombki i koszulka kupione na allegro

    innym razem jednej ulubionej cioci wysłaliśmy prezent na imieniny-przestrzenna kartka z życzeniami a w tym przestrzennym kwiatuszku schowane zdjęcie z usg

    były te kartki z wierszykami "dla przyszłej babci" dla "przyszłego dziadka"

    teraz pomysłu brak, ale mamy jeszcze dużo czasu ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • monciara Koleżanka
    Postów: 43 36

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    My nic nikomu nie mówimy do 12stego tyg...

    Zozo powtarzanie przyrostu czyli trzecia beta? Ja nie widzę sensu jeśli wszystko ok ( brak plamien itd) i sama nie robiłam.

    3 :/ :/ :/

    córeczka marzec 2020 :)

    37 l.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALe fajnie, ze się zagęszcza! Cześć wszystkim :)

    Wiecie co, zaczynam 7 tydzien :D:D:D i to cudowne, że to już kolejny nowy tydzień :D
    Tak naprawdę mogę urodzić w listopadzie, ale grudzień jakoś bardziej mi pasuje (termin z OM to 1 grudnia ;)).
    No i od poniedziałku odliczanie do wizyty.
    Upierdliwe, ale cały czas mam mdłości, co mnie cieszy w gruncie rzeczy.

    Dziewczyny, które mają starsze dziecko, kiedy zamierzacie powiedzieć? My chcemy prawie od razu, ale czekamy do tej pierwszej wizyty, żeby lekarz potwierdził, że wszystko ok. Baaaaardzo nie mogę się tego doczekać, jestem mega ciekawa mojej córeczki i jej podejścia do tematu.

    Mamakasia lubi tę wiadomość

  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakasia ja zamawialam przez allegro :) zwykla biala i nadruk sama zrobilam :) bociek z neta i napis :) wyszla bardzi ladnie :)

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo wrote:
    A dziewczyny powtarzaluscie przyrost bety czy dalyscie Sobie spokój?
    Ja robiłam betę już trzy razy w 12, 14 i 16 dpo i z zalecenia lekarzaam mam zrobić jeszcze raz. Może wynika to z tego, że jestem po inseminacji albo z tego że w zeszłym cyklu miałam ciążę biochemiczną... W każdym razie trzymam się zaleceń lekarza mimo, że za każdym razem stresuje mnie czekanie na wynik.

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • Muki85 Autorytet
    Postów: 458 794

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja betę robiłam tylko raz, bo u mnie na wsi to nie takie proste. Jutro zadzwonię do ginekolog i zapytam się co mam dalej robić, jakie leki brać itp. Wizytę mam dopiero 18 kwietnia, ale jak robiłam termin to jeszcze nie byłam w ciąży, także może każe mi przyjść trochę wcześniej.
    My już rodzicom i siostrom powiedzieliśmy.

    wnidj48ag36qvarj.png
    4.04 beta 1210 😀
    16.12.19 Natalka ❤️👶🏻
  • monciara Koleżanka
    Postów: 43 36

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa drugą to bym robiła( i tak musiałam) ale to indywidualna decyzja i jak nie czujesz potrzeby to po co? :)

    Oj chciałabym mieć takie podejście na luzie

    Olka niestety czasem trzeba się nastresowac a to dopiero początek ;)

    3 :/ :/ :/

    córeczka marzec 2020 :)

    37 l.
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się boję zrobić, ze mój czar prysnie hehe. Ale wiem że będę ciągle myśleć więc musiałabym zrobić dla własnego spokoju :)
    Ja w pierwszej ciąży to się niczym nie stresowalam nie wiem z czego to wynikało czy z racji młodego wieku czy po prostu mniej wiedzy miałam. Tetaz się o wssyysko boję, stres czy będzie serduszko czy dziecko będzie zdrowe maskara

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ