X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norwegian_forest wrote:
    Ja mam doświadczenie z enel medy ale takie ogólne tylko, jestem ciekawa jak z prowadzeniem ciąży..
    Mam nadzieje, ze da się umówić raz na miesiąc do tej samej lekarki..

    Już bym chciała być trochę bardziej zaawansowana w ciąży :D ciuszki kupiwac i widzieć co to będzie, jestem strasznie niecierpliwa.

    Nie dziwie się, zawłaszcza, że pewnie masz swoją historię. Ten czas minie i przyjdzie moment na wszystkie radości! Ale przede wszystkim wykorzystaj te miesiące na edukacje siebie i partnera. Ostatecznie to nie jest ważne jakiego koloru jest ubranie dziecka, ale gdy przychodzą trudne momenty (a w każdym macierzyństwie jest ich pełno) wiedza daje siłę. Co jest normą, a co nie. Co powinno niepokoić, a co nie.

    Norwegian_forest lubi tę wiadomość

  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 29 marca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny!
    Nie mogę uwierzyć że już są grudniowe mamy 2019. Sama dokładnie rok temu w dniu swoich 31 urodzin zobaczyłam na teście 2 magiczne kreseczki, a dziś mają one już prawie 4 miesiące.
    Wspaniałego czasu oczekiwania życzy Wam wszystkim grudniowa mama 2018;)

    Norwegian_forest, coffee2 lubią tę wiadomość

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • monciara Koleżanka
    Postów: 43 36

    Wysłany: 30 marca 2019, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dołączam się do Was :)
    jestem po pierwszym transferze, beta że środy 181, a z wczoraj 475 :)
    Pierwsza wizyta 9/04

    Życzę nam wszystkim nuuudnych ciąż!

    Mamakasia lubi tę wiadomość

    3 :/ :/ :/

    córeczka marzec 2020 :)

    37 l.
  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 30 marca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Monciara!:)

    Ja dziś nie wytrzymalam i zrobilam drugi test 😀 kreseczka duzo ciemniejsza niz za pierwszym razem wiec musi byc dobrze :) powoli to do mnie dociera. Wstyd sie przyznac ale jakos nie czuje tej ciąży tak jak pierwszej i czasem podnoszac synka całkiem o tym zapominam ze powinnam się pilnować. Objawow raczej żadnych.

    monciara lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 30 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta.be wrote:
    Cześć Monciara!:)

    Ja dziś nie wytrzymalam i zrobilam drugi test 😀 kreseczka duzo ciemniejsza niz za pierwszym razem wiec musi byc dobrze :) powoli to do mnie dociera. Wstyd sie przyznac ale jakos nie czuje tej ciąży tak jak pierwszej i czasem podnoszac synka całkiem o tym zapominam ze powinnam się pilnować. Objawow raczej żadnych.

    Ja jestem kilka dni za Tobą ale też zero obiawów, wszyscy mi mówią, że obiawy dopiero się pojawią :D

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • Agus92 Ekspertka
    Postów: 151 124

    Wysłany: 30 marca 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta.be wrote:
    Cześć Monciara!:)

    Ja dziś nie wytrzymalam i zrobilam drugi test 😀 kreseczka duzo ciemniejsza niz za pierwszym razem wiec musi byc dobrze :) powoli to do mnie dociera. Wstyd sie przyznac ale jakos nie czuje tej ciąży tak jak pierwszej i czasem podnoszac synka całkiem o tym zapominam ze powinnam się pilnować. Objawow raczej żadnych.

    Ja swojego dwulatka bardzo często muszę nosić na rękach:/ High need baby mi się trafił:p dochodzi do tego bunt dwulatka także mam bombę wybuchową :D

    27 cykl starań


    Aniołek [*] - 3.04.19 poronienie zatrzymane ( 7 tydz )
  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 30 marca 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas bunt dwulatka chyba tez sie zbliza wielkimi krokami... Cale zycie myslalam ze jestem bardzo cierpliwą osobą, jak zostalam mamą to się chyba zmienilo 😂

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w okresie tego buntu pomagało myślenie, że to bardzo ważne, co córka robi. Uczy się wyznaczać granice, decydować o sobie. Nie robi tego złośliwie, tylko uczy sie tego, jak działa świat. Poza tym - u nas to było dość łągodne, bo córka ma bardzo dużą autonomie, traktujemy jak równego partnera.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 21:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malamisia wrote:
    To ja tutaj też się przywitam :) z kalkulatora wychodzi 29 listopada ale myślę, że może się przesunać. Ciąża po przejściach, więc stres duży, ale staram się być dobrej myśli. Powodzenia dla Was wszystkich :)

    Witaj!

    Po trudnościach przed ciążą trudno się nie stresować, ale miejmy nadzieję, że pierwsze wizyty u lekarzy potwierdzą, że wszystko idzie dobrze. Ten rok chyba szybko zleci nam wszystkim 🙂

    malamisia, aneta.be lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 21:34

  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamisia bedzie dobrze! Trzymam mocno kciuki :) daj znac po :)

    malamisia lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • Agus92 Ekspertka
    Postów: 151 124

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamisia czekam na info :)

    27 cykl starań


    Aniołek [*] - 3.04.19 poronienie zatrzymane ( 7 tydz )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 21:35

  • Agus92 Ekspertka
    Postów: 151 124

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamisia jakie miałaś wyniki bety?

    27 cykl starań


    Aniołek [*] - 3.04.19 poronienie zatrzymane ( 7 tydz )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na wyjezdzie w Berlinie, musimy coś tu załatwić. Ale ciesze się, bo myśli nie wędrująw strone strachu czy wszystko ok przed tym pierwszym usg. Wstepnie mam gina na 12.04, jeszcze potwierdzi.

  • AmyLee44 Autorytet
    Postów: 301 366

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia :) mama grudniowa 2016

    malamisia, coffee2 lubią tę wiadomość

    3i49tv734kk70k5a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus92 wrote:
    Malamisia jakie miałaś wyniki bety?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 21:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malamisia wrote:
    Dzięki Dziewczyny! Ja już po wizycie, jeszcze nie szło za dużo zobaczyć, ale pani doktor mówi, że ona widzi maleńką kropkę w macicy, co jest dla mnie bardzo ważne bo ostatnia moja ciąża była pozamaciczna. Pani doktor przyznała, że beta bez szału, ale powiedziała, że to nie musi o niczym świadczyć i dostałam zakaz dalszego badania bety. Mam recepty, jestem obstawiona lekami i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pani doktor ma dobrą aurę :)

    Najważniejsze, że doktor jest dobrej myśli! Beta nie zawsze jest miarodajna..
    Ja miałam bardzo duże przyrosty w poprzedniej ciąży, a nic z tego nie wyszło..

    Niestety trzeba cierpliwie czekać, na następnej wizycie już będzie więcej widać na pewno! Oby szybko kwiecień mijał do tych naszych wizyt...

    malamisia lubi tę wiadomość

  • Agus92 Ekspertka
    Postów: 151 124

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malamisia wrote:
    Kolejno co 48h od 12 dpo: 16,23 - 53,46 - 157.

    Łyska, bawcie się dobrze!


    To jesteśmy na tym samym etapie u mnie też 5+2. Beta bardzo podobna:
    15dpo 74, 17dpo 175. Lekarza miałam mieć za tydzień w środę ale idę już jutro :/ strasznie się stresuje :/

    aneta.be lubi tę wiadomość

    27 cykl starań


    Aniołek [*] - 3.04.19 poronienie zatrzymane ( 7 tydz )
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ