X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adela standardowo chyba już - mam to samo z ciemieniuchą. Góra 2 dni jest ok i już się pojawia od nowa. Niestety na razie nic mądrego nie wymyśliłam, smaruję oliwką, wyczesuję żeby się jakaś grzybica nie zrobiła i biorę na przeczekanie. Chyba po świętach spróbuję odstawić nabiał na 2 tygodnie bo bodajże kamcia wspominała, że taka uporczywa ciemieniucha może być od alergii.

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie. ale albo michaga albo zanes

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzicie to nie wiedziałam. Dziekuje. To tez ograniczę w takim razie bo ja to serkowa jestem 😋

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky a tez Twoja Ania tak wyłysiała przez to?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX u mnie też pojawiła się ciemieniucha. Nie robiłam z tym nic bo była mała wielkości około 1 cm, któregoś razu posmarowałam maścią bapanthen baby w tubce i okazało się że znikło w ciągu doby. Ale wróciło po jakimś czasie. Jednakże jak posmaruje zaraz zniknie. Bardzo dobrze zmiękcza suchy naskórek.

    Synek miał dużo krostek na buzi i jak zaczęłam mu przy zmianie pielucszki przy okazji przemywać buzię płynem micelarnym nivea baby i kremy najlepsze tłuste do buzi i też bepanten na noc buźkę lub fajny jest sudocrem
    https://www.e-zikoapteka.pl/sudocrem-care-and-protect-masc-przeciw-odparzeniom-dla-dzieci-30-g.html

    Jest w rossmanie ten sudocrem ale nie wiedziałam jak z aplikacji przekopiować link 🤪🤪🤪

    Natomiast jeżeli krostki są rankowate sączące to warto wcześniej przysuszyć tym tradycyjnym sudokremem. Octenisept może szczypać więc ja odradzam. Synek miał dużo krostek teraz ma gładką buzke. Kremem zabezpieczam buzię na noc ale jeżeli są krostki to smaruj częściej np po oczyszczeniu buzki płynem micelarnym. Powinno pomóc. 😊😊😊

    AdelaX lubi tę wiadomość

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi mam nawet ten sudocrem dostałam kiedyś próbkę to spróbuje ale zwykły bepanthen tez może być? Muszę zakupić ten płyn micelarny, dupke tez nim wycierasz tak? Nie ma ranek, tylko to wyglada mniej więcej tak

    96defacd34be.jpg

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy ustach ma, na czole to się podrapal😅 pazurki mu tak szybko rosną ze masakra

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adela u Ani włoski ostatnio wypadają bardziej, nie wiem czy to przez ciemieniuchę czy taki etap po prostu. Jeszcze trochę włosków jej zostało, ale ma takie śmieszne zakola jak łysiejący facet 😂

    U nas ciemieniucha jest na całej górze głowy, tylko boki i tył głowy są ok. Spróbuję dzisiaj bepanthen 🙂

    U nas tak wygląda głowa, nie wiem czy na zdjęciu będzie dobrze widać:

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2020, 12:53

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • Flame Ekspertka
    Postów: 208 140

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adela u nas kilka dni temu po intensywnym zjadaniu rączek/zabawek też wkoło ust pojawiło się trochę krostek, ale zniknęły natychmiast same. Myślę, że na pewno to od tego że coś było nie do końca czyste, a jak się obkleiło wokół buzi razem ze śliną to wywołało taką reakcję. Teraz po prostu staram się bardziej dbać o higienę tego rejonu, żeby przemywać mu okolice gębki chociażby wodą przegotowaną kilka razy dziennie. Może też kupię ten płyn micelarny

    AdelaX lubi tę wiadomość

    3jvzi09kz73w5z9n.png
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a propos alergii to ja nie jestem pewna czy to BMK bo już 2 tyg nie jem nic z mlekiem. Na początku smarowalam te suche liszaje na ciele bepantenem mascią tą do pupy i całkiem ładnie zaczęło znikać. Potem kupiłam za radą doktorka oraz sąsiadki co ma dzieci z AZS krem mediderm i wcale po nim lepiej nie było więc wróciłam do bepantenu gdyż znowu ma nogi całe suche może nie tak czerwone ale mocno suche i łuszczące sie. Wiec dziwne zeby tak wrocilo samo z siebie co prawda tydz temu zjadlam krokieta z serem zoltym i pieczarkami no i ponad tydz temu pilam mleko sojowe, ale to juz kawalek temu było. Odczekam jescze tydz na diecie bezmlecznej i zrobie prowowokację.
    Najgorsze że już się kończy bepanten po którym jest zdecydowanie lepiej niż po medidermie. W piątek minie 10 dni roboczych od zamówienia w Gemini i ciekawa jestem czy dojdzie przed swietami, a mam tam właśnie bepanten, maść i maść na AZS zamówione no i emolient do kąpieli.

    Coraz bardziej skłaniam się do tego, że uczula pomidory i to świeże bo wcześniej jadłam pasate i nie było jej nic. Doktorka wspominała że te świeże produkty mają teraz w sobie sporo chemii. Na razie czekam na minimum 2 tyg bez żadnych alergizujacych produktów.

    kGAop1.png
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Jeszce taka uwaga te krrosteczki i zaczerwienienie na policzkach to może być zwykle podrażnienia od śliny. Niestety ślina na ponieważ służy do wstępnego trawienia jest trochę agresywna dla tak delikatnej skórki i robią się takie właśnie zaczerwienienie to w szczególności przy ząbkowaniu będzie widać.

    U nas na buzi właśnie jest ładnie, ciemieniuchy nie ma były dwa malutkie placki na początku diety bezmlecznej ale posmarowałam bepantenem i nie ma już 2 tyg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 09:53

    kGAop1.png
  • Karolajnos Ekspertka
    Postów: 195 390

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było ale jestem tak pochłonięta tym macierzyństwem ze masakra 😍 Pewnie nie uda mi się nadrobić co tam u was to chociaż opowiem co u nas. My mamy się swietnie-Borysek 16-ego konczy 4 miesiące i jest baaaardzo ‚samodzielny’ pięknie obraca się już z plecków na brzuszek i na odwrót, próbuje siadac podnosząc główkę 😂 Dużo sobie z nami gawędzi i piszczy 😂 Na brzuszku to wręcz uwieeelbia leżeć i ostatnio zaczął pełzać i zmieniać kierunek w którym leży😍 jest bardzo spokojnym dzieckiem , ciagle karmimy się cycuszkiem a w nocy potrafi mi przespać nawet od 21 do 7:30 także ja tez chodzę wyspana. No po prostu piękniej póki co mi się trafić nie mogło, kocham go z całego serduszka ❤️ Niestety poród śni mi się do dziś, tez tak macie? No koszmar .. a tak poza tym to mam nadzieje ze uda mi się w końcu wrócić do was 🙈 Ah dodam jeszcze ze Borek mierzy już około 68 cm i wazy prawie 7 kg 😱 A tutaj proszę zdjęcie małego księcia 🤭 Piszcie co tam u was?
    f3be1743f3ec.jpg

    nickky, michaga82, Flame, pola89, kamciaelcia, Limonka, pawojoszka, taka_mama, Kasik, Mali84, Muki85 lubią tę wiadomość

    w4sqvfxmfx15mxq1.png

    74di3e5exl5zs7dg.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky to mój ma podobna fryzurę 😂

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A słuchajcie czy Wasze maluchy tez tak krotko jedzą? W nocy dłużej ale w dzień to jest od 5 do 7 min. Puszcza ja chce go przystawić dalej a on się odwraca. Może czasem chce się napić tylko ale tak jest przy każdym karmieniu Tylko tyle mu potrzeba? Na wage jego nie narzekam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 11:55

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6118 5039

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ostatnio krótko je. Nie wiem czy to dobrze, czy dobrze przybiera na wadze... Widzę, że rośnie więc chyba tyle jej wystarcza. Zazwyczaj je tylko 10 minut, czasem 8, a zdarza się 5 minut tylko. Wcześniej jadła 20 minut minimum.
    Raz na jakiś czas zdarzy jej się jeść dłużej, ale słyszę że wtedy bardziej ciumka sobie pod koniec.

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 (36+4tc) 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 (40+1tc) 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6118 5039

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i w ciągu dnia dużo rzeczy ją rozprasza, nawet niektóre dźwięki. Jak zaspokoi pierwszego głoda to zaczyna się...rozgląda się, odwraca do tyłu, albo zaczyna się do mnie uśmiechać i za chwilę kontynuuje jedzenie...

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 (36+4tc) 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 (40+1tc) 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też je teraz krótko, z 5-7 minut właśnie, jak ma dobry dzień to może 10. Czasem udaje mi się ją przystawić do drugiej piersi na 2-3 minuty jeszcze, ale nie zawsze. Do 3 miesiąca jadła 20-30 minut z jednej piersi i zawsze jadła potem z drugiej. Przyrosty na wadze są ok (150g tygodniowo) więc chyba tak teraz ma.

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • Karolajnos Ekspertka
    Postów: 195 390

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aganieszkam moj robi identycznie, tez go co chwile coś rozprasza

    w4sqvfxmfx15mxq1.png

    74di3e5exl5zs7dg.png
  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobnie, tylko zazwyczaj juz nie wraca do jedzenia XD Za to je czesciej i mam wrazenie, ze pol dnia je a pol bawi sie (maks jedna drzemka) :P

    Coreczka 11.2019 <3
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Maxi mam nawet ten sudocrem dostałam kiedyś próbkę to spróbuje ale zwykły bepanthen tez może być? Muszę zakupić ten płyn micelarny, dupke tez nim wycierasz tak? Nie ma ranek, tylko to wyglada mniej więcej tak


    Tak, ten zwykły bepanthen. W super pharm częściej na promo... I spróbować warto główkę posmarować...
    https://www.aptekagemini.pl/bepanthen-baby-masc-ochronna-100g.html

    Takich podobnych lub takich samych bo ciężko określić że zdjęcia zmian na buźce miał mój synek. Nam pomogło spróbuj na zamiennie ten sudocrem i bepanthen. Trochę to natłuści buźkę i zabezpieczy przed wszystkim co wypływa z buzki czy czasem żołądka jak nawet lekko uleje to może bodrazniac buźkę.

    Tym płynem micelarnym Przemywam i buzię i rączki które pcha do buzi i pupę przy zmianie pieluchy.
    Nie używam chusteczek. Jak młody narobi w pieluchę w łazience za lusterkiem duże waciki mam typu kindii namaczam wodą biorę młodego na przebierak i czyszczę pupę. Zazwyczaj 3 waciki wystarczą w razie co mam w szufladzie komody pod ręką. Od kiedy mam płyn micelarny po prostu przestałam biegać do łazienki po namoczony wacik 😁 korzystam z tego płynu.

    Płyn w rossmanie 24 PLN. A ja kupiłam teraz na allegro. Dostałam przesyłki Smart za darmo od allegro na miesiąc. Płyn był po 15 PLN kupiłam 2 sztuki plus 3 paczki wacików kindii teraz w sklepie duże waciki to ciężko dostać, a cena kosmos. Na smyku kindii z 9 PLN promo na 6 pln🤪
    A na allegro u tego dostawcy co brałam 4 PLN z groszem. Zakupy za 3 opakowania wacików i 2 butelki płynu micelarnego około 40 PLN i dostawa 0 PLN. W ciągu 2-3 dni miałam dostawę.

    Ktoś polecał tu mustella plyn micelarny. Tylko że jest sporo droższy natomiast na pewno też warto wyprobowac...

    Nickky widać trochę tego macie po prostu wyczesuj, spróbuj natłuścić tą maścią może pomoże. Ale warto spróbować.

    Wszystkie dzieciaki urocze. ♥️♥️♥️

    Mój syn nie mógł zasnąć jak to zawsze robi po myciu bo trenował obroty z pleców na brzuch oczywiście z sukcesem, tylko trudno było w dostawce mało miejsca i walka była długga 😁🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 21:59

    AdelaX lubi tę wiadomość

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
‹‹ 881 882 883 884 885 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ