X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 27 marca 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa grunt że ogólnie wyniki ok.
    jeżeli by miało by dojść do zaburzeń odżywiania to lepiej wcześniej rozszerzać dietę według mnie. Początkowo to są znikome porcje więc na pewno nie zrezygnuje z mleka twojego. To tylko nauka smaku. Tak naprawdę 1 posiłek. Ja na początku dawałam odciśnięty sok z marchwie czy jabłuszka po parę mililitrów. Później jak ten ziemniaczek, marcheweczka to jako główny posiłek. Zawsze stała pora. Początkowo jadła niewiele z czasem porcje się zwiekszaly. Dopiero po około miesiącu dodałam kolejny posiłek typu np kasza, kasza z musem owocowym...

    Moja córka zrezygnowała z mojego mleka w wieku 13 MC po mojej operacji. Nie chciała wogole nabiału, typu serki, mleko krowie, mleko mm, ani moje mleko w butli. Z czasem wymyśliłam tysiące dań z dodatkiem nabiału: koktajl ( np. Banan,+ mleko, banan, truskawka i mlleko ect...) deserek typu zblendowane jagody ze śmietana czy jogurtem. Lepsza śmietana po zblendowaniu na 5 min do lodówki i gęste się robi jak serek. Tarkowalam ser do różnych dań, kluski lane do zupy żeby jajo przemycić, placki z jabkiem lub bananem, serek wiejski z rzodkiewką ect...

    Malamia... Tylko pytanie jak długo podawać słoik zaraz będzie za mały posiłek, jak ktoś nie ma ogrodu to co kryje się pod Eco to ściema, a zaraz koło roku najlepiej żeby dziecko jadło to co ty. I co wtedy już nie będzie Eco, bo nie będzie się opłacać dla całej rodziny kupić przykładowo marchew za dychę. I co po roku dziecko już nie będzie jeść zdrowo bo będzie marchew z marketu... Według mnie grunt to swoje jedzonko, nie przetworzone. Niech dziecko uczy się smaków kuchni domowej naszej własnej, bo dziecko dzieckiem długo pozostanie a jak chce się Eco to jak długo? Wiadomo najlepiej jak ktoś ma ogródek ale nie zawsze kto ma...

    Ja też mam dość bycia w domu... A z drugiej strony boję się o naszą rodzinę. Święta nie będą jak święta... Czas mija wolno a każdy dzień się tylko patrzy na statystyki z nadzieją czy już koniec, czy mija wirus... 😳😒

    A co do alergii dziecka to moja córka miała fatalna cerę do 3 miesiąca, nie stosowałam diet samo minelo. A teraz położna mówiła że to wysypka kontaktowa u syna i też samo minie w 2 miesiącu minelo. A też było fatalnie. Mówiła że do 4 - 5 miesiąca może być taka wysypka kontaktowa.

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 27 marca 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio rzadziej tu wchodze bo dzieciaki sa bardzo absorbujace. Co do zadan ze szkoly to sie zgadzam, tyle tego wysylaja ze trudno nadarzyc, to ok 2h siedzenia z dzieckiem dziennie a mlody ma drzemki po 15min jak nie leze obok.
    Do tego jak mial zapalenie spojowek czesciej pil mleko, standard przy chorobie. Juz mu lepiej bo od wtorku ma kropelki i wrocil do starego rytmu jedzenia czyli rzadziej. Dzis mnie przez to boli cala jedna piers mimo ze nie przepelnila sie ani nie ma zastoju. Bardzo sie boje zapalenia bo w dobie tego okropnego wirusa na pewno nie pojade na izbe przyjec. Staralabym sie zalatwic antybiotyk telefonicznie...wzielam cieply prysznic i po malym jeszcze sciagnelam laktatorem 30ml. Jestem dobrej mysli ze przejdzie...
    Zanes Ty mialas zapalenie, prawda? Jak to bylo u Ciebie?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 27 marca 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też fizjoterapia odwołana do Świąt albo i dłużej. Szkoda bo Ania robiła duże postępy i pewnie jeszcze 2-3 zajęcia i byśmy skończyli. Szczepienia obowiązkowe przełożone, tak samo meningokoki.

    Flame nie żałuj przejścia na mm. Ważniejsza jest szczęśliwa mama nie umęczona walką z kp :) A okazji do bliskości na pewno Wam nie zabraknie :)

    Ja z rozszerzaniem diety planuję poczekać do 6 miesiąca, ale było pytanie o zioła - czekam na zamówienie i za tydzień zamierzam zacząć odrobinę dopajać (Ania akurat skończy 4 miesiąc). Będę robić napar z mieszanki koper rumianek anyż kminek (taką mieszankę poleciła mi koleżanka która też miała problemy z brzuszkiem u córci). Sama będę pić i dawać Ani łyżeczkę dziennie. Niby kolki jej przeszły, ale dalej jest trochę problemów, kupki są co 3 dni, kolor ok, ale już od drugiego dnia Ania męczy się, gniecie, puszcza bączki i stęka. Spróbuję te zioła i zobaczymy.

    Też zaczęły mi lecieć włosy, od tygodnia idą garściami, wkurza mnie też że wszędzie się walają po mieszkaniu chociaż noszę spięte. Bawię się z Anią i zaraz muszę zdejmować z niej i z maty swoje włosy. Żeby kilogramy tak leciały jak teraz włosy 😂 u mnie zostało do zrzucenia 12kg, przed ciążą byłam taka ważąca przeciętnie ale bliżej góry niż dołu, teraz jestem po prostu gruba 😞 Mało jem, często nawet chodzę głodna bo różnie bywa z czasem na zjedzenie, a od porodu w 4 miesiące schudłam ledwo 3kg.

    Jedziecie do rodziny na Wielkanoc? My zostajemy w domu i jakoś tak mi strasznie przykro, przede wszystkim że dziadki nie zobaczą Ani, ledwo raz ją widzieli jak miała 2 miesiace. Oczywiście pojedziemy później jak to wszystko się skończy, ale i tak smutno.

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 27 marca 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta epidemia kompletnie miesza w życiu. U nas też nie ciekawie bo u męża w pracy mają być grupowe zwolnienia nie wiem co zrobimy jak to zwolnią gdzie tu pracę teraz znaleźć masakra 😒 niech się to już skończy

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 27 marca 2020, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lecą włosy od 3tyg jak po chemii, po córce miałam to samo i trwało to ok 4-5 mc. Miałam zakola a pozniej I-rockeza. Wg mnie tego nei nie uniknie co w ciazy nie wypadło teraz wypada, zadne leki nie pomogą. Trzeba to przejsc ale za jakiś czas włoski znów będą piękne.

    Dziś nie był mój dzien, Tadzio po 20 min spał, drozdzowki mi nie wyszły, gulasz tez nie...raczka mi sie zachwiala i wlalam prawie cale wino....poznej dłuuuuugo je odaparowywałam ale taka ilosc i tak zniszczyla smak gulaszu. No i 2 godz usypialam tego małego trzpiotka. Córka mi mało pod samochod nie wjechala hulajnogą i nadal mnie telepie z nerwów.

    Maxi dobry pomysl zeby na poczatek dac odcisniety sok, w sumie takie dzieci nie wiedza jak papkę jeść a sok to juz nowy smaczek. Ale z tym słoikiem a gotowaniem to dla mnie to bez roznicy bo papki domowe to zupelnie inne dania niz takie normalne domowe dla reszty rodziny wiec smak bedzie zupelnie inny, wydaje mi sie ze warto przyzwyczajac dziecko po prostu to roznych smaków, cos zmieniac i modyfikowac zeby dziecko nie znalo tylko jednego smaku.

    My na wielkanoc raczej sami, no trudno, zdrowie ważniejsze. Moja tesciowa tak zapierdziela po sklepach ze sie boje ze cos nam sprzeda.. :/


    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Ewk@ Ekspertka
    Postów: 209 216

    Wysłany: 27 marca 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hela zjada sporo. Średnio wychodzi 900ml na dobę, e wciskam na chama i to dopiero wtedy gdy uśnie. Inaczej wielka awantura i nawet nie chce zacząć jeść.
    Powiem Wam że też już mam tylko 2 karmienia na dobę moim mlekiem. Reszta to mm. Jakoś szkoda mi odpuścić.. Zazdroszczę że podjęłaś decyzję o zakończeniu karmienia piersią. Dla mnie moment karmienia dziecka to gehenna. Odbiera mi to całą radość macierzyństwa.
    Jeśli chodzi o rozszerzanie diety to faktycznie chyba spróbuję od przyszłego tygodnia :)

  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 28 marca 2020, 02:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podpowiecie cos prosze z ta piersia. Jak to u Was bylo z zapaleniem piersi zawsze potrzebny jest antybiotyk? Na razie po karmieniu zrobilam dwa razy zimny oklad (przeczytalam w necie) i doraznie zmniejszyl doleglowosci ale teraz sie obudzilam i caly czas czuje ta piers. Dziwne bo nie zrobil mi sie zastoj ani kulka, zaczelo mnie bolec po tym jak lezalam z malym po popoludniowym karmieniu, akurat na tym boku moze troche ja ucisnelam stanikiem. Jak nie urok to sraczka :(

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 28 marca 2020, 03:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik, tak będą iść zgodnie z drabiną mleczną. Dzisiaj było pieczone mleko - herbatnik i jak na razie wszystko ok, Młody nie ulewa.

    Madera, zapalenia nie miałam ale zaliczyłam zastój. Wymacaj pierś w różnych pozycjach (na stojąco, leżąco, ze stanikiem i bez) czy na pewno nie ma jakiegoś guzka. Ja przed karmieniem ogrzewałam pierś ciepłą tetrą i ją rozluźniałam, tzn pochylałam się bez stanika i delikatnie byjałam między rękoma. W trakcie karmienia deliaktnie masowałam bolące miejsce w kierunku brodawki. Po karmieniu wkładałam utłuczoną zimną kapustę w stanik. Jeżeli Cię mocno boli to na pewno wzięłabym ibuprofen.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2020, 03:31

    Kasik lubi tę wiadomość

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 28 marca 2020, 03:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytalam w necie o ibuprofenie wlasnie ale sie balam wziac. Niby jest dozwolony przy kp. No coz sprobuje a noz sie uda...
    Kapusty nie mam jutro kupie.
    A korzystalyscie z pomocy doraznej podczas tej pandemii? To sie dzwoni na szpital, mowi objawy i lekarz wypisuje recepte z kodem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2020, 03:56

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 28 marca 2020, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiście nie korzystałam ale widzę na moich grupach lokalnych że tak to właśnie wygląda.

    Co do ibuprofenu to ja go dostawałam przez cały pobyt w szpitalu po cc. Więc nie masz się czego obawiać.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Mali84 Autorytet
    Postów: 463 287

    Wysłany: 28 marca 2020, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera ja brałam w takich wypadkach ketonal przeciwzapalnie, tak mi jeszcze w szpitalu kazali. Do zapalenia nigdy nie doszło. Bóle piersi miałam rozne, nie tylko od zastoju. Nie wiadomo skad. Co do katmienia to prawie wszędzie jest napisane na lekach żeby stosować tylko pod nadzorem lekarza. Natomiast są wyszukiwarki organizacji zdrowotnych np. e-lactancia.org wpisuhesz substabxje czynna leku i sprawdzisz jakie jest ryzyko przy karmieniu.
    Ps. Czytam was na bieżąco ale synek zajmuje mi mnóstwo czasu.

    03.2018 (*) 8 tydzień
    06.2018 usuwana częściowa przegroda macicy
    3jgxsek2chcyok7s.png
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 28 marca 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera ja brałam ibuprom jak zrobiły mi sie grudki pod pachami po 2 dniach przeszło oczywiście karmiłam wtedy 🙃

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 28 marca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalatwilam sobie antybiotyk ale nie bede brala od razu mam poczekac dzis do wieczora. Jakby sie pogorszylo to wezme. Na razie po tym ibupromie chyba jest lepiej moze sie uda 🙏🏻Kupilam tez kapuste i zrobilam oklad. Czesto dostawiam malego. Takie cos sie przyplatalo w czasach zarazy. Normalnie jestem przerazona jak cos zdrowotnego sie przytrafia mi czy dzieciom. Dobrze ze mam ten antybiotyk bo czuje sie bezpieczniejsza ze lezy w szafce. Dziekuje za rady.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 28 marca 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera, przed karmieniem wykąp się w wannie w gorącej wodzie, tak żeby rozgrzać pierś. Potrzasaj nią pochylając się do przodu tak żeby sobie swobodnie podyndała - przepraszam za niesmaczny opis. Potem karmienie, najlepiej w trakcie masować od bolącego miejsca do brodawki gorącym termoforkiem - tak gorącym jak dasz radę wytrzymać. Oczywiscie broda dziecka skierowana w bolace miejsce. Po karmieniu zimny okład tak przez 10-15 minut - ja miałam taki specjalny woreczek który trzymałam w lodowce. I kapusta do stanika, nawet z nią spałam... 3x dziennie Ibuprom max + lecytyna, brałam 1200 jednostek dziennie.

    Ja też nie czułam nigdy żadnej grudki, tylko ból i zaczerwienie.

    Miałam 13 zapaleń z temperaturą 40 stopni prawie każde 😔 antybiotyk brałam raz na początku, potem ratowałam się jak wyżej.

    Madera2000 lubi tę wiadomość

  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 28 marca 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delilah to sie da to cofnac samym ibupromem bez antybiotyku nawet jak sie pojawi goraczka? Po jakim czasie bylo lepiej i przestawalo Cie bolec? Tych karmien kilka jest na dobe to przed kazdym wchodzilas do wanny? Ciezko by mi to bylo fizycznie zrobic moze starczy pod ciepla wode z kranu?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 28 marca 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera, wystarczy że rozgrzejesz termoforkiem albo ciepłą tetrą. Kapustę przed włożeniem do stanika rozbij tłuczkiem.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 28 marca 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera u mnie się dało. Wchodziłam do wanny jakieś 4 razy dziennie... bardzo pomagalo też na bol. Próbowałam pod prysznicem rozgrzać albo samym termoforkiem ale nie sprawdzało się tak dobrze. Po około dobie mi przechodziło.

  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 28 marca 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy malym jest ograniczone pole do kapieli i okladow bo jak mu nie poswiecam uwagi to marudzi. Mnie lekarka na doraznej przez telefon straszyla ze jak do dzis wieczora nie przejdzie na tym ibupromie i z okladami (boli wczoraj od popoludnia) to mam wziac ten antybiotyk bo moze sie zrobic ropien a to juz niewesola historia 😨. Tylko ze jest ogolnie troszke lepiej, nie jest gorzej wiec nie wiem co zrobic. Goraczki w kazdym razie nie mam. A Ty mialas goraczke mimo ibupromu?
    Przeciez taki antybiotyk nie jest obojetny dla dziecka mimo ze dozwolony.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 28 marca 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera jak musisz wziąć antybiotyk. To najlepiej po karmieniu. Albo na noc wtedy gdzie masz dłuższą pauzę w karmieniu.
    Tak mi lekarz tłumaczył że jak brać lek to nie przed karmieniem dziecka.

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 28 marca 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ibupromie spadała mi do 38.3 - 38.5 🤦 ale w porównaniu do 40 stopni czułam się wtedy tak doskonale że wcale już tego nie czułam 😬

    Słyszałam że antybiotyk jak dłużej niż 48 godzin utrzymuje się gorączka, ale mi po tej dobie spadała.

    Kąpiel bardzo mi pomagała, ból przechodził w dużej mierze. Na początku się nie kąpałam, zaczęłam po poradzie najlepszej CDL w moim mieście i potem zawsze to stosowałam i pomagało. Jeśli nie ma Ci kto z dziećmi posiedzieć to nie wiem jak inaczej z tym walczyć 😟

‹‹ 875 876 877 878 879 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ