X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sudocremem bym buzi nie smarowalam prędzej bephanten sensiderm działa cuda moja mała miała cała buzie wysypana a teraz nie ma nic 🙃

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posmarowałam trochę główki bepanthenem, małe miejsce na próbę i jest jakby trochę lepiej, spróbuję z tydzień smarować i zobaczymy :)

    A mnie dzisiaj o 5 rano obudziło sapanie i chrumkanie (Ania śpi z nami), patrzę a tu dziecko na brzuchu ćwiczy, główka oczywiście uniesiona 😂

    Czy Wasze dzieciaki dużo "mówią"? Moja w sumie niewiele, na początku 3 miesiąca często gugała, a teraz tylko czasem powie gu,gi i takie gardłowe "rrr". Czekam niecierpliwie na mama chociaż wiem że na początku to będzie tylko powtarzanie bez zrozumienia. Ale i tak czekam 😂

    AdelaX, aganieszkam, Limonka, taka_mama lubią tę wiadomość

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Maxi popatrzę na Allegro bo widziałam ze w rossman nie można zamówić on line
    Nicky mój coraz więcej gada tak długo wlasnie i to sam. A wcześniej musiałam zagadywac

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6118 5039

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ostatnio bardzo się rozgadała ale najczęściej muczy jak krowa 😅

    AdelaX, Limonka, magda sz, taka_mama lubią tę wiadomość

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 (36+4tc) 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 (40+1tc) 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja gada, piszczy, steka.. non stop. No chybs, ze się chce ja nagrac to milknie od razu ;)

    AdelaX, aganieszkam, Limonka, taka_mama lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    To moja gada, piszczy, steka.. non stop. No chybs, ze się chce ja nagrac to milknie od razu ;)
    Skąd ja to znam 😆

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dziś założyć wkładkę domaciczną-Levosert. Koniec stresów, że wpadniemy z trzecim 😂 Mam nadzieję że nie przytyję, bo o to się boję najbardziej. Zaczęłam ostro ćwiczyć z Chodakowską 😁😁

    nickky lubi tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Karolajnos Ekspertka
    Postów: 195 390

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny polecicie coś na wypadające włosy ? Mi ostatnio strasznie zaczęły lecieć , w całym mieszkaniu są a nie mam pojęcia co mogę karmiąc piersią i co się sprawdzi :(

    w4sqvfxmfx15mxq1.png

    74di3e5exl5zs7dg.png
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się ciągle nie mogę przełamać, żeby zacząć brać tabletki jednoskładnikowe. Jak przeczytałam w ulotce, że częstym skutkiem ubocznym jest wypadanie włosów i przyrost wagi to mnie zniechęciło. I tak już jestem pół łysa (serio już mam prześwity skóry na skroniach) i z nadwagą której nijak nie mogę zrzucić. I tak tabletki leżą w szafce od stycznia a ostatni seks miałam przed porodem...u mnie libido poziom -100 tylko chłopa mi trochę szkoda.

    Karolajnos, kiedyś stosowałam pharmaceris h-stimulinum szampon i odżywka i trochę pomagało, tylko wtedy włosy mi leciały przez rozjaśnianie a czy pomoże na wypadanie po ciąży to nie wiem. Zamówiłam i będę próbować w każdym razie. Jest jeszcze coś z kerastase na wypadanie włosów, ale to już mega droga sprawa. Koleżanka mi polecała, ale mi trochę szkoda kasy (180zł za szampon 250ml i odżywkę). W sumie przeżyję już to że będę łysa i znowu nie zapuszczę włosów, za to mega mnie wkurza że one są dosłownie wszędzie. Nachylę się na chwilę nad dzieckiem i już kilka włosów na nią leci...
    Z tabletek i ziół niestety niewiele można. Siemię lniane i pokrzywa - dozwolone i ponoć działają dobrze na włosy. Skrzypu nie można, takich różnych mocniejszych wcierek typu loxon też niestety nie.

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolajnos-co ma wyleciec to wylecii i nie ma zmiłuj-to hormony a na nie nie ma lekarstwa
    pociesze-mija ;) do dzis widze efekty po poprzednim porodzie, ale dodam-po dwóch ciązach włosy absolutnie mi nie wypadały, masakra była po trzecim , teraz tez co leci...
    ale najgorzej z moimi...pryszczami!!!

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore biotebal. Poczatkowo sie balam, ale moja cdl powiedziala ze jedt na liście d9zwolonych. Jest ciut lepiej.
    U mnie problemy z wlosami byly zawsze z wyjatkiem ciazy.. as zaldupe sciska. Kiefys robilam taka kuracje wcierkami od trychologa. Drogie bylo bardzo bo kuracja ponad 200 zl na miesiac, plus na stsrt szampon, tabletki i masazer drugie tyle. Ale wlosy mi odrosly i byly piekne i zrowe. Niestety efekt dlugo sie nieutrzymal, a potem to juz cala kasa szla w badania i starania o dziecko.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia ja też mam pryszcze 😂 Nie dość że broda cała wysypana, to jeszczcze plecy, szyja, dekolt. Ale przed ciążą też miewałam sporo pryszczy, chociaż nie na plecach czy szyi, za to brodę miałam zmasakrowaną bo nie umiem ich nie wyciskać.

    U mnie przed ciążą też włosy leciały, ale to przez stresujący rok, problemy w pracy, śmierć taty i włosy sypały się równo. Przez to też przytyłam przed ciążą bo mam skłonność do zajadania stresów.
    Muszę się wziąć za siebie bo jak patrzę na zdjęcia sprzed 3 lat to młoda ładna dziewczyna a teraz taka zaniedbana ciotka klotka z nadwagą ze mnie a przecież stara nie jestem (31) 😒

    Mmalibu, jak Ty znajdujesz czas na Chodakowską przy dwójce dzieci? Też tak chcę a przy jednym nie moge się zebrać 😉

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 dzieci, ale tym razem pryszcze rekordowe...
    o co kaman?

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przydałby się fryzjer 🤪 włosy już do pupy. Jak jeden włos wypadnie to jakby sterta 🤦‍♀️ niech pandemia minie bo jak nie to sama nożyczkami zetnę - w sumie to nie pierwszy raz 😁

    Kamciaelcia a najstarsze dziecko ile ma lat? Widzę 3 suwaczki... Też takie małe czy to już na etapie Mamo pomogę Ci 😊

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolezanka poradzila aby brac dalej witaminy ciazowe i mam wrazenie, ze dzieki temu jest dobrze.

    Dzisiaj bylam pierwszy raz fryzjerka i przycielam wlosy Mezowi XD XD XD

    Coreczka 11.2019 <3
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy krostki od rączek które noooon stoooop wpycha, woli je niż cycka... Zwykle same znikają albo pomaga oilatum krem specjalny.

    Włosy wypadają mi też, nie uchroni się przed tym i tak wypadną i tak, trzeba cierpliwości. Poznnjej będzie irockez :D ale później będą piękne i gęste. U mnie była fryzjerka tego samego dnia co wydali zakaz, no ale już była w drodze więc co, także pomalowala mi i obcięła z objętości żeby odciążyć włosy także chociaż tyle, ale odrosty hybrydy mam do połowy paznokcia haha.

    O kilku dni daje niuniowi soczki albo bobofruts albo HiPP od 4 mc, kupy mamy codziennie także pod tym względem pomogło no i Tadzik pięknie otwiera buźkę na mniam mniam, połyka z łyżeczki, daje mu też ssac jabłko lub banana to jest po prostu szal dziki szał. Może nie będzie niejadkiem 🙏

    Ja biorę jednoskładnikowe tabsy, kiedyś też brałam i zdecydowanie lepiej niż po dwuskładnikowych. Libido takie same na minusie;D napewno mniej się tyje, cerę mam super, nie puchne woda także nie jest źle.

    nickky, Madera2000 lubią tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxi
    no własnie trzeci suwaczek sie nie miesci, wiec stoi
    najstarszy ma 3lata 8 m.
    ale zadeno z moich nie jest samodzielne ;) młodszy syn chyba bardziej "sam" niz starszy...albo inaczej ujme...starszy w ogóle nic sam nie chce-nie ubiera sie, sam nic nie je...nie mówi

    teraz dobrze chodzi suwaczek ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2020, 07:38

    Maxi lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda a wczesniej co ile robil kupy? Jakie sloiczki dajesz? Moj tez robi raz na kilka dni i widze ze sie meczy pierdzi...

    Czy obnizylyscie juz lozeczko?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas jeszcze nie ma powodów do obnizania
    i nigdy nie było przed ukonczeniem 6.m.
    bo do 6.m. spali w kolysce, potem juz u siebie-stad pamietam ze było tylko pózniej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2020, 11:01

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Muki85 Autorytet
    Postów: 458 794

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też włosy wypadają i wkurza mnie, że wszędzie się walają.

    Co to tabsów, to od lutego biorę jednoskładnikowe, choć nie wiem po co, bo ostatni raz seks był krótko przed porodem i jakoś nie w głowie mi amory.... Jedyne czego chcę to się wyspać i odpocząć psychicznie od tego wszystkiego, bo ta monotonia życia w zamknięciu już mnie dołuje.

    Jak jest ładna pogoda to siedzę z małą w ogrodzie i chciałabym zrobić tam dla niej jakiś kącik do zabawy, żeby nie musiała non stop w wózku leżeć lub u mnie na rękach. Ale mam taki rozpiździel, że najlepiej to jakby jakiś buldożer tu wjechał i zrównał wszystko z ziemią.... Nawet trawa nie rośnie, tylko pokrzywy 😂

    Ze spaniem u nas lekka poprawa, budzi się co 2-3,5 godz.

    W ciągu dnia tak jak i u niektórych z was mała je krótko, bo zaraz coś ją rozprasza. Przez co karmimy się częściej. Też się ślini i pcha rączki lub zabawki do buzi.

    W poniedziałek kończymy 4 miesiące, więc już w niedzielę będę próbowała podać małej coś do jedzenie... Zobaczymy czy się skusi. Skoro kiepskie spanie odziedziczyła po mnie, a nie po tatusiu, który mógłby cały weekend przespać, to mam nadzieję, że miłość do jedzenie też będzie miała po mnie.

    wnidj48ag36qvarj.png
    4.04 beta 1210 😀
    16.12.19 Natalka ❤️👶🏻
‹‹ 882 883 884 885 886 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ