X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madera
    własnie dlatego napisałam wczoraj że mimo diety cukrzycowej (zero cukru, czekolady, bananów) dopadły mnie zaparcia
    z perspektywy czasu wiem, że to nie były takie "normalne", "zwykłe" zaparcia
    jak ktoś pisał o czyms takim, nie wierzyłam...tez polecałam sliweczki, morele, jabłka, na mnie standardowo woda z ogórków nie działa, a co dopiero w takich problemach...
    i na 3 ciąze w jednej ciągneło się to tygodniami
    pojawiło sie z dnia na dzień, mineło po porodzie, nie wróciło nigdy, oby tak też zostało

    a pijam teraz i 5l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2019, 07:31

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Alassea Ekspertka
    Postów: 188 150

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na zaparcia w pierwszej ciąży jadłam suszone śliwki. Kilka śliwek trzeba zalać wodą, zostawić na noc, a rano je zjeść. Na mnie działało idealnie.

    Synek 16.12.2017 💙
    Córeczka 26.12.2019 ❤️
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy mialam straszne zaparcia, czopki glicerynowe nic nie dawały, lactulosum też niż. Kiedyś wypiłam pół butelki na raz i nic... Teraz jem tyle owoców różnych że mam w drugą stronę :D

    Przeraza mnie myśl że jakby mały się ułożył miednicowo to kazaliby mi rodzić naturalnie bo nie bylabym pierworodka, mam nadzieję że moj lekarz na to nie pozwoli. Oby był glowkowo i dało radę normalnie, choć na samą myśl mnie boli hahaha. W poprzedniej ciąży oglądałam porody z "tej" strony i nie ruszało mnie, cesarki mnie bardziej przerażały. Za to po porodzie jak zobaczyłam taki filmik to aż mną telepalo.

    Ogólnie nie mam traumy po porodzie naturalnym, trwało to 9h, przez 8 widziałam dwa razy polozna, wredna małpę, jakoś wyblagalam znieczulenie i po 6 godz poczułam ulgę, działało ze 2 h. Dzieki Bogu była zmiana położnych, tetno przez 2 godzin na ktg 225, wieźli mnie na CC aż nowa położna powiedziala że mam pełne rozwarcie i żeby nam dali 5 min, no i udało się, pamiętam że jak wyszła główka to złapałam za nią i krzyknęłam -ale włochata, ale faza,ale jaja, ale niesamowite uczucie! Śmiałam się jak naćpana :D Po filmach które oglądałam wiedzialam że jedno parcie o będzie cała. No i mialam minę srającego kota jak zobaczyłam jaka jest duuuza :D że jak to możliwe że ona wyszła ze mnie, w ogóle taka mała czarnula i myślę matko czyje to dziecko hehehe. Teraz na bank wykupie położna żeby nie być sama przez tyle godzin bo bardzo mnie to stresowało, maz kilka razy latał i szukał kogoś a na korytarzu pustki, do sal rodzących nie odważył się wchodzić ;)

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile płaciłyście za Sanco? I wyniki przychodzą w jaki sposób? Chyba wezmę kredyt i je sobie zrobię... Martwi mnie ta niska pappa :( Oczywiście mąż by mnie chyba utukł przy ryzyku 1:1240 przy ZD,i tym,że ostatnio u nas kiepsko z pieniążkami,ale jakoś się boję tej niewiedzy... Wiem,że nikt nie podejmie decyzji za mnie ale co sądzicie?

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1046 1122

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    posladkowe miałam własnie 2x
    ale była i przyczyna tego ułozenia-baaaardzo krótka pepowina, nie mierzyli mi, nazwali to jakos medycznie
    no i ponoc czesto jest tak, ze problem sie nie powtarza...to za drugim razem była jeszcze krótsza ;)
    A zobaczyli wcześniej że masz taką krótką? Bo moja córka co prawda była ułożona główkowy i to przez całą ciążę bo łożysko wysoko, ale nikt na to nie wpadł by sprawdzić długość pępowiny i mój poród mógł się naprawdę źle skończyć 🙈 mąż przeżył traumę i długo nie chciał nawet słyszeć o trzecim bo bal się powtórki z rozrywki. Wymówiłam mu ze przecież to jest bardzo małe prawdopodobieństwo ze się powtórzy... Ty mi właśnie udowodniała ze wcale nie🙈
    U nas była na tyle krótka, że małą ledwo z brzucha wyjęli i musieli trzymać bokiem żeby móc klamerki założyć 😱Mówili ze takiej jeszcze nie widzieli

    k0kd2n0ahvnns25k.png
    zpbn2n0ac5l0ttai.png
    7u22flw18pgbzvrz.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malibu
    podstawowe sanco płacilam 2000
    rozszerzone u nich było za 2400

    w drugim punkcie-gdzie poorzednio robiłam nifty- odpowiednio 2400i 3000 zł

    mój wynik przyszedł po 6 dniach

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamciaelcia a wynik pocztą czy na emaila? Nie chciałabym żeby ktoś u mnie wiedział...

    relg6iyem5hi69f7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulka wrote:
    A zobaczyli wcześniej że masz taką krótką? Bo moja córka co prawda była ułożona główkowy i to przez całą ciążę bo łożysko wysoko, ale nikt na to nie wpadł by sprawdzić długość pępowiny i mój poród mógł się naprawdę źle skończyć 🙈 mąż przeżył traumę i długo nie chciał nawet słyszeć o trzecim bo bal się powtórki z rozrywki. Wymówiłam mu ze przecież to jest bardzo małe prawdopodobieństwo ze się powtórzy... Ty mi właśnie udowodniała ze wcale nie🙈
    U nas była na tyle krótka, że małą ledwo z brzucha wyjęli i musieli trzymać bokiem żeby móc klamerki założyć 😱Mówili ze takiej jeszcze nie widzieli


    ułozenie miednicowe sie zdarza wiec nikt nie kontrolowal-zwłaszcza ze pierworódka i dziecko moze w teorii obrócic sie do końca

    ogólnie mówili ze pepowiny sie nie mierzy...
    ale w trzeciej ciazy lekarz zrobił to dla mnie ;) tzn nie mierzył ale zobaczył trzy petle(zagiecia) a to juz znaczyło ze jest dłuzsza

    no i córka i starszy zawsze na usg byli główka do góry, młodszy we wszystkie strony


    przy pierwszym cc nagle lekarze krzyczeli"nie ciagnij, nie ciagnij bo łozysko wyrwiesz"
    taka chwila nerwówki ;)
    i dla mnie
    potem"pocieszano" ze to rzadko sie powtarza
    no i to ułozenie z córką sprawiło spłaszczenie główki, co za tym wynikło-główka miała 38! cm obwodu...
    najważniejsze, że nie kazali rodzic sn-ułożenie, pępowina, ta główka, jeszcze cos, ale nie wazne ;)

    vbac nie było bo wlasnie znów ułożenie miednicowe, dzieci za mnie decydowały, no ale z krótka pepowina u syna tez bym nie urodziła sn

    młodszy-choć prawidłowo ułożony-tez miał "efekt" stałego ułożenia, stopki ułożeniowe, chyba troche ciasno mam w brzuszku ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2019, 09:05

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Kamciaelcia a wynik pocztą czy na emaila? Nie chciałabym żeby ktoś u mnie wiedział...


    lekarz 6.dnia napisał ze "zdrowa genetycznie córeczka" z gratulacjami i załaczył w mailu wynik
    poprxzednio tak samo(wtedy maila w nocy dostałam, w nocy przeczytalam)

    Nulka lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja płaciłam za podstawowe 1900 PLN, wynik do 10 dni roboczych 😉 jeszcze czekam, lekarz będzie dzwonił do mnie i wynik wyśle mailem 😉

    2Rp2p1.png
  • LadyS Ekspertka
    Postów: 144 147

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, tydzień nie zaglądałam na forum, bo nie byłam w stanie czytać... Chciałam wam napisać co mi się przydarzyło, bo z tego co widzę informacji na internecie w tym temacie nie ma za dużo.
    Na ostatniej wizycie kontrolnej mój lekarz prowadzący oznajmił że młody się nie wysikuje. Pęcherz olbrzymi - megacystis. Maluch miał 5,5cm długości a jego pęcherz 1,2cm więc... No wielki... Leczy się to inwazyjnie, tylko. Pozytywna wersja leczenia to operacja wewnątrzmaciczna, potem operacja noworodzia, przy szczęśliwym zakończeniu nie trzeba by było dializ. Negatywnej wersji nie będę przedstawiać. Tak więc sytacja była bardzo stresująca, przepłakałam dwa dni. Nie da się myśleć o niczym innym wtedy, bolało nawet to że nie znam płci i nie mogę do niego mówić po imieniu. Lekarz kazał wrócić z wynikami prenatalnych.
    Na badaniu się okazało, że młody się wysiusiał... Z takiego dużego pęcherza jeszcze się udało wysiusiać. Sytuację trzeba będzie obserwować, bo mimo iż cewka moczowa funkcjonuje dobrze, to może być tam błonka która hamuje czasem prawidłowy przepływ moczu.

    Chciałam podzielić się moja historią, w razie jeśli ktoś miał by coś podobnego przeżywać. Warto jest mieć nadzieję i liczyć na te cuda. Życzę wam z całego serca nudnych ciąż i ściskam gorąco! 😚

    marian_the_baby, AnitaK, Malgonia, Limonka, Olga_89 lubią tę wiadomość

    c55fdqk3n0x5gje7.png
    36 lat, INV kwiecień 2019, długi protokół.
    06.04 transfer dwóch zarodków
    13dpt - beta 174 17dpt - beta 989
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiła któraś z Was Sanco na Śląsku?

    relg6iyem5hi69f7.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malibu święty spokój jest warty każdych pieniędzy, jak masz do końca się stresować to warto nawet się zadłużyć w tej kwestii. Może pogadaj jeszcze ze swoim lekarzem ?

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady s
    super wiadomosc, obawy zostana, ale trzeba byc dobrej mysli
    zagladaj czesciej

    LadyS lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Ja po wizycie kontrolnej, 16 tydzień skończony, maluszek sobie spał ❤️ wolałabym zobaczyć ruchy, ale doktor powiedział, że serduszko bije, a dziecko odpoczywa 🙂
    Płeć się potwierdzi dopiero pewnie na polowkowych, ok 17 lipca mam się zapisać, przed wizytą na 22go.

    Acard brać dalej.

    Odnośnie urlopu, to żadnych przeciwwskazań nie mam, aby na słońcu nie siedzieć i nie nagrzewać brzucha, bo dziecku może być mało komfortowo.

    hamadriada, Ewe90, marian_the_baby, Muki85, pola89, taka_mama, anna23, Limonka, Mali84 lubią tę wiadomość

  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LadyS, współczuję strasznie przeżyć. Prawdę powiedziawszy pierwszy raz słyszę o takiej przypadłości...
    Gorąco trzymam kciuki, żeby sytuacja się nie powtórzyła. Bądźcie dzielni z maleństwem!

    LadyS lubi tę wiadomość

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malibu, zgadzam się z magda sz w tej sprawie.

    Ja przy niewiele niższym ryzyku nie czułam akurat potrzeby, ale to indywidualna sprawa

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady S, współczuje przeżyć, oby już wszystko było dobrze! Też pierwszy raz słyszę o takiej przypadłości, oby to była jednorazowa akcja. Nie wyobrażam sobie co czułaś...

    LadyS lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dawno nie pisałam ale jakoś nie miałam czasu, jeszcze tydzień pracy i zwolnienie i wreszcie trochę odpocznę 🙂
    W środę byłam na USG prenatalnym i wychodzi na to ze wszystko ok, mały/mała niesamowity urwis bo skakał podczas badania i Pani dr niezłe mnie wymaglowala. Nie robiłam testu pappa. Znacie już płeć? W którym tygodniu już coś widać? Mi na razie powiedziała ze coś odstaje ale na tym etapie może to być zarówno łechtaczka jak i siusiak 😁 no ja marze o dziewuszce ale zobaczymy 🙂 ja jestem 13 tydzień

    Muki85, taka_mama, anna23, Mali84 lubią tę wiadomość

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1046 1122

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    ułozenie miednicowe sie zdarza wiec nikt nie kontrolowal-zwłaszcza ze pierworódka i dziecko moze w teorii obrócic sie do końca

    ogólnie mówili ze pepowiny sie nie mierzy...
    ale w trzeciej ciazy lekarz zrobił to dla mnie ;) tzn nie mierzył ale zobaczył trzy petle(zagiecia) a to juz znaczyło ze jest dłuzsza

    no i córka i starszy zawsze na usg byli główka do góry, młodszy we wszystkie strony


    przy pierwszym cc nagle lekarze krzyczeli"nie ciagnij, nie ciagnij bo łozysko wyrwiesz"
    taka chwila nerwówki ;)
    i dla mnie
    potem"pocieszano" ze to rzadko sie powtarza
    no i to ułozenie z córką sprawiło spłaszczenie główki, co za tym wynikło-główka miała 38! cm obwodu...
    najważniejsze, że nie kazali rodzic sn-ułożenie, pępowina, ta główka, jeszcze cos, ale nie wazne ;)

    vbac nie było bo wlasnie znów ułożenie miednicowe, dzieci za mnie decydowały, no ale z krótka pepowina u syna tez bym nie urodziła sn

    młodszy-choć prawidłowo ułożony-tez miał "efekt" stałego ułożenia, stopki ułożeniowe, chyba troche ciasno mam w brzuszku ;)
    Mi córka na jakieś 2 tym przed terminem tak się wbiła głowa w miednice ze myślałam ze mi się w pół złamie 😂🤦🏻‍♀️ Chodziłam jak kaczka, a ona urodziła się z krzywą główka na szczescie udało się ją „wykulać” a miała naprawdę mocno 😕 taki aż guzioł z jednej strony i trochę wypchnięte czoło z drugiej... zastanawiam się czy faktycznie nie mam też za wąskiej miednicy, bo jak mnie przed tym poronień zmierzyli to było ze „miednica wąska, dziecko małe więc może przejdzie” a rodzę naprawdę małe dzieci bo nawet 3kg nie mają a głowę obydwoje mieli 33cm

    k0kd2n0ahvnns25k.png
    zpbn2n0ac5l0ttai.png
    7u22flw18pgbzvrz.png
‹‹ 273 274 275 276 277 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ